Ухвала від 11.05.2026 по справі 380/9038/26

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 травня 2026 рокусправа № 380/9038/26

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М., перевіривши матеріали позовної ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, -

у с т а н о в ив:

до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 у якій просить:

- Визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 80916384 від 04.05.2026, винесену головним державним виконавцем Галицького відділу ДВС у м. Львові Грабовенською Л.О.

-Визнати протиправним та скасувати рішення про стягнення з позивача виконавчого збору в розмірі 1 102,21 грн (пункт 3 оскаржуваної постанови).

- Зобов'язати Галицький відділ ДВС у м. Львові закрити виконавче провадження ВП № 80916384 та повернути виконавчий документ стягувачу.

-Зупинити вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні ВП № 80916384 до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 42 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасниками справи є сторони, треті особи.

Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

При цьому, суб'єктом владних повноважень є орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п. 7 ч. 1 ст.4 КАС України).

Відповідно до ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Отже, суб'єктний склад учасників справи має бути чітко визначений позивачем, з метою визначення того суб'єкта, до якого адресовані позовні вимоги.

Як слідує з адміністративного позову, в якості відповідачів зазначено ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .

Проте зі змісту прохальної частини слідує, що позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 80916384 від 04.05.2026, винесену Галицьким відділом виконавчої служби у м. Львові Львівського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.

Поряд з цим у матеріалах справи наявна постанова ВП № 80916384 від 04.05.2026, винесену Галицьким відділом виконавчої служби у м. Львові Львівського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України .

А також суд критично оцінює клопотання позивача щодо визначення судом відповідача, виходячи з того, що відповідач - це особа, яка, на думку позивача, або відповідного правоуповноваженого суб'єкта, порушила, не визнала чи оспорила суб'єктивні права, свободи чи інтереси позивача. Відповідач притягається до справи у зв'язку з позовною вимогою, яка пред'являється до нього.

Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити склад учасників справи, з урахуванням вказаних судом зауважень.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

позовну заяву залишити без руху.

Позивачу встановити десятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали, шляхом представлення позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. 160 КАС України.

Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Оскарження ухвали суду окремо від рішення суду не допускається.

Заперечення на ухвалу суду включаються до апеляційної скарги на рішення суду

СуддяГрень Наталія Михайлівна