Рішення від 12.05.2026 по справі 640/6174/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2026 року м. Київ справа №640/6174/21

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Жукової Є.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «АДОРІЯ»

доГоловного управління ДПС у м. Києві; Державної податкової служби України

провизнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АДОРІЯ» (позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (відповідач-1), Державної податкової служби України (відповідач-2), в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення відповідача-1 від 09.02.2021 № 2384854/32960879, від 29.01.2021 №№ 2357227/32960879, 2357228/32960879; від 01.02.2021 № 2361103/32960879, від 20.01.2021 № 2330876/32960879, від 21.01.2021 №№ 2333141/32960879, 2333142/32960879; від 11.01.2021 №№ 2302746/32960879, 2302747/32960879, 2302748/32960879; від 19.01.2021 №№ 2326768/32960879, 2326769/32960879; від 02.02.2021 № 2634865/32960879, від 05.01.2021 № 2292639/32960879, від 31.12.2020 № 2286024/32960879, від 30.12.2020 № 2280522/32960879, від 22.12.2020 № 2253432/32960879 про відмову у реєстрації податкової накладної;

- зобов'язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 28.01.2021 № 5, від 09.01.2021 № 2, від 13.01.2021 № 3, від 28.12.2020 №№ 1, 2, 7, 8; від 29.12.2020 № 9, від 06.01.2021 № 1, від 22.12.2020 №№ 5, 6; від 18.01.2021 № 4, від 21.12.2020 № 4, від 15.12.2020 № 2, 3; від 09.12.2020 № 1, від 17.11.2020 № 2 датою їх фактичного надходження.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.03.2021 відкрито провадження у справі №640/6174/21.

Відповідно до Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 №2825-ІХ ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва; утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві; визначено територіальну юрисдикцію Київського міського окружного адміністративного суду, яка поширюється на місто Київ.

Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ установлено, що з дня набрання чинності цим Законом: до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом

На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ, справа надіслана до Київського окружного адміністративного суду за належністю.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.01.2024 прийнято справу до провадження, розгляд справи розпочато спочатку, суд ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленими ст. ст. 257-262 КАС України без повідомлення (виклику) учасників справи.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає про необґрунтованість спірних рішень, які не містить конкретної інформації щодо причин та підстав для прийняття рішення про відмову в реєстрації податкових накладних. На переконання позивача, надіслані письмові пояснення з доданими документами повністю відображають зміст господарських операцій позивача.

Відповідачі проти задоволення позовних вимог заперечували з підстав правомірності спірних рішень, прийнятих в межах наданих повноважень, з огляду на подання позивачем документів, що не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Поряд з цим, відповідачем-1 завлено клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Розглянувши матеріали справи та клопотання представника відповідача-1 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною четвертою цієї статті встановлено виключний перелік справ, які підлягають розгляду за правилами загального позовного провадження, а саме у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";

6) щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу.

Також, частиною другою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті, зміст якої відповідає змісту частини четвертої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також, пункт 10 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України надає право суду віднести будь-яку іншу справу, у якій суд дійде висновку про її незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, тобто ті, які передбачені частиною четвертою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд звертає увагу заявника, що відповідно до положень ч. 4 ст. 12 та ч. 4 ст. 257 КАС України дана справа не належить до категорій справ, які розглядаються виключно за правилами загального провадження та не належить до категорій справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачений порядок, згідно якого при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує, зокрема, категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків; кількість сторін та інших учасників справи, тощо.

Здійснивши системний аналіз зазначених вище норм чинного законодавства, суд зазначає, що суд наділений правом при вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі за правилами спрощеного або загального позовного провадження враховувати як складність даної справи, так і необхідність з'ясування всіх обставин у такій справі.

Таким чином, враховуючи характер спірних правовідносин, склад учасників, предмет доказування, суд дійшов до висновку, що дана адміністративна справа є справою незначної складності, тому підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи викладене, а також, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, зважаючи на норми продовження строку дії воєнного стану в Україні, та з метою збереження життя та здоров'я людей, суд прийшов до висновку про відмову у задоволенні клопотання представника Головного управління ДПС у м. Києві про розгляд адміністративної справи в загальному позовному провадженні, а отже відмовляє в його задоволенні.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АДОРІЯ» придбало за контрактом №18010089 від 25.11.2019 товар (профіль) у ТОВ «Мечел Сервіс Бел» (Республіка Білорусь), оплату за товар було здійснено за платіжним валютним дорученням №184 від 28.12.2020.

В подальшому, придбаний товар було розмитнено згідно митних декларації №000674 від 07.01.2021, №001524 від 12.01.2021 та реалізованого ТОВ «ДМЗ Карпати».

ТОВ «АДОРІЯ» складено податкову накладну №2 від 09.01.2021 та податкову накладну №3 від 13.01.2021.

Згідно отриманих квитанцій реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до вищезазначених податкових накладних.

Рішенням від 29.01.2024 №2357228/32960879 відмовлено в реєстрації податкової накладної №2 від 09.01.2021 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Рішенням від 01.02.2021 №2361103/32960879 відмовлено в реєстрації податкової накладної №3 від 13.01.2021 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» за договором №ТР/ЗЧ/049/19 від 27.08.2019 придбало товар (цистерни) у ТОВ «Трансресурс» (росія), здійснило передоплату. Згідно з договором №09-09/2019 від 09.09.2019 ТОВ «АДОРІЯ» отримало передоплату від ТОВ «Техінвестпостач» на суму 836000,00 грн, виписано податкову накладну №1 від 15.10.2019.

У зв'язку з поставкою товару та врахування усіх витрат було складено додаткову угоду №3 від 28.12.2020 на зміну номенклатури товару та складений розрахунок коригування №1 від 28.12.2020 до податкової накладної №1.

Згідно отриманої квитанції реєстрація розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 20.01.2021 №2330876/32960879 відмовлено у реєстрації розрахунку коригування №1 від 28.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» за договором №ТР/ЗЧ/049/19 від 27.08.2019 придбало товар (цистерни) у ТОВ «Трансресурс» (росія), здійснило передоплату. Згідно з договором №09-09/2019 від 09.09.2019 ТОВ «АДОРІЯ» реалізація товару здійснена ТОВ «Техінвестпостач».

ТОВ «АДОРІЯ» складено і направлено на реєстрацію податкову накладну №9 від 29.12.2020.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 21.01.2021 №2333142/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №9 від 29.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» згідно з договором №ТР/ЗЧ/049/19 від 27.08.2019 придбало товар (цистерни) у ТОВ «Трансресурс» (росія), здійснило передоплату. Згідно з договором №09-9/2019 від 09.09.2019ТОВ «АДОРІЯ» отримало передоплату від ТОВ «Техінвестпостач» на суму 680 000 грн, складено податкову накладну №2 від 23.09.2019.

У зв'язку з укладанням додаткової угоди №3 від 28.12.2020 на зміну номенклатури, складно розрахунок коригування №2 від 28.12.2020 до податкової накладної №2 від 23.09.2019.

Згідно отриманої квитанції реєстрація розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 21.01.2021 №2333141/32960879 відмовлено у реєстрації розрахунку коригування №2 від 28.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало за контрактом №18010089 від 25.11.2019 товар (профіль) у ТОВ «Мечел Сервіс Бел» (Республіка Білорусь). Придбаний товар розмитнено згідно з митної декларації №000674 від 07.01.2021 та реалізований ТОВ «ДМЗ «Карпати» за договором №01-06/2020 від 01.06.2020. На суму передплати виписана податкова накладна №1 від 06.01.2021.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 29.01.2021 №2357227/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №1 від 06.01.2021 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало з контрактом №1 від 10.09.2020 товар (станок Mazak) у компанії Surplex Gmbh (Німеччина). Придбаний товар був розмитнений згідно з митної декларації №035795 від 22.12.2020 та реалізований ТОВ «ДМЗ «Карпати» за договором №01-06/2020, отримана передоплата в сумі 310000,00 грн.

На різницю від суми реалізації та сумою передоплати було виписано податкову накладну №5 від 22.12.2020.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 11.01.2021 №2302747/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №5 від 22.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало за контрактом №18010089 від 25.11.2019 товар (профіль) у ТОВ «Мечел Сервіс Бел» (Республіка Білорусь), придбаний товар був розмитнений згідно з митної декларації №000674 від 07.01.2020 та реалізований ТОВ «ДМЗ «Карпати» за договором №01-06/2020 від 01.06.2020.

Складено податкову накладну №7 від 28.12.2020 на суму - різницю між сумою оплати та дебіторської заборгованості.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 19.01.2021 №2326768/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №7 від 28.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало за договором №ТР/ЗЧ/049/19 від 27.08.2019 товар (цистерни) у ТОВ «Трансресупс» (росія), розмитнення товару здійснено за митною декларацією №033839 від 28.12.2020, згідно з договором №09-09/2019 від 09.09.2019 ТОВ «АДОРІЯ» отримало передоплату від ТОВ «Техінвестпостач», реалізація товару здійснена на суму 4364400,00 грн.

Складено податкову накладну №8 від 28.12.2020 на суму різниці між сумою реалізації та сумою передоплати.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 19.01.2021 №2326769/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №8 від 28.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало за контрактом №18010089 від 25.11.2019 товар (профіль) у ТОВ « Мечел Сервіс Бел» (Республіка Білорусь), товар був розмитнений згідно з митної декларації №002892 від 18.01.2021 та реалізований ТОВ «ДМЗ «Карпати» за договором №01-06/2020 від 01.06.2020.

Податкова накладна №4 від 18.01.2021 виписана на суму реалізації 504576,00 грн.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 02.02.2021 №2364865/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №4 від 18.01.2021 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало з контрактом №1 від 10.09.2020 товар (станок Mazak) у компанії Surplex Gmbh (Німеччина). Придбаний товар був розмитнений згідно з митної декларації №035795 від 22.12.2020 та реалізований ТОВ «ДМЗ «Карпати» за договором №01-06/2020, отримана передоплата в сумі 310000,00 грн.

Складено податкову накладну №4 від 21.12.2020 на суму передплати 310000,00 грн.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 11.01.2021 №2302746/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №4 від 21.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало за контрактом №18010089 від 25.11.2019 товар (профіль) у ТОВ «Мечел Сервіс Бел» (Республіка Білорусь), товар був розмитнений згідно з митної декларації №122822 від 22.12.2020 та реалізований ТОВ «ДМЗ «Карпати» за договором №01-06/2020 від 01.06.2020.

Податкова накладна №3 від 15.12.2020 виписана на суму реалізації 299520,43 грн- різницю між сумою оплати та дебіторської заборгованості.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 05.01.2021 №2292639/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №3 від 15.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» мало намір придбати за договором №ТР/ЗЧ/049/19 від 27.08.2019 товар (цистерни) у ТОВ «Трансресурс» (росія). Згідно з договором №09-09/2019 від 09.09.2019 ТОВ «АДОРІЯ» отримало передплату від ТОВ «Техінвестпостач» на суму 164000,00 грн.

Складено податкову накладну №2 від 15.10.2020 на суму передплати.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 31.12.2020 №2286024/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №2 від 15.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало за контрактом №18010089 від 25.11.2019 товар (профіль) у ТОВ «Мечел Сервіс Бел» (Республіка Білорусь), товар був розмитнений згідно з митної декларації №117814 від 09.12.2020 та реалізований ТОВ «ДМЗ «Карпати» за договором №01-06/2020 від 01.06.2020.

Податкова накладна №1 від 09.12.2020 складена на суму реалізації 452314,80 грн.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 30.12.2020 №2280522/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №1 від 09.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало за договором №ТР/ЗЧ/049/19 від 27.08.2019 товар (цистерни) у ТОВ «Трансресупс» (росія), згідно з договором №09-09/2019 від 09.09.2019 ТОВ «АДОРІЯ» отримало передоплату від ТОВ «Техінвестпостач» на суму 1950000,00 грн.

Складено податкову накладну №2 від 17.11.2020 на суму передоплати.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 22.12.2020 №2253432/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №2від 17.11.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало за контрактом №18010089 від 25.11.2019 товар (профіль) у ТОВ «Мечел Сервіс Бел» (Республіка Білорусь), товар був розмитнений згідно з митної декларації №006367 від 28.01.2021 та реалізований ТОВ «ДМЗ «Карпати» за договором №01-06/2020 від 01.06.2020.

Податкова накладна №5 від 28.01.2021 складена на суму реалізації 509963,40 грн.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 09.02.2021 №2384854/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №5 від 28.01.2021 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

ТОВ «АДОРІЯ» придбало за контрактом №18010089 від 25.11.2019 товар (профіль) у ТОВ « Мечел Сервіс Бел» (Республіка Білорусь), товар був розмитнений згідно з митної декларації №122822 від 22.12.2020 та реалізований ТОВ «ДМЗ «Карпати» за договором №01-06/2020 від 01.06.2020.

Податкова накладна №6 від 22.12.2020 виписана на суму реалізації 214000,37 грн - різницю між сумою реалізації та сумою передоплати.

Згідно отриманої квитанції реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, вказано, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Товариством з обмеженою відповідальністю « АДОРІЯ» подано в електронній формі повідомлення про подання пояснень, письмові пояснення та копії первинних документів до розрахунку коригування.

Рішенням від 11.01.2021 №2302748/32960879 відмовлено у реєстрації податкової накладної №6 від 22.12.2020 з підстав ненадання платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Позивач скористався процедурою адміністративного оскарження рішень комісії регіонального рівня, проте рішеннями ДПС України рішення залишені без змін, а скарги позивача без задоволення.

Вважаючи вказані рішення необґрунтованими, протиправними та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до норм п. п. «а», «б» пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість, є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

При цьому, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

За змістом пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

У відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку-продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Згідно із пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246) податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно із пунктом 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10. статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1. статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 13 Порядку № 1246).

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (далі - Порядок № 1165).

За пунктом 4 Порядку № 1165, у разі, коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Відповідно до змісту пункту 5 Порядку № 1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Згідно пункту 6 Порядку № 1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пунктів 10, 11 Порядку № 1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Згідно пунктів 2, 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 (далі - Порядок № 520), прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі по тексту - комісія регіонального рівня). У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

За п. 5 Порядку № 520, перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Пунктом 11 Порядку № 520, передбачено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Критерії ризиковості здійснення операцій оформлені у вигляді Додатку № 3 до Порядку № 1165. Згідно з вимогами пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Відповідно до п. 8 Критеріїв у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

З огляду на матеріали справи, реєстрація спірних податкових накладних та розрахунків коригування зупинені на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків.

Суд акцентує, що посилання у квитанціях на п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків без зазначення конкретної інформації, прямо впливає на можливість надання у подальшому відповідних документів, оскільки незрозуміло у чому полягає ризиковість платника чи ризиковість здійснення господарської операції, оскільки п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків нерозривно пов'язаний саме з ризиковістю господарської операції.

Підставою для відмови у реєстрації податкових накладних зазначено про ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарі/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Також, у рішеннях взагалі відсутнє посилання на наявність податкової інформації, отриманої контролюючим органом у процесі поточної діяльності.

Проте, в порушення наведених вимог законодавства, в оскаржуваних рішеннях хоч і вказано, втім не зазначено, які саме із наданих документів складено з порушенням законодавства та норми якого саме закону порушено. У той же час, конкретні первинні та розрахункові документи окремо у позивача не витребовувалися.

Таким чином, оскаржувані рішення суб'єкта владних повноважень не містять чіткої підстави прийняття, що свідчить про їх необґрунтованість.

Суд наголошує на тому, що лише зазначення про відсутність певних документів чи подання певних документів, складених з порушенням, не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об'єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності чи неприйняття таких документів за наявності інших поданих документів, при цьому, обов'язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.

Слід врахувати й те, що сам по собі факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН, не спростовує ані факту здійснення платником податків господарської операції, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг, або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Крім того, факт здійснення господарської операції, на виконання якої складено податкову накладну, є предметом перевірок, а обов'язком контролюючого органу при реєстрації податкових накладних, є перевірка відповідності вказаних документів формі, встановленій чинним законодавством.

Суд наголошує на тому, що сама оцінка господарської операції може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. У свою чергу, при реєстрації податкових накладних, фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями.

Тому, суд за результати розгляду цієї справи не робить висновків щодо реальності господарських операцій за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкової накладної.

З огляду на викладене, суд висновує, що оскаржувані рішення прийнято відповідачем необґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, у зв'язку із чим, такі рішення є протиправними та підлягають скасуванню.

Згідно з положеннями частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення зокрема про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Частина третя статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Відповідно до пункту 19 Порядку № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Пунктом 20 Порядку № 1246, встановлено, що у разі надходження до ДПС України рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, належним способом захисту порушеного прав позивача є зобов'язання відповідача - Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних спірні податкові накладні та розрахунки коригування датою фактичного подання на реєстрацію.

Суд враховує, у пункті 110 рішення від 23.07.2002 року у справі «Компанія «Вестберґа таксі Актіеболаґ» та «Вуліч проти Швеції» суд визначив, що «... адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі і поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління».

У даному випадку, зобов'язання відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкові накладні є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та є належним способом захисту порушеного права.

Наведена позиція не суперечить правовим висновкам Верховного Суду, викладеним у постановах від 03 листопада 2021 у справі № 360/2460/20, від 27 квітня 2020 у справі №360/1050/19, від 18 лютого 2020 у справі №360/1776/19.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи вбачається, при звернення з даним позивачем сплачений судовий збір в розмірі 40860 грн, в силу приписів статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України сплачений судовий збір підлягає відшкодуванню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів солідарно.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «АДОРІЯ» задовольнити.

2. Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:

1) №2357228/32960879 від 29.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №2 від 09.01.2021;

2) №2361103/32960879 від 01.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 13.01.2021;

3) №2330876/32960879 від 20.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 28.12.2020;

4) №2330876/32960879 від 20.01.2021 про відмову в реєстрації розрахунку коригування №1 від 28.12.2020;

5) №2333142/32960879 від 21.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 29.12.2020;

6) №2333141/32960879 від 21.01.2021 про відмову в реєстрації розрахунку коригування №2 від 28.12.2020;

7) №2357227/32960879 від 29.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 06.01.2021;

8) №2302748/32960879 від 11.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 22.12.2020;

9) №2326769/32960879 від 19.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №8 від 28.12.2020;

10) №2364865/32960879 від 02.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 18.01.2021;

11) №2302746/32960879 від 11.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 21.12.2020;

12) №2326768/32960879 від 19.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №7 від 28.12.2020;

13) №2292639/32960879 від 05.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 15.12.2020;

14) №2286024/32960879 від 31.12.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №2 від 15.12.2020;

15) №2280522/32960879 від 30.12.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 09.12.2020;

16) №2253432/32960879 від 22.12.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №2 від 17.11.2020;

17) №2384854/32960879 від 09.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 28.01.2021.

3. Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №2 від 09.01.2021, податкову накладну №3 від 13.01.2021, розрахунок коригування №1 від 28.12.2020, податкову накладну №9 від 29.12.2020, розрахунок коригування №2 від 28.12.2020, податкову накладну №1 від 06.01.2021, податкову накладну №6 від 22.12.2020, податкову накладну №8 від 28.12.2020, податкову накладну №4 від 18.01.2021, податкову накладну №4 від 21.12.2020, податкову накладну №7 віл 28.12.2020, податкову накладну №3 від 15.12.2020, податкову накладну №2 від 15.12.2020, податкову накладну №1 від 09.12.2020, податкову накладну №2 від 17.11.2020, податкову накладну №5 від 28.01.2021 фактичними датами їх подання на реєстрацію.

4. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АДОРІЯ» понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 20 430 грн (двадцять тисяч чотириста тридцять гривень 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві.

5. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АДОРІЯ» понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 20 430 грн (двадцять тисяч чотириста тридцять гривень 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Жукова Є.О.