Рішення від 12.05.2026 по справі 320/46049/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2026 року Київ № 320/46049/23

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Скрипки І.М., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріумф Пак» до Головного управління ДПС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Тріумф Пак» (ТОВ «Тріумф Пак», товариство, платник податків) звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС у Київській області (ГУ ДПС у Київській області, відповідач).

Просили суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Київській області від 04.10.2023 №18466/10-36-23-01/34600884.

Відповідно до ухвали від 26.12.2023 (суддя Донець В.А.) судом відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

На підставі розпорядження в.о. керівника апарату Київського окружного адміністративного суду проведено повторний автоматизований розподіл вказаної справи.

Внаслідок повторного автоматизованого розподілу матеріали справи передані для розгляду судді Скрипці І.М.

Ухвалою від 21.03.2025 (суддя Скрипка І.М.) адміністративну справу прийнято до свого провадження. Постановлено, що справа розглядатиметься суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що існування нечіткого, суперечливого нормативного регулювання призвело до виникнення у позивача правової невизначеності, оскільки припис щодо обов'язку «подати повідомлення про участь» у міжнародній групі компаній (МГК) та чітке визначення міжнародної групи компаній, наведене у підпункті 14.1.113-3 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (ПК України) виключали обов'язок подання повідомлення про участь у міжнародній групі, особою, яка не її учасником. Також звернуто увагу, що на граничну дату подання повідомлення діяла норма пункту 69.9 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України, яка зупиняла перебіг строків всіх строків, визначених податковим законодавством. При цьому, на переконання позивача, про неоднозначність формулювання підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 ПК України у 2022 році свідчить подальше визнання цієї помилки законодавцем та виправлення її шляхом прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» від 20.03.2023, яким у підпункті 39.4.2 в абзаці першому слова «та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній» виключено і доповнено новим абзацом, яким зобов'язано подавати таке повідомлення виключно платників податків, які є учасниками відповідної міжнародної групи компаній та у звітному році здійснювали контрольовані операції.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому останній не погоджується з позовними вимогами, вважає їх безпідставними та такими, що задоволенню не підлягають. Вказано, що форма та порядок складання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній затверджені наказом Міністерства фінансів України №839, відповідно до пункту 6 Розділу II якого у графі 6 проставляється один із двох кодів, які повідомляють про статус платника податків, який подає повідомлення, щодо його належності до МГК. Зауважено, що, виходячи із норми пункту 69.9 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, починаючи з 27.05.2022, до платників податків за неподання (несвоєчасне подання) звіту, повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, глобальної документації, несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті, невключення до поданого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції та/або до поданого звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній інформації відповідно до вимог статті 39 Кодексу та надання недостовірної інформації в повідомленні та/або звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній застосовуються штрафи, передбачені пунктами 120.3 - 120.6 статті 120 Кодексу. При цьому в окремих випадках враховується інформація щодо можливості платника податків виконувати обов'язки з подання звітності.

До суду надійшла відповідь на відзив, згідно якої позивач не погоджується із доводами відповідача, викладеними у відзиві, вважає їх такими, що не спростовують позицію позивача, та підтримує свої позовні вимоги у повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

На підставі наказу Головного управління ДПС у Київській області від 28.07.2023 №1384-п, головними державними інспекторами ГУ ДПС у Київській області, відповідно до підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпунктів 78.1.2 та 78.1.15, пункту 78.1 статті 78, пункту 79.1 статті 79, пункту 69.2 статті 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ «Тріумф Пак», з питань дотримання вимог податкового законодавства щодо своєчасності подання звіту про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2021 рік.

За результатами перевірки складено Акт № 19287/10-36-23-01/34600884 від 12.09.2023 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки, у якому зафіксовано порушення позивачем вимог підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 ПК України щодо неподання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2021 рік.

На підставі Акта перевірки, ГУ ДПС у Київській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 04.10.2023 №18466/10-36-23-01/34600884, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в розмірі 113500 грн.

Позивач не погодився із вказаним рішенням та звернувся до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно з підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

За змістом пункту 75.1. статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

За нормами підпунктів 78.1.2, 78.1.15 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав: - платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звітність для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, якщо їх подання передбачено законом; - неподання платником податків або подання з порушенням вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу звіту про контрольовані операції, повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, глобальної документації (майстер-файлу) та/або документації з трансфертного ціноутворення.

Згідно із пунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній подаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній подаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Згідно із підпунктом 39.4.2 пункту 39.4. 39 статті 39 Податкового кодексу України повідомлення про участь у міжнародній групі компаній має містити, зокрема, таку інформацію:

а) дані про материнську компанію міжнародної групи компаній, до якої входить платник податків, зокрема її назву, дані про державу (територію) податкового резидентства, державу (територію) реєстрації (якщо відрізняється від держави/території податкового резидентства), ідентифікаційний (реєстраційний) номер (код), присвоєний материнській компанії як платнику податків у державі (території) її реєстрації, будь-які інші ідентифікаційні (реєстраційні) номери (коди) материнської компанії та їх тип, інформацію про адресу (адреси) материнської компанії (адреса місцезнаходження, адреса місця здійснення підприємницької діяльності тощо);

б) дані про учасника міжнародної групи компаній, який є уповноваженим учасником такої міжнародної групи компаній на подання звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, до якої входить платник податків (за наявності такого уповноваженого учасника), зокрема його назву, дані про державу (територію) податкового резидентства, державу (територію) реєстрації (якщо відрізняється від держави/території податкового резидентства), ідентифікаційний (реєстраційний) номер (код), присвоєний учаснику міжнародної групи компаній як платнику податків у державі (території) його реєстрації, будь-які інші ідентифікаційні (реєстраційні) номери (коди) учасника міжнародної групи компаній та їх тип, інформацію про адресу (адреси) такого учасника міжнародної групи компаній (адреса місцезнаходження, адреса місця здійснення підприємницької діяльності тощо);

в) дата, яка є останнім днем фінансового року, за який складається консолідована фінансова звітність міжнародної групи компаній, а якщо така звітність не складається - дата закінчення фінансового року відповідно до внутрішніх положень материнської компанії міжнародної групи компаній;

г) інформація про розмір сукупного консолідованого доходу міжнародної групи компаній за фінансовий рік, що передує звітному, розрахований згідно із стандартами бухгалтерського обліку, які застосовує материнська компанія міжнародної групи компаній.

У разі якщо законодавство іноземної юрисдикції податкового резидентства материнської компанії не передбачає вимоги щодо подання звітів у розрізі країн міжнародної групи компаній для цілей автоматичного обміну податковою та фінансовою інформацією, у повідомленні про участь у міжнародній групі компаній зазначається також інформація про те, що материнська компанія міжнародної групи компаній не зобов'язана подавати звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній.

Форма та порядок складання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній затверджено наказом Міністерства фінансів України №839 від 31.12.2020 «Про затвердження форми та Порядку складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній», зареєстрованого в Мінюсті 04.03.2021 за №278/35900 (Порядок №839)

Відповідно до пункту 6 Розділу II Порядку №839 у графі 6 проставляється один із двох кодів, які повідомляють про статус платника податків, який подає повідомлення, щодо його належності до МГК:

UNC101 - платник податків, який здійснив операції, що визнаються контрольованими відповідно до вимог пункту 39.2 статті 39 Кодексу, входить до складу МГК у її визначенні, наведеному у підпункті 14.1.113 3 пункту 14.1.113 статті 14 Кодексу;

UNC102 - платник податків, який здійснив операції, що визнаються контрольованими відповідно до вимог пункту 39.2 статті 39 Кодексу, не входить до складу МГК у її визначенні.

У разі зазначення коду «UNC 102» графи 7.1 - 11 та розділи І, П основної частини Повідомлення не заповнюються, а у графі 12, за потреби, можуть бути надані додаткові пояснення щодо непоширення на платника податків визначення «учасник міжнародної групи компаній».

Перевіркою встановлено, що позивачем до контролюючого органу надано звіт про контрольовані операції за 2021 рік. При цьому, як зазначено в Акті перевірки, звіт подано вчасно.

Між тим, перевіркою встановлено неподання позивачем повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2021 рік, передбаченого підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 ПК України. Граничний термін подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2021 рік до 30.09.2022 включно.

Оскільки повідомлення за 2021 рік про МГК вимагалося подавати разом зі звітом про КО усім платникам податків податку на прибуток, які вчинили контрольовані операції, незалежно від того, були вони учасниками МГК чи ні, податковий орган дійшов обґрунтованого висновку про порушення позивачем вимог підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 ПК України (у редакції чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин).

Суд враховує, що із внесенням змін до підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України згідно із Законом № 2970 від 20.03.2023, який набув чинності 28.04.2023, обмежено подання повідомлень про МГК тільки учасниками відповідної групи.

Однак, підпункт 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України у вказаній редакції від 28.04.2023 не підлягає застосуванню до правовідносин за 2021 рік.

Щодо посилання позивача на підпункт 69.9 пункту 69 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України у редакції Закону України від 03.03.2022 № 2118-ІХ, яким для платників податків та контролюючих органів було зупинено перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, суд зазначає про таке.

За положеннями пункту 69.9 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (в редакції, чинній станом на дату виникнення у позивача обов'язку по поданню повідомлення про участь у міжнародній групі компаній) для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім:

дотримання строків реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, сплати податків та зборів платниками податків;

строків проведення камеральних перевірок, складення актів, подання та розгляду заперечень, визначення грошових зобов'язань, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення за результатами камеральних перевірок, нарахування пені;

строків проведення фактичних та документальних позапланових перевірок, складення актів, подання та розгляду заперечень, додаткових документів та пояснень, визначення грошових зобов'язань, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення, адміністративного арешту майна за результатами фактичних перевірок.

Згідно з пунктом 69.9 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (в редакції зі змінами, внесеними згідно із Законом № 2719-IX від 03.11.2022) для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім:

дотримання строків реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 та 39-2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, сплати податків та зборів платниками податків;

строків проведення камеральних перевірок, оформлення їх результатів у порядку, визначеному статтею 86 цього Кодексу, подання скарги на податкове повідомлення-рішення за результатами камеральної перевірки, прийняття рішення за результатом її розгляду, нарахування пені;

строків проведення фактичних та документальних позапланових перевірок, оформлення їх результатів у порядку, визначеному статтею 86 цього Кодексу, подання скарги на податкове повідомлення-рішення, рішення про застосування фінансових санкцій за результатами документальної позапланової перевірки або фактичної перевірки та прийняття рішення за результатами їх розгляду, адміністративного арешту майна за результатами документальної позапланової перевірки або фактичної перевірки;

строків здійснення заходів з погашення податкового боргу платників податків - суб'єктів господарювання, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки, передбачені статтями 59-60, 87-101 цього Кодексу, та/або визначення грошових зобов'язань згідно із статтею 116 цього Кодексу.

Враховуючи зміст абзацу 1 пункту 69.9 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, суд зазначає, що як до внесення до нього змін згідно із Законом № 2719-IX від 03.11.2022, так і після їх внесення перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не зупиняється щодо дотримання строків подання звітності.

При цьому, положення пункту 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, які діяли станом на граничну дату подання вищевказаних звіту і повідомлення, встановлену пунктом 39.4.2 статті 39 ПК України (01 жовтня 2022 року), не розповсюджувалися на повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

Пунктом 3 Розділу ІІ Закону України від 03.03.2022 № 2118-ІХ було установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, будь-яка звітність, крім податкової, подання якої вимагається відповідно до норм чинного законодавства, подається з урахування строків, визначених пунктом 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Згідно із підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України у редакції Закону України від 03.03.2022 № 2118-ІХ та Закону України від 24.03.2022 № 2142-ІХ у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок, зокрема, щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Початково законодавцем було запроваджено універсальне правило, у силу якого платники податків, які не мають можливості своєчасного виконання податкового обов'язку, повинні забезпечити виконання податкового обов'язку протягом 6 місяців після припинення або скасування правового режиму воєнного стану.

Із 27.05.2022 згідно з підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України у редакції Закону України від 12.05.2022 № 2260-ІХ у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

У разі відсутності можливості у платника податків щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, такий платник податків звільняється від відповідальності, визначеної цим Кодексом, у межах діяльності, що провадиться через такі філії, представництва, відокремлені чи інші структурні підрозділи, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Із 27.05.2022 законодавцем було введено у дію правило, у силу якого платники податків, які не мають можливості виконання згаданих вище обов'язків, мають письмово повідомити про це відповідний контролюючий орган системи Державної податкової служби України.

Підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України у редакції Закону України від 12.05.2022 № 2260-ІХ також було введено у дію норму, згідно з якою платники податків, у яких відновилася можливість виконувати свої податкові обов'язки, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня відновлення можливості платника податків, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, передбачених цим Кодексом, за умови виконання ними таких податкових обов'язків, щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей платників податків.

Положеннями підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України у редакції Закону України від 12.05.2022 № 2260-ІХ визначено, що усі платники податків за критерієм можливості (тобто фізичної здатності) виконати власний податковий обов'язок були розмежовані/розподілені законодавцем за 3 категоріями, а саме: 1) платники податків, які станом на 27.05.2022 мають можливість виконати податковий обов'язок за період від 24.02.2022 до 27.05.2022 і звітні податкові періоди після 27.05.2022; 2) платники податків, які станом на 27.05.2022 не мають можливість виконати податковий обов'язок за період від 24.02.2022 до 27.05.2022 і звітні податкові періоди після 27.05.2022, але набули таку можливість у часовий проміжок після 27.05.2022 до календарної дати настання події припинення або скасування воєнного стану в Україні; 3) платники податків, які станом на 27.05.2022 не мають можливість виконати податковий обов'язок за період від 24.02.2022 до 27.05.2022 і звітні податкові періоди після 27.05.2022 та не набули такої можливості у часовий проміжок після 27.05.2022 і до календарної дати настання події припинення або скасування воєнного стану в Україні після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Із 27.05.2022 згідно з підпунктом 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України у редакції Закону України від 12.05.2022 № 2260-ІХ був відновлений перебіг строків подання звітності та строків сплати податків та зборів.

При цьому, з судом встановлено, що контролюючим органом не приймалось рішення щодо неможливості виконання позивачем податкового обов'язку.

Суд зазначає, що позивача притягнуто до відповідальності за порушення підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України та застосовано штрафні санкції відповідно до пункту 120.3 статті 120 ПК України.

За змістом підпунктів 39.1.1-39.1.4 пункту 39.1 статті 39 Податкового кодексу України платник податку, який бере участь у контрольованій операції, повинен визначати обсяг його оподатковуваного прибутку відповідно до принципу «витягнутої руки» (об'єкта оподаткування - у випадках, якщо застосування принципу «витягнутої руки» передбачено цим Кодексом або міжнародними договорами).

Обсяг оподатковуваного прибутку (об'єкта оподаткування), отриманого платником податку, який бере участь в одній чи більше контрольованих операціях, вважається таким, що відповідає принципу «витягнутої руки», якщо умови зазначених операцій не відрізняються від умов, що застосовуються між непов'язаними особами у співставних неконтрольованих операціях.

Якщо умови в одній чи більше контрольованих операціях не відповідають принципу «витягнутої руки», прибуток, який був би нарахований платнику податків в умовах контрольованої операції, що відповідає зазначеному принципу, включається до оподатковуваного прибутку (об'єкта оподаткування) платника податку.

Встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» проводиться за методами, визначеними пунктом 39.3 цієї статті, з метою перевірки правильності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток підприємств.

Подання звіту про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній є звітністю, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.

За приписами пункту 120.3 статті 120 ПК України неподання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення, та/або глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу), та/або звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, та/або повідомлення про участь у міжнародній групі компаній відповідно до вимог статті 39 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі: 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі неподання звіту про контрольовані операції; 3 відсотків суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена підпунктами 39.4.6 та 39.4.9 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року; 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі неподання глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу), визначеної підпунктами 39.4.7 та 39.4.9 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу; 1000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі неподання звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній; 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі неподання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

На підставі викладеного у сукупності, суд вважає, що відповідач правомірно притягнув позивача до фінансової відповідальності у відповідності до положень пункту 120.3 статті 120 Податкового кодексу України, а тому підстави для визнання протиправним та скасування спірного податкового повідомлення-рішення в відсутні.

За наведеного, суд констатує відсутність підстав для задоволення позову.

У зв'язку із відмовою у задоволенні позову, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 159, 162, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

у задоволенні адміністративного позову - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Скрипка І.М.