Справа № 509/2435/26
07 травня 2026 року смт. Овідіополь
Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Гандзій Д.М., розглянувши матеріали які надійшли від Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
З протоколу про адміністративне правопорушення № 31/15-32-07-05-13 від 03.04.2026 року вбачається, що з 23.03.2026 по 27.03.2026, за період діяльності з 01.01.2019 по 31.12,2025, порушення зазначені в акті від 03.04.2026 № 14594/15-32-07-05-20; 67806, Одеська область Одеський район, вул. Ангарська , буд. 15, смт Авангард, вчинила правопорушення: порушення порядку ведення податкового обліку згідно акту перевірки від 03.0 4 ,2 0 2 6 № 14594/15-32-07-05-20, а саме: порушено п.п. 16,1,3 п. 16.1 ст. 16, п. 46.1 ст, 46, п. 49.1, п. 63.3 ст. 63, п.п. 73.3,3 п. 73.3 ст.73, пп.47,1.3 п.47,1 ст,47, пп .49.18.2, ст.49, пп. «б» п .176.2 ст.176 розділ II Податкового кодексу України від 02 грудня 2 0 1 0 № 2755-1V (зі змінам и) та Наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 “ Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого-) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - Фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єди н ого внеску», пп. 266.1.1, п. 266.1, пп. 266.2.1 п. 266.2, пп, 266.3.3. п. 263.3, пп. 266.5.1 п. 266.5, пп. 266.7.5 п .266.7. п.п. 266.9.1 п. 266 .9 ст, 266, п. 201.1, п. 201.10, п, 2 0 1.16 ст. 201 Податкового кодексу України N 2755-V1 від 0 2 .1 2 .2 0 1 0 ро к у ( із змінами), п. 4, п. 6 «Порядку прийняття рішень про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Є РП Н » затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216, ТО В "АВАН ГАРД-Д" що призвело до не реєстрації в ЄРПН податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, відмовлено за рішенням Комісії на сум у П ДВ сум у 112 166,67 грн., в т.ч.: за квітень 2023 р. на суму П ДВ - 112 166,67 г р н , заниження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, всього на сум у 27 335,42 грн, в т.ч. по періодах: за 2019 - 2 5 0 3 ,8 0 грн., за 2020 - 3069,95 грн.. за 2021 - 3 900,00 грн« за 2022 - 4 225,00 грн., за 2023 - 4 3 5 5 ,0 0 грн., за 2024 - 4 6 1 5 ,0 0 грн« за 2025 - 4666,67 грн.. встановлено неподання Податкових декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік, на 20 2 0 рік, на 2021 рік, на 2022 рік, на 2023 рік, на 2024 рік, на 2025 рік по об'єкту нерухомого майна, що знаходиться на території Авангардівської територіальної громади Одеського району Одеської області: не повідомило контролю ю чий орган про 8 об'єктів оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням: не надано відповідь-пояснення на запит контролю якого органу, подання звітності за формою 4-Д Ф з недостовірним и відомостями та не у повному у обсязі. За що відповідальність передбачена ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне порушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення, містить в собі фактичні данні про обставини правопорушення, і відповідно - є одним з доказів по справі, у зв'язку з чим, судом, при вирішенні справи про адміністративне правопорушення, протокол оцінюється нарівні з іншими доказами по справі, перед якими, він не має переваги, та відповідно на підставі оцінки всіх доказів по справі, судом приймається відповідне рішення.
Стаття 252 КУпАП передбачає - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 254 КУпАП визначено, що про вчинення адміністративного правопорушення, складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 статті 256 КУпАП передбачено - у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються : дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до відповідальності та інше.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про дату час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, причини неявки суду не повідомила, клопотань про розгляд справи за її відсутності суду не надала.
Вина правопорушниці підтверджується адміністративним протоколом №31/15-32-07-05-13 від 03.04.2026 року, актом № 14594/15-32-07-05-20 від 03.04.2026 року та матеріалами справи.
Згідно положень ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, його підвищену суспільну небезпеку, особу правопорушника, стан його здоров'я та ступінь його вини.
В той же час, обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.
При призначенні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1 в межах санкції ст. 124 КУпАП суд, дотримуючись принципу диспозитивності та співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини в скоєнні правопорушення, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин та відношення до скоєного, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
При цьому суд вважає, що застосування даного виду адміністративного стягнення буде достатньою та необхідною мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1,163-1 ч. 1, 283-285 КУпАП.
ОСОБА_1 - визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення передбачене 163-1 ч. 1 КУпАП у виді штрафу у розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665,60 грн.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Гандзій Д.М.