Рішення від 11.05.2026 по справі 420/30124/25

Справа № 420/30124/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Вовченко О.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 03.09.2025 надійшов позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 та направлення звернення до Національної поліції щодо необхідності адміністративного затримання та доставлення до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 та повідомляють Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Ухвалою від 04.09.2025 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 . Відкрито провадження у адміністративній справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Ухвалою суду від 01.12.2025 року адміністративну справу №420/30124/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії передано за територіальною підсудністю до Пересипського районного суду м. Одеси.

Ухвалою Пересипського районного суду м. Одеси від 29.01.2026 року матеріали адміністративної справи № 420/30124/25 повернуто на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.

Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 24.02.2026 року справу № 420/30124/25 передано на розгляд головуючому судді Вовченко О.А.

Ухвалою від 11 березня 2026 року Прийняти до провадження справу № 420/30124/25 за позовом ОСОБА_1 . Розпочато розгляд справи № 420/30124/25 спочатку та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог в позивній заяві зазначено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 , категорія обліку - військовозобов'язаний. Під час чергового оновлення облікових даних через застосунок Резерв+ МОУ позивач 27.08.2025 року дізнався, що ним начебто порушено правила військового обліку (через начебто не проходження (відмову від проходження ВЛК), ця інформація відображена в його електронному військово-обліковому документі та наявна відмітка про те, що позивача розшукує ТЦК з 14.08.2025 року та з вказаної дати ТЦК звернулось до Нацполіції, щоб позивача доставили для складання протоколу. Позивач жодним чином не повідомлявся відповідачем про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення (якщо такий було складено), не повідомлявся про розгляд справи про адміністративне правопорушення (про дату та час такого розгляду) про винесення керівником відповідача постанови про притягнення до адміністративної відповідальності позивача та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу. Жодних документів (протоколу, постанови, матеріалів справи про адміністративне правопорушення) щодо притягнення до адміністративної відповідальності позивач особисто під підпис та поштою не отримував. За останній рік позивач в приміщенні ТЦК не перебував, жодної повістки ані на уточнення даних ані на проходження ВЛК не отримував, повідомлення про наявність будь-якого поштового відправлення або повідомлення від Укрпошти в бізнес чати месенджера вайбер не отримував. Позивач вважає дії відповідача протиправними та 03.09.2025 року представник позивача звернувся до суду з позовною заявою.

26 січня 2026 року від представника відповідача надійшов відзив де зазначено, що з позовом ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 не погоджується. Військовозобов'язаний ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , згідно інформації із Єдиного Державного реєстру призовників, військовозобовязаних та резервістів перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_7 з 21.03.2005 року як військовозобов'язаний другої категорії загального військового обліку солдатів і сержантів запасу, за військово обліковою спеціальністю «ВОС 901074 А» Підлягає призову на військову службу під час мобілізації. Порушник військового обліку з 14.08.2025 року. В розшуку. Військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_8 визнаний непридатним в мирний час, обмежено придатним у воєнний час по гр. І ст. 46б (наказ МО України № 2 від 04.01.1994 р.) Протокол від 05.11.2004. Підлягає переогляду 05.11.2009 р. Військовозобов'язаний ОСОБА_1 , визнаний непридатним в мирний час, обмежено придатним у воєнний час, всупереч п. 2 розділу ІІ Закону України №3621-ІХ з 21.04.2024 по 05.06.2026 через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста не отримав направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду та не пройшов медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 3 ст. 210-1 КУпАП. Начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 14.08.2025 звернувся до відділу поліції № 3 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області, звернення №Е3212451, для адміністративного затримання та доставлення органами (підрозділами) поліції до зазначених центрів та органів ОСОБА_1 , який вчинив адміністративне правопорушення. Дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , були вчинені у відповідності до вимог чинного законодавства України. Зазначені обставини спростовують твердження позивача про наявність в діях ІНФОРМАЦІЯ_2 протиправних дій.

Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою, відзивом, дослідивши обставини, якими обґрунтовано позовні вимоги та заперечення, перевіривши їх наданими доказами, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстроване місце проживання з 11.02.2008 року за адресою: АДРЕСА_1 що підтверджено паспортом громадянина України від 18.02.1999 року (а.с.9-13).

Згідно облікових даних у військово-обліковому документі «Резерв+» сформованого 27.08.2025 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; категорія обліку: військовозобов'язаний; ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_9 ; Постанова ВЛК: непридатний в мирний час, обмежено придатний у воєнний час; дата ВЛК 05.11.2004; Звання: солдат; ВОС: 901074; Номер в реєстрі Оберіг:160220230640324900141; Діловодства Діловод; адреса проживання: АДРЕСА_2 ; Дата уточнення даних: 16.06.2025.

Також у військово-обліковому документі «Резерв+» позивача, зазначено, що ОСОБА_1 розшукується ТЦК та СП за порушення військового обліку; причина розшуку

«Не проходження (відмова проходження) ВЛК»; дата початку розшуку: 14.08.2025 (а.с. 8зв.).

Окрім того у військово-обліковому документі ОСОБА_1 зазначено, що «ТЦК та СП 14.08.2028 звернувся до Нацполіції, щоб доставити вас для складання протоколу. Причина: не проходження (відмова проходження) ВЛК» (а.с. 14).

Згідно облікової картки до військового квитка (військово-облікового документу) серії НОМЕР_1 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , військове звання: солдат; категорія обліку: ІІ; група обліку: (А) Всі види ЗСУ, родів військ і служб, для яких не визначені особливі вимоги щодо проходження військової служби; склад: рядовий склад; найменування посади та ВОС: діловод діловодства; відомості про медичний огляд: 05.11.2004 р. ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_8 , визнаний непридатним в мирний час, обмежено придатний у воєнний час по гр. І ст. 46-б наказ МО України Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у ЗСУ № 2 від 04.01.1994; підлягає переогляду: 05.11.2009 р.; номер справи: F2830756 з 26 серпня 2025 по 03 вересня 2025 стаття: 210КУпАП; номер справи: F3105237 з 29 серпня 2025 по ст. 210-1 КУпАП; номер справи: F353566 з 14 липня 2025 по ст. 210-1 КУпАП; взято на військовий облік у ІНФОРМАЦІЯ_7 : 21.03.2005; військовий квиток видано ІНФОРМАЦІЯ_11 21.03.2005 року (а.с. 45-46).

ІНФОРМАЦІЯ_4 14.08.2025 року подав до відділу поліції № 3 (м. Одеса) Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області звернення про порушення з 14.08.2025 ОСОБА_1 правил військового обліку: не проходження (відмова від проходження) ВЛК (а.с. 47).

Позивач вважає протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку та направлення звернення до Національної поліції щодо необхідності адміністративного затримання та доставлення до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки та представник позивача звернулася до суду з позовною заявою.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Приписами п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України визначено, що Президент України приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022, який неодноразово продовжувався та діє станом на теперішній час.

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 р. № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.

Відповідно до «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 року №154, Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації (п.1). Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема: ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів (п. 9). Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення: забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони; надають громадянам України інформацію відповідно до статті 9 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» шляхом взаємодії (обміну інформацією) через інформаційні (інформаційно-телекомунікаційні) системи Мінцифри в порядку, визначеному спільним наказом Мінцифри з Міноборони (п.11).

Відтак до компетенції районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки належить ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які проживають на відповідній території, та внесення відповідних відомостей про них до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-ХІІ (далі - Закон №2232-ХІІ), визначено правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби.

Згідно ч.1 ст. 2 Закон № 2232-ХІІ, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

В ст. 1 Закону № 2232-ХІІ передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України (ч.1). Від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом (ч.5).

У відповідності до ч. 1 ст. 33 Закону № 2232-XII військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний (ч.3). Військовий облік військовозобов'язаних та резервістів за призначенням поділяється на загальний і спеціальний (ч.4). Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч.5).

Згідно з ч. 1 ст. 34 Закону №2232-ХІІ, персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

В Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 р. № 3543-XII (далі - Закон № 3543-ХІІ), визначені правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.

Згідно зі ст. 1 Закону № 3543-XII, мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано; оповіщення - доведення сигналів і повідомлень (директив, розпоряджень) до органів військового управління, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та населення про оголошення мобілізації, виклик громадян до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також вручення (надсилання) повісток громадянам.

В ст. 22 Закону № 3543-XII зазначено, що громадяни зобов'язані: …. проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у розвідувальних органах України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону (ч.1).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16 березня 2016 року № 1951-VIII Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

В ст. 3 Закону № 1951-VIII, визначено, що основними засадами ведення Реєстру є: 1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.

За змістом ч. 1 ст. 7 Закону №1951-VIII до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать, зокрема: 20-1) відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).

Приписами ч. 10 ст. 1 Закону №2232-XII, громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки; прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; проходити медичний огляд згідно з рішеннями комісії з питань взяття на військовий облік, комісії з питань направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України, розвідувальному органі Міністерства оборони України чи розвідувальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України чи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, відповідно; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

У п.2 розділу ІІ Закону України від 21.03.2024 за №3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набрав чинності 04.05.2024, зазначено: «2. Установити, що громадяни України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом (крім осіб, визнаних в установленому порядку особами з інвалідністю), з дня набрання чинності цим Законом зобов'язані до 5 червня 2025 року пройти повторний медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби. Такі громадяни зобов'язані самостійно звернутися до ТЦК та СП (військовозобов'язані та резервісти Служби безпеки України - до Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, військовозобов'язані та резервісти розвідувальних органів України - до відповідного підрозділу розвідувальних органів України) або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста з метою отримання направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.».

В ч. 5 ст. 22 Закону № 3543-XII зазначено, що Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України (ч.5).

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі Порядок № 560).

Відповідно до п. 15 Порядку № 560 керівники районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з набранням чинності Указом Президента України про оголошення (продовження) мобілізації та/або з отриманням розпорядження відповідного керівника обласного звертаються до територіального органу (підрозділу) поліції для адміністративного затримання та доставлення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення; вживають заходів разом з представниками територіальних органів (підрозділів) поліції до адміністративного затримання та доставляння до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки осіб, які відмовляються від отримання повісток або порушили правила військового обліку.

Пунктом 16 Порядку № 560 встановлено, що керівники територіальних органів (підрозділів) поліції з набранням чинності Указом Президента України про оголошення (продовження) мобілізації та/або з отриманням розпорядження про проведення заходів мобілізації відповідного голови (начальника) обласної, Київської та Севастопольської міської, районної держадміністрації (військової адміністрації), зокрема: організовують за зверненням територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ або розвідувальних органів України, адміністративне затримання та доставлення органами (підрозділами) поліції до зазначених центрів та органів резервістів та військовозобов'язаних, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Адміністративне затримання таких осіб здійснюється незалежно від їх місця перебування на військовому обліку. У такому разі особа доставляється до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки або органів СБУ, або відповідних підрозділів розвідувальних органів; забезпечують внесення до реєстрів та баз (банків) даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, інформацію про осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження у справах за якими здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки;

З досліджених матеріалів справи, судом встановлено, що згідно облікових даних у військово-обліковому документі «Резерв+» сформованого 27.08.2025 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; категорія обліку: військовозобов'язаний; ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_9 ; Постанова ВЛК: непридатний в мирний час, обмежено придатний у воєнний час; дата ВЛК 05.11.2004; Звання: солдат; ВОС: 901074; Номер в реєстрі Оберіг:160220230640324900141; Діловодства Діловод; адреса проживання: АДРЕСА_2 ; Дата уточнення даних: 16.06.2025.

Також у військово-обліковому документі «Резерв+» позивача, зазначено, що ОСОБА_1 розшукується ТЦК та СП за порушення військового обліку; причина розшуку

«Не проходження (відмова проходження) ВЛК»; дата початку розшуку: 14.08.2025 (а.с. 8зв.).

Окрім того у військово-обліковому документі ОСОБА_1 зазначено, що «ТЦК та СП 14.08.2028 звернувся до Нацполіції, щоб доставити вас для складання протоколу. Причина: не проходження (відмова проходження) ВЛК» (а.с. 14).

З зазначених документів вбачається, що підставою внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації щодо порушення позивачем правил військового обліку слугувало те, що ОСОБА_1 в порушення приписів п. 2 розділу ІІ Закону України від 21.03.2024 за №3621-IX не пройшов медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби, як особа, яка 05.11.2004 року була визнана непридатною в мирний час, обмежено придатною у воєнний час.

Отже, у зв'язку з не проходженням позивачем повторного ВЛК у строк визначений законодавством, у відповідача були наявні підстави для внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів спірних службових відомостей (даних) стосовно ОСОБА_1 .

Встановивши порушення позивачем вимог п. 2 розділу ІІ Закону України від 21.03.2024 за №3621-IX, відповідач правомірно та на законних підставах вніс інформацію до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про порушення правил військового обліку та застосував щодо позивача заходи впливу, пов'язані з затриманням та доставлянням до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

До моменту усунення таких порушень з боку позивача підстави для скасування заходів впливу відсутні.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п. 29).

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості

Положеннями ст. 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу (ч.1). В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

У відповідності до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Під час розгляду справи судом не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження зазначених обставин.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_12 не підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

В ч. 1 ст. 139 КАС України передбачено, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки у задоволенні позову відмовлено відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволені позовної заяви ОСОБА_1 про визнання протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_12 які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 та направлення звернення до Національної поліції щодо необхідності адміністративного затримання та доставлення до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки та про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_12 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 та повідомляють Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення до найближчого відділу районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ),

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_13 ( АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 )

Суддя O.A. Вовченко

.