Ухвала від 11.05.2026 по справі 760/36216/25

Справа №760/36216/25 Провадження №6/760/253/26

УХВАЛА

про передачу справи на розгляд іншого суду за підсудністю

«11» травня 2026 року м. Київ

Суддя Солом'янського районного суду міста Києва Тесленко І. О., перевіривши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «УКРФІНСТАНДАРТ», стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНСТАФІНАНС», стягувач: Приватний виконавець Фесик Марія Олексіївна, боржник: ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ:

08 грудня 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «УКРФІНСТАНДАРТ» звернулось до Солом'янського районного суду міста Києва з заявою про заміну сторони виконавчого провадження.

19 січня 2025 року на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями матеріали заяви передані судді Тесленко І.О.

Судом направлявся запит щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника у справі. Відповідь на запит надійшла до суду 04 травня 2026 року.

Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Однією із умов реалізації права особи на пред'явлення заяви є дотримання вимог підсудності.

Відповідно до ч. 1 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.

Як вбачається з ч. 2 ст. 446 ЦПК України, процесуальні питання, пов'язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.

Згідно ч. 1, 2 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу. Приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування, роботи боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника.

Відповідно до інформації про задеклароване/зареєстроване місце проживання особи за відомостями відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Дніпровської РДА від 04 травня 2026 року, боржник ОСОБА_1 з 19.08.2006 року по теперішній час зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Отже, враховуючи, що боржник зареєстрований та проживає на території Дніпровського району міста Києва, саме за місцем його проживання здійснюються виконавчі дії щодо виконання відповідного виконавчого документа.

Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов'язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).

Таким чином, справа підсудна Дніпровському районному суду міста Києва.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

З врахуванням вищевикладеного, суддя дійшов висновку, що цивільна справа за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «УКРФІНСТАНДАРТ», стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНСТАФІНАНС», стягувач: Приватний виконавець Фесик Марія Олексіївна, боржник: ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, не підлягає розгляду в Солом'янському районному суді м. Києва та має бути передана за підсудністю до Дніпровського районного суду міста Києва (02105, місто Київ, вулиця Пластова, будинок 3, код ЄДРПОУ 02896696).

На підставі викладеного керуючись, ст. ст. 27, 31, 32 ч. 8 ст. 187, 258, 260, 353 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

цивільну справу № 760/36216/25 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «УКРФІНСТАНДАРТ», стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНСТАФІНАНС», стягувач: Приватний виконавець Фесик Марія Олексіївна, боржник: ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, направити за підсудністю до Дніпровського районного суду міста Києва (02105, місто Київ, вулиця Пластова, будинок 3, код ЄДРПОУ 02896696).

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя І. О. Тесленко

Попередній документ
136401118
Наступний документ
136401120
Інформація про рішення:
№ рішення: 136401119
№ справи: 760/36216/25
Дата рішення: 11.05.2026
Дата публікації: 13.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Солом'янський районний суд міста Києва
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (19.01.2026)
Дата надходження: 08.12.2025