11.05.2026 м.Дніпро Справа № 904/6171/25
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді Джепи Ю.А., суддів Мартинюка С.В. та Соп'яненко О.Ю., розглянувши в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду матеріали
апеляційної скарги ОСОБА_1
на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 06.04.2026 у справі №904/6171/25 (суддя Євстигнеєва Н.М.) повний текст рішення складено 14.04.2026
за позовом ОСОБА_1 , м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43», м.Кривий Ріг Дніпропетровської області
про визнання недійсними рішень загальних зборів та правління, скасування реєстраційної дії та запису
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, в якому просить:
- визнати недійсним рішення загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43», оформлене протоколом № 1 загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43» (частина перша) від 27.07.2025 та протоколом №1 загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43» (частина друга) від 27.07.2025;
- визнати недійсним рішення правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43», оформлене протоколом № 1 засідання правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43» від 28.08.2025;
- скасувати реєстраційну дію та запис внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за №1002271070004020427 від 04.09.2025 «Зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи. Зміна установчих документів».
Позов обґрунтований тим, що оскаржувані рішення прийняті з порушенням норм чинного законодавства та положень статуту Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43».
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 06.04.2026 у справі №904/6171/25 позов ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43» про визнання недійсними рішень загальних зборів та правління, скасування реєстраційної дії та запису - задоволено частково.
Визнано недійсним рішення загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43», оформлене протоколом № 1 загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43» (частина друга) від 27.07.2025 в частині:
- облаштування офісу ОСББ «Алмазна 43», в технічному приміщенні (колясочна), розташованого на першому поверсі другого під'їзду будинку АДРЕСА_1 (п.9.1. дев'ятого питання);
- надання дозволу ОСОБА_2 , на довгострокове користування переобладнаним під кімнату технічного приміщення (колясочна), розташованого на першому поверсі третього, під'їзду будинку АДРЕСА_1 , що межує з квартирою АДРЕСА_2 , власником якої є співвласник ОСОБА_2 (п.9.2. дев'ятого питання).
У решті позовних вимог - відмовлено.
Стягнуто з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43» (50025, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Алмазна, 43, ідентифікаційний код 44393943) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , рік народження) витрати по сплаті судового збору у розмірі 242,24грн.
Не погодившись із прийнятим рішенням, до Центрального апеляційного господарського суду звернувся ОСОБА_1 з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 06.04.2026 та ухвалити нове рішення про задоволення позову ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43» про визнання недійсними рішень загальних зборів та правління, скасування реєстраційної дії та запису; стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Алмазна 43» на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 7 267,20 грн за подання позовної заяви та 10 900,80 грн за подання апеляційної скарги, а також витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно з Витягом з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.05.2026 апеляційна скарга передана для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя - Джепа Ю.А. (суддя-доповідач), судді: Мартинюк С.В., Соп'яненко О.Ю.
Відповідно до частини 3 статті 262 Господарського процесуального кодексу України питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому статтею 260 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції визнає подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду.
Суддя-доповідач доповів колегії суддів про закінчення проведення підготовчих дій та про необхідність призначення справи до розгляду.
Відповідно до пункту 17.5 Перехідних положень ГПК України, апеляційний суд вважає за необхідне витребувати у суду першої інстанції матеріали даної справи.
Керуючись статтями 234, 256, 258, 259, 262, 263, 268 ГПК України, Центральний апеляційний господарський суд,
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 06.04.2026 у справі №904/6171/25.
2. Встановити строк для подання відзиву на апеляційну скаргу - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії даної ухвали. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду судового рішення суду першої інстанції. Відзив має бути оформлений з дотриманням вимог ст. 263 ГПК України.
3. Попередити учасників справи, що будь-яка письмова заява, відзив, клопотання мають бути оформленні з дотриманням вимог ст. 170 ГПК України. До усіх документів, що подаються до суду, додаються докази направлення їх копій та доданих до них документів іншим учасникам справи. Заяви, скарги і документи, які подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду.
4. Закінчити проведення підготовчих дій.
5. Розгляд апеляційної скарги призначити на 16.06.2026 о 10 год. 00 хв. у приміщенні Центрального апеляційного господарського суду за адресою: м. Дніпро, просп. Д.Яворницького, 65, зал судових засідань № 507.
6. Центральний апеляційний господарський суд повідомляє учасникам справи:
- учасники справи мають можливість надсилати процесуальні документи до Центрального апеляційного господарського суду дистанційними засобами зв'язку в електронному вигляді на електронну адресу суду (inbox@сag.court.gov.ua), через особистий кабінет в системі «Електронний суд» (https://cabinet.court.gov.ua/login), а також вчиняти інші процесуальні дії з обов'язковим використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України «Про електронні довірчі послуги»;
- учасники справи мають можливість брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у тому числі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Для цього, учасник справи має надати суду заяву з зазначенням в ній електронної адреси, яка буде використана для реєстрації в системі відеоконференцзв'язку, а також документи, що посвідчують особу, що братиме участь в судовому засіданні, та підтверджують її повноваження; номер телефону для зв'язку з судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
7. Витребувати з Господарського суду Дніпропетровської області матеріали справи №904/6171/25.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Головуючий суддя Ю.А. Джепа
Судді: С.В. Мартинюк
О.Ю. Соп'яненко