Справа № 569/9911/26
1-кс/569/3604/26
30 квітня 2026 року м. Рівне
Слідча суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м.Рівне клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого відділу Рівненського районного управління поліції в Рівненській області лейтенант поліції ОСОБА_3 (далі - слідчий), погоджене прокурором Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_4 , в рамках кримінального провадження № 12026181010000701 від 25.04.2026 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.286 КК України (далі - це ж кримінальне провадження) про арешт майна, -
В клопотанні вказав, що Рівненського РУП надійшло повідомлення від органів охорони здоров'я про те, що 25.04.2026 року водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керуючи маршрутним таксі №45 марки SolarisAlpino, д.н.з. НОМЕР_1 , рухаючись по вул. Кулика і Гудачека зі сторони вул. Млинівської в напрямку вул. В. Магеля, здійснив різке гальмування, в результаті пасажирка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 отримала тілесні ушкодження.
Відомості про вказане кримінальне правопорушення 25.04.2026 слідчим відділом Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області внесено до ЄРДР за №12026181010000701 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286КК України - порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження
25 квітня 2026 року маршрутне таксі №45 марки SolarisAlpino, реєстраційний номер НОМЕР_1 , сірого кольору, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , 2009 року випускувилучено слідчим СВ Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області в ході проведення огляду місця події вилучено та передано на відповідальне зберігання ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка зобов'язалася зберігати транспортний засіб за адресою: м.Рівне, вул.В.Стельмаха, 62, Рівненський район, Рівненська область.
Власником вище вказаного транспортного засобу відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 є ТЗОВ «АТП 2002», Рівненська область, Рівненський район, м. Рівне, вул. Льонокомбінатівська, 9, 140.
На підставі ст. 167 КПК України, вказаний автомобіль було тимчасово вилучено, оскільки він є засобом вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий у клопотанні вказав, що вилучені речі відповідають критеріям, викладеним ст.98 КПК України, зокрема, є засобом вчинення кримінально протиправних дій, зберіг на собі сліди кримінального правопорушення та містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Окрім того, не накладення арешту на вказаний автомобіль може призвести до його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення або відчуження, а також в подальшому значним чином ускладнить повернення майна до законного власника.
Слідчий надіслав заяву про розгляд клопотання без його участі, просив суд задоволити клопотання.
Враховуючи обставини вчинення кримінального правопорушення, клопотання розглядається без повідомлення власника майна, відповідно до ч.2 ст.172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна.
За наявності заяви слідчого відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксація судового засідання технічними засобами не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Враховуючи положення ч.2 ст.173 КПК України та вищевикладене, є необхідним накласти арешт на маршрутне таксі №45 марки SolarisAlpino, реєстраційний номер НОМЕР_1 , сірого кольору,ідентифікаційний НОМЕР_4 , з метою забезпечення кримінального провадження та збереження речових доказів.
Керуючись ст. 170, 171, 173, 175 КПК України, слідча суддя, -
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на маршрутне таксі №45 марки SolarisAlpino, реєстраційний номер НОМЕР_1 , сірого кольору,ідентифікаційний НОМЕР_4 , 2009 року випуску до прийняття кінцевого рішення у кримінальному провадженні.
Встановити заборону власнику автомобіля, чи будь-якій іншій особі користуватися та розпоряджатися маршрутне таксі №45 марки SolarisAlpino, реєстраційний номер НОМЕР_1 , сірого кольору,ідентифікаційний НОМЕР_4 , 2009 року випускудо прийняття кінцевого рішення у кримінальному провадженні.
Залишити маршрутне таксі №45 марки SolarisAlpino, реєстраційний номер НОМЕР_1 , сірого кольору,ідентифікаційний номерSUU2410839B007728, 2009 року випускуна зберігання на території, що за адресою: Рівненська область, Рівненський район, м. Рівне, вул. Володимира Стельмаха, 62до прийняття кінцевого рішення у кримінальному провадженні.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідча суддя Рівненського міського ОСОБА_8