Ухвала від 07.05.2026 по справі 203/4402/21

Справа № 203/4402/21

Провадження № 1-кс/0203/3063/2026

УХВАЛА

07 травня 2026 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Дніпра ОСОБА_1 ,

за участі секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, заявлене у кримінальному провадженні № 62021170030000372, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25 серпня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Центрального районного суду м. Дніпра надійшло складене прокурором клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

В обґрунтуванні свого клопотання прокурор зазначає, що Третім слідчим відділом (з дислокацією у м. Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62021170030000372, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25 серпня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

За версією органу досудового розслідування, 26.03.2020 року наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 від 26 березня 2020 року № 4-3061/15-20сг (за підписом виконуючого обов'язки начальника ОСОБА_4 ) надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої за межами населеного пункту на території Олександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області, орієнтовним розміром 2,0000 га, із цільовим призначенням (01.03) - для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_5 , за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Після розроблення документації із землеустрою, щодо відведення земельної ділянки, 31 серпня 2020 року, згідно наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 31 серпня 2020 року № 679-УБД (за підписом виконуючого обов'язки начальника ОСОБА_6 ) затверджено проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки ОСОБА_5 площею 1,1444 га, кадастровий номер 1221481000:04:001:0002.

Однак, у ході досудового розслідування встановлено, що у рішенні ІНФОРМАЦІЯ_3 від 11 лютого 2019 року у справі № 160/9000/18, за позовом ОСОБА_5 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправним дій ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо відмови у наданні ОСОБА_5 дозволу на розробку документації із землеустрою щодо земельної ділянки, якій у подальшому ІНФОРМАЦІЯ_2 присвоєно кадастровий номер 1221481000:04:001:0002, у відзиві на позов представник ІНФОРМАЦІЯ_2 , з огляду на планово-картографічні матеріали, зазначав, що вказана земельна ділянка, яка у подальшому була надана ОСОБА_5 та якій присвоєно кадастровий номер 1221481000:04:001:0002, «належала до земель лісогосподарського призначення, розпорядження якими знаходиться поза межами компетенції ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Крім того, у ході досудового розслідування додатково встановлено, що 06 березня 2020 року наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06 березня 2020 року № 4-3063/15-20 (за підписом виконуючого обов'язки начальника ОСОБА_4 ) надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої за межами населеного пункту на території Олександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області, орієнтовним розміром 2,0000 га, із цільовим призначенням (01.03) - для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_7 (зазначена земельна ділянка є суміжною з земельною ділянкою дозвіл на відведення якої надано ОСОБА_5 , а у подальшому затверджено проект землеустрою).

Після розроблення документації із землеустрою, щодо відведення земельної ділянки, 02 вересня 2020 року, згідно наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 02 вересня 2020 року № 689-УБД (за підписом виконуючого обов'язки начальника ОСОБА_6 ) затверджено проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки та надано у власність гр. ОСОБА_7 земельну ділянку площею 1.1444 га, в тому числі з усіх лісів лісові насадження лінійного типу 1,1444 га (кадастровий номер 1221481000:04:001:0001) із земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Олександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області.

Однак, в ухвалі Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2019 року у справі № 160/9001/18, яка постановлена за заявою представника ІНФОРМАЦІЯ_2 про роз'яснення рішення суду у справі за позовом ОСОБА_7 до ІНФОРМАЦІЯ_2 , представник ІНФОРМАЦІЯ_2 повідомив, що земельна ділянка, якій у подальшому присвоєно кадастровий номер 1221481000:04:001:0002 та яка надана ОСОБА_7 , «відповідно до планово-картографічних матеріалів належить до земель лісогосподарського призначення.

За даними веб-сервісу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за веб-посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 розробником щодо відведення вказаних земельних ділянок у власність ОСОБА_5 та ОСОБА_7 є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

Директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_8 , який є розробником документації на земельні ділянки, заявив, що документацію із землеустрою на земельні ділянки з кадастровими номерами 1221481000:04:001:0001 та 1221481000:04:001:0002 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » або іншими працівниками та інженером-землевпорядником ОСОБА_9 не розроблялась взагалі.

У подальшому земельна ділянка (кадастровий номер 1221481000:04:001:0001 площею 1,1444 га, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2264284412214, яка розташована на території Олександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області на підставі акту приймання-передачі вкладу до статутного капіталу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № 53,55 від 06 січня 2021 року, який виданий ОСОБА_7 ( АДРЕСА_1 ).

Тобто, ОСОБА_7 передав її до статутного капіталу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

Розслідуванням також встановлено, що вищевказані земельні ділянки, які надано у власність ОСОБА_5 та ОСОБА_7 розміщені на території Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_7 », а саме у кварталі 85 виділі 1, який має загальну площу 4.0 га., на якій розміщені рекреаційно-оздоровчі ліси згідно з п.5 «Прикінцевих положень» Лісового кодексу України, в тому числі на підставі планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування квартал 85 виділі 1 входить до складу та перебуває на балансі ДП « ІНФОРМАЦІЯ_7 », Державне спеціалізоване господарське підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».

Станом на час прийняття рішень суддями ІНФОРМАЦІЯ_3 за участю сторін у справі - ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , на час винесення наказів керівництвом ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо надання дозволів на відведення ОСОБА_5 , ОСОБА_7 цих земельних ділянок, а у подальшому затвердження керівництвом ІНФОРМАЦІЯ_2 проектів землеустрою та до сьогодні п. 5 «Прикінцевих положень» Лісового кодексу України визначав єдине правило про те, що право постійного користування земельними лісовими ділянками підтверджується планово-картографічними матеріали лісовпорядкування.

Листом від 16 серпня 2021 року за № 133 ДП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » повідомило, що земельні ділянки з кадастровими номерами 1221481000:04:001:0001 та 1221481000:04:001:0002 входять до складу державного лісового фонду, а згідно матеріалів лісовпорядкування 2014 року перебувають на балансі лісгоспу - ІНФОРМАЦІЯ_10 , квартал 85, виділ 1.

Враховуючи викладене, земельні ділянки з кадастровими номерами 1221481000:04:001:0001 та 1221481000:04:001:0002 лісогосподарського призначення, розпорядження якими знаходиться поза межами компетенції ІНФОРМАЦІЯ_2 , виділені у натурі вищевказаним громадянам на підставі відповідних наказів службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , фактично вибули з володіння лісового господарства шляхом зміни (підміни) їх цільового призначення на землі сільськогосподарського призначення.

Ухвалою слідчого судді Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 29 липня 2022 року надавався дозвіл на проведення обшуку ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою відшукання та вилучення документів, що стали підставою для надання дозволу на відведення ОСОБА_5 , ОСОБА_7 земельних ділянок та затвердження проектів землеустрою.

Однак у ході здійснення 12 серпня 2022 року обшуку ІНФОРМАЦІЯ_2 з'ясовано, що документи для надання дозволу на відведення ОСОБА_5 , ОСОБА_7 земельних ділянок та затвердження проектів землеустрою знищені ІНФОРМАЦІЯ_2 на виконання власного наказу № 61 «Про заходи щодо недопущення потрапляння інформації та документів, що містять інформацію про фізичних осіб, до угруповань агресора».

При цьому, у ході обшуку вилучено копії локальних внутрішніх документів, які регламентують діловодство у ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до Інструкції з діловодства в ІНФОРМАЦІЯ_2 (надалі - Інструкція):

- основна форма провадження діловодства в Управлінні є електронна, а документування управлінської діяльності здійснюється в електронній формі з застосуванням електронного цифрового підпису (п. 2 Інструкції));

- діловодство Управління та організація обміну електронними документами здійснюється виключно з використання системи електронного документообігу Управління (п. 9), а технічне супроводження, програмне забезпечення, відповідальність за збереження документів, забезпечення функціонування масиву електронних документів покладається на структурний підрозділу Управління (п. 11 Інструкції);

- обов'язковому датуванню у реєстраційно-моніторинговій картці підлягають усі службові відмітки, пов'язані з проходженням та виконанням документа (резолюції, відмітки про виконання документа, надсилання його до справи тощо) (п.40 Інструкції);

- електронна резолюція - накладена посадовою особою на електронний документ вказівка керівника виконавцю, яка зазначає стислий зміст прийнятого нею рішення щодо організація виконання електронного документа на яку накладено електронний підпис зазначеної особи, яка є формою реалізації доручень, виданих в електронній формі (п. 53 Інструкції);

- посадова особа, яка здійснює первинний розгляд електронного документа визначає головного виконавця, відповідального за організацію виконання документа в Управлінні, та у разі необхідності співвиконавців і строк його виконання. В електронній резолюції обов'язково зазначаються всі структурні підрозділи, які беруть участь в опрацюванні документа та погодженні проекту відповіді (п. 56 Інструкції);

- усі електронні резолюції, накладені на електронний документ, вносяться до його реєстраційно-моніторингової картки і нерозривно пов'язані з нею. Електронна резолюція, яка є наслідком виконання електронної резолюції вищого рівня, додатково містить логічне посилання на відповідну електронну резолюцію (дерево електронних резолюцій) (П. 57 Інструкції);

- після підписання документа керівником Управління в електронній формі він автоматично реєструється та автоматично надсилається через систему взаємодії (п. 80 Інструкції);

- перед поданням наказу Управління на підпис автор проекту друкує його із системи електронного документообігу разом із згенерованим системою електронного документу бланком, на якому візуалізується автоматично сформований QR-код (п. 130 Інструкції);

- підписання наказу Управління здійснюється в електронній та у разі необхідності паперовій формі (п. 131 Інструкції);

- службові лист складаються з метою обміну інформацією між установами як відповіді на виконання завдань …, звернень громадян (п. 154 Інструкції);

- документи незалежно від способу фіксації та відтворення інформації проходять і опрацьовуються в Управління на єдиних організаційних та правових засадах організації документообігу (п. 175 Інструкції);

- обмін електронним документами через систему взаємодії здійснюється виключно з дотриманням вимог до встановлених форматів даних електронного документообігу в установах. Обмін документами в системі ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється через систему документообігу «ДОК ПРОФ 3» (п. 177 Інструкції);

- журнал обміну є окремим електронним реєстром у складі системи електронного документообігу, який формує із переліку записів про проходження примірників електронних документів через систему взаємодії (п. 180 Інструкції);

- організація документообігу Управління здійснюється за допомогою системи електронного документообігу, що інтегрується із системою взаємодії (п. 189 Інструкції);

- система електронного документообігу повинна забезпечувати проходження електронних документів та електронний копій документів та взаємозв'язок із системами електронного документообігу інших установ (п. 190 Інструкції);

- доставка документів до Головного управління здійснюється через систему взаємодії, систему електронного документообігу Управління, а також може здійснюватися з використанням засобів поштового зв'язку, кур'єрською службою та фельд'єгерською службою. Через систему електронного документообігу «ДОК ПРОФ 3» надходять документи від апарату ІНФОРМАЦІЯ_2 та його територіальних органів. Електронні документи надходять через системи взаємодії (п. 193 Інструкції);

- всі вхідні документи підлягають попередньому розгляду у службі діловодства Управління (п. 199 Інструкції);

- попередній розгляд електронного документа здійснюється в електронній формі службою діловодства Управління (п. 201 Інструкції);

- вхідні, внутрішні, вихідні, інші документи незалежно від форми їх створення, підготовлені в Управління реєструються в системі електронного документообігу (п. 209 Інструкції);

- для забезпечення реєстрації в автоматизованому режимі заповнюється реєстраційно-моніторингова картка, до якої вносяться всі обов'язкові, додаткові та у разі потреби інші реквізити документа, яка створюється системою електронного документообіг (п.п. 210, 211 Інструкції);

- документи реєструються за групами .. наприклад .. накази про здійснення розпорядження землями сільськогосподарського призначення .. з використанням системи електронного діловодства Управління (п. 221 та 222 Інструкції);

- у системі електронного документообігу формується єдина централізована база реєстраційних даних в електронній формі, за допомогою якої працівники забезпечують інформацією про всі документи Управління та їх місцезнаходження. Вхідний документ постійного та тривалого зберігання, що надійшов у письмові формі, після реєстрації та створення фотокопії реєстратором безпосередньо в структурний підрозділ Управління, який автоматично передається на розгляд через систему електронного документообігу на підставі накладених на них електронних резолюцій (п.п. 225, 226, 230, 232 Інструкції).

Так, документи, які стали підставою для надання дозволу на відведення ОСОБА_5 , ОСОБА_7 земельних ділянок та затвердження проектів землеустрою не надані стороні обвинувачення: 24.12.2021 року у ході тимчасового доступу до речей та документів ІНФОРМАЦІЯ_2 ; 12.08.2022 у ході обшуку ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного у органу досудового розслідування виникла необхідність у отримані доступу до систем електронного документообігу, системи взаємодії, системи електронного документообігу «ДОК ПРОФ 3» доступ до яких забезпечується ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) з метою надання інформації про рух документів щодо земельних ділянок, які передані у власність ОСОБА_5 та ОСОБА_7 .

Разом з тим, ухвалою слідчого судді Центрального районного суду міста Дніпра від 08.05.2025 надано дозвіл до системи електронного документообігу, систем взаємодії, системи електронного документообігу «ДОК ПРОФ 3» та/або інших електронних систем документообігу, з метою вилучення масиву електронних документів, у електронному та/або паперовому вигляді про рух документів щодо земельних ділянок, які передані у власність ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , погодження (затвердження) технічної документації (присвоєння кадастрового номеру) щодо земельної ділянки з кадастровим номером: 1221481000:04:001:0001 та 122148100:04:001:0002 тощо, однак, у строк встановлений ухвалою суду, шляхом складення протоколу про тимчасовий доступ до речей та документів документи стороні обвинувачення не надані - ІНФОРМАЦІЯ_2 , навіть попри лист ІНФОРМАЦІЯ_11 № 10-28-0.251-6198/2-25 від 03.07.2025.

Відповідно до інтернет посилання ІНФОРМАЦІЯ_12 система електронного документообігу «Автоматизована система управління документами «ДОК ПРОФ 3» сертифіковано Державним підприємством “ ІНФОРМАЦІЯ_13 » - успішно проведене тестування системи електронного документообігу «Автоматизована система управління документами «ДОК ПРОФ 3», продукту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з системою електронної взаємодії органів виконавчої влади версія 2.0, та про повну відповідність СЕД для роботи з СЕВ ОВВ версія 2.0.

Отже, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснює технічну підтримку програмного забезпечення системи електронного документообігу ІНФОРМАЦІЯ_2 , а тому інформація до якої просить надати дозвіл прокурор є доказом у цьому кримінальному провадженні, так як може підтвердити обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а саме відомості про осіб, які здійснювали розгляд таких документів - від реєстрації документів, накладення на них електронних резолюцій їх розгляду до погодження та підписання документа.

При проведенні операцій із земельними ділянками попередні кадастрові номери земельних ділянок зберігаються на черговому кадастровому плані та в архіві (п. 5.4 Тимчасових методичних вказівок).

Згідно ч. 4 ст. 34 Закон України «Про Державний земельний кадастр» складовою частиною кадастрової карти (плану) є індексна кадастрова карта (план), порядок складання якої встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Абзац. 8 розділу І Тимчасових методичних вказівок щодо присвоєння кадастрових номерів земельним ділянка для ведення державного земельного кадастру, визначає, що індексна кадастрова карта - спеціальна карта (план) розміщення кадастрових облікових одиниць в межах адміністративно-територіальних утворень, яка містить межі облікових одиниць, їх нумерацію.

При встановленні розмежування районів міст (міст) на кадастрові квартали (зони) повинна бути забезпечена стабільність цих територіальних утворень. Розподіл території по кадастрових кварталах (зонах) і їх нумерація разом з відповідними індексними кадастровими картами затверджується відповідними органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування згідно з їх компетенцією ( п. 2.4. Тимчасових методичних вказівок).

При цьому, Індексна кадастрова карта (ІКК) створюється для відображення розташування і нумерації облікових кадастрових одиниць на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці верхнього рівня. ІКК створюються державними та іншими землевпорядними організаціями та затверджуються згідно з пунктом 2.4 після проходження державної землевпорядної експертизи. (п.п. 4.1 та 4.4. Тимчасових методичних вказівок).

Вказівкою ІНФОРМАЦІЯ_14 № 9 від 16.02.1999 запроваджено створення єдиної системи нумерації земельних ділянок для ведення державного земельного кадастру, згідно вказівки необхідно до 1 червня 1998 року індексні кадастрові карти Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, адміністративних районів, сільських (селищних) рад, міст відповідно до Тимчасових методичних вказівок щодо присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам, надіслати їх ІНФОРМАЦІЯ_15 для проходження експертизи і після затвердження відповідними органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування повернути ІНФОРМАЦІЯ_15 для складання єдиного державного реєстру.

Враховуючи викладене у органу досудового розслідування виникла необхідність у доступі до індексної кадастрової карти сіл Олександрівка та Соколове Дніпровського району Дніпропетровської області, оскільки земельні ділянки, які були видані ОСОБА_5 та ОСОБА_7 знаходяться у даних межах Дніпровського району Дніпропетровської області.

Крім того, згідно постанови КМУ № 848 від 20.06.2007 № 848 «Про затвердження Порядку ведення ІНФОРМАЦІЯ_16 (далі - Кадастр) та обліку лісів» Державний лісовий кадастр та облік лісів ведеться ІНФОРМАЦІЯ_17 за єдиною для усіх лісів системою за рахунок коштів державного бюджету з метою забезпечення ефективної організації охорони і захисту лісів, їх раціонального використання та відтворення, здійснення постійного контролю за якісними і кількісними змінами в лісовому фонді України. Цей лісовий кадастр включає системні відомості про розподіл лісового фонду між власниками лісів і постійними лісокористувачами, поділ усіх лісів за категоріями залежно від виконуваних ними основних функцій, грошову оцінку та інші дані, що характеризують кількісний і якісний стан лісів.

Відповідно до п. 4 Порядку документація кадастру ведеться на основі даних державного земельного кадастру, матеріалів лісовпорядкування, інвентаризації, обстежень та первинного обліку лісів окремо за власниками лісів і постійними лісокористувачами на підставі документів, визначених статтею 52 Лісового кодексу України. Дані про розподіл лісового фонду між власниками лісів і постійними лісокористувачами, його кількісний склад погоджуються з територіальними органами ІНФОРМАЦІЯ_2 (п. 5 Порядку).

При цьому, інформація про зміни у лісовому фонді вноситься власниками лісів і постійними лісокористувачами у матеріали первинного обліку лісів станом на 1 січня поточного року. На основі такої інформації уточнюється до 1 лютого документація кадастру (п. 6 Порядку).

Документація кадастру поновлюється один раз на п'ять років.

Враховуючи викладене у органу досудового розслідування виникла необхідність у доступі до даних про розподіл лісового фонду між власниками лісів і постійними лісокористувачами, його кількісний склад, яка погоджена з територіальними органами ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 2018 року по 2025 рік.

Отже, прокурор просить надати дозвіл на здійснення тимчасового доступу до речей і документів, з можливістю вилучення у електронному та/або паперовому вигляді масиву електронних документів, що перебувають у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ), прокурор зазначає, що отримання такого дозволу до документів, обумовлена тим, що під час досудового розслідування необхідно дослідити документи, які подавались до ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою відведення земельної ділянки розташованої на території Олександрівської сільської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області - ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , що в сукупності має істотне значення для встановлення важливих обставин кримінального провадження.

Клопотання в силу ч. 2 ст. 163 КПК України розглянуто без виклику представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Прокурор, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду клопотання в судове засідання не з'явився, однак подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, у зв'язку із чим на підставі ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності прокурора.

Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання прокурора, приходить до наступного висновку.

За змістом ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів, полягає у наданні слідчому особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Надання тимчасового доступу до речей і документів під час досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе достатньо підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю -ч.5 ст.163 КПК України.

Враховуючи наведені положення кримінального процесуального законодавства та приймаючи до уваги, що матеріали кримінального провадження можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, вважаю, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування справи, у даному провадженні є потреба в отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме інформації в системі електронного документообігу «Автоматизованої системи управління документами «ДОК ПРОФ 3», що перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з можливістю вилучення масиву електронних документів в електронному та/або паперовому вигляді завірених їх належним чином.

Разом з цим, прокурором у клопотанні не доведено необхідності надання тимчасового доступу до баз даних, інших систем електронного документообігу, якими, на думку прокурора, володіє ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки документально підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, що саме через систему електронного документообігу «Автоматизована система управління документами «ДОК ПРОФ 3» надходять документи до апарату ІНФОРМАЦІЯ_2 та його територіальних органів та відповідно, яка сертифікована ДП « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та є продуктом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Інших доказів щодо обґрунтованості вимог надання дозволу до інших електронних систем, баз даних, володільцем якої є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », слідчому судді не надано, а тому в цій частині клопотання прокурора задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 110, 131, 132, 159, 163-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, заявлене у кримінальному провадженні №62021170030000372, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25 серпня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України - задовольнити частково.

Надати слідчим Третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , прокурорам першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , проеурору Спеціалізованої екологічної прокуратури Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_27 тимчасовий доступ до речей і документів, а саме інформації в системі електронного документообігу «Автоматизованої системи управління документами «ДОК ПРОФ 3», володільцем якої є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ), а саме:

1)тимчасовий доступ до інформації в «Автоматизованій системі управління документами «ДОК ПРОФ 3», якою володіє ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », технічна підтримка програмного забезпечення, якої забезпечується з 2018 року по сьогодні між ІНФОРМАЦІЯ_2 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_18 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з метою відшукання та вилучення масиву електронних документів, у електронному та/або паперовому вигляді, а саме:

-про рух документів щодо земельних ділянок, які передані у власність ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 )

-щодо погодження (затвердження) технічної документації (присвоєння кадастрового номеру) щодо земельної ділянки з кадастровим номером: 1221481000:04:001:0001 та 122148100:04:001:0002,

-про відмову погодженні/затвердженні технічної документації, зміну цільового призначення даних земельних ділянок;

-до документів у справі № 160/9001/18 за позовом ОСОБА_7 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про зобов'язання вчинити певні дії, яка розглядалась ІНФОРМАЦІЯ_19 та ІНФОРМАЦІЯ_20 ;

-до документів, які пов'язані зі справою № 160/9001/18 та надсилались ІНФОРМАЦІЯ_21 та ІНФОРМАЦІЯ_20 , в тому числі іншим особам;

-до позовної заяви ОСОБА_28 та додатків до нього, відзиву на позов та додатку до нього, апеляційної скарги та інших документів у справі № 160/9001/18;

-до листа ІНФОРМАЦІЯ_2 Л-6094/1-5246/0/20-18 від 25.10.2018 про те, що земельна ділянка належить до земель лісогосподарського призначення та інших документів, які пов'язані з цим листом, доповідною запискою № 0-584/1/65-19 від 26.02.2019, іншими документами, які пов'язані цією доповідною запискою, клопотання ОСОБА_7 про надавання дозволу на розробку проекту (документації) із землеустрою від 01.10.2018, яка зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_2 01.10.2018 за № Л-60941/21-18 від 01.10.2018 щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою та доданих до нього, іншими документів, які з ними пов'язані;

-до листа ІНФОРМАЦІЯ_2 від 23.10.2019 за № 4-3087/15-19-СГ від 23.10.2019 про відмову у надані дозволу ОСОБА_7 та інших документів, які з ним пов'язані;

-до заяви ОСОБА_7 , про залишення без розгляду його клопотання Л-3914/0/21-19 від 24.09.2019, яка зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_2 18.10.2019 за № Л-3914/1/21-19 від 18.10.2019 та інших документів, які з ним пов'язані;

-до клопотання ОСОБА_7 , яке зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_2 24.09.2019 за № Л-3914/0/21-19 від 24.09.2019 та інших документів, які з ним пов'язані;

-до наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06.03.2020 за № 4-3063/15-20-СГ від 06.03.2019 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою ОСОБА_7 та інших документів, які з ними пов'язані;

-до клопотання ОСОБА_29 № Л-2541/0/21-20 від 04.03.2020 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, яке зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_2 за № Л-2541/0/21-20 від 04.03.2020 та інших документів, які з ними пов'язані;

-до наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 за № 583-УБД від 27.08.2020 щодо відмови ОСОБА_7 у затвердженні документації із землеустрою;

-до документів у справі № 160/9000/18 за позовом ОСОБА_5 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, яка розглядалась ІНФОРМАЦІЯ_19 та ІНФОРМАЦІЯ_20 , документів, які пов'язані зі справою №160/9000/18 та надсилались ІНФОРМАЦІЯ_21 та ІНФОРМАЦІЯ_20 , в тому числі іншим особам, та інших документів, які з ними пов'язані;

-до позовної заяви ОСОБА_5 та додатків до неї, відзиву на позов та додатку до нього, апеляційної скарги та інших документів у справі № 160/9000/18, матеріалів, які погодженні з розробкою проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та інших документів, які з ними пов'язані;

-до наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 № 4-3063/15-20-СГ від 06.03.2020 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою та інших документів, які пов'язані з ним;

-до наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 № 4-3061/15-20-СГ від 06.03.2020 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою та інших документів, які пов'язані з ним;

-заяви ОСОБА_7 , яка зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_2 17.08.2020 за № Л-871/0/21-20 від 17.08.2020 щодо відведення земельної ділянка та інших документів, які пов'язані з нею,

-до наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 02.09.2020 за № 689-УБД від 02.09.2020 щодо затвердження документації із землеустрою ОСОБА_7 та інших документів, які пов'язані з ним;

-до заяви Сірка про затвердження розробленої документації із землеустрою, яка зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_2 31.08.2020 та інших документів, які пов'язані з ними;

-до листа ІНФОРМАЦІЯ_2 від 25.10.2018 за № С-6096/1-5245/0/20-18 від 25.10.2018 щодо відмови ОСОБА_5 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою у зв'язку з тим, що земельна ділянка належить до земель лісогосподарського призначення та інших документів, які пов'язані з цим листом;

-до клопотанням ОСОБА_5 про надання дозволу на розробку землеустрою, яке зареєстроване ІНФОРМАЦІЯ_2 від 01.10.2018 за № С-6096/1/21-18 від 01.10.2018 та іншими документами, які пов'язані з ним;

-до наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 23.10.2019 за № 4-3089/15-19-СГ від 23.10.2019 про відмову ОСОБА_5 у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою та інших документів, які пов'язані з ним;

-до клопотання ОСОБА_5 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, яке зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_2 від 24.09.2019 за № С-3913/0/21-19 від 24.09.2019 та інших документів, які з ними пов'язані,

-до клопотання ОСОБА_5 № С-2540/0/21-20 від 04.03.2020 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, яке зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_2 за № С-2540/0/21-20 від 04.03.2020 та інших документів, які з ними пов'язані;

-до листа ІНФОРМАЦІЯ_2 від 20.05.2019 за № С-1708/0-1806/0/20-19 від 20.05.2019 ОСОБА_5 про те, що питання розглядається у судовому порядку та інших документів, які з ним пов'язані;

-до наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 31.08.2020 № 679-УБД про затвердження проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки ОСОБА_5 та інших документів, які з ними пов'язані;

-до клопотання ОСОБА_5 про затвердження документації, яке зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_2 від 21.08.2020 за № С-9011/0/21-20, від 21.08.2020 та інших документів, які з ними пов'язані;

- ідентифікуючих даних для аутентифікації електронного ключа (сертифікату), який використовувався для входу та виконання дії у системі, накладення резолюції та погодження вищевказаних документів, в тому числі - реєстраційно-моніторингових карток, які пов'язані з проходженням та виконанням документа (резолюції, відмітки про виконання документа, надсилання до справи тощо), відомостей про застосування електронного цифрового підпису, накладення посадовою особою на електронний документ резолюцій керівниками, головним, виконавцем, співвиконавцем, відомостей про стислий зміст прийнятого рішення щодо організація виконання документа, відомостей про виконання документу та строк його виконання, відомостей про структурні підрозділи, які беруть участь в опрацюванні документа та погодженні проекту відповіді, усіх інших електронні резолюцій (дерево електронних резолюцій, які накладені на електронний документ, вносяться до реєстраційно-моніторингової картки документа і нерозривно пов'язані з нею, інших документів, які нерозривно з ними пов'язані, відомостей про підписання документа в електронній, реєстрації та автоматичного надсилання через систему взаємодії, відомостей про документи із згенерованим системою електронного документу бланком, на якому візуалізується автоматично сформований QR-код, відомостей про підписання документів в електронній формі, відомостей про службові листи, які пов'язані з вказаними питаннями, в т.ч. про обміну інформацією між підприємствами, установами, організаціями та громадянами, відомостей про обмін електронним документами через систему документообігу «ДОК ПРОФ 3», відомостей та журналу обміну (електронним реєстром у складі системи електронного документообігу, який формує із переліку записів про проходження примірників електронних документів через систему взаємодії), відомості про організацію документообігу Управління за допомогою системи електронного документообігу, що інтегрується із системою взаємодії, відомостей про проходження електронних документів та електронний копій документів та взаємозв'язок із системами електронного документообігу інших установ, відомостей про доставку документів через систему взаємодії - систему електронного документообігу «ДОК ПРОФ 3»;

-документів, які надійшли від апарату ІНФОРМАЦІЯ_2 або його територіальних органів, відомостей про вхідні та вихідні документи, їх реєстрацію, створення фотокопій тощо, за період з 2018 року по 2025 рік, з наданням дозволу на вилучення інформації або документів у будь-якому вигляді (письмово та/або в електронній формі), інформації (даних) про розподіл лісового фонду між власниками лісів і постійними лісокористувачами, його кількісний склад, на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 848 від 20.06.2007 «Про затвердження Порядку ведення державного лісового кадастру та обліку лісів», за період з 2018 року по 2025 рік, з наданням дозволу на вилучення копі такої інформації або документів у будь-якому вигляді (письмово та/або в електронній формі, до інформації (відомостей) обмін, якими здійснюється в процесі інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром, іншими кадастрами та інформаційними системами, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 483 від 03.06.2013«Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром, іншими кадастрами та інформаційними системами», з метою вилучення копій такої інформації або документів у будь-якому вигляді (письмово та/або в електронній формі), даних про розподіл лісового фонду між власниками лісів і постійними лісокористувачами, його кількісний склад, яка погоджена територіальними органами ІНФОРМАЦІЯ_2 та інформації про показники кадастру з урахуванням поточних змін для ведення державного земельного кадастру, документації первинного обліку лісів відповідних державних лісогосподарських підприємств ІНФОРМАЦІЯ_22 за період з 2018 року по 2025 рік, згідно з наказом ІНФОРМАЦІЯ_23 № 298 від 01.10.2010 «Про затвердження інструкції про порядок ведення державного лісового кадастру і первинного обліку лісів», до індексної кадастрової карти сіл Олександрівка та Соколове Дніпровського району Дніпропетровської області (змін, доповнень, архівних даних цієї карти) з наданням дозволу на вилучення копій документів у будь-якому вигляді (письмово та/або в електронній формі), або флеш-носіїв з даною інформацією з системи електронного документообігу «ДОК ПРОФ 3»;

2)тимчасовий доступ до інформації з «Автоматизованої системи управління документами «ДОК ПРОФ 3», якою володіє ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », технічна підтримка програмного забезпечення, якої забезпечується з 2020 року по сьогодні між ІНФОРМАЦІЯ_24 (ЄДРПОУ НОМЕР_5 , місцезнаходження: АДРЕСА_4 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з метою пошуку відомостей та інформації щодо розгляду документації із землеустрою ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 ), що подана ним особисто або його представником з можливістю доступу (входу) до інформації з «Автоматизованої системи управління документами «ДОК ПРОФ 3», якою володіє ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та вилучення даної інформації у роздрукованому, електронному вигляді, в тому числі у вигляді скрін-шотів (знімків екрану);

3)тимчасовий доступ до інформації з «Автоматизованої системи управління документами «ДОК ПРОФ 3», якою володіє ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », технічна підтримка програмного забезпечення, якої забезпечується з 2020 року по сьогодні між ІНФОРМАЦІЯ_25 (ЄДРПОУ НОМЕР_6 , місцезнаходження: АДРЕСА_5 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з метою пошуку відомостей та інформації щодо розгляду документації із землеустрою ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_3 ), яка подана ним особисто або його представником з можливість доступу (входу) до інформації з «Автоматизованої системи управління документами «ДОК ПРОФ 3», якою володіє ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та вилучення даної інформації у роздрукованому, електронному вигляді, в тому числі у вигляді скрін-шотів (знімків екрану)

4) договорів між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ), з однієї сторони та ІНФОРМАЦІЯ_2 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ) та/або його ІНФОРМАЦІЯ_18 , з іншої сторони щодо послуг з технічної підтримки програмного забезпечення з 2018 року по 2026 рік «Автоматизованої системи управління документами «ДОК ПРОФ 3», які надавались ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », додатків до них, положень, документів та інформації, яка регламентує діяльність вищевказаної системи, з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій таких документів або інформації у електронному або письмовому вигляді.

В задоволенні решти вимог клопотання прокурора - відмовити.

Уповноваженим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » забезпечити тимчасовий доступ до речей і документів зазначеним в ухвалі особам та надати їм можливість вилучити в електронному та/або паперовому вигляді копій визначених документів.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Встановити двомісячний строк дії ухвали з дня постановлення ухвали.

Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1