Рішення від 07.05.2026 по справі 380/21754/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2026 рокусправа № 380/21754/25

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Колективного підприємства "Вектор" до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -

УСТАНОВИВ:

Колективне підприємство "Вектор" (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Львівській області (далі - відповідач-1), Державної податкової служби України (далі - відповідач-2), у якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, прийняте Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 13089331/30873486 від 17.07.2025;

- зобов?язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подану позивачем податкову накладну № 1 від 04.07.2024 датою подання її на реєстрацію.

Позивач, в обґрунтування позовних вимог вказав, що 17 липня 2025 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладно/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області прийнято рішення № 13089331/30873486 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 04 липня 2024 року. Зазначив, що підставою для прийняття рішення є лише загальні фрази, а саме: ненадання/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень таабо документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, а також зазначено, що відсутня оплата з постачальником будматеріалів та оплата за будівництво, не надано договірної ціни, графік робіт, кошторису, документи на придбання палива.

Позивач не погоджується з оскаржуваним рішенням, вважає його незаконним та таким, що підлягає скасуванню.

Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду Кисильової О.Й. від 03.11.2025 відкрито спрощене позовне провадження у справі.

Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду Кисильової О.Й. від 19.11.2025 відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Львівській області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.

У зв'язку із звільненням з посади судді ОСОБА_1 у відставку, відповідно до рішення Вищої ради правосуддя № 100/0/15-26 від 22.01.2026, п. 2.3.44 Положення про автоматизовану систему документообігу, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 11.11.2024 № 39 (із змінами), на підставі розпорядження керівника апарату суду «Про призначення повторного автоматизованого розподілу справ» від 26.01.2026 № 7/р, проведено повторний автоматизований розподіл справи № 380/21754/25.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.01.2026 справу № 380/21754/25 передано для розгляду судді Качур Р.П.

Ухвалою суду від 02.02.2026 справу прийнято до провадження.

На адресу суду від відповідача-1 надійшов відзив, в якому заперечив проти позову. В обґрунтування відзиву зазначив, що КП "Вектор" та ТзОВ "Перша Миколаївська будівельна компанія" уклали Договір підряду на виконання загально-будівельних робіт № 107 від 14.07.2023 року, предметом якого є виконання будівельних робіт з нового будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом по вул. Львівській в м. Миколаєві Стрийського району Львівської області. На виконання умов, вищевказаного Договору, КП "Вектор" протягом червня-липня 2024 року виконало та погодило з Замовником комплекс загально-будівельних робіт, про що складено акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт від 04.07.2024 року (форма КБ-2) та акт надання послуг № 240 від 04.07.2024 року на загальну суму 180000 грн. На дату оформлення виконаних робіт 04.07.2024 року підприємство сформувало та подало на реєстрацію податкову накладну № 1, реєстрацію якої зупинено.

Ствердив, що контролюючим органом запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. У відповідь на отриману квитанцію КП «ВЕКТОР» до контролюючого органу було подано Повідомлення № 1 від 04.07.2025 про надання пояснень та копій документів щодо ПН № 1, реєстрацію якої зупинено та долучено додатки у кількості 15 копій документів.

Відповідач вказав, що наданих на розгляд комісії документів та пояснень не було достатньо, тому ГУ ДПС у Львівській області скеровано позивачу повідомлення від 10.07.2025 р. № 13061755/30873486 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, транспортуванню продукції; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Та зазначено у повідомленні про те, що у разі неподання додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим пункту 9 цього Порядку. Ствердив, що у відповідь позивачем на адресу контролюючого органу скеровано Повідомлення № 1 від 15.07.2025 про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з долученими документами.

Відповідно до рішення комісії про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 13089331/30873486 від 17.07.2025р. прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з: ненаданням/частковим ненаданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів , необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку. Та зазначено додаткову інформацію про те, що відсутня оплата з постачальниками будматеріалів та оплата за будівництво. Зокрема, не надано: договірної ціни, графік робіт, кошторису, документів на придбання палива.

Щодо підстав винесення оскаржуваного рішення комісією звернув увагу суду на таке.

Комісія ухвалює рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної за результатами аналізу пояснень та документів, що додаються платником податку на підтвердження інформації, на підставі якої було створено податкову накладну. Зокрема:

- відсутність підтвердження оплати постачальникам та оплати за будівництво.

Відповідно до п. 201.10 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), податкова накладна може бути зареєстрована лише за умови підтвердження факту проведення господарської операції та документального оформлення витрат, що підтверджують наявність матеріально-технічної бази для виконання робіт. Подані документи не містять підтвердження розрахунків з постачальниками будівельних матеріалів та оплати за виконані будівельні роботи, що не дозволяє достовірно встановити наявність господарської операції, передбаченої п. 188.1 та п. 201.10 ПКУ;

- відсутність договору ціни, графіку робіт та кошторису.

Згідно з п. 188.1, 188.2 та 201.10 ПКУ, для підтвердження об'єкта оподаткування податкової накладної необхідно надати документи, що засвідчують договірні відносини, обсяг та строки виконання робіт, а також кошторисну вартість. КП "Вектор" не надало: договірну ціну; графік виконання робіт; кошторис. Відсутність зазначених документів унеможливлює визначення коректності нарахування податку на додану вартість та обґрунтованості суми ПДВ, що підлягає реєстрації;

- відсутність документів щодо придбання палива.

Відповідно до п. 201.10 ПКУ, для підтвердження витрат, пов'язаних із виконанням робіт, необхідно надавати первинні документи щодо придбання матеріально технічних ресурсів, зокрема палива, що використовувалося для виконання будівельних робіт. КП "Вектор" не надало підтверджуючих документів на придбання палива, що унеможливлює контроль за фактичними витратами та перевірку обґрунтованості нарахованого ПДВ.

Отже, якщо платник податків не надав належних підтверджувальних документів, що підтверджують правомірність господарських операцій, або ж якщо подані документи не відповідають даним, що містяться в інших офіційних джерелах, контролюючий орган має право застосувати механізм негативної дискреції. У такому разі відмова в реєстрації податкової накладної є правомірною та відповідає вимогам податкового законодавства .

Таким чином, вважає, що відмова в реєстрації податкової накладної № 1 від 04.07.2024 року є обґрунтованою та відповідає вимогам Податкового кодексу України. Просив відмовити у задоволенні позову, та вважати викладені заперечення спільною позицією відповідачів.

Суд всебічно і повно з'ясував усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та встановив таке.

Колективне підприємство «Вектор» зареєстроване як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та перебуває на податковому обліку у відповідача-1.

Основний вид економічної діяльності КП «Вектор» - 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «ПЕРША МИКОЛАЇВСЬКА БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» (замовник) та Колективним підприємством «Вектор» (генпідрядник) укладено договір підряду № 1-07 (далі - договір № 1-07) від 14.07.2023, на виконання загально-будівельних робіт.

Пунктом 1.1. договору № 1-07 встановлено, що замовник доручає а генпідрядник забезпечує згідно проектної документації та умов Договору виконання будівельних робіт з нового будівництва об'єкта. Замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконані роботи згідно умов даного Договору.

Відповідно до пункту 3.1 договору № 1-07 договірна ціна робіт визначається у кошторисі, є приблизною, за яку генпідрядник погоджується виконати доручені за цим Договором будівельні роботи та/або в протоколі погодження договірної ціни до даного Договору.

Згідно з пунктом 3.2 договору № 1-07 обсяги та вартість виконаних робіт визначаються сторонами в актах за формою КБ-2в та КБ-3, що є додатками до даного Договору.

Пунктом 8.1 Договору № 1-07 встановлено, що забезпечення робіт матеріалами та устаткуванням здійснює генпідрядник.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Гірничовидобувна компанія СДК» (постачальник) та Колективним підприємством «Вектор» (покупець) укладено договір поставки № 21 від 20.05.2024 (далі - Договір № 21).

Пунктом 1.1 Договору № 21 встановлено, що постачальник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених у цьому Договорі, передати у власність, а покупець зобов'язується в порядку та на умовах, визначених у цьому договорі прийняти та оплатити товар. Найменування, кількість та асортимент товару вказані у видаткових накладних Постачальник або у специфікація, що додаються до договору.

Відповідно до пункту 2.1 Договору № 21, ціни на товар, що поставляються за цим довгором, вказані у відповідних специфікаціях, що є невід'ємними частинами Договору. Ціни також можуть визначатися у видаткових накладних, які є невід'ємною частиною договору.

Згідно з пунктом 4.1 покупець здійснює оплату відповідної партії Товару шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника на умовах та у порядку, визначених у відповідній Специфікації чи рахунку фактурі та видатковій накладній до цього Договору.

На виконання умов Договору поставки № 21 від 20.05.2024 Товариством з обмеженою відповідальністю «Гірничовидобувна компанія СДК» поставлено КП «Вектор» пісок будівельний просіяний, що підтверджується вимогами-накладними: від 20.06.2024 за № 31, № 32, № 33, № 34, № 35, № 36; від 21.06.2024 за № 37, № 38, № 39, № 40, № 41, № 42; від 25.06.2024 за № 45, № 46, № 47, № 48; від 26.06.2024 за № 49, № 50, № 51, № 52, № 53,; від 27.06.2024 за № 56, № 57, № 58, № 59; та товарно-транспортними накладними від 20.06.2024 за № 20060000051, № 20060000048, № 20060000031, № 20060000027, № 20060000020, № 20060000016; від 21.06.2024 за № 21060000047, № 21060000042, № 21060000033, № 21060000029, № 21060000015, № 21060000011; від 25.06.2024 за № 25060000066, № 25060000061, № 25060000054, № 25060000046; від 26.04.2024 за № 26060000061, № 26060000057, № 26060000014, № 26060000010; від 27.06.2027 за № 27060000018, № 27060000014, № 27060000004, № 27060000003.

На виконання умов договору № 1-07, генпідрядник виконав та погодив з замовником комплекс загально будівельних робіт, про що склав Акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт та Акт надання послуг № 240 від 04.07.2024, на загальну суму з ПДВ 180000,00 грн.

Позивач сформував та подав на реєстрацію податкову накладну № 1.

Згідно квитанції документ збережено, реєстрація зупинена. Підставою зупинення зазначено, що обсяг постачання товару/послуги 41.00 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку).

Додатково повідомлено показник "В"=28.8673%, "Рпоточ"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку.

КП «Вектор» після отримання квитанцій про зупинення реєстрації направило контролюючому органу повідомлення № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та долучив додатки у кількості 15 копій документів, зокрема: договір підряду № 1-07 на виконання загально будівельних робіт від 14.07.2023; дозвіл на виконання будівельних робіт від 04.08.2023 року, виданий Головним інспектором будівельного нагляду ДІАМ; Акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за липень 2024 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2024 року; Акт надання послуг № 240 від 24.07.2024; Підсумкову відомість ресурсів до акту надання послуг № 240 від 04.07.2024; договір поставки № 21 від 20.05.2024; Вимоги-накладні про передачу ТМЦ на 25 арк.; Платіжну інструкцію № 333 від 04.07.2024; Платіжну інструкцію № 372 від 04.07.2024.

Відповідач не заперечив у відзиві щодо доводів позивача про подані документи.

Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригуванння в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області 10.07.2025 повідомлено позивача про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивач після отримання повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів від 10.07.2025 направив контролюючому органу повідомлення № 1 від 15.07.2025, до якого долучив 7 додатків.

Однак, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області прийнято оскаржуване рішення № 13089331/30873468 від 17.07.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 04.07.2024.

Позивач не погоджується з оскаржуваним рішенням, вважає його незаконним та таким, що підлягає скасуванню, тому звернувся до суду із цим позовом.

При вирішенні спору по суті суд керується таким.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - Податковий кодекс).

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг, в силу вимог пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», незалежно від дати накладення електронного підпису.

Згідно з пунктом 201.7 статті 201 Податкового кодексу податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу передбачено обов'язок платника податків на дату виникнення податкових зобов'язань скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Позивач, на виконання наведених норм законодавства сформував податкову накладну № 1 від 04.07.2024 та подав їх на реєстрацію в ЄРПН засобами електронного зв'язку. Проте отримав квитанцію, у якій зазначено: Документ збережено. Реєстрація зупинена.

Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок № 1246) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

- відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

- чинності кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктом 201.10 статті 201 та пунктом 97 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу;

- наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

- наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

- наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

- факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

- наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

- дотримання вимог Законів України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 6 червня 2017 р. № 557.

Пунктом 13 Порядку № 1246 встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Такі ж норми містяться у пункті 201.16 статті 201 Податкового кодексу, якими встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ПН/РК) в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12. 2019 № 1165 (далі - Порядок № 1165).

Згідно з пунктами 4, 5 Порядку № 1165 у разі коли за результатами перевірки ПН/РК визначено, що податкова накладна/ розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пунктах 3 або 3-1 цього Порядку, реєстрація таких ПН/РК не зупиняється в ЄРПН.

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в ЄРПН ПН/РК, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до пункту 6 Порядку № 1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та/або подав ПН/РК для реєстрації в ЄРПН, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої ПН/РК зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Згідно з пунктом 7 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу ПН/РК встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім ПН/РК, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пунктів 10, 11 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК зазначаються:

1) номер та дата складення ПН/РК;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.

Суд встановив, що реєстрацію податкової накладної № 1 від 04.07.2024 зупинено з тієї підстави, що обсяг постачання товару/послуги 41.00 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операції (додаток 3 Порядку)».

Так, критерії ризиковості здійснення операцій визначено у додатку 3 до Порядку № 1165.

Згідно з пунктом 1 критерієм ризиковості є обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у ПН/РК до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в ЄРПН, перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у ЄРПН, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в ПН/РК (зокрема обсягом постачання за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»), зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у ЄРПН за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

Таким чином, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях.

Як слідує з матеріалів справи, зокрема, надісланої позивачу квитанції від 05.08.2024, зупинення реєстрації податкової накладної від 04.07.2024 № 1 зумовлено необхідністю надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, без зазначення конкретних пропозицій щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття рішень про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Суд звертає увагу, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів.

При цьому, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган повинен вимагати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях, чого зроблено не було.

Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його оформлення (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

Вживання податковим органом загального покликання на пункт Критеріїв, без наведення відповідної підстави і розрахованих показників за критерієм, якому відповідає платник податку, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.

Суд зауважує, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.

Суд наголошує, що контролюючим органом у повідомленні про необхідність про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 10.07.2025 також не конкретизовано переліку документів, які позивачу слід, тому суд критично оцінює доводи відповідача-1, викладені у відзиві про те, що ГУ ДПС у Львівській області скеровано позивачу повідомлення від 10.07.2025 р. № 13061755/30873486 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, транспортуванню продукції; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.

Зупинення реєстрації податкової накладної не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, а також прийняття негативного для платника податків рішення без зазначення конкретних мотивів є підставою для висновку про необхідність відновлення порушеного права позивача шляхом скасування рішень про відмову в реєстрації податкових накладних.

Аналогічний висновок зроблено Верховним Судом у подібних правовідносинах в постанові від 05.08.2021 справі № 816/2222/18.

Щодо рішення, прийнятого контролюючим органом рішення про відмову в реєстрації податкової накладної від 04.07.2024 № 1 та поданих позивачем до контролюючого органу повідомлень про надання додаткових пояснень, суд зазначає таке.

Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку № 520 у разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Платник податку, який склав ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН може подати такі документи:

- договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

- інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

Згідно з пунктом 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в ПН/РК.

Відповідно до пункту 9 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

- або приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

- або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК;

- або приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Згідно з пунктом 10 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН в разі:

- ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, при отриманні Повідомлення;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Суд звертає увагу, що позивач направив контролюючому органу повідомлення № 1 від 04.07.2025 та 15.07.2025 про подання пояснень та пакет документів, який, на думку позивача, цілком та достатньо розкриває зміст даної господарської операції щодо податкової накладної, реєстрацію якої зупинено.

Зі змісту пояснень щодо реальності здійснення операцій по податковій накладній, реєстрація якої зупинена від 04.07.2025 за Вих. № 04/07/2025 слідує, що позивачем долучено договір підряду на виконання загально-будівельних робіт № 1-07 від 2023 року, дозвіл на виконання будівельних робіт № IY012230727757 від 04.08.2023, акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) № 2 від 04.07.2024, довідку про вартість виконаних будівельних робіт і витрати від 04.07.2024, акт надання послуг № 240 від 04.07.2024, підсумкову вартість ресурсів до акта № 240 від 04.07.2024 , договір поставки № 21 від 20.05.2024, вимоги-накладні про передачу ТМЦ, платіжні інструкції № 333 та № 372. Та до повідомлення № 1 від 15.07.2025 додатково направлено товарно-транспортні накладні, договір оренди та акти здачі-приймання робіт.

Відповідач щодо подання позивачем зазначених документів у відзиві не заперечив.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач надав контролюючому органу копії документів на власний розсуд, оскільки відповідачем-1 в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної та в повідомленні від 10.07.2025 не зазначив, які саме конкретно документи та в підтвердження якої обставини позивачу слід подати.

Верховний Суд у постанові від 06.10.2022 у справі № 816/2159/18 зазначив, що суб'єкти владних повноважень, ухвалюючи рішення, якими, зокрема обмежується права платника податків, повинні уникати надмірного формалізму. Обсяг документів, які надаються платниками податку на додану вартість з метою усунення сумнівів у контролюючих органів щодо легальності відповідної операції за наслідками якої складено податкову накладну, яку подано для реєстрації в ЄРПН, хоч і є визначеним у Порядку № 117, проте завжди є унікальним та залежить від організації господарських взаємовідносин між суб'єктами господарювання, змісту договірних відносин між такими, а також особливостями законодавчого врегулювання діяльності тієї чи іншої сфери бізнесу.

Саме за результатами детального дослідження змісту документів, наданих на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній, можливим є формування висновків щодо можливості чи неможливості реєстрації в ЄРПН податкової накладної, реєстрація якої була зупинена згідно із відповідною квитанцією.

Можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.

Водночас, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України.

Предметом розгляду є виключно правильність та правомірність зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.

Верховний Суд дійшов висновку, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів.

У постанові від 01.02.2023 № 2240/2900/18 Верховний Суд зазначив:

«…оскільки відповідач у рішеннях про відмову в реєстрації податкових накладних зазначив загальну, неконкретизовану та неоднозначну причину відмови у реєстрації податкової накладної, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку, що Державна фіскальна служба України прийняла невмотивоване рішення, оскільки його зміст не дає чіткого розуміння обставин, за яких було прийняте негативне для платника податків рішення.

При вирішенні питання про реєстрацію податкових накладних адміністративний суд не досліджує зміст господарських правовідносин. Завдання суду полягає у дослідженні документів первинного бухгалтерського обліку в аспекті їх належності для цілей підтвердження реальності господарських операцій. Необхідність підтвердження реальності господарських операцій переслідує публічно-правові цілі - встановлення належності виконання платниками податків визначених законодавством податкових обов'язків».

Суд звертає увагу, що в цій справі суд не надає оцінку реальності здійснення господарських операцій, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

На підтвердження правомірності складення податкових накладних, позивач подав до податкового органу пояснення та копії документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено.

Зазначені документи є у матеріалах справи та підтверджують факт здійснення господарської операції, тому суд вважає, що у межах прийнятих рішень про зупинення реєстрації податкової накладної позивач надав достатні документи для реєстрації таких в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачі не подали належних доказів правомірності прийняття ГУ ДПС у Львівській області оскаржуваного рішення від 17.07.2025 за № 13089331/30873486.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, враховуючи встановлені обставини суд дійшов висновку, що рішення ГУ ДПС у Львівській області № 13089331/30873486 від 17.07.2025 є не обґрунтованим, та не містить переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття, тому таке слід визнати протиправним та скасувати.

Щодо позовної вимоги про зобов?язання відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подану позивачем податкову накладну № 1 від 04.07.2024 датою подання її на реєстрацію суд зазначає таке.

Пунктами 19, 20 Порядку № 1246 встановлено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу 10 пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Оскільки суд дійшов висновку, що рішення ГУ ДПС у Львівській області № 13089331/30873486 від 17.07.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної є протиправним та підлягає скасуванню, враховуючи норми Порядку № 1246 позовна вимога до ДПС України про зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 04.07.2024 датою подання її на реєстрацію, підлягає задоволенню.

Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовна заява є такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до приписів статті 139 КАС України за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Львівській та ДПС України слід порівну стягнути на користь позивача судовий збір у загальному розмірі 3028,00 грн.

Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 256, 293, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області № 13089331/30873486 від 17.07.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 04.07.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

2. Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 04.07.2024, складену Колективним підприємством «Вектор», датою подання її на реєстрацію.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області на користь Колективного підприємства «Вектор» 1514 (одна тисяча п'ятсот чотирнадцять) грн 00 коп сплаченого судового збору.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Колективного підприємства «Вектор» 1514 (одна тисяча п'ятсот чотирнадцять) грн 00 коп сплаченого судового збору.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: Колективне підприємство "Вектор" (81634 Львівська область Стрийський район с. Розвадів вул. Степана Бандери 9; код ЄДРПОУ 30873486)

Відповідач-1: Головне управління ДПС у Львівській області (79026 м. Львів вул. Стрийська 35; код ЄДРПОУ ВП 43968090).

Відповідач-2: Державна податкова служба України (04053 м. Київ пл. Львівська 8; код ЄДРПОУ 43005393)

Суддя Р.П. Качур