Ухвала від 07.05.2026 по справі 320/4839/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про витребування доказів

07 травня 2026 року м. Київ справа №320/4839/23

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О. розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулося Публічне акціонерне товариство «Укрнафта» (далі по тексту також позивач, ПАТ «Укрнафта») з позовом до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі по тексту також відповідач, ЦМУ ДПС), в якому просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 30.11.2021 №№ 0008280703, 0008290703, 0008330703, 0008450703, 0008460703, 0008470703, 0008480703.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач повідомив, що за результатами проведення фактичних перевірок з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС, відповідачем винесено спірні податкові повідомлення-рішення.

Позивач стверджує про відсутність порушення вимог підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, на підтвердження чого ПАТ «Укрнафта» надано Протоколи руху документа/звіту та пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій. Позивач наголошує на своєчасному поданні до ДПС України електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального.

Позивач пояснив, що квитанції про прийняття/неприйняття довідок про зведені дані (обсяги пального) акцизних складів з уніфікованими номерами 1002975, 1002955, 1002967, 1002970, 1002968, 1002972 за 18.12.2020 отримано 20.12.2020, за 31.12.2020 отримано 04.01.2021, за 01.01.2021 отримано 04.01.2021, за 02.01.2021 отримано 04.01.2021,а тому, у зв'язку з ненаправленням квитанцій протягом операційного дня електронні документи вважаються прийнятими, що, в свою чергу, свідчить про відсутність підстав для застосування штрафних санкцій спірними податковими повідомленнями-рішеннями.

Також позивач наполягає на відсутності в межах спірних відносин порушень вимог пункту 85.2 статті85 ПК України з огляду на те, що фактичні перевірки проводились Головним управлінням ДПС в Одеській області, працівникам ПАТ «Укрнафта» були надані позивачем усі документи, що належать до фактичної перевірки та надані пояснення контролюючому органу. Позивач пояснив, що частина документів, які були витребувані під час перевірок згідно чинного законодавства знаходяться за місцем провадження діяльності позивачем - у м. Києві та не є предметом фактичної перевірки у розумінні положень ПК України.

Позивач зазначив, що на момент прийняття спірних податкових повідомлень-рішень на території України був встановлений карантин та відповідно до положень пункту 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України діяла заборона на застосування штрафних санкцій, що має наслідком відсутність підстав для застосування таких спірними податковими повідомленнями-рішеннями.

Крім того, позивач вважає необґрунтованими доводи відповідача щодо застосування штрафних санкцій за повторно вчинене порушення, оскільки податкові повідомлення-рішення, якими до позивача було застосовано штрафні санкції, були оскаржені у судовому порядку в межах адміністративної справи №640/12982/22.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.03.2023 відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідач, заперечуючи проти позовних вимог, зазначив, що Головним управлінням ДПС в Одеській області були проведені фактичні перевірки ПАТ «Укрнафта», якими встановлено недотримання позивачем приписів пп.230.1.3 п.230.1 ст. 230 ПК України, а саме: несвоєчасно подано довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального. також відповідача зазначив про порушення позивачем вимог пункту 85.2 статті 85 ПК України - посадовими особами ПАТ «Укрнафта» не надано до перевірки в повному обсязі документи, пов'язані з предметом перевірки. За результатами фактичних перевірок АЗС позивача ЦМУ ДПС винесено спірні податкові повідомлення-рішення,якими до позивача застосовано штрафні санкції.

Таким чином, на думку відповідача, позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що у період з 22.10.2021 по 28.10.2021 посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області проведено фактичну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС, результати якої оформлені актом від 29.10.2021 №23421/15-32-09-05/00135390. Перевіркою встановлено незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового; інші порушення податкового та іншого законодавства, контроль за яким покладений на органи Державної податкової служби.

В акті перевірки зазначено, що в порушення підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України, пункту 21 підрозділу 5 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, пунктів 5, 6, 7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891, ПАТ «Укрнафта» несвоєчасно передано до реєстру дані, передбачені ПК України та даним Порядком (щоденні дані обліку пального) з витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу (уніфікований номер - 1002975), а саме: сформовані фактичні залишки пального 18.12.2020 з граничним терміном подання 19.12.2020 фактично подано 20.12.2020; сформовані фактичні залишки пального 31.12.2020 з граничним терміном подання 01.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 01.01.2021 з граничним терміном подання 02.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 02.01.2021 з граничним терміном подання 03.01.2021 фактично подано 04.01.2021.

У період з 22.10.2021 по 28.10.2021 посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області проведено фактичну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС, результати якої оформлені актом від 29.10.2021 №23417/15-32-09-05/00135390. Перевіркою встановлено незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового; інші порушення податкового та іншого законодавства, контроль за яким покладений на органи Державної податкової служби.

В акті перевірки зазначено, що в порушення підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України, пункту 21 підрозділу 5 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, пунктів 5, 6, 7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891, ПАТ «Укрнафта» несвоєчасно передано до реєстру дані, передбачені ПК України та даним Порядком (щоденні дані обліку пального) з витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу (уніфікований номер - 1002955), а саме: сформовані фактичні залишки пального 18.12.2020 з граничним терміном подання 19.12.2020 фактично подано 20.12.2020; сформовані фактичні залишки пального 31.12.2020 з граничним терміном подання 01.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 01.01.2021 з граничним терміном подання 02.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 02.01.2021 з граничним терміном подання 03.01.2021 фактично подано 04.01.2021.

У період з 22.10.2021 по 28.10.2021 посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області проведено фактичну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС, результати якої оформлені актом від 29.10.2021 №23469/15-32-09-05/00135390. Перевіркою встановлено незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового; інші порушення податкового та іншого законодавства, контроль за яким покладений на органи Державної податкової служби.

В акті перевірки зазначено, що в порушення підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України, пункту 21 підрозділу 5 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, пунктів 5, 6, 7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891, ПАТ «Укрнафта» несвоєчасно передано до реєстру дані, передбачені ПК України та даним Порядком (щоденні дані обліку пального) з витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу (уніфікований номер - 1002967), а саме: сформовані фактичні залишки пального 18.12.2020 з граничним терміном подання 19.12.2020 фактично подано 20.12.2020; сформовані фактичні залишки пального 31.12.2020 з граничним терміном подання 01.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 01.01.2021 з граничним терміном подання 02.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 02.01.2021 з граничним терміном подання 03.01.2021 фактично подано 04.01.2021.

У період з 22.10.2021 по 28.10.2021 посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області проведено фактичну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС, результати якої оформлені актом від 29.10.2021 №23444/15-32-09-05/00135390. Перевіркою встановлено незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового; інші порушення податкового та іншого законодавства, контроль за яким покладений на органи Державної податкової служби.

В акті перевірки зазначено, що в порушення підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України, пункту 21 підрозділу 5 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, пунктів 5, 6, 7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891, ПАТ «Укрнафта» несвоєчасно передано до реєстру дані, передбачені ПК України та даним Порядком (щоденні дані обліку пального) з витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу (уніфікований номер - 1002970), а саме: сформовані фактичні залишки пального 18.12.2020 з граничним терміном подання 19.12.2020 фактично подано 20.12.2020; сформовані фактичні залишки пального 31.12.2020 з граничним терміном подання 01.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 01.01.2021 з граничним терміном подання 02.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 02.01.2021 з граничним терміном подання 03.01.2021 фактично подано 04.01.2021.

У період з 22.10.2021 по 28.10.2021 посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області проведено фактичну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС, результати якої оформлені актом від 29.10.2021 №23445/15-32-09-05/00135390. Перевіркою встановлено незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового; інші порушення податкового та іншого законодавства, контроль за яким покладений на органи Державної податкової служби.

В акті перевірки зазначено, що в порушення підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України, пункту 21 підрозділу 5 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, пунктів 5, 6, 7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891, ПАТ «Укрнафта» несвоєчасно передано до реєстру дані, передбачені ПК України та даним Порядком (щоденні дані обліку пального) з витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу (уніфікований номер - 1002962), а саме: сформовані фактичні залишки пального 18.12.2020 з граничним терміном подання 19.12.2020 фактично подано 20.12.2020; сформовані фактичні залишки пального 31.12.2020 з граничним терміном подання 01.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 01.01.2021 з граничним терміном подання 02.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 02.01.2021 з граничним терміном подання 03.01.2021 фактично подано 04.01.2021.

У період з 22.10.2021 по 28.10.2021 посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області проведено фактичну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС, результати якої оформлені актом від 29.10.2021 №23443/15-32-09-05/00135390. Перевіркою встановлено незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового; інші порушення податкового та іншого законодавства, контроль за яким покладений на органи Державної податкової служби.

В акті перевірки зазначено, що в порушення підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України, пункту 21 підрозділу 5 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, пунктів 5, 6, 7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891, ПАТ «Укрнафта» несвоєчасно передано до реєстру дані, передбачені ПК України та даним Порядком (щоденні дані обліку пального) з витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу (уніфікований номер - 1002968), а саме: сформовані фактичні залишки пального 18.12.2020 з граничним терміном подання 19.12.2020 фактично подано 20.12.2020; сформовані фактичні залишки пального 31.12.2020 з граничним терміном подання 01.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 01.01.2021 з граничним терміном подання 02.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 02.01.2021 з граничним терміном подання 03.01.2021 фактично подано 04.01.2021.

У період з 22.10.2021 по 28.10.2021 посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області проведено фактичну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС, результати якої оформлені актом від 29.10.2021 №23476/15-32-09-05/00135390. Перевіркою встановлено незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового; інші порушення податкового та іншого законодавства, контроль за яким покладений на органи Державної податкової служби.

В акті перевірки зазначено, що в порушення підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України, пункту 21 підрозділу 5 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, пунктів 5, 6, 7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891, ПАТ «Укрнафта» несвоєчасно передано до реєстру дані, передбачені ПК України та даним Порядком (щоденні дані обліку пального) з витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу (уніфікований номер - 1002972), а саме: сформовані фактичні залишки пального 18.12.2020 з граничним терміном подання 19.12.2020 фактично подано 20.12.2020; сформовані фактичні залишки пального 31.12.2020 з граничним терміном подання 01.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 01.01.2021 з граничним терміном подання 02.01.2021 фактично подано 04.01.2021; сформовані фактичні залишки пального 02.01.2021 з граничним терміном подання 03.01.2021 фактично подано 04.01.2021.

Відповідно до податкового повідомлення-рішення ЦМУ ДПС від 30.11.2021 №0008280703 за порушення пункту 85.2 статті 85, підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 6040 грн. Означене податкове повідомлення-рішення винесене на підставі акта перевірки від 29.10.2021 №23421/15-32-09-05/00135390.

З розрахунку штрафних санкцій вбачається, що до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 2040 грн за повторне протягом року порушення - ненадання документів при здійсненні податкового контролю.

Відповідно до податкового повідомлення-рішення ЦМУ ДПС від 30.11.2021 №0008290703 за порушення пункту 85.2 статті 85, підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 6040 грн. Означене податкове повідомлення-рішення винесене на підставі акта перевірки від 29.10.2021 №23417/15-32-09-05/00135390.

З розрахунку штрафних санкцій вбачається, що до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 2040 грн за повторне протягом року порушення - ненадання документів при здійсненні податкового контролю.

Відповідно до податкового повідомлення-рішення ЦМУ ДПС від 30.11.2021 №0008330703 за порушення пункту 85.2 статті 85, підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 6040 грн. Означене податкове повідомлення-рішення винесене на підставі акта перевірки від 29.10.2021 №23469/15-32-09-05/00135390.

З розрахунку штрафних санкцій вбачається, що до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 2040 грн за повторне протягом року порушення - ненадання документів при здійсненні податкового контролю.

Відповідно до податкового повідомлення-рішення ЦМУ ДПС від 30.11.2021 №0008450703 за порушення пункту 85.2 статті 85, підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 6040 грн. Означене податкове повідомлення-рішення винесене на підставі акта перевірки від 29.10.2021 №23444/15-32-09-05/00135390.

З розрахунку штрафних санкцій вбачається, що до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 2040 грн за повторне протягом року порушення - ненадання документів при здійсненні податкового контролю.

Відповідно до податкового повідомлення-рішення ЦМУ ДПС від 30.11.2021 №0004680703 за порушення пункту 85.2 статті 85, підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 6040 грн. Означене податкове повідомлення-рішення винесене на підставі акта перевірки від 29.10.2021 №23445/15-32-09-05/00135390.

З розрахунку штрафних санкцій вбачається, що до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 2040 грн за повторне протягом року порушення - ненадання документів при здійсненні податкового контролю.

Відповідно до податкового повідомлення-рішення ЦМУ ДПС від 30.11.2021 №0008470703 за порушення пункту 85.2 статті 85, підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 6040 грн. Означене податкове повідомлення-рішення винесене на підставі акта перевірки від 29.10.2021 №23443/15-32-09-05/00135390.

З розрахунку штрафних санкцій вбачається, що до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 2040 грн за повторне протягом року порушення - ненадання документів при здійсненні податкового контролю.

Відповідно до податкового повідомлення-рішення ЦМУ ДПС від 30.11.2021 №0008480703 за порушення пункту 85.2 статті 85, підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 6040 грн. Означене податкове повідомлення-рішення винесене на підставі акта перевірки від 29.10.2021 №23476/15-32-09-05/00135390.

З розрахунку штрафних санкцій вбачається, що до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 2040 грн за повторне протягом року порушення - ненадання документів при здійсненні податкового контролю.

Сторони у справі зазначають, що підставою для застосування спірними податковими повідомленнями-рішеннями штрафних санкцій за повторно вчинені порушення пункту 85.2 статті 85 ПК України є податкові повідомлення-рішення, винесені 08.11.2021.

Проте, враховуючи відсутність в матеріалах справи документального підтвердження означених обставин, у суду виникла необхідність витребування додаткових доказів.

Згідно з частиною третьою статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Статтею 129 Конституції України обов'язковість рішень суду (до яких належать і ухвали) визначена як одна з основних засад судочинства.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.

Суд зазначає, що за приписами статті 242 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Згідно статті 9 КАС України принципами адміністративного судочинства є змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі.

Суть офіційного з'ясування всіх обставин у справі визначена в частині четвертій статті 9 цього Кодексу, якими встановлено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Таким чином, принцип офіційного з'ясування всіх обставин у справі зобов'язує суд вчинити всі необхідні дії для повного та всебічного з'ясування фактичних обставин справи з метою забезпечення прийняття правосудного рішення.

Згідно з частинами другою та третьою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до частин першої та другої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема письмовими, речовими і електронними доказами.

Положеннями частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи.

Згідно частини шостої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України6. якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Згідно статті 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Враховуючи вказане, суд вважає за необхідне витребувати від відповідача:

- письмові пояснення щодо підстав застосування до позивача спірними податковими повідомленнями-рішеннями штрафних санкцій за повторне вчинення протягом року порушення пункту 85.2 статті 85 ПК України з наданням документального підтвердження у розрізі окремо по кожному оскаржуваному податковому повідомленню-рішенню.

Керуючись статтями 12, 72, 77, 80, 94, 241 - 243, 248, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Витребувати від відповідача:

- письмові пояснення щодо підстав застосування до позивача спірними податковими повідомленнями-рішеннями штрафних санкцій за повторне вчинення протягом року порушення пункту 85.2 статті 85 ПК України з наданням документального підтвердження у розрізі окремо по кожному оскаржуваному податковому повідомленню-рішенню.

Витребувані докази надати суду протягом п'яти календарних днів з моменту отримання копії цієї ухвали (або її тексту засобами зв'язку).

Зобов'язати відповідача у випадку неможливості подати докази, витребувані судом, або неможливості подати такі докази у встановлені строки, повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Роз'яснити, що відповідно до положень статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

Копію ухвали суду надіслати учасникам справи (їх представникам).

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Дудін С.О.