Справа №214/2034/25 пров. №2/478/27/2026
06 травня 2026 року смт. Казанка
Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики та стягнення моральної шкоди, -
В провадженні Казанківського районного суду Миколаївської області перебуває цивільна справа № 214/2034/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики та стягнення моральної шкоди.
Ухвалою суду від 30.03.2026 року по справі було призначено судово-почеркознавчу експертизу, проведення якої було доручено експертам Миколаївського науково дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України. На час проведення експертизи провадження у справі було зупинено.
06.05.2026 року від експертної установи до канцелярії Казанківського районного суду Миколаївської області надійшло клопотання судового експерта № СЕ-19/115-26/6635-ПЧ про надання додаткових матеріалів, і зразків, необхідних для проведення експертизи, та вчинення інших дій, пов'язаних із проведенням експертизи:
-вказати графу, в якій знаходиться досліджуваний підпис в договорі позики грошей від 01.01.2023 року;
-надати експериментальні зразки почерку (прописати « ОСОБА_2 ») ОСОБА_2 не менше 10 аркушів формату А4;
-надати експериментальні зразки підпису (виконати варіант підпису, в якому наявна літера «Ч») ОСОБА_2 не менше 10 аркушів формату А4;
-надати вільні зразків почерку ОСОБА_2 (повинна бути наявна літера «Ч») не менше, ніж у 15-ти оригіналах документів, час складання яких максимально наближений до часу складання досліджуваної розписки;
-надати вільні зразків підпису ОСОБА_2 не менше, ніж у 15-ти оригіналах документів, час складання яких лшксимально наближений до часу складання досліджуваної розписки.
Відповідно до ст. 254 ЦПК України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Оскільки вказане клопотання підлягає розгляду та вирішенню в судовому засіданні, провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики та стягнення моральної шкоди слід поновити, призначивши судове засідання з викликом учасників справи.
Керуючись ст. ст. 254, 260, 261 ЦПК України, суд -
Відновити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики та стягнення моральної шкоди.
Судове засідання по справі призначити на 11.05.2026 о 13 год. 05 хв. в приміщенні Казанківського районного суду Миколаївської області.
Зобов'язати відповідача в строк до 11.05.2026 року надати суду:
- перелік документів, які будуть надаватися у якості зразків, чітко зазначити їх назву і датування, до якого виду порівняльного зразку відносяться, а також назви граф, у яких розміщуються рукописні записи ОСОБА_2 .
У судове засідання викликати сторони.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Х.В. Іщенко