Постанова від 07.05.2026 по справі 207/1831/26

№ 207/1831/26

№ 3/207/366/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2026 року суддя Південного районного суду міста Кам'янського Дубовик Р.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, лікаря-хірурга, члена позаштатної ВЛК КНП "МЛШМД" КМР, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402 (зі змінами) затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України.

Відповідно до п.2.5 цього Положення - до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать: госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; ЛЛК; ВЛК Десантно- штурмових військ; ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ВЛК Сухопутних військ Збройних Сил України; ВЛК Сил спеціальних операцій Збройних Сил України; ВЛК інших закладів охорони здоров'я комунальної або державної форми власності.

Позаштатні (постійно та тимчасово діючі) ВЛК призначаються у складі голови, заступника голови (може призначатись один з членів комісії), членів комісії (не менше ніж три лікарі) і секретаря з числа фахівців з медичною освітою. До складу ВЛК можуть призначатися лікарі інших спеціальностей.

До складу ВЛК (ЛЛК) ТЦК та СП входять медичні працівники закладу охорони здоров'я комунальної або державної форми власності, визначеного рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (голови обласної, Київської міської військової адміністрації, а також районних військових адміністрацій та військових адміністрацій населених пунктів), за погодженням з головою відповідної штатної ВЛК регіону.

Штатні і позаштатні (постійно та тимчасово діючі) ВЛК (ЛЛК) з питань військово-лікарської та лікарсько-льотної експертизи підпорядковуються вищим штатним ВЛК.

За запитом голови ВЛК (ЛЛК), до роботи позаштатних (постійно та тимчасово діючих) ВЛК (ЛЛК) на правах членів ВЛК (ЛЛК) можуть залучатися головні (провідні) медичні спеціалісти, начальники відділень, інші лікарі-спеціалісти закладів охорони здоров'я (установ), спеціалісти інших (не медичних) спеціальностей, начальник медичної служби та/або представник командування (керівництва) військової частини, де проходить службу військовослужбовець, що оглядається.

На підставі затвердженого переліку начальник (керівник) закладу охорони здоров'я (установи) своїм наказом призначає позаштатні постійно діючі ВЛК, їх персональний склад і визначає порядок їх роботи.

Головою позаштатної постійно діючої ВЛК призначається лікар, який пройшов тематичне удосконалення (підготовку) з питань військово-лікарської експертизи або має досвід виконання обов'язків у складі військово-лікарських комісій не менше одного року.

Згідно Наказу КНП «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» Кам'янської міської ради №748 від 26.12.2022 «Про утворення позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій з правами госпітальної ВЛК на базі цивільних закладів охорони здоров'я за 2023 рік» - ОСОБА_1 призначено членом позаштатної військово-лікарської комісії.

Згідно Наказу КНП «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» Кам'янської міської ради №685 від 07.10.2024 «Про внесення змін до складу госпітальної ВЛК» - ОСОБА_1 було виключено з членів позаштатної військово-лікарської комісії.

Відповідно до п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія вказаного закону.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії, перебуваючи на посаді лікаря-хірурга КНП «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» Кам'янської міської ради, відповідно до п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на члена позаштатної військово-лікарської комісії, він є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у абз. 1 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону.

Тож у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за типом «при звільненні» за 01.01.2024 - 30.09.2024 період, а саме - 19.02.2025 о 21 год. 37 хв.

Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії, перебуваючи на посаді лікаря-хірурга КНП «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» Кам'янської міської ради, будучи відповідно до п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, у порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 01.01.2024 - 30.09.2024 період, а саме - 19.02.2025 о 21 год. 37 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 19.02.2025, тобто день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Місцем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є місце несвоєчасного подання декларації за місцем фактичного мешкання за адресою: АДРЕСА_1 .

Датою виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата складення протоколу про адміністративне правопорушення 14 квітня 2026 року.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії, перебуваючи на посаді лікаря-хірурга КНП «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» Кам'янської міської ради, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2024 рік, а саме - 23.05.2025 о 23 годині 06 хвилин, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за типом «щорічна» за 2024 рік, а саме - 23.05.2025 о 23 год. 06 хв.

Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії, перебуваючи на посаді лікаря-хірурга КНП «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» Кам'янської міської ради, будучи відповідно до п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, у порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2024 рік, а саме - 23.05.2025 о 23 год. 06 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 23.05.2025, тобто день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Місцем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є місце несвоєчасного подання декларації за місцем фактичного мешкання за адресою: АДРЕСА_1 .

Датою виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата складення протоколу про адміністративне правопорушення 14 квітня 2026 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав у повному обсязі, просив суворо не карати, зобов'язався в подальшому не вчиняти адміністративних правопорушень.

Прокурор Баклан В.В. вказав, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є повністю доведеною, оскільки останній був обізнаний з вимогами Закону України «Про запобігання корупції». Разом з тим, декларацію подав несвоєчасно. Обставин, які б об'єктивно перешкоджали подати декларації у передбачений законом строк не встановлено.

Заслухавши сторони, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 , підтверджена дослідженими матеріалами справи, зокрема даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення №398 від 14.04.2026 (т.1 а.с.1-12); в протоколі про адміністративне правопорушення №399 від 14.04.2026 (т.2 а.с. 1-12); повідомленням Національного агенства з питань запобігання корупції від 20.02.2025 №236 (а.с.16); копією наказу про припинення трудового контракту №474-к/тр від 30.09.2024 (т.1 а.с.17); послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 за період 30.09.2024 - 20.02.2025 (т.1 а.с.18-19); копією розпорядження від 14.02.2024 про здійснення у 2024 році заходів для подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з карткою видачі для ознайомлення з підписом ОСОБА_1 (т.1 а.с.57-58); декларацією ОСОБА_1 від 19.02.2025 (т.1 а.с.63-70); декларацією ОСОБА_1 від 23.05.2025 (т.1 а.с.56-61) та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення ОСОБА_1 відповідно до ст. 34 КУпАП, суд вважає щире розкаяння.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення ОСОБА_1 передбачених ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.

Матеріалами справи, які були досліджені під час судового засідання встановлено, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи особу правопорушника, ступінь провини, майновий стан, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір», вважаю необхідним стягнути з правопорушника судовий збір на користь держави.

Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в сумі 665 грн. 60 коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Південний районний суд міста Кам'янського протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Р.Є. Дубовик