Справа №932/3244/26
Провадження №3/932/833/26
26 березня 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Дніпра Цитульський В.І., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №005264 від 07.01.2026: у цей же день о 23:00 год, в Шевченківському районі м. Дніпра, по вул. Січеславській набережній, було виявлено ОСОБА_1 , який ловив рибу забороненим знаряддям - груз з двома потрійними гачками без принади. Піймав 7 плоскирок та 2 судака. Грубо порушив пп.8 п.1 р. ІV «Правил любительського рибальства».
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що коли підійшов рибоохоронний патруль він йшов до дому, вудилище було в рюкзаку. На гачках були встановлені штучні принади - «люверси». Плоскирку він купив за 200 грн, а судаки належали іншому чоловіку.
Заслухавши представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оглянувши адміністративні матеріли, приходжу до переконання про закриття справи з наступних підстав.
Частиною 4 ст.85 КУпАП передбачена відповідальність за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
У відповідності до пп.8 п.1 розділу ІV Правил любительського рибальства, забороняється добування (вилов) одинарними з'єднаними між собою, подвійними і потрійними гачками без блешні, природної або штучної принади.
Стаття 251 КУпАП зазначає, що доказами по справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
До суду надано протокол про адміністративне правопорушення, опис вилучених знарядь (згідно якого риба випущена в природнє середовище) та розрахунок збитків.
При цьому у протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вказує про наявність на гачках «люверсу», та про те що віні йшов до дому а вудилище було в рюкзаку.
Вилученої оснастки чи її фото не надано. При цьому Правила любительського рибальства не містять вимог до штучної принади.
З огляду на послідовну позицію ОСОБА_1 щодо обладнання гачків штучною принадою та відсутність доказів зворотного, неможливо стверджувати про вчинення ним адміністративного правопорушення.
Окрім цього, враховую послідовні пояснення ОСОБА_1 про те, що на момент його виявлення патрулем вудилище було в рюкзаку (тобто вилову риби він не здійснював), відсутність доказів зворотного.
Згідно ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі та в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За приписами п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на відсутність об'єктивних доказів факту зайняття ОСОБА_1 рибальством, а також про наявність у нього заборонених знарядь лову, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Дніпра.
Суддя В.І. Цитульський