Справа № 199/5668/26
(3/199/1751/26)
іменем України
07.05.2026 року місто Дніпро
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпра Машкіна Н.В., ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання зазначене за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.44 КУпАП,-
06.05.2026 року до Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпра надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВБА № 165368 від 24.04.2026 року відносно ОСОБА_1 за ст.44 КУпАП.
Відповідно до статті 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В порядку підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення згідно ст.278КУпАП судом встановлено недоліки, що перешкоджають розгляду справи по суті.
Так, зі змісту протоколу серії ВБА № 165368 від 24.04.2026 року, що ОСОБА_1 26.03.2026 року близько 14:00 год. за адресою: Донецьке шосе, 2а зберігала при собі без мети збуту психотропну речовину, обіг якої заборонено - метамфетамін масою 0,0556 г, чим вчинила адміністративне правопорушення.
Однак, у вказаному протоколі не зазначена норма закону, яка передбачає відповідальність за адміністративне правопорушення, інкриміноване ОСОБА_1 , тобто відповідна частина ст. 44 КУпАП.
При цьому, протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів, але й виступає як юридичний документ (процесуальна дія і процесуальне рішення компетентної особи, яка уповноважена його складати), який свідчить про порушення компетентною особою Національної поліції справи про адміністративне правопорушення (ст. 254 і 255 КУпАП) та який визначає межі судового розгляду справи.
Крім того, адміністративний матеріал містить копію висновку експерта від 07.04.2026 року № СЕ-19/105-26/3324-НЗПРАП, зі змісту якого вбачається, що він складається з 10 сторінок. В той же час, до матеріалів справи долучено лише дві сторінки.
З огляду на вищенаведене та враховуючи, що зазначені недоліки унеможливлюють проведення відповідно до положень ст.245 КУпАП всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи та вирішення її у точній відповідності із законом, адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44 КУпАП слід повернути для усунення вказаних у постанові недоліків та належного оформлення.
Під час усунення недоліків протоколу прошу врахувати вимоги п. 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376, згідно з якими не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст.278, ст.283 КУпАП, -
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44 КУпАП - повернути до ВП № 1 ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області для належного оформлення.
Постанова набирає чинності негайно та оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.В. Машкіна