про повернення заяви
07 травня 2026 року ЛуцькСправа № 140/7705/25
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., одержавши заяву ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 05.12.2025, яке набрало законної сили, у цій справі позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 (далі - ВЧ НОМЕР_1 ) щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у зв'язку з пораненням, пов'язаним із захистом Батьківщини, за час перебування на стаціонарному лікуванні за період з 11.06.2025 по 28.07.2025, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 № 168 (далі - Постанова № 168). Зобов'язано ВЧ НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду у зв'язку з пораненням, пов'язаним із захистом Батьківщини, відповідно до Постанови № 168, за період перебування на стаціонарному лікуванні 11.06.2025 по 28.07.2025. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
12.03.2026, на виконання рішення суду від 05.12.2025 у цій справі, Волинський окружний адміністративний суд направив позивачу (стягувачу) ОСОБА_1 виконавчий лист № 1579/2026.
06.05.2026 позивач (стягувач) ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про видачу дубліката виконавчого листа замість втраченого оригіналу.
Вказана заява подана без додержання вимог частини першої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та підлягає поверненню заявнику без розгляду, з огляду на таке.
Згідно із частиною першою статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
За приписами абзацу десятого частини першої статті 167 КАС України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Відповідно до підпункту 18.4 пункту 18 розділу VII «Перехідні положення» КАС України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку
Дублікат виконавчого документа - це документ, що видається замість втраченого оригіналу та має силу первісного документа. Від оригіналу зазначений документ відрізняється лише спеціальною позначкою «Дублікат».
Аналіз змісту підпункту 18.4 пункту 18 розділу VII «Перехідні положення» КАС України свідчить про те, що основними критеріями для задоволення заяви про видачу дубліката виконавчого документа є: втрата виконавчого документа (загублення, викрадення, знищення, істотне пошкодження, вилучення у виконавця або стягувача, що унеможливлює його виконання, тощо) та звернення до суду із заявою до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання.
В порушення вимог пунктів 5-7 частини першої статті 167 КАС України, у заяві про видачу дубліката виконавчого листа заявник не вказав підстав для його видачі (загублення, викрадення, знищення, істотне пошкодження, вилучення у виконавця або стягувача оригіналу виконавчого листа, що унеможливлює його виконання, тощо), а також стану виконання рішення суду.
Крім того, в порушення приписів абзацу десятого частини першої статті 167 КАС України, заявник ОСОБА_1 до заяви, яка подана на стадії виконання судового рішення, не додав докази її надіслання (надання) іншим учасникам справи, а саме ВЧ НОМЕР_1 .
Суд також звертає увагу, що з результатів пошуку виконавчих проваджень в автоматизованій системі виконавчих проваджень від 07.05.2026 видно, що на виконанні у Відділі державної виконавчої служби у місті Луцьку Львівського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України перебуває виконавче провадження № АСВП 80626151 (у якому стягувач - ОСОБА_1 , боржник - ВЧ НОМЕР_1 ; стан виконавчого провадження - «відкрито»; дата відкриття - 01.05.2026).
Тобто, заявник не надав суду доказів того, що виконавчий лист від 12.03.2026 № 1579/2026 не перебуває на виконанні в органах державної виконавчої служби, а виконавче провадження № АСВП 80626151 не стосується виконання рішення суду у цій справі.
Згідно із абзацом першим частини другої статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Відтак, оскільки заява про видачу дубліката виконавчого листа не відповідає вимогам частини першої статті 167 КАС України, тому суд дійшов висновку про те, що вказану заяву необхідно повернути заявнику без розгляду, та роз'яснити, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до суду із заявою про видачу дубліката виконавчого листа, у якій необхідно зазначити підстави для його видачі, стан виконання рішення суду у цій справі, та надати докази на підтвердження вказаних обставин.
Керуючись статтями 167, 248, підпунктом 18.4 пункту 18 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд
Заяву ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії повернути заявнику без розгляду.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до суду у порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М. Валюх