Рішення від 30.04.2026 по справі 914/776/26

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.04.2026 Справа № 914/776/26

За позовом: Комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління», м. Львів

до відповідача: Фізичної особи-підприємця Олексин Володимира Ярославовича, м. Жидачів, Львівська обл.

про: стягнення заборгованості

Суддя Коссак С.М.

за участі секретаря Полюхович Х.М.

Представники:

від позивача: Хомин Надія - представник;

від відповідача: не з'явився;

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області через систему “Електронний суд» представником позивача - Комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління», м. Львів подано позовну заяву до Фізичної особи-підприємця Олексин Володимира Ярославовича, м. Жидачів, Львівська обл. про стягнення витрат, пов»язаних з проведеним демонтажем та зберіганням демонтованих конструкцій в сумі 87 915,60грн.

Також позивач просить стягнути з відповідача на його користь 2662,40грн. сплаченого судового збору, який обраховано із застосуванням коефіцієнту 0,8.

Ухвалою суду від 18.03.2026 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін, розгляд справи по суті призначено на 16.04.2026 року на 11:00 год.

В судовому засіданні 16.04.2026 року присутній представник позивача надав пояснення по справі, від відповідача до суду відзиву не надходило, 08.04.2026 року від відповідача повернувся конверт, відтак враховуючи думку присутнього представника позивача, суд постановив відкласти підготовче засідання на 30.04.2026 року о 13:20год.

В судове засідання 30.04.2026 року позивач явку уповноваженого представника забезпечив, який надав пояснення по суті справи та просить позов задоволити.

В судове засідання 30.04.2026 року відповідач явку уповноваженого представника не забезпечив, суд належним чином та на відому юридичну адресу направив ухвалу суду відповідачу у справі, жодних заяв процесуального характеру до суду не поступало, відзиву не надходило.

Ухвали суду надіслані відповідачу у справі за адресою, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та адресою, яка вказана позивачем у позовній заяві та зазначена у відповіді з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Крім того, процесуальні документи щодо розгляду спору у даній справі офіційно оприлюднені у Єдиному державному реєстрі судових рішень - www.reyestr.court.gov.ua, та знаходяться у вільному доступі.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справи за наявними матеріалами.

В матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин справи і прийняття судового рішення, відтак в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення по справі.

Аргументи позивача.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідачем у даній справі було самовільно, з порушенням Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок), встановив рекламні конструкції, без виданого дозволу на розміщення та малу архітектурну форму (вивіску) без погодженого паспорта уповноваженого органу про відповідність, за адресою - м. Львів, вул. Хорватська, 16А.

На підставі наказу № 27-Д від 18.04.2019р. «Про демонтаж самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами» самовільно встановлені конструкції Відповідача демонтовано Позивачем, із залученням підрядної організації, що підтверджується актом проведеного демонтажу № 2 від 05.09.2019 року.

Окрім даних порушень, Відповідачем встановлено малі архітектурні форми (вивіски) без паспорта малої архітектурної форми (вивіски) та листа уповноваженого органу про відповідність за адресою - м.Львів, вул. Хорватська, 16 А.

Загальна сума заборгованості, яку ФОП Олексин Володимир Ярославович зобов'язаний відшкодувати КП «Адміністративно-технічне управління» у зв'язку з демонтажем та зберіганням рекламних конструкцій та вивіски, демонтованих складає за адресою вул. Хорватська,16А, м.Львів: зберігання конструкції на складі: 182 днів * 17 грн. * 2 конструкції = 6188,00 грн.; демонтаж, транспортування конструкції(цій): 400,0 грн. зберігання конструкції(цій), відтак загальна вартість становить 6588,00грн., що разом з ПДВ становить 7905,60 грн.

Розрахунок за демонтаж і зберігання малої архітектурної форми (вивіски), демонтованої згідно наказу № 194 від 05.10.2021р. Демонтаж: відповідно до Додатку 1 до Договору №18/05/2021 від 18.05.2021р. демонтаж конструкцій розміром до 0,5 кв.м становить 415,0 грн., за 1 шт, 1,01 до 3,0 м.кв. за 1 шт. - 510,0 грн.; зберігання конструкції на складі: 365 днів * 17 грн. * 2 конструкції = 12410,00 грн.; демонтаж, транспортування конструкції(цій) 415,0 + 510,0 = 925,0 грн., відтак загальна вартість становить 13335,00 грн., що разом з ПДВ 20 % 2667,0 грн. становить 16002,0 грн., що з врахуванням п'ятикратного розміру х5 становить 80 010,0 грн.

Відтак , загальна сума із ПДВ за демонтаж та зберігання демонтованих конструкцій Відповідача становить 87 915,60 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.

Підставою позову є обставини, якими обґрунтовується факт повторного порушення відповідачем умов Правил розміщення зовнішньої реклами на території Львівської міської територіальної громади, тому позивач звернувся до суду про стягнення з відповідача за демонтаж та зберігання рекламних конструкцій у сумі 87 915,60 грн.

Аргументи відповідача.

Вимог ухвали суду не виконав, проти позову в установленому порядку не заперечив. Тому суд розглянув справу без участі представника відповідача та його відзиву на позов, за наявними у ній матеріалами.

Фактичні обставини справи.

Фізична особа-підприємець Олексин Володимир Ярославович (Відповідач) самовільно, з порушенням Законів України «Про рекламу», «Про благоустрій населених пунктів», постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня, ухвали Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011 року «Правил благоустрою Львівської міської територіальної громади» (чинних на момент встановлення), «Правил розміщення зовнішньої реклами на території Львівської міської територіальної громади» затверджених рішенням Львівської міської ради № 569 від 21.05.2010 Рішення Львівської міської ради № 1025 від 11.11.2016 «Про затвердження Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові», встановив рекламні конструкції, без виданого дозволу на розміщення та малу архітектурну форму (вивіску) без погодженого паспорта уповноваженого органу про відповідність, за адресою - м. Львів, вул. Хорватська, 16А.

Комунальним підприємством «Адміністративно-технічне управління» у зв'язку із виявленими порушеннями скеровано на адресу Відповідача вимогу Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, зокрема від 21.03.2019 № 23/Р-15-1104 та вказано добровільно усунути допущені порушення в зазначені терміни. Повідомлено, що у разі невиконання вимоги у добровільному порядку, конструкції буде демонтовано примусово.

Проте, Відповідачем не виконано вимоги Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради про добровільний демонтаж.

Враховуючи невиконання відповідачем вимог, Департаментом економічного розвитку Львівської міської ради видано наказ № 27-Д від 18.04.2019р. «Про демонтаж самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами», відповідно до якого КП «Адміністративно-технічне управління» наказано демонтувати самовільно встановлені конструкції зовнішньої реклами розміщені на вул. Хорватська, 16А, у м. Львів.

На підставі зазначеного наказу самовільно встановлені конструкції Відповідача демонтовано Позивачем, із залученням підрядної організації, що підтверджується актом проведеного демонтажу № 2 від 05.09.2019 року. Демонтаж самовільно встановлених рекламних конструкцій виконав підрядник ФОП Алексєєва М.М. згідно укладеного договору №02/04/2019р. від 02.04.2019 року. Оплата наданих послуг по демонтажу конструкцій Відповідача підтверджується рахунком та актом наданих послуг №76 від 05.09.2019 року платіжною інструкцією №513 від 16.09.2019р, (знаходяться в матеріалах справи).

Окрім вищевикладених порушень, Відповідачем встановлено малі архітектурні форми (вивіски) без паспорта малої архітектурної форми (вивіски) та листа уповноваженого органу про відповідність за цією ж адресою - м.Львів, вул. Хорватська, 16 А.

З метою усунення самовільно встановленої вивіски, департаментом містобудування скеровано вимогу №23/Р-27-3422 від 16.09.2021 року, та зазначено про необхідність добровільного демонтажу Відповідачем.

У зв'язку з невиконанням Відповідачем вимоги, Департаментом природних ресурсів видано наказ від 05.10.2021 року №194 де вказано про примусовий демонтаж Позивачем, самовільно встановленої малої архітектурної форми.

Згідно акту демонтажу №8 від 21.10.2021р. демонтовано спеціальну конструкцію (вивіску) підрядником ФОП Флисом Т.І. (Договір підряду №18/05/21 від 18.05.2021р.) Оплата послуг підтверджено долученим актом та розрахунком наданих послуг №2110 від 21.10.2021р., платіжною інструкцією №2922 від 09.11.2021р.

Загальна сума заборгованості, яку ФОП Олексин Володимир Ярославович зобов'язаний відшкодувати КП «Адміністративно-технічне управління» у зв'язку з демонтажем та зберіганням рекламних конструкцій та вивіски, демонтованих складає за адресою вул. Хорватська,16А, м. Львів: зберігання конструкції на складі: 182 днів * 17 грн. * 2 конструкції = 6188,00 грн.; демонтаж, транспортування конструкції(цій): 400,0 грн. зберігання конструкції(цій), відтак загальна вартість становить 6588,00грн., що разом з ПДВ становить 7905,60 грн.

Згідно, п.6.11. У разі повторного самовільного встановлення власником (користувачем) вивіски за адресою, де самовільно встановлена вивіска уже була демонтована силами комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління“, витрати на демонтаж, транспортування та зберігання такої вивіски відшкодовуються власником (користувачем) у п'ятикратному розмірі.

Розрахунок за демонтаж і зберігання малої архітектурної форми (вивіски), демонтованої згідно наказу № 194 від 05.10.2021р. Демонтаж: відповідно до Додатку 1 до Договору №18/05/2021 від 18.05.2021р. демонтаж конструкцій розміром до 0,5 кв.м становить 415,0 грн., за 1 шт, 1,01 до 3,0 м.кв. за 1 шт. - 510,0 грн.; зберігання конструкції на складі: 365 днів * 17 грн. * 2 конструкції = 12410,00 грн.; демонтаж, транспортування конструкції(цій) 415,0 + 510,0 = 925,0 грн., відтак загальна вартість становить 13335,00 грн., що разом з ПДВ 20 % 2667,0 грн. становить 16002,0 грн., що з врахуванням п'ятикратного розміру х5 становить 80 010,0 грн.

Департаментом економічного розвитку Відповідачеві скеровано вимогу від 17.07.2018 №18/Р-20-2820, про необхідність проведення демонтажу рекламних конструкцій за адресою м.Львів, вул. Хорватська, 16 А. Відповідачем самостійно проведено демонтаж, про що КП «Адміністративно-технічне управління» склало акт добровільного демонтажу спеціальних конструкцій від 04.09.2018р. З метою добровільного демонтажу Департаментом економічного

розвитку скеровано вимогу від 18.07.2018 №18/Р-20-2843 про демонтаж малих архітектурних форм (вивісок). Зважаючи на те, що власником самостійно конструкції не демонтовано, КП «Адміністративно-технічне управління» здійснило демонтаж. Відповідачем, згідно сформованого позивачем рахунку №277 від 22.03.2019 оплачено демонтаж, зберігання, транспортування демонтованих конструкцій.

У зв'язку з виявленим порушеннями, з метою досудового врегулювання спору Відповідачу скеровувались листи-вимоги від 10.10.2019р. №2410-10-6077, 24.11.2021р. №2410-10-7520, 27.03.2024р. №2410-10-1403, 26.06.2024р. №2410-10-3227 про повернення витрат, понесених КП «Адміністративно-технічне управління» у зв'язку з демонтажем та зберіганням конструкцій, однак станом на момент звернення до суду, Відповідач не оплатив вказаних витрат та жодної відповіді Позивач - не отримав, в матеріалах справи такі докази відсутні.

З матеріалів справи вбачається, що повторне невиконання Відповідачем у добровільному порядку демонтажу самовільно встановлених конструкцій призвело до того, що комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» понесло витрати, пов'язаних з демонтажем та зберіганням рекламних конструкцій у кількості двох штук та з демонтажем і зберіганням малої архітектурної форми (вивіски) у кількості двох штук, на суму яких також нараховано податок на додану вартість, відтак, загальна сума із ПДВ за демонтаж та зберігання рекламних конструкцій та малої архітектурної форми (вивісок) Відповідача становить 87 915,60 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.

Норми права та мотиви суду.

Предметом доказування є встановлення обставин правомірності демонтажу та зберігання рекламних конструкцій (у кількості двох штук) та малих архітектурних форм (вивіски) (у кількості двох штук) за адресою: м.Львів, вул. Хорватська, 16 А. та стягнення коштів у сумі 87 915,60 грн.

Між сторонами у справі виникли цивільно-правові відносини з приводу примусового демонтажу самовільно встановлених рекламних вивісок та малих архітектурних форм.

Відносини, які виникають у зв'язку з встановленням малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові, розміщення яких передбачено законодавством України, процедуру встановлення архітектурних форм (вивісок) та правові відносини між органами місцевого самоврядування і фізичними та юридичними особами, які виникають у процесі розташування архітектурних форм (вивісок), врегульовано Порядком розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові, затвердженим рішенням виконкому Львівської міської ради № 1025 від 11.11.2016 (зі змінами та доповненнями), який також регламентує загальні вимоги до їх розміщення (надалі Порядок).

Вказаний Порядок розроблений відповідно до Законів України «Про рекламу», «Про охорону культурної спадщини», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про адміністративні послуги», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основи містобудування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067, ухвали міської ради від 21.04.2011 № 376 «Про Правила благоустрою м. Львова».

Такий Порядок є обов'язковим для виконання всіма підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності та відомчої належності, а також фізичними особами підприємцями, які встановлюють малі архітектурні форми (вивіски) у м. Львові (п.1.4 Порядку).

Згідно з п.п. 1.6, 5.1 Порядку, встановлення малих архітектурних форм (вивісок) з порушенням цього Порядку забороняється, а моніторинг їх розміщення у м. Львові здійснює комунальне підприємство Адміністративно-технічне управління.

У п.6.2 Порядку визначено, що власникам самовільно встановлених малих архітектурних форм (вивісок) скеровуються вимоги уповноваженого органу (департаменту містобудування) про усунення допущеного порушення.

У надісланій відповідачу вимозі №23/Р-15-1104 від 21.03.2019 року департаментом економічного розвитку зазначено про необхідність добровільного демонтажу Відповідачем та зазначено про встановлене порушення вимоги ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу», а саме: самовільно встановлено спеціальні конструкції зовнішньої реклами рекламоносій на фасаді будинку, на вул. Хорватська, 16 А. Орієнтовні розміри площини рекламної конструкції - 1,20 х 1,70 м (місце №1); 1,20 х 1,70 м (місце №2); характеристика конструкції зовнішньої реклами - на фасаді будинку. Відповідачем не заперечено належність йому таких рекламних конструкцій.

У надісланій відповідачу вимозі №23/Р-27-3422 від 16.09.2021 року департаментом містобудування зазначено про необхідність добровільного демонтажу Відповідачем та зазначено про встановлене порушення вимоги «Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові» (рішення виконкому від 11.11.2016 року №1025), а саме: самовільно встановлено малу архітектурну форму (вивіску) на зовнішній поверхні будинку за адресою вул. Хорватська, 16 А у якої відсутній паспорт малої архітектурної форми (вивіски) та лист уповноваженого органу про відповідність Вивіска складається з двох конструкцій. Розміри конструкції вивіски - 3,80 х 0,60 м (місце №1); 0,50 х 0,70 м (місце №2). Відповідачем не заперечено належність йому таких рекламних конструкцій.

Згідно з ч.1 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Частинами 1, 4 статті 20 Закону України Про благоустрій населених пунктів передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Проте, відповідачем вимог вказаних актів органу місцевого самоврядування не виконано, внаслідок чого допущено відповідне порушення, встановлене позивачем.

Відповідно до п.5.3 Порядку, відповідальність за розміщення малої архітектурної форми (вивіски) (міцність, стійкість, безпеку, відповідність погодженому паспорту, цілісність фасаду будівлі після монтажу/демонтажу малої архітектурної форми (вивіски) несе власник або уповноважена власником особа.

Відповідно до п.п.6.1.1, п.6.1 Порядку, самовільно встановлені малі архітектурні форми (вивіски) підлягають демонтажу.

У п.п. 6.3, 6.6 Порядку встановлено, що демонтаж таких малих архітектурних форм (вивісок) повинен провести власник (користувач) малої архітектурної форми (вивіски) самостійно за власний рахунок у термін, вказаний у вимозі уповноваженого органу. Малі архітектурні форми (вивіски), власники яких не виконали у встановлений термін вимог уповноваженого органу про добровільний демонтаж (або отримання паспорта) вносяться до наказу на примусовий демонтаж. Примусовий демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) організовує комунальне підприємство Адміністративно-технічне управління за наказом уповноваженого виконавчого органу Львівської міської ради, проект якого готує орган, який здійснює нагляд за станом малої архітектурної форми (вивіски) (комунальне підприємство Адміністративно-технічне управління).

Оскільки відповідачем у добровільному порядку самовільно встановлені рекламні конструкції (у кількості двох штук) та малі архітектурні форми (вивіски) (у кількості двох штук) не демонтовано, Департаментом економічного розвитку Львівської міської ради видано наказ № 27-Д від 18.04.2019р. «Про демонтаж самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами», відповідно до якого КП «Адміністративно-технічне управління» наказано демонтувати самовільно встановлені конструкції зовнішньої реклами розміщені на вул. Хорватська, 16А, у м. Львів та Департаментом природних ресурсів видано наказ від 05.10.2021 року №194 де вказано про примусовий демонтаж Позивачем, самовільно встановленої малої архітектурної форми. Такі накази відповідачем не оскаржено та в судовому порядку незаконним не визнавалися.

Суд звертає увагу на те, що на КП Адміністративно-технічне управління покладено функції з організації примусового демонтажу малих архітектурних форм (вивісок, рекламних конструкцій). Відтак, як вбачається з матеріалів справи, ним залучено до проведення відповідних робіт ФОП Алексєєва М.М. та ФОП Флиса Т.І.

Зазначеним вище Порядком встановлено, що під час проведення демонтажу можуть бути присутні власник або користувач малої архітектурної форми (вивіски), представники державних органів, міських служб та інших організацій (п.6.6). Примусовий демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) оформляється актом (2 примірники), який підписують власник (користувач) малої архітектурної форми (вивіски) (у разі його присутності при демонтажі), представник комунального підприємства Адміністративно-технічне управління та представник організації, яка здійснювала демонтаж. До акта додається в обов'язковому порядку фотофіксація місця розташування малої архітектурної форми (вивіски) до і після демонтажу (п.6.7). У разі відсутності власника малої архітектурної форми (вивіски) при демонтажі або його відмови від підписання акта демонтажу (про що робиться відповідна відмітка на акті) другий примірник акта комунальне підприємство Адміністративно-технічне управління у п'ятиденний термін надсилає поштою за місцем реєстрації власника рекомендованим листом (якщо встановлено його місцезнаходження) (п.6.8).

Беручи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку, що демонтаж самовільно встановлених рекламних конструкцій (у кількості двох штук) та малих архітектурних форм (вивіски) (у кількості двох штук) за адресою: м.Львів, вул. Хорватська, 16 А. проведено у відповідності до встановлених вимог, актом проведеного демонтажу № 2 від 05.09.2019 року в кількості двох штук та актом демонтажу №8 від 21.10.2021р. демонтовано спеціальну конструкцію (вивіску) у кількості двох штук, акти складені належним чином та направлені на адресу відповідача - Фізичної особи-підприємця Олексин Володимира Ярославовича у встановленому порядку, зважаючи на його відсутність при демонтажі. (докази надіслання знаходяться в матеріалах справи). Надіслання інших документів Порядком не передбачено.

У відповідності до п.п. 6.9, 6.10 Порядку, після проведення демонтажу складається акт демонтажу малої архітектурної форми (вивіски) з зазначенням характеру робіт та їх вартості, який підписує комунальне підприємство Адміністративно-технічне управління (замовник) та організація або особа (виконавець), які надали послуги з демонтажу. Демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) зберігаються на складі комунального підприємства Адміністративно-технічне управління.

До матеріалів справи долучено належні та допустимі докази на підтвердження того, що вартість послуг демонтажу самовільно встановлених рекламних конструкцій (у кількості двох штук) та малих архітектурних форм (вивіски) (у кількості двох штук), які належать Фізичній особі-підприємцю Олексин Володимиру Ярославовичу, наданих ФОП Алексєєвим М.М. та ФОП Флисом Т.І. на підставі укладених з КП «Адміністративно-технічне управління» договорів про надання послуг від 02.04.2019 року № 02/04/2019 (з відповідними додатковими угодами) та №18/05/21 від 18.05.2021 року (з відповідним додатком до нього).

Відповідно до п.13.4.2 Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради №376 від 21.04.2011, витрати за зберігання конструкції зовнішньої реклами відшкодовують її власники у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну добу зберігання.

Загальна сума заборгованості, яку ФОП Олексин Володимир Ярославович зобов'язаний відшкодувати КП «Адміністративно-технічне управління» у зв'язку з демонтажем та зберіганням рекламних конструкцій та вивіски, демонтованих складає за адресою вул. Хорватська,16А, м. Львів: зберігання конструкції на складі: 182 днів * 17 грн. * 2 конструкції = 6188,00 грн.; демонтаж, транспортування конструкції(цій): 400,0 грн. зберігання конструкції(цій), відтак загальна вартість становить 6588,00грн., що разом з ПДВ становить 7905,60 грн.

Згідно, п.6.11. У разі повторного самовільного встановлення власником (користувачем) вивіски за адресою, де самовільно встановлена вивіска уже була демонтована силами комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління“, витрати на демонтаж, транспортування та зберігання такої вивіски відшкодовуються власником (користувачем) у п'ятикратному розмірі.

Розрахунок за демонтаж і зберігання малої архітектурної форми (вивіски), демонтованої згідно наказу № 194 від 05.10.2021р. Демонтаж: відповідно до Додатку 1 до Договору №18/05/2021 від 18.05.2021р. демонтаж конструкцій розміром до 0,5 кв.м становить 415,0 грн., за 1 шт, 1,01 до 3,0 м.кв. за 1 шт. - 510,0 грн.; зберігання конструкції на складі: 365 днів * 17 грн. * 2 конструкції = 12410,00 грн.; демонтаж, транспортування конструкції(цій) 415,0 + 510,0 = 925,0 грн., відтак загальна вартість становить 13335,00 грн., що разом з ПДВ 20 % 2667,0 грн. становить 16002,0 грн., що з врахуванням п'ятикратного розміру х5 становить 80 010,0 грн.

Суд також звертає увагу на те, що кошти надходять до платника податків в рахунок оплати вартості поставлених таким платником товарів/послуг, в тому числі які постачаються в рамках виконання програми благоустрою міста чи інших подібних програм, які для цілей оподаткування ПДВ є об'єктом оподаткування, то на дату зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку платник зобов'язаний визначити податкові зобов'язання виходячи з вартості таких товарів/послуг.

З огляду на вищенаведене, загальна вартість понесених КП «Адміністративно-технічне управління» витрат, пов'язаних з демонтажем та зберіганням рекламних конструкцій у кількості двох штук та з демонтажем і зберіганням малої архітектурної форми (вивіски) у кількості двох штук, належних Фізичній особі-підприємцю Олексин Володимиру Ярославовичу, становить 87 915,60 грн. разом із ПДВ.

У відповідності до п.6.11 Порядку, компенсація витрат комунального підприємства Адміністративно-технічне управління, пов'язаних з примусовим демонтажем, транспортуванням та зберіганням малої архітектурної форми (вивіски), покладається на власника (користувача) демонтованої малої архітектурної форми (вивіски).

Згідно зі ст.509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Відповідно до ч.4 ст.11 ЦК України, у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Частиною 1 статті 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до ст.86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 13 ГПК України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Враховуючи те, що позивачем подано достатньо об'єктивних, допустимих та переконливих доказів в підтвердження своїх позовних вимог, які відповідачем не спростовані, всебічно і повно перевіривши обставини справи в їх сукупності, дослідивши надані докази, у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги КП «Адміністративно-технічне управління» до Фізичної особи-підприємця Олексин Володимира Ярославовича про стягнення 87 915,60 грн. разом із ПДВ витрат, понесених у зв'язку з демонтажем та зберіганням рекламних конструкцій у кількості двох штук та з демонтажем і зберіганням малої архітектурної форми (вивіски) у кількості двох штук, обґрунтовані матеріалами справи та підлягають до задоволення в повному обсязі.

Судові витрати.

Відповідно до ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Позивачем при поданні позову до суду сплачено судовий збір в сумі 2662,40грн., що підтверджується платіжною інструкцією №4234 від 06.03.2026 року.

Враховуючи наведене, у зв'язку із повним задоволенням позовних вимог, до стягнення з відповідача на користь позивача підлягає судовий збір в сумі 2662,40 грн., який слід стягнути на користь позивача.

Керуючись статтями 10, 12, 20, 73, 76 - 79, 123, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 247, 252 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позов задоволити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Олексин Володимира Ярославовича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) на користь Комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління» (79005, м. Львів, пл. Міцкевича, буд. 6/7; код ЄДРПОУ 13804591) 87 915,60грн. витрат, понесених у зв'язку з демонтажем та зберіганням рекламних конструкцій і малої архітектурної форми (вивісок) та 2662,40грн. судового збору.

3. Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.

4. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Західного апеляційного господарського суду в порядку, встановленому розділом IV ГПК України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/fair/sud5015, а також у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою - http://reyestr.court.gov.ua.

Повний текст складено та підписано 05.05.2026 року.

Суддя Коссак С.М.