Справа № 214/2357/26
3/214/786/26
Іменем України
17 квітня 2026 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Малаховська І.Б. розглянувши адміністративну справу, що надійшла із Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, директора ДПП «КРИВБАСПРОМВОДОПОСТАЧАННЯ» (код ЄДРПОУ 00191017), юридична адреса: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, просп. Миру, 15А, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,-
встановив:
29.01.2025 року у відношенні директора ДПП «КРИВБАСПРОМВОДОПОСТАЧАННЯ» ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, яким встановлено несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ, організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), а саме: встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми грошового зобов'язання з ПДВ на суму ПДВ 7806002,57 грн. за період з 01.05.2025 року по 18.12.2025 року, чим порушено п. 57.1 ст. 57, п.п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI та тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП. Акт перевірки від 25.12.2025 року за №69340/04-36-04-15/191017.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до ст. 268 КУпАП, присутність особи, щодо якої розглядається справа про адміністративне правопорушення, не є обов'язковою у судовому засіданні, якщо інше не передбачено законом або не визнано необхідним судом.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №6558/04-36-04-15/00191017 від 05.02.2026 року та актом перевірки від 25.12.2025 року за №69340/04-36-04-15/191017.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
У розумінні ст. 280 КУпАП, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 163-2 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), що тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Як роз'яснив Верховний Суд у своїй постанові від 23.11.2018 року по справі №489/4756/16-а, триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Зазначене адміністративне правопорушення не є триваючим. Крім того, відповідно до Акту про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість від 25.12.2025 року, зазначено останньою датою фактичної сплати суми податку/грошового зобов'язання, 18.12.2025 року, при тому, що протокол про адміністративне правопорушення був складений 05.02.2026 року та надійшов до суду 10.03.2026 року.
Таким чином, адміністративне правопорушення, що інкримінується ОСОБА_1 не тривало на час, коли його було зафіксовано, а відтак, не відноситься до триваючого правопорушення і, відповідно, стягнення за його вчинення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення. При цьому, суд враховує, що в даному випадку крайні строки граничного терміну зазначені а акті - 30.10.2025 року, який сплачений підприємством 18.12.2025 року. Протокол про адміністративне правопорушення був складений 05.02.2026 року та надійшов для розгляду до суду 10.03.2026 року.
Таким чином, суд враховує, що сплив 3-місячний строк накладення стягнення, визначений ч. 2 ст. 38 КУпАП, тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі з п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. 33-35, 38, ч. 1 ст. 163-2, ч. 1 ст. 247, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
постановив:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, закрити у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя І.Б.Малаховська