Справа № 212/6071/26
3/212/1034/26
06 травня 2026 року м. Кривий Ріг
Суддя Покровського районного суду міста Кривого Рогу Чайкін І.Б., за участю секретаря судового засідання Хімченко А. В., за участю особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Бендас І.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією стосовно:
ОСОБА_1 , яка ІНФОРМАЦІЯ_1 народилась у місті Кривий Ріг, Дніпропетровської області, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , здобула вищу освіту, незаміжня, осіб на утриманні немає, дільничний офіцер поліції сектору превенції (06.02.2025) (посада, за якої виник обов'язок щодо подачі декларації), місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ, яким відновлено декларування та функції Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 , подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2024 рік, а саме: 17.07.2025 року о 21 год. 47 хв., тобто поза межами строку встановленого законодавством для подання такої декларації.
Згідно з послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), встановлено, що дії, направлені на подання декларації в період з 01.01.2025 по 18.07.2025 остання розпочала 17.07.2025 року.
Поважних причин несвоєчасного подання декларації під час проведення перевірки не встановлено.
При цьому ОСОБА_1 неодноразово за час проходження служби була ознайомлена з рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», в тому числі при прийнятті на посаду та при звільненні.
Загалом за час здійснення діяльності, пов'язаної з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала 4 декларації, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що безумовно свідчить про її обізнаність з роботою у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національну поліцію», у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно - правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.
Крім того, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 , подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2025 по 06.02.2025, а саме: 19.03.2026 о 23 год. 32 хв., тобто поза межами строку встановленого законодавством для подання такої декларації.
Згідно з послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), встановлено, що дій, направлених на подання декларації в період декларування остання не вчиняла.
Поважних причин несвоєчасного подання декларації під час проведення перевірки не встановлено.
При цьому ОСОБА_1 неодноразово за час проходження служби була ознайомлена з рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», в тому числі при прийнятті на посаду та при звільненні.
Загалом за час здійснення діяльності, пов'язаної з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала 4 декларації, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що безумовно свідчить про її обізнаність з роботою у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національну поліцію», у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно - правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачені частиною 1 статті 1726 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією визнала, суду пояснив, що з вимогами антикорупційного законодавства ознайомлена, просила суворо не карати та об'єднати провадження по протоколам складених щодо неї.
Прокурор Бендас І.І. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 , винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП та призначити стягнення у виді штрафу. Проти об'єднання проваджень не заперечувала.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення особи, яка притягається до відповідальності, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 1726 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування урегульовано статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Судом встановлено, що Наказом ГУНП в Дніпропетровській області №222 о/с від 13.04.2023 «По особовому складу» відповідно лейтенанта поліції ОСОБА_1 (0157781) призначено на посаду дільничного офіцера поліції сектору превенції ВП №8 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області, з 13.04.2023 року.
На час проходження служби в Національній поліції України, ОСОБА_1 наділено владними повноваженнями.
14.10.2020 у порядку ст. 64 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 прийняла Присягу працівника Національної поліції України, яку після складання власноручно підписала.
При цьому, ч. 1 ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.
Згідно п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», поліцейські є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду дільничного офіцера поліції сектору превенції ВП №8 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області, згідно п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб'єктом на якого поширюється дія Закону та відповідно до п. 16 ч. 1 ст. 1 Закону є суб'єктом декларування.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 , подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2024 рік, а саме: 17.07.2025 року о 21 год. 47 хв., тобто поза межами строку встановленого законодавством для подання такої декларації.
Крім того, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 , подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2025 по 06.02.2025, а саме: 19.03.2026 о 23 год. 32 хв., тобто поза межами строку встановленого законодавством для подання такої декларації.
Згідно з послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), встановлено, що дій, направлених на подання декларації в період декларування остання не вчиняла.
Вина ОСОБА_1 повністю доводиться матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: даними, що містяться в протоколах про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією № 61, №; 62 від 24.04.2026 року; копіями наказів, письмових пояснень, посадової інструкції, повідомлення НАЗК, витягом з сайту «послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд звертає увагу, що ОСОБА_1 належним чином ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», будь-яких поважних причин невиконання такого обв'язку не встановлено.
Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Досліджені докази є логічними і послідовними, а тому не викликають сумнівів та в сукупності поза розумним сумнівом підтверджують обставини викладені у протоколах.
Згідно з ч. 2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер скоєних правопорушень, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, яка щиро розкаялася, вік особи, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі ст. 401 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід також стягнути судовий збір у сумі 665,60 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284, 285 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» суддя,-
Провадження № 3/212/1034/26 та 3/212/1035/26 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1726 КУпАП та провадження об'єднати в одне провадження надавши ЄУН № 212/6071/26; 3/212/1034/26.
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення за правилами ст. 36 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 665, 60 гривень на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
На підставі статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
Відповідно до вимог статті 308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Постанова може оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: І. Б. Чайкін