Справа № 364/452/26
Провадження № 3/364/161/26
06.05.2026 суддя Володарського районного суду Київської області Ткаченко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від батальйону № 2 полку патрульної поліції в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,
встановив:
05.05.2026 року до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 648011 від 23.04.2026, відносно ОСОБА_1 , щодо вчинення нею адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП.
В даному протоколі вказано, що ОСОБА_1 18.04.2026 року, о 21 год. 45 хв., керуючи транспортним засобом марки VOLKSWAGEN CADDY державний номерний знак НОМЕР_1 , по вул. Боярська, 15, в с. Красногородка, Білоцерківського району, Київської області, не була уважною, не стежила за дорожньою обстановкою, не реагувала на її змін, не вжила заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та не надала перевагу в русі транспортному засобу марки NISSAN державний номерний знак НОМЕР_2 , яким керувала водій ОСОБА_2 під час ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушила п.п. 2.3 б, 1.5, 10.1 ПДР України.
Ст. 245 КУпАП вказує, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне і повне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до положень ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до положень ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 177 і 178 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника.
Справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення та обліку таких правопорушень.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 203, 203-1, 204-1, 204-2 і 204-4 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №648011 від 23.04.2026, вказано, що особа на яку складено протокол проживає за адресою: АДРЕСА_1 , місцем вчинення ДТП є с. Красногородка, Білоцерківського району, Київської області.
При наведеному вище та встановлених обставинах, вирішуючи питання про місце розгляду даної справи про адміністративне правопорушення, враховуючи місце проживання порушника, місце вчинення ДТП, приходжу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу до батальйону № 2 полку патрульної поліції в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП НП України для передачі даної справи на розгляд до належного суду.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Норма п. 1 статті 278 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Беручи до уваги вищевикладене та керуючись ст. 130 ч. 2, 245, 251, 256, 276, 283 КУпАП, суддя, -
постановив:
Повернути адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП до батальйону № 2 полку патрульної поліції в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП НП України - для направлення даного матеріалу на розгляд до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Ткаченко
Постанова набрала законної сили з "_____" __________20__ року.
Строк предявлення постанови до виконання три місяці.