Справа № 344/7179/26
Провадження № 3/344/2183/26
06 травня 2026 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Андрусів Л.М., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ІФ № 000520 від 04 квітня 2026 року, зазначено що близько 14 год. 20 хв. громадянин ОСОБА_1 здійснював продаж живої риби та раків на вул. Хоткевича, 65. А саме: короп - 6, вагою - 7 кг; карась - 30 шт., вагою - 20 кг; товстолоб - 3 шт., вагою 9 кг; щука - 0 штук, 0 кг; судак - 6 шт., вагою 18 кг; раки - 40 шт., вагою -2,2 кг. Даними діями порушив ст. 7 Закону України «Про тваринний світ».
Під час розгляду справи ОСОБА_1 , якому роз'яснено вимоги ст. 268 КУпАП, пояснив суду, що у нього була накладна на рибу, однак, був відсутній бухгалтер, та він не зміг отримати дозвіл. Просив суворо не карати.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу.
На підтвердження вини ОСОБА_1 до протоколу про адміністративне правопорушення ІФ № 000520 від 04 квітня 2026 року долучено: опис-оцінку від 04.04.2026 року, фотоматеріали.
Водночас, як слідує із протоколу про адміністративне правопорушення, то в ньому не розкрита суть адміністративного правопорушення. Зокрема, фабула інкримінованого адміністративного правопорушення не містить конкретних обставин, а саме: дату та місце вчинення правопорушення. Також, ці порушення не дають суду можливості перевірити всі обставини справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
У той же час у протоколі зазначено двоє свідків. Проте, до матеріалів справи не долучено їхніх пояснень, які б підтверджували факт правопорушення.
Статтею 62 Конституції України та статтею 6 Конвенції про захист прав та основних свобод людини передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися та припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь та кожна людина вважається невинною доти, поки її вину не доведено згідно з законом.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ст. 247, ст.ст. 280, 283-285, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Людмила АНДРУСІВ