Справа №127/14976/26
Провадження №1-кс/127/5656/26
05 травня 2026 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваних ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Т.в.о. заступника керівника Підрозділу детективів територіального управління Бюро економічної безпеки у Вінницькій області ОСОБА_10 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 720250210000000001 від 16.01.2025 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених чч. 4, 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст.191, ч. 5 ст.27, ч. 5 ст. 191 КК України,
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло вищевказане клопотання Т.в.о. заступника керівника Підрозділу детективів територіального управління Бюро економічної безпеки у Вінницькій області ОСОБА_10 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 720250210000000001 від 16.01.2025 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених чч. 4, 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст.191, ч. 5 ст.27, ч. 5 ст. 191 КК України.
Клопотання мотивовано тим, що ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді представника відділу продажу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, знаючи ринок медичного обладнання України, а також окремих керівників медичних закладів, в яких була потреба у придбанні відповідного медичного обладнання, користуючись тим, що зазначене товариство є офіційним представником виробника медичного обладнання ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою незаконного збагачення, спільно з Уповноваженим з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (далі - Підприємство) ОСОБА_5 , з якою перебувала у дружніх стосунках, організувала на території Вінницької області злочинну схему розтрати бюджетних коштів Підприємства, призначених на придбання медичної техніки та обладнання під час закупівлі їх Підприємством за результатами публічних торгів через офіційний майданчик « ІНФОРМАЦІЯ_4 », у підконтрольних їй осіб за завищеними цінами.
В Україні згідно з Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, введено воєнний стан, який продовжувався Указом Президента України № 271/2024 від 06.05.2024 та діяв на час вчинення кримінального правопорушення.
ОСОБА_6 , усвідомлюючи неможливість вчинення дій з розтрати коштів КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » майна особисто, у зв'язку з неможливістю без залучення службових осіб Підприємства розпоряджатися коштами Підприємства, розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, яка має високий ступінь суспільної небезпеки, у зв'язку з чим вимагає чіткого та узгодженого плану, а також залучення інших осіб, маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого часу, спланувала досягнути поставленої мети шляхом вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою.
ОСОБА_6 з метою керівництва, координації злочинної діяльності інших учасників групи, особисто підібрала та залучила до участі у ньому в якості виконавця Уповноваженого з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 , а також як пособників ОСОБА_11 та підконтрольну йому ФОП ОСОБА_4 .
Відповідно до наказу № 30-к(ос) від 07.01.2023 директора Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 призначено уповноваженою особою за публічні закупівлі вищезазначеного підприємства.
Відповідно до посадових обов'язків на ОСОБА_5 покладено наступні обов'язки: складати та затверджувати річний план закупівель, здійснювати вибір процедури закупівлі та проводити їх, забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця, забезпечувати складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених законодавством, забезпечувати оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель, представляти інтереси замовника, пов'язаних із здійсненням закупівель, зокрема під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ, надавати в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення, аналізувати виконання укладених договорів, здійснювати моніторинг змін у законодавчому і нормативному забезпеченні, здійснювати інші дії, передбачені законодавством.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України визначено, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_5 під час виконання обов'язків уповноваженої особи за публічні закупівлі товарів та послуг являлась службовою особою.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закону) планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п'яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону. Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб'єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками. Проведення попередніх ринкових консультацій замовником не вважається участю суб'єктів господарювання у підготовці вимог до тендерної документації.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.
При цьому, ОСОБА_5 на виконання досягнутої домовленості, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вжила заходів для перемоги в тендерній закупівлі визначеного ОСОБА_6 суб'єкта господарювання, укладення договору за завищеною ціною та його оплати Підприємством.
Крім того, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, будучи відповідальною за дотриманням норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, в порушення вимог ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» не забезпечила належного аналізу ринку, об'єктивне обґрунтування очікуваної вартості, не отримала попередньо рекомендації та інформації від суб'єктів господарювання щодо предмету закупівлі та не перевірила середньої ринкової вартості, при цьому погодила розмір очікуваної вартості предмета закупівлі та здійснила публікацію в електронній системі « ІНФОРМАЦІЯ_4 » оголошення про проведення державної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), система лапароскопічна, багаторазового використання (код НК 024:2023-32617)» із завищеною очікуваною вартістю предмета закупівлі (стартовою ціною) в розмірі 6 500 000,00 гривень без здійснення офіційних запитів на адресу незацікавлених суб'єктів, натомість ОСОБА_5 було використано комерційні пропозиції від групи осіб, які були пов'язані між собою та із ОСОБА_6 , у яких повідомлялось про вартість предмета закупівлі, яка є вищою за ринкову.
Виконуючи роль організатора, ОСОБА_6 , з метою забезпечення перемоги у публічних торгах із закупівлі Підприємством медичного обладнання за завищеними цінами у підконтрольних суб'єктів господарювання, повідомила підконтрольним суб'єктам господарювання та уповноваженій особі Підприємства із закупівель ОСОБА_5 , унікальні характеристики предметів закупівлі з метою штучного звуження кола імовірних учасників торгів та створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання, діяльність яких повністю контролювалася та координувалася ОСОБА_11 , а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 з метою створення умов для розтрати грошових коштів Підприємства, будучи обізнаною про реальну ринкову вартість Системи лапароскопічної для втручань в онкоурології та її постачальників в Україні, потреба у придбанні якої була у Підприємства, забезпечила проведення державної закупівлі такого обладнання через електронну систему закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_4 », використавши при цьому отримані від ОСОБА_6 відомості про унікальні характеристики зазначеного медичного обладнання, забезпечила опублікування 21.05.2024 на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_4 », оголошення про проведення державної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), система лапароскопічна, багаторазового використання (код НК 024:2023-32617)» із завищеною очікуваною вартістю 6 500 000,00 гривень.
В свою чергу ОСОБА_6 з метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання повідомила громадянину ОСОБА_11 та ФОП ОСОБА_4 , які виконували роль пособників, відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів, за результатами проведення яких переможцем визнано ФОП ОСОБА_4
ОСОБА_11 залучив ОСОБА_4 до вчинення зазначеного злочину, крім того, з метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольного йому суб'єкта господарювання, повідомив ФОП ОСОБА_4 , яка виконувала роль пособника, відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а в подальшому надавав вказівки та контролював процес подачі ОСОБА_4 документів та її участі у тендерній закупівлі, з урахуванням наданих ОСОБА_5 та ОСОБА_6 гарантій перемоги визначеного суб'єкта господарювання в тендерній закупівлі, визначав розмір цінової пропозиції підконтрольного учасника публічних торгів, який був близьким до очікуваної вартості та був значно вищим за ринкову вартість, організовував здійснення інших підготовчих дій для участі визначеного суб'єкта господарювання у закупівлі, а також фінансових операцій, пов'язаних із виконанням договору закупівлі товарів, а також зняття коштів з рахунку підконтрольного йому ФОП ОСОБА_4 після завершення виконання договору.
При цьому, ФОП ОСОБА_4 на виконання досягнутої домовленості подала документи для участі у тендері, не маючи в наявності обладнання, при цьому зазначила ціну, яка була близькою до стартової - 6 491 000,00 грн, однак значно вищою за ринкову, у подальшому в ході аукціону не знижувала її. Інший ФОП ОСОБА_12 27.03.1942 (82 роки), яка була допущена до проведення аукціону, формально подала документи на участь в тендерному аукціоні, подала цінову пропозицію в розмірі 6 500 000,00 грн, яка не відрізнялася від стартової і в ході аукціону активну участь не приймала та надану нею цінову пропозицію - не знижувала.
В подальшому 06.06.2024 між Підприємством в особі директора ОСОБА_13 , з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_4 з іншої сторони, укладено договір про закупівлю товарів №6491/е (далі - Договір 1).
Відповідно до п. 1.1 Розділу І Договору предметом договору є: «Система лапароскопічна для втручань в онкоурології, у кількості, за номенклатурою в асортименті, за цінами, та іншими характеристиками визначеним у Додатку № 1 до договору - Специфікації, що є невід'ємною частиною Договору за кодом Код ДК 021:2015-33160000-9 Устаткування для операційних блоків. Система лапароскопічна, багаторазового використання (код НК 024:2023-32617)».
Згідно із п. 3.1 Розділу ІІІ Договору ціна договору становить 6 491 000,00 гривень.
В подальшому ОСОБА_6 забезпечила постачання визначеного договором обладнання не ФОП ОСОБА_4 , а напряму в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », при цьому забезпечила, щоб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не вимагало оплати від Підприємства та не вимагало своєчасної оплати від ФОП ОСОБА_4 .
Внаслідок зазначених дій, 21.06.2024 Підприємством здійснено перерахунок грошових коштів в сумі 6 491 000,00 гривень згідно платіжного доручення № 4652 від 21.06.2024 ФОП ОСОБА_4 в якості оплати за поставлену Систему лапароскопічну для втручань в онкоурології згідно із Договором.
Висновками проведених судово-товарознавчої експертизи від 18.09.2025 № 1735/25-21 та судово-економічної експертизи від 25.09.2025 № СЕ25-132/Л/2/3 підтверджено закупівлю Центром онкології у ФОП ОСОБА_4 медичного обладнання за договором № 6491/е від 06.06.2024 за завищеною ціною та спричинення збитків на загальну суму 2 673 769,86 грн, що є особливо великим розміром.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді представника відділу продажу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, знаючи ринок медичного обладнання України, а також окремих керівників медичних закладів, в яких була потреба у придбанні відповідного медичного обладнання, користуючись тим, що зазначене товариство є офіційним представником виробника медичного обладнання ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою незаконного збагачення, спільно з Уповноваженим з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (далі - Підприємство) ОСОБА_5 , з якою перебувала у дружніх стосунках, організувала на території Вінницької області злочинну схему розтрати бюджетних коштів Підприємства, призначених на придбання медичної техніки та обладнання під час закупівлі їх Підприємством за результатами публічних торгів через офіційний майданчик « ІНФОРМАЦІЯ_4 », у підконтрольних їй осіб за завищеними цінами.
В Україні згідно з Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, введено воєнний стан, який продовжувався Указом Президента України № 271/2024 від 06.05.2024 та діяв на час вчинення кримінального правопорушення.
ОСОБА_6 , усвідомлюючи неможливість вчинення дій з розтрати коштів КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » майна особисто, у зв'язку з неможливістю без залучення службових осіб Підприємства розпоряджатися коштами Підприємства, розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, яка має високий ступінь суспільної небезпеки, у зв'язку з чим вимагає чіткого та узгодженого плану, а також залучення інших осіб, маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого часу, спланувала досягнути поставленої мети шляхом вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою.
ОСОБА_6 з метою керівництва, координації злочинної діяльності інших учасників групи, особисто підібрала та залучила до участі у ньому в якості виконавця Уповноваженого з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 , а також як пособників ОСОБА_11 та підконтрольну йому ОСОБА_4 .
Відповідно до наказу № 30-к(ос) від 07.01.2023 директора Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 призначено уповноваженою особою за публічні закупівлі вищезазначеного підприємства.
Відповідно до посадових обов'язків на ОСОБА_5 покладено наступні обов'язки: складати та затверджувати річний план закупівель, здійснювати вибір процедури закупівлі та проводити їх, забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця, забезпечувати складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених законодавством, забезпечувати оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель, представляти інтереси замовника, пов'язаних із здійсненням закупівель, зокрема під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ, надавати в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення, аналізувати виконання укладених договорів, здійснювати моніторинг змін у законодавчому і нормативному забезпеченні, здійснювати інші дії, передбачені законодавством.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України визначено, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_5 під час виконання обов'язків уповноваженої особи за публічні закупівлі товарів та послуг являлась службовою особою.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закону) планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п'яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону. Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб'єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками. Проведення попередніх ринкових консультацій замовником не вважається участю суб'єктів господарювання у підготовці вимог до тендерної документації.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством.
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.
При цьому, ОСОБА_5 на виконання досягнутої домовленості, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вжила заходів для перемоги в тендерній закупівлі визначеного ОСОБА_6 суб'єкта господарювання, укладення договору за завищеною ціною та його оплати Підприємством.
Крім того, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, будучи відповідальною за дотриманням норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, в порушення вимог ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» не забезпечила належного аналізу ринку, об'єктивне обґрунтування очікуваної вартості, не отримала попередньо рекомендації та інформації від суб'єктів господарювання щодо предмету закупівлі та не перевірила середньої ринкової вартості, при цьому погодила розмір очікуваної вартості предмета закупівлі та здійснила публікацію в електронній системі « ІНФОРМАЦІЯ_4 » оголошення про проведення державної закупівлі Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), Резектоскоп (код НК 024:2023-35301) із завищеною очікуваною вартістю предмета закупівлі (стартовою ціною) в розмірі 725 000,00 гривень без здійснення офіційних запитів на адресу незацікавлених суб'єктів, натомість ОСОБА_5 було використано комерційні пропозиції від групи осіб, які були пов'язані між собою та із ОСОБА_6 , у яких повідомлялось про вартість предмета закупівлі, яка є вищою за ринкову.
Виконуючи роль організатора, ОСОБА_6 , з метою забезпечення перемоги у публічних торгах із закупівлі Підприємством медичного обладнання за завищеними цінами у підконтрольних суб'єктів господарювання, повідомила підконтрольним суб'єктам господарювання та уповноваженій особі Підприємства із закупівель ОСОБА_5 , унікальні характеристики предметів закупівлі з метою штучного звуження кола імовірних учасників торгів та створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання, діяльність яких повністю контролювалася та координувалася ОСОБА_11 , а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 з метою створення умов для розтрати грошових коштів Підприємства, будучи обізнаною про реальну ринкову вартість Резектоскопа та його постачальників в Україні, потреба у придбанні якої була у Підприємства, забезпечила проведення державної закупівлі такого обладнання через електронну систему закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_4 », використавши при цьому отримані від ОСОБА_6 відомості про унікальні характеристики зазначеного медичного обладнання, забезпечила опублікування 15.07.2024 на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_4 », оголошення про проведення державної закупівлі Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), Резектоскоп (код НК 024:2023-35301) із завищеною очікуваною вартістю 725 000,00 гривень.
В свою чергу ОСОБА_6 з метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання повідомила громадянину ОСОБА_11 та ОСОБА_4 , які виконували роль пособників, відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів, за результатами проведення яких переможцем визнано ФОП ОСОБА_14
ОСОБА_11 при вчиненні злочину використав документи та електронний цифровий підпис своєї матері ОСОБА_14 , яка на прохання ОСОБА_14 зареєструвалась ФОП, після чого передала необхідні реєстраційні документи та електронний цифровий підпис, а також доступ до банківського рахунку ОСОБА_11 .
З метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольного йому суб'єкта господарювання, ОСОБА_11 , надав ОСОБА_4 , яка виконували роль пособника, електронний цифровий підпис ФОП ОСОБА_14 , відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а в подальшому надавав вказівки та контролював процес подачі ОСОБА_4 документів та її участі від імені ФОП ОСОБА_14 у тендерній закупівлі, з урахуванням наданих ОСОБА_5 та ОСОБА_6 гарантій перемоги визначеного суб'єкта господарювання в тендерній закупівлі, визначав розмір цінової пропозиції підконтрольного учасника публічних торгів, який був близьким до очікуваної вартості та був значно вищим за ринкову вартість, організовував здійснення інших підготовчих дій для участі визначеного суб'єкта господарювання у закупівлі, а також фінансових операцій, пов'язаних із виконанням договору закупівлі товарів, а також зняття коштів з рахунку підконтрольного йому ФОП ОСОБА_14 після завершення виконання договору.
При цьому, ОСОБА_4 , використовуючи електронний цифровий підпис ФОП ОСОБА_14 , на виконання досягнутої домовленості подала від її імені документи для участі у тендері, не маючи в наявності обладнання, при цьому зазначила ціну, яка була близькою до стартової - 723 500,00 грн, однак значно вищою за ринкову, у подальшому в ході аукціону не знижувала її. Інший ФОП ОСОБА_15 , яка була допущена до проведення аукціону, формально подала документи на участь в тендерному аукціоні, подала цінову пропозицію в розмірі 725 000,00 грн, яка не відрізнялася від стартової і в ході аукціону активну участь не приймала та надану нею цінову пропозицію - не знижувала.
В подальшому 05.08.2024 між Підприємством, в особі директора ОСОБА_13 , що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_14 , з іншої сторони, укладено договір про закупівлю товарів № 723/Р (далі - Договір 3).
Відповідно до п. 1.1 Розділу І Договору 3 предметом договору є: Резектоскоп, у кількості, за номенклатурою в асортименті, за цінами, та іншими характеристиками визначеним у Додатку № 1 до договору - Специфікації, що є невід'ємною частиною Договору 3 за кодом Код ДК 021:2015-33160000-9 Устаткування для операційних блоків. Резектоскоп (код НК 024:2023-35301).
Згідно із п. 3.1 Розділу ІІІ Договору 3 ціна договору становить 723 500 гривень.
В подальшому ОСОБА_6 забезпечила постачання визначеного договором обладнання не ФОП ОСОБА_14 , а напряму в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », при цьому забезпечила, щоб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не вимагало оплати від Підприємства та не вимагало своєчасної оплати від ФОП ОСОБА_14 .
Внаслідок зазначених дій, 24.09.2024 Підприємством здійснено перерахунок грошових коштів в сумі 723 500,00 гривень згідно платіжного доручення № 2159 від 24.09.2024 ФОП ОСОБА_14 в якості оплати за поставлений Резектоскоп згідно із Договором.
Висновками проведених судово-товарознавчої експертизи від 26.09.2025 №1737/25-21 та судово-економічної експертизи від 21.10.2025 №СЕ25-154/Л/2/3 підтверджено закупівлю Центром онкології у ФОП ОСОБА_14 медичного обладнання за договором № 723/р від 05.08.2024 (за завищеною ціною та спричинення збитків на загальну суму 192 077,47 грн.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді представника відділу продажу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, знаючи ринок медичного обладнання України, а також окремих керівників медичних закладів, в яких була потреба у придбанні відповідного медичного обладнання, користуючись тим, що зазначене товариство є офіційним представником виробника медичного обладнання ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою незаконного збагачення, спільно з Уповноваженим з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (далі - Підприємство) ОСОБА_5 , з якою перебувала у дружніх стосунках, організувала на території Вінницької області злочинну схему розтрати бюджетних коштів Підприємства, призначених на придбання медичної техніки та обладнання під час закупівлі їх Підприємством за результатами публічних торгів через офіційний майданчик « ІНФОРМАЦІЯ_4 », у підконтрольних їй осіб за завищеними цінами.
В Україні згідно з Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, введено воєнний стан, який продовжувався Указом Президента України № 740/2024 від 28.10.2024 та діяв на час вчинення кримінального правопорушення.
ОСОБА_6 , усвідомлюючи неможливість вчинення дій з розтрати коштів КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » майна особисто, у зв'язку з неможливістю без залучення службових осіб Підприємства розпоряджатися коштами Підприємства, розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, яка має високий ступінь суспільної небезпеки, у зв'язку з чим вимагає чіткого та узгодженого плану, а також залучення інших осіб, маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого часу, спланувала досягнути поставленої мети шляхом вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою.
ОСОБА_6 з метою керівництва, координації злочинної діяльності інших учасників групи, особисто підібрала та залучила до участі у ньому в якості виконавця Уповноваженого з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 , а також як пособників ОСОБА_11 та підконтрольну йому ОСОБА_4 .
Відповідно до наказу № 30-к(ос) від 07.01.2023 директора Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 призначено уповноваженою особою за публічні закупівлі вищезазначеного підприємства.
Відповідно до посадових обов'язків на ОСОБА_5 покладено наступні обов'язки: складати та затверджувати річний план закупівель, здійснювати вибір процедури закупівлі та проводити їх, забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця, забезпечувати складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених законодавством, забезпечувати оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель, представляти інтереси замовника, пов'язаних із здійсненням закупівель, зокрема під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ, надавати в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення, аналізувати виконання укладених договорів, здійснювати моніторинг змін у законодавчому і нормативному забезпеченні, здійснювати інші дії, передбачені законодавством.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України визначено, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_5 під час виконання обов'язків уповноваженої особи за публічні закупівлі товарів та послуг являлась службовою особою.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закону) планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п'яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону. Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб'єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками. Проведення попередніх ринкових консультацій замовником не вважається участю суб'єктів господарювання у підготовці вимог до тендерної документації.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.
При цьому, ОСОБА_5 на виконання досягнутої домовленості, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вжила заходів для перемоги в тендерній закупівлі визначеного ОСОБА_6 суб'єкта господарювання, укладення договору за завищеною ціною та його оплати Підприємством.
Крім того, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, будучи відповідальною за дотриманням норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, в порушення вимог ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» не забезпечила належного аналізу ринку, об'єктивне обґрунтування очікуваної вартості, не отримала попередньо рекомендації та інформації від суб'єктів господарювання щодо предмету закупівлі та не перевірила середньої ринкової вартості, при цьому погодила розмір очікуваної вартості предмета закупівлі та здійснила публікацію в електронній системі « ІНФОРМАЦІЯ_4 » оголошення про проведення державної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), система ендоскопічної візуалізації, (код НК 024:2023-35616)» із завищеною очікуваною вартістю предмета закупівлі (стартовою ціною) в розмірі 5 564 000,00 гривень без здійснення офіційних запитів на адресу незацікавлених суб'єктів, натомість ОСОБА_5 було використано комерційні пропозиції від групи осіб, які були пов'язані між собою та із ОСОБА_6 , у яких повідомлялось про вартість предмета закупівлі, яка є вищою за ринкову.
Виконуючи роль організатора, ОСОБА_6 , з метою забезпечення перемоги у публічних торгах із закупівлі Підприємством медичного обладнання за завищеними цінами у підконтрольних суб'єктів господарювання, повідомила підконтрольним суб'єктам господарювання та уповноваженій особі Підприємства із закупівель ОСОБА_5 , унікальні характеристики предметів закупівлі з метою штучного звуження кола імовірних учасників торгів та створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання, діяльність яких повністю контролювалася та координувалася ОСОБА_11 , а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 з метою створення умов для розтрати грошових коштів Підприємства, будучи обізнаною про реальну ринкову вартість Системи ендоскопічної візуалізації та її постачальників в Україні, потреба у придбанні якої була у Підприємства, забезпечила проведення державної закупівлі такого обладнання через електронну систему закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_4 », використавши при цьому отримані від ОСОБА_6 відомості про унікальні характеристики зазначеного медичного обладнання, забезпечила опублікування 12.11.2024 на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_4 », оголошення про проведення державної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), Системи ендоскопічної візуалізації (код НК 024:2023-35616)» із завищеною очікуваною вартістю 5 564 000 гривень.
В свою чергу ОСОБА_6 з метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання повідомила громадянину ОСОБА_11 та ОСОБА_4 , які виконували роль пособників, відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів, за результатами проведення яких переможцем визнано ФОП ОСОБА_16
ОСОБА_11 залучив ОСОБА_16 до вчинення зазначеного злочину, на прохання останнього ОСОБА_16 зареєструвалась ФОП після чого передала необхідні реєстраційні документи та електронний цифровий ключ ОСОБА_11 .
З метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольного йому суб'єкта господарювання, ОСОБА_11 , надав ОСОБА_4 , яка виконували роль пособника, електронний цифровий підпис ФОП ОСОБА_16 , відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а в подальшому надавав вказівки та контролював процес подачі ОСОБА_4 документів та її участі від імені ФОП ОСОБА_16 у тендерній закупівлі, з урахуванням наданих ОСОБА_5 та ОСОБА_6 гарантій перемоги визначеного суб'єкта господарювання в тендерній закупівлі, визначав розмір цінової пропозиції підконтрольного учасника публічних торгів, який був близьким до очікуваної вартості та був значно вищим за ринкову вартість, організовував здійснення інших підготовчих дій для участі визначеного суб'єкта господарювання у закупівлі, а також фінансових операцій, пов'язаних із виконанням договору закупівлі товарів, а також зняття коштів з рахунку підконтрольного йому ФОП ОСОБА_16 після завершення виконання договору.
При цьому, ОСОБА_4 , використовуючи електронний цифровий підпис ФОП ОСОБА_16 , на виконання досягнутої домовленості подала від її імені документи для участі у тендері, не маючи в наявності обладнання, при цьому зазначила ціну, яка була близькою до стартової - 5 560 000,00 грн, однак значно вищою за ринкову, у подальшому в ході аукціону не знижувала її. Інший ФОП ОСОБА_17 , яка була допущена до проведення аукціону, формально подала документи на участь в тендерному аукціоні, подала цінову пропозицію в розмірі 5 564 000,00 грн, яка не відрізнялася від стартової і в ході аукціону активну участь не приймала та надану нею цінову пропозицію - не знижувала.
В подальшому 28.11.2024 між Підприємством, в особі директора ОСОБА_13 , що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_16 , з іншої сторони, укладено договір про закупівлю товарів № 5/с (далі - Договір 2).
Відповідно до п. 1.1 Розділу І Договору 2 предметом договору є: Система ендоскопічної візуалізації, у кількості, за номенклатурою в асортименті, за цінами, та іншими характеристиками визначеним у Додатку № 1 до договору - Специфікації, що є невід'ємною частиною Договору 2 за кодом Код ДК 021:2015-33160000-9 Устаткування для операційних блоків. Система ендоскопічної візуалізації (код НК 024:2023-35616).
Згідно із п. 3.1 Розділу ІІІ Договору 2 ціна договору становить 5 560 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_6 забезпечила постачання визначеного договором обладнання не ФОП ОСОБА_16 , а напряму в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », при цьому забезпечила, щоб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не вимагало оплати від Підприємства та не вимагало своєчасної оплати від ФОП ОСОБА_16 .
Внаслідок зазначених дій, 24.12.2024 Підприємством здійснено перерахунок грошових коштів в сумі 5 560 000,00 гривень згідно платіжного доручення № 2411 від 24.12.2024 ФОП ОСОБА_16 в якості оплати за поставлену Систему ендоскопічної візуалізації згідно із Договором.
Висновками проведених судово-товарознавчої експертизи від 29.09.2025 №1736/25-21 та судово-економічної експертизи від 24.10.2025 №СЕ25-155/Л/2/3 підтверджено закупівлю Центром онкології у ФОП ОСОБА_16 медичного обладнання за договором № 5/с від 28.11.2024 за завищеною ціною та спричинення збитків на загальну суму 2 813 317,88 грн, що є особливо великим розміром.
Так, ОСОБА_6 10.03.2026 повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто в організації розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, вчиненій повторно.
Крім того, ОСОБА_5 10.03.2026 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбачених ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України, тобто в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
ОСОБА_11 10.03.2026 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст.191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто в пособництві розтрати чужого майна, вчиненої в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
ОСОБА_4 10.03.2026 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.27, ч. 4 ст.191, ч. 5 ст.27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто в пособництві розтрати чужого майна, вчиненої в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
Разом з тим, в клопотанні зазначається, що підозра ОСОБА_6 , ОСОБА_5 ОСОБА_11 та ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень обґрунтовується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
-протокол проведення НСРД № 53/5/2/67-6711т від 31.10.2025 відповідно до якого отримано інформацію з мобільного телефона ОСОБА_6 , та задокументовано спілкування в месенджерах з ОСОБА_11 , щодо організації, координації та проведення закупівель медичного обладнання для КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за допомогою підконтрольних ОСОБА_11 фізичних осіб підприємців: ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_16 та ФОП ОСОБА_14 . Для цього, ОСОБА_6 надавала ОСОБА_11 гарантійні листи на товари, гарантійні листи для участі у закупівлях, тендерні документи та технічні характеристики, які необхідні для прийняття участі та отримання перемоги у торгах. Крім того, в листуванні між ОСОБА_6 із безпосереднім керівником ОСОБА_18 , з використанням месенджера «Signal» остання повідомляє хто із підконтрольних ОСОБА_11 суб'єктів господарювання буде приймати участь у торгах; При цьому, в листуванні між ОСОБА_6 із працівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_19 з використанням месенджера «Signal», ОСОБА_6 , надає вказівки щодо відправки на електронну пошту ОСОБА_11 гарантійних листів на підконтрольних фізичних осіб-підприємців ОСОБА_11 , для участі в торгах; Також, в листуванні між ОСОБА_6 , та ОСОБА_4 із використанням месенджера «WhatsApp» остання надає роз'яснення щодо фактичного постачання обладнання з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » напряму до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Крім цього, в переписці ОСОБА_6 із безпосереднім керівником ОСОБА_20 , коли йде мова про ФОП ОСОБА_21 , ОСОБА_6 пропонує з цього приводу спілкуватися із ОСОБА_22 ), крім того в ході спілкування ОСОБА_23 обговорює, що ОСОБА_11 використовує для різних тендерів інших (підставних) осіб - свою маму, дружину та інших. Також, задокументовано спілкування у месенджері між ОСОБА_4 і ОСОБА_6 , де остання надає їй специфікації обладнання, узгоджують між собою безпосередню поставку обладнання, яка має відбуватися напряму з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ОСОБА_6 інструктує ОСОБА_4 щодо особливостей здійснення поставки;
- протокол проведення НСРД № 53/5/2/67-2799т від 05.05.2025 - зняття інформації з електронних інформаційних систем з абонентського номеру, яким користується ОСОБА_5 - задокументовано спілкування в месенджері «Telegram» між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , яка перед оголошенням тендерів пересилала технічну специфікацію предмета закупівлі та медико-технічні вимоги, які в подальшому були завантажені уповноваженою особою з тендерних закупівель ОСОБА_5 в систему « ІНФОРМАЦІЯ_6 » для оголошення закупівлі, а також вносились зміни до тендерної документації. Також ОСОБА_6 надає вказівки ОСОБА_5 щодо встановлення вартості медичного обладнання та термінів його поставки;
- протокол обшуку, проведеного на за місцем проживання ОСОБА_6 від 20.10.2025, за результатами якого виявлено та вилучено ноутбук, який використовувався останньою під час організації здійснення злочинної діяльності;
- протокол огляду ноутбука від 27.10.2025, вилученого за місцем проживання ОСОБА_6 , у ході якого встановлено, що на ноутбуці остання зберігала документи по кожному із проведених тендерів щодо закупівлі КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » медичного обладнання у ФОП ОСОБА_4 , ОСОБА_14 та ОСОБА_16 , відскановані документи для проведення тендерів, які були в подальшому були надіслані ОСОБА_5 , та ОСОБА_11 , для участі в тендері, а також, комерційні пропозиції для підприємства, де зазначено завищену вартість медичного обладнання;
- акти введення в експлуатацію медичного обладнання, закупленого у фізичних осіб-підприємців ОСОБА_4 , ОСОБА_14 та ОСОБА_16 , які підписано між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі ОСОБА_6 ;
- оголошення про проведення тендерів, у яких вказано спосіб оплати товару - післяплата, що суттєво ускладнює участь у торгах іншими суб'єктами господарювання, Водночас, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснило постачання медичного обладнання напряму до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». При цьому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не вимагало оплати від підприємства та суб'єктів господарювання, які перемогли у торгах;
- висновок судової товарознавчої експертизи від 18.09.2025 відповідно до якого ринкова вартість медичного обладнання придбаного КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » у ФОП ОСОБА_4 станом на 06.06.2024 (дата укладання договору) складала 3 817 230,14 грн.;
- висновок економічної експертизи від 25.09.2025 відповідно до якого завдання матеріальної шкоди (збитків) завданої КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » внаслідок закупівлі у ФОП ОСОБА_4 медичного обладнання, документально підтверджується в розмірі 2 673 769,86 грн;
- протокол огляду від 11.09.2025 інформації отриманої від АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » про рух коштів ФОП ОСОБА_4 , відповідно до якого 25.06.2024 на банківський рахунок надійшли кошти від КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » в сумі 6 491 000 грн за від продажу медичного обладнання. Цього ж дня ФОП ОСОБА_4 переказує на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 4 239 004,70 грн з призначенням платежу «повна оплата за товар згідно рахунку від 07.06.2024».
- висновок судової товарознавчої експертизи від 26.09.2025 відповідно до якого ринкова вартість медичного обладнання придбаного КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » у ФОП ОСОБА_14 станом на 05.08.2024 (дата укладання договору) складала 531 422,53 грн.;
- висновок економічної експертизи від 21.10.2025 відповідно до якого завдання матеріальної шкоди (збитків) завданої КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » внаслідок закупівлі у ФОП ОСОБА_14 медичного обладнання, документально підтверджується в розмірі 192 077,47 грн;
- протокол огляду від 11.09.2025 інформації отриманої від АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » про рух коштів ФОП ОСОБА_14 , відповідно до якого 27.09.2024 на банківський рахунок надійшли кошти від КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » в сумі 723 500 грн за від продажу медичного обладнання, а 30.09.2024 ФОП ОСОБА_14 переказує на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 396 931,48 грн та 5075,20 грн з призначенням платежу «повна оплата за товар згідно рахунків від 02.09.2024»;
- висновок судової товарознавчої експертизи від 29.09.2025 відповідно до якого ринкова вартість медичного обладнання придбаного КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » у ФОП ОСОБА_16 станом на 28.11.2024 (дата укладання договору) складала 2 746 682,12 грн.;
- висновок економічної експертизи від 24.10.2025 відповідно до якого завдання матеріальної шкоди (збитків) завданої КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » внаслідок закупівлі у ФОП ОСОБА_16 медичного обладнання, документально підтверджується в розмірі 2 813 317,88 грн;
- протокол огляду від 12.09.2025 інформації отриманої від АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » про рух коштів ФОП ОСОБА_16 , відповідно до якого 24.12.2024 на банківський рахунок надійшли кошти від КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » в сумі 5 560 000 грн за від продажу медичного обладнання, а 25.12.2024 ФОП ОСОБА_16 переказує на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 2 559 666,20 грн з призначенням платежу «повна оплата за товар згідно рахунку від 10.12.2024»;
- висновок аналітичного дослідження фінансово-господарської діяльності КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 », проведеного ІНФОРМАЦІЯ_9 від 22.09.2025, яким встановлено завищення вартості медичного обладнання на суму 2 209 605,30 грн придбаного КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » у ФОП ОСОБА_4 ;
- висновок аналітичного дослідження фінансово-господарської діяльності КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 », проведеного ІНФОРМАЦІЯ_9 від 22.09.2025, яким встановлено завищення вартості медичного обладнання на суму 1 906 258,80 грн придбаного КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » у ФОП ОСОБА_16 ;
- висновок аналітичного дослідження фінансово-господарської діяльності КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 », проведеного ІНФОРМАЦІЯ_9 від 22.09.2025, яким встановлено завищення вартості медичного обладнання на суму 326 568,52 грн придбаного КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » у ФОП ОСОБА_14 ;
- іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.
Разом з тим, в клопотанні зазначається, що двомісячний строк досудового розслідування закінчується 10.05.2026, проте у кримінальному провадженні триває проведення судово-товарознавчої експертизи, призначеної 20.04.2026.
Крім того, перебувають на виконанні ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ». Після проведення тимчасового доступу до зазначеної інформації буде проведено аналіз руху коштів на предмет того, чи отримані вони в результаті злочинної діяльності фігурантів.
Також не отримано відповідей на ряд запитів до компетентних установ з приводу надходження допомоги від Благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».
Тобто, як зазначається в клопотанні органом досудового розслідування, додатковий строк не менше двох місяців необхідний для завершення проведення експертизи та отримання доказів, які матимуть значення під час судового розгляду для визначення ринкової вартості медичного обладнання, а також отримання інформації АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » по рахункам підозрюваного ОСОБА_11 та інших осіб ОСОБА_24 , ОСОБА_15 з метою встановити чи надходили на вказані рахунки незаконно перераховані кошти та яким був їхній подальший рух. Ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об'єктивних причин.
Таким чином, закінчити досудове розслідування до 10.05.2026 неможливо внаслідок особливої складності кримінального провадження.
Враховуючи вище викладене Т.в.о. заступника керівника Підрозділу детективів територіального управління Бюро економічної безпеки у Вінницькій області ОСОБА_10 за погодженням з прокурором просив суд, продовжити строк досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні до 4 (чотирьох) місяців, тобто до 10.07.2026.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 , клопотання підтримав та просив задовольнити, з підстав, що у ньому наведено.
Захисник ОСОБА_7 в судовому засіданні заперечувала, щодо задоволення вимог клопотання, оскільки клопотання не відповідає нормам процесуального закону, просила його повернути прокурору.
Захисник ОСОБА_8 в судовому засіданні заперечував щодо задоволення вимог клопотання, оскільки вважає, що було достатньо часу для проведення всіх необхідних слідчих дій.
Захисник ОСОБА_9 в судовому засіданні заперечувала щодо задоволення вимог клопотання, оскільки вважає, що у слідства було достатньо часу, щоб провести необхідні слідчі та процесуальні дії.
Підозрювані ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , в судовому засіданні підтримали позиції своїх захисників.
Підозрюваний ОСОБА_11 в судове засідання не з'явився, прокурором представлено інформацію, згідно якої підозрюваний перебуває за межами України. З огляду на викладене суд вважає за можливе вирішити наведене клопотання у його відсутність.
Слідчий суддя, вислухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.
Строк досудового розслідування обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження (ч.1 ст. 219 КПК України).
З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину (п.4 ч.3 ст. 219 КПК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:
1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;
2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;
3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до пунктів 2 та 3 частини 3 статті 294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у п. 4 ч. 3 статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником окружної прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора;
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;
3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.
Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження (ч.4 ст. 294 КПК України).
Судом встановлено, що Підрозділом детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 720250210000000001 від 16.01.2025 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених чч. 4, 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст.191, ч. 5 ст.27, ч. 5 ст. 191 КК України.
В рамках вказаного провадження ОСОБА_6 10.03.2026 повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто в організації розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, вчиненій повторно.
Крім того, ОСОБА_5 10.03.2026 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбачених ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України, тобто в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
Разом з тим, ОСОБА_11 10.03.2026 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст.191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто в пособництві розтрати чужого майна, вчиненої в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
ОСОБА_4 10.03.2026 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.27, ч. 4 ст.191, ч. 5 ст.27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто в пособництві розтрати чужого майна, вчиненої в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
На даний час завершити досудове розслідування не представляється можливим, оскільки з метою забезпечення повного, всебічного та неупередженого розслідування та подальшого судового розгляду, у кримінальному провадженні необхідно виконати слідчі та процесуальні дії, проведення та завершення яких потребує додаткового часу, зокрема необхідно: отримати висновки експертиз, отримати докази, які матимуть значення під час судового розгляду для визначення ринкової вартості медичного обладнання, отримати інформацію АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » по рахункам підозрюваного ОСОБА_11 та інших осіб ОСОБА_24 , ОСОБА_15 , з метою встановити чи надходили на вказані рахунки незаконно перераховані кошти та яким був їхній подальший рух, отримати відповіді на ряд запитів до компетентних установ з приводу надходження допомоги від Благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_10 », здійснити відкриття сторонам матеріалів кримінального провадження в порядку ст. 290 КПК України, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування та виконати інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, в яких виникне необхідність для закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Проведення вищевказаних процесуальних та слідчих дій має важливе значення для повного, об'єктивного та неупередженого досудового розслідування даного кримінального провадження, отримання належних та допустимих доказів, а також прийняття законного та обґрунтованого рішення.
Крім того, прокурором було доведено те, що вказані дії не могли бути виконанні в строк передбачений ст. 219 КПК України, оскільки органом досудового розслідування станом на час звернення до суду не проведено усіх слідчих дій без проведення яких неможливо належним чином дослідити обставини кримінального правопорушення, надати належну кваліфікацію, дослідити наявні докази у їх сукупності та надати їм відповідну правову оцінку.
Враховуючи викладені вище обставини, слідчий суддя приходить до висновку, що у визначений строк, а саме до 10.05.2026 року досудове розслідування закінчити не можливо внаслідок особливої складності кримінального провадження, тому суд вважає за необхідне задовольнити клопотання слідчого та продовжити строк досудового розслідування вищевказаного провадження до чотирьох місяців.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 294, 295 - 1 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання Т.в.о. заступника керівника Підрозділу детективів територіального управління Бюро економічної безпеки у Вінницькій області ОСОБА_10 - задовольнити.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №720250210000000001 від 16.01.2025 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених чч. 4, 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст.191, ч. 5 ст.27, ч. 5 ст. 191 КК України, продовжити до 4 (чотирьох) місяців, тобто до 10.07.2026 року (включно).
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя