Рішення від 05.05.2026 по справі 620/2169/26

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2026 року Чернігів Справа № 620/2169/26

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Соломко І.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Новгород-Сіверської окружної прокуратури, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області до Понорницької селищної ради Чернігівської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

У провадженні Чернігівського окружного адміністративного суду Новгород-Сіверської окружної прокуратури (далі також - Прокуратура, позивач 1), Державної екологічної інспекції у Чернігівській області (далі також - позивач 2) до Понорницької селищної ради Чернігівської області (далі також - відповідач) про:

- визнання протиправною бездіяльність Понорницької селищної ради щодо не вчинення дій по забезпеченню виготовлення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 3,0 га, розташованої за межами населеного пункту с. Авдіївка Новгород-Сіверського району Чернігівської області за географічними координатами 51.792440-32.799872 (паспорт №551 від 28.10.2021) для розміщення об'єкту зберігання та видалення відходів - звалища побутових відходів та її затвердження, винесення в натурі та встановлення на місцевості меж земельної ділянки, а також здійснення державної реєстрації прав на дану земельну ділянку;

- зобов'язання Понорницьку селищну раду вчинити дії щодо забезпечення виготовлення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 3,0 га, розташованої за межами населеного пункту с. Авдіївка Новгород-Сіверського району Чернігівської області за географічними координатами 51.792440-32.799872 (паспорт №551 від 28.10.2021) для розміщення об'єкту зберігання та видалення відходів - звалища твердих побутових відходів та її затвердження, винесення в натурі та встановлення на місцевості меж земельної ділянки, а також здійснення державної реєстрації прав на дану земельну ділянку.

В обґрунтування заявлених вимог прокурор вказує на те, що за результатами опрацювання матеріалів щодо наявності підстав для представництва інтересів держави в суді виявлено факт протиправної бездіяльності Понорницької селищної ради Чернігівської області, яка полягає у невжитті заходів по виготовленню документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 3,0 га, розташованої за межами населеного пункту с. Авдіївка, Новгород-Сіверського району Чернігівської області з географічними координатами 51.792440-32.799872 ( паспорт № 551 від 28.10.2021) для розміщення об'єкту зберігання та видалення відходів - звалища побутових відходів.

Поряд з тим прокурор вказує, що оскільки Державна екологічна інспекція у Чернігівській області протягом розумного строку після того, як цьому органу стало відомо або повинно було стати відомо про можливе порушення інтересів держави, самостійно не звернулась до суду з позовом в інтересах держави, то це є достатнім обґрунтуванням для застосування прокурором представницьких повноважень інтересів держави ( в особі Державної екологічної інспекції у Чернігівській області ) в суді на підставі ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", ч. 5 ст. 53 КАС України.

02.03.2026 ухвалою суду провадження у справі відкрито, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

У встановлений судом строк відповідачем відзив на позовну заяву не подано, як і не надходило до суду заяви про продовження процесуального строку для подання відзиву.

Згідно з положеннями ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Таким чином, виходячи з вищенаведених положень КАС України, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд даної справи, а відтак суд вважає за можливе здійснити розгляд справи в письмовому провадженні, за наявними в ній матеріалами.

З'ясувавши доводи позовної заяви, дослідивши матеріали справи та надавши оцінку наявним доказам, суд встановив таке.

Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області 22.01.2024 за № 03/211 міським, селищним та сільським головам Чернігівської області, в т.ч. і Понорницькій селищній раді, скеровувалася вимога щодо приведення у відповідність із законодавством.

У подальшому, Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області відповідно до вимог ст. ст. 16, 19 Конституції України, ст. 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про Державну екологічну інспекцію у Чернігівській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 01.03.2023 № 45, упродовж квітня 2024 року, було заплановано проведення планової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища органами місцевого самоврядування, а саме Понорницькою селищною радою (об'єднана територіальна громада) та її виконавчими органами.

На виконання вищевказаного запланованого заходу, та на підставі наказу від 02.04.2024 № 102 Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області у період з 04.04.2024 по 10.04.2024 проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, у тому числі у сфері поводження з відходами Понорницькою селищною радою.

Відповідно до акту перевірки Державної екологічної інспекції у Чернігівській області від 04.04.2024 № 10/05 на території Понорницької селищної територіальної громади наявне звалище побутових відходів (код MVV D1), розташоване за межами с. Авдіївка на північ 0,5 км. від села, за координатами 51.792440-32.799872. Його площа складає 3 га, розрахунковий обсяг видалених відходів складає 150 тон. Фактично звалище розміщено на землях запасу комунальної власності Понорницької селищної ради з невизначеним цільовим призначенням. Дане місце видалення відходів (МВВ) паспортизоване 27.08.2021, реєстраційний номер 551.

Згідно з вищевказаним паспортом місця видалення відходів, сміттєзвалище експлуатується з 2019 року, обсяг видалених відходів 150,0 т., розрахунковий термін експлуатації 38 років.

Водночас, земельна ділянка, на якій розташовано вищевказане місце видалення побутових відходів, не сформована, кадастровий номер не присвоєно, межі в натурі на місцевості не винесені та речове право на неї не зареєстровано.

За результатами перевірки Понорницькому селищному голові надано вимогу від 10.04.2024 №10/05, зокрема щодо забезпечення оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, зайняті під сміттєзвалищами для захоронення твердих побутових відходів на території Понорницькою селищної об'єднаної територіальної громади, визначення в натурі меж цих ділянок з встановленням межових знаків (п. 14 вимоги), у тому числі і під звалищем побутових відходів с. Авдіївка, зі строком виконання до 01.07.2024.

Більш того, за фактом невиконання попередньої вимоги Інспекції від 22.01.2024 № 03/211, Понорницького селищного голову ОСОБА_1 04.04.2024 притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 188-5 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн.

Як вбачається з інформацій Понорницької селищної ради прийнято дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування (категорія 11.08 - земельні ділянки загального користування, віднесені для цілей поводження з відходами).

Так, рішенням 42 сесії 8 скликання Понорницької селищної ради №3762 від 28 травня 2024 року «Про надання дозволу на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування» надано дозвіл Комунальному підприємству «Понорниця» Понорницької селищної ради на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування за цільовим призначенням 11.08 (земельні ділянки загального користування, відведенні для цілей поводження з відходами), зокрема, звалища твердих побутових відходів Понорницької селищної ради за межами с. Авдіївка, Новгород-Сіверський район, Чернігівська область, орієнтовною площею 3,0 га.

25.12.2025 Новгород-Сіверською прокуратурою на адресу Державної екологічної інспекції направлено лист, в якому викладено прохання надати:

- вимоги Державної екологічної інспекції у Чернігівській області від 22.01.2024 № 03/211 адресованої Понорницькій селищній раді, а також інших наявних документів таких як накази та акти перевірки, що стали підставою для складання вищевказаної вимоги;

- підтверджуючих документів (у разі наявності) про вжиті заходи Понорницькою селищною радою на виконання вимоги Державної екологічної інспекції у Чернігівській області № 03/211 від 22.01.2024 на їх усунення;

- підтверджуючі документи (у разі наявності) про вжиті Державною і екологічною інспекцією у Чернігівській області заходи, з метою усунення порушень природоохоронного законодавства відносно уповноважених осіб Понорницької селищної ради, за результатами проведеної перевірки та врученої вимоги № 03/211 від 22.01.2024 (протоколи про адміністративне правопорушення, постанови про накладення адміністративного стягнення).

Листом від 05.01.2025 № 60-26 Державна екологічна інспекція у Чернігівській області повідомила, що Понорницькій селищній раді Інспекцією надавалася Вимога щодо приведення у відповідність з законодавством від 22.01.2025 № 03/211 (далі-Вимога), яка зазначена у вашому листі. Дана Вимога надавалась всім органам самоврядування, які функціонують на території Чернігівської області, з метою посилення державного контролю за додержанням законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища. Стан виконання Вимоги Понорницькою селищною радою перевірено Інспекцією в ході планової перевірки, яка проведена 04.04.2024. За результатами перевірки встановлено, що органами самоврядування не забезпечено виконання Вимоги в повному обсязі. За вказане порушення голову Понорницької селищної ради притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, приймаючи до уваги, що невжиття відповідних заходів відповідачем порушує інтереси як територіальної громади населеного пункту, так і інтереси держави в цілому, прокурор звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд керується такими мотивами.

Відповідно до ч. 3 ст. 53 КАС України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, вступає за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Спеціальним законом, яким визначені виключні випадки та порядок представництва прокурором інтересів держави в суді є Закон України Про прокуратуру.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України Про прокуратуру прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Отже, виключними випадками, за яких прокурор може здійснювати представництво інтересів держави в суді, є порушення або загроза порушення інтересів держави. Ключовим для застосування цієї конституційної норми є поняття інтерес держави.

У Рішенні Конституційного Суду України від 08 квітня 1999 року № 3-рп/99 Конституційний Суд України, з'ясовуючи поняття інтереси держави, висловив міркування, що інтереси держави відрізняються від інтересів інших учасників суспільних відносин. В основі перших завжди є потреба у здійсненні загальнодержавних (політичних, економічних, соціальних та інших) дій, програм, спрямованих на захист суверенітету, територіальної цілісності, державного кордону України, гарантування її державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, охорону землі як національного багатства, захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання тощо (пункт 3 мотивувальної частини).

Інтереси держави можуть збігатися повністю, частково або не збігатися зовсім з інтересами державних органів, державних підприємств та організацій.

Із врахуванням того, що інтереси держави є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах (пункт 4 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 08 квітня 1999 року № 3-рп/99).

Ці міркування Конституційний Суд України зробив у контексті офіційного тлумачення Арбітражного процесуального кодексу України, який уже втратив чинність. Однак, висловлене Судом розуміння поняття інтереси держави має самостійне значення і може застосовуватися для тлумачення цього ж поняття, вжитого у ст. 23 Закону України Про прокуратуру.

Відтак, суд вважає, що інтереси держави охоплюють широке і водночас чітко не визначене коло законних інтересів, які не піддаються точній класифікації, а тому їх наявність повинна бути предметом самостійної оцінки суду у кожному випадку звернення прокурора з позовом. Надмірна формалізація інтересів держави, особливо у сфері публічних правовідносин, може призвести до необґрунтованого обмеження повноважень прокурора на захист суспільно значущих інтересів там, де це дійсно потрібно.

Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, у постановах Верховного Суду від25 квітня 2018 року у справі № 806/1000/17, від 19 вересня 2019 року у справі № 815/724/15, від 17 жовтня 2019 року у справі № 569/4123/16-а, від 5 листопада 2019 року у справі №804/4585/18.

Звертаючись з позовом в цій справі виконуючий обов'язки керівника прокуратури зазначає, що відповідач, не зважаючи на функціонування паспортизованого місця видалення відходів, не вживає заходів з метою оформлення землевпорядної документації на земельну ділянку орієнтовною площею 3,0 га, розташованої за межами населеного пункту с. Авдіївка, Новгород-Сіверського району Чернігівської області з географічними координатами 51.792440-32.799872 (паспорт № 551 від 28.10.2021) для розміщення об'єкту зберігання та видалення відходів - звалища побутових відходів, а також здійснення державної реєстрації прав на неї.

Надаючи оцінку наведеним доводам позивача та визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд зауважує таке.

Правові, організаційні, економічні засади діяльності щодо запобігання утворенню, зменшення обсягів утворення відходів, зниження негативних наслідків від діяльності з управління відходами, сприяння підготовці відходів до повторного використання, рециклінгу і відновленню з метою запобігання їх негативному впливу на здоров'я людей та навколишнє природне середовище визначає Закон України "Про управління відходами" (далі - Закон).

Згідно з п. 3, 21 ч. 1 ст. 1 Закону, видалення відходів - операція, що не є відновленням відходів, навіть якщо одним із наслідків такої операції є використання речовин або енергії. Перелік операцій з видалення відходів наведено в додатку 1; оброблення відходів - операція з відновлення або видалення відходів, включаючи підготовку відходів до таких операцій.

Відповідно до додатку 1 до вказаного Закону розміщення на поверхні чи в землі, у тому числі захоронення тощо є однією з операцій з видалення відходів.

Пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про управління відходами» передбачено, що якщо регіональним планом управління відходами передбачено продовження строку експлуатації місць розміщення відходів (полігонів, звалищ), які не відповідають вимогам цього Закону, суб'єкт господарювання, що здійснює управління таким місцем розміщення відходів, повинен разом з документами на отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів подати план та техніко-економічне обґрунтування приведення місця розміщення відходів у відповідність з вимогами законодавства.

Згідно з положеннями ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об'єктів, у тому числі місць чи об'єктів для розміщення відходів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормативами включає відповідну територію.

Стаття 30 вказаного Закону зазначає, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження щодо вирішення питань поводження з побутовими відходами.

Стаття 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вказує, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження з визначення території для розміщення відходів відповідно до законодавства.

Статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Статтею 26 цього ж Закону встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Земельним кодексом України (стаття 12) установлено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, крім іншого, вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Згідно із ст. 79-1 Земельного кодексу України земельна ділянка як об'єкт цивільних прав передбачає її формування з визначенням її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру згідно ст. 79-1 ЗК України.

Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Формування земельних ділянок здійснюється: у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності;

Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Винесення в натуру (на місцевість) меж сформованої земельної ділянки до її державної реєстрації здійснюється за документацією із землеустрою, яка стала підставою для її формування.

Статтею 19 Закону України «Про землеустрій» передбачено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері землеустрою на території сіл, селищ, міст належать:

а) організація та здійснення землеустрою, проведення інвентаризації земель та земельних ділянок усіх форм власності;

б) організація та здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у межах та порядку, встановлених законом;

в) координація здійснення землеустрою та контролю за використанням і охороною земель комунальної власності;

г) інформування населення про заходи, передбачені землеустроєм;

ґ) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.

Згідно із п. "б" ст. 20 Закону України «Про землеустрій» землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях усіх категорій незалежно від форми власності в разі: встановлення та зміни меж об'єктів землеустрою.

Землеустрій здійснюється на підставі, зокрема: рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою (у тому числі при розробленні містобудівної документації) (п. "а" ст. 22 Закону України «Про землеустрій»).

До видів документації із землеустрою належить, зокрема: проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок; технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) (п. "ґ" "і" ч. 2 ст. 25 Закону України «Про землеустрій»).

Відповідно до ст. 50 Закону України «Про землеустрій» проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розробляються у разі формування нових земельних ділянок із земель державної, комунальної власності (крім випадків формування земельних ділянок за іншою документацією із землеустрою) та у разі зміни цільового призначення земельних ділянок у випадках, визначених законом. Проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки також можуть передбачати поділ, об'єднання земельних ділянок, які перебувають у власності однієї особи.

Статтею 55 Закону України «Про землеустрій» передбачено, що встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється відповідно до відомостей Державного земельного кадастру, матеріалів Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель, матеріалів топографо-геодезичних робіт.

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється за рішенням власника (розпорядника) земельної ділянки, землекористувача.

Замовниками документації із землеустрою відповідно до ст. 26 Закону України «Про землеустрій» можуть бути органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі, а також інші юридичні та фізичні особи.

Згідно з положеннями ст. 125, ст.126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Отже, Понорницька селищна рада, як орган місцевого самоврядування, на території якої знаходиться паспортизоване місце видалення відходів та перебуває в її використанні, зобов'язана вжити заходів по виготовленню документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки, винесення в натурі та встановлення (на місцевості) меж цієї земельної ділянки, а також здійснення державної реєстрації права на неї.

Як встановлено судом, на території Понорницької територіальної громади Новгород-Сіверського району Чернігівської області розташоване діюче паспортизоване місце видалення твердих побутових відходів за межами населеного пункту с. Авдіївка, Новгород-Сіверського району Чернігівської області з географічними координатами 51.792440-32.799872 ( паспорт № 551 від 28.10.2021), орієнтовною площею 3 га.

Не зважаючи на функціонування паспортизованого місця видалення відходів Понорницька селищна рада не вживає заходів з метою оформлення землевпорядної документації на земельну ділянку, а також здійснення державної реєстрації прав на неї.

Вказаною бездіяльністю відповідач порушує чинне законодавство, а також створює загрозу навколишньому природному середовищу та екологічній ситуації в України, що суперечить нормам ст. 13 Конституції України, відповідно до якої земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону. Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно із ч.1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Перевіривши доводи позивача, оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, а також зважаючи на відсутність заперечень відповідача щодо позовних вимог, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз. А тому судовий збір на користь позивача в даному випадку стягненню не підлягає.

Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Понорницької селищної ради щодо не вчинення дій по забезпеченню виготовлення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 3,0 га, розташованої за межами населеного пункту с. Авдіївка Новгород-Сіверського району Чернігівської області за географічними координатами 51.792440-32.799872 (паспорт №551 від 28.10.2021) для розміщення об'єкту зберігання та видалення відходів - звалища побутових відходів та її затвердження, винесення в натурі та встановлення на місцевості меж земельної ділянки, а також здійснення державної реєстрації прав на дану земельну ділянку.

Зобов'язати Понорницьку селищну раду вчинити дії щодо забезпечення виготовлення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 3,0 га, розташованої за межами населеного пункту с. Авдіївка Новгород-Сіверського району Чернігівської області за географічними координатами 51.792440-32.799872 (паспорт №551 від 28.10.2021) для розміщення об'єкту зберігання та видалення відходів - звалища твердих побутових відходів та її затвердження, винесення в натурі та встановлення на місцевості меж земельної ділянки, а також здійснення державної реєстрації прав на дану земельну ділянку.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду.

Позивач: Новгород-Сіверська окружна прокуратура вул. Замкова, 9А,м. Новгород-Сіверський, Новгород-Сіверський р-н, Чернігівська обл.,16000 код ЄДРПОУ 0291011424.

Позивач: Державна екологічна інспекція у Чернігівській області, вул. Пантелеймонівська ,12, м. Чернігів,14017, код ЄДРПОУ 38053846.

Відповідач: Понорницька селищна рада Чернігівської області вул. Довженка, 18,с-ще Понорниця,Чернігівська обл., Новгород-Сіверський р-н,16220 код ЄДРПОУ 04412567.

Повний текст рішення виготовлено 05 травня 2026 року.

Суддя І.І. Соломко