Справа № 420/12632/26
06 травня 2026 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Скупінська О.В., розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 44069166) до товариства з обмеженою відповідальністю «ІЗМАЇЛТРАНСБУД» (68600, Одеська область, Ізмаїльський район, м. Ізмаїл, вул. Білгород-Дністровська, будинок 147/1, код ЄДРПОУ 42046723) про надання дозволу на погашення суми податкового боргу
До Одеського окружного адміністративного суду 04.05.2026 надійшла позовна заява Головного управління ДПС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ІЗМАЇЛТРАНСБУД», в якій заявник просить суд:
1. Надати дозвіл на погашення загальної суми податкового боргу за рахунок майна Товариство з обмеженою відповідальністю «ІЗМАЇЛТРАНСБУД», Код ЄДРПОУ: 42046723, що перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд робить висновок, що позовна заява подана з порушеннями вимог закону.
Згідно з пунктом 4 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З огляду на зміст поданого позову, позивач зазначає, що станом на дату подачі позову відповідно до розрахунку податкового боргу та інтегрованих карток платника (ІКП), податкова заборгованість відповідача перед бюджетом становить 912888,33 грн.
При цьому, у прохальній частині позову позивач просить суд надати дозвіл на погашення загальної суми податкового боргу за рахунок майна відповідача, що перебуває у податковій заставі, не зазначивши конкретного розміру суми податкового боргу. Таким чином, суд звертає увагу, що позивач не зазначає, на яку саме суму податкового боргу просить надати дозвіл на його погашення за рахунок майна.
Підсумовуючи викладене, враховуючи текст позовної заяви суд дійшов до висновку про некоректне складання позивачем своїх позовних вимог, а відтак, позивачу слід уточнити позовні вимоги.
Згідно ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного суддя зазначає, що недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом надання до суду уточненої позовної заяви з коригуванням прохальної частини позову.
Зазначені вище недоліки перешкоджають відкриттю провадження у справі, а тому позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків.
Суддя вважає за достатнє встановити позивачу 10-денний строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя
Позовну заяву Головного управління ДПС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ІЗМАЇЛТРАНСБУД» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу - залишити без руху.
Встановити позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Олена СКУПІНСЬКА