Справа № 420/43237/25
05 травня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко О.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , військової частини НОМЕР_1 , КНП «Біляївська багатопрофільна лікарня» про визнання протиправними та скасування наказів і зобов'язання вчинити певні дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду 31.12.2025 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Військової частини НОМЕР_1 , КНП «Біляївська багатопрофільна лікарня», в якій позивач просить суд:
1. Визнати протиправним, та скасувати наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 в частині призову ОСОБА_1 на військову службу під час мобілізації та направлення його для військової служби до військової частини.
2. Визнати протиправним та скасувати наказ командира Військової частини НОМЕР_1 в частині зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .
3. Зобов'язати військову частину НОМЕР_1 прийняти рішення про звільнення ОСОБА_1 з військової служби з подальшим виключенням його зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .
4. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянути заяву на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 9 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
31.12.2025 року від позивача до суду надійшло клопотання про витребування доказів.
Ухвалою судді від 05.01.2026 року позов залишено без руху.
09.01.2026 року від позивача до суду надійшла заява про усунення недоліків разом із додатками, зокрема, доказами сплати судового збору.
До вказаної заяви позивачем також було додано позовну заяву заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Військової частини НОМЕР_1 , КНП «Біляївська багатопрофільна лікарня», в якій позивач просить суд:
1. Визнати протиправним та скасувати постанову військово-лікарської комісії при КНП «Біляївська багатопрофільна лікарня» від 02.10.2025 відповідно до якої ОСОБА_1 було визнано придатним до військової служби.
2. Визнати протиправним, та скасувати наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 в частині призову ОСОБА_1 на військову службу під час мобілізації та направлення його для військової служби до військової частини.
3. Визнати протиправним та скасувати наказ командира Військової частини НОМЕР_1 в частині зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .
4. Зобов'язати військову частину НОМЕР_1 прийняти рішення про звільнення ОСОБА_1 з військової служби з подальшим виключенням його зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .
5. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянути заяву на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 9 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Ухвалою суду від 20 січня 2026 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 . Відкрито провадження по справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
В обґрунтування позовних вимог в адміністративному позові зазначено, що у 2008 році позивач був визнаний військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_4 непридатним до служби у мирний час та обмежено придатним у військовий час за ст. 77 в (сколіоз, деформація грудної клітини, артроз хребта, та інші захворювання, які є віддаленими наслідками компресійного перелому хребта грудного відділу ( перелом 7 та 8 хребця ). В армії не служив. З 2008 року не отримував жодних повісток від ТЦК та СП поштою за місцем проживання/реєстрації, також не отримував повісток для уточнення даних особисто, відеофіксації вручення повісток не проводилось, стосовно позивача не складалось актів відмови від повісток, та не отримував вимоги керівника ТЦК та СП. Також позивач не мав електронного кабінету призовника, так як не існує нормативно правових актів, які зобов'язують призовників мати такий кабінет, його не викликали для розгляду адміністративних справ. 1 жовтня 2025 року співробітниками ТЦК та СП був доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_2 у АДРЕСА_1 . Працівники ІНФОРМАЦІЯ_2 відібрали у позивача телефон, відмовились викликати швидку допомогу та надати першу допомогу незаконно утримували на території ІНФОРМАЦІЯ_2 та не повідомляли причин його затримання, не просили надати паспорт, або військово-облікові документи, а лише запитали фамілію та ім'я, не надавали постанову про адміністративне правопорушення у якій містилась би інформація про штрафи, та не повідомляли про розгляд справи про адміністративне правопорушення. Позивач не отримував від працівників ІНФОРМАЦІЯ_2 повісток чи направлень на ВЛК під особистий підпис. У Єдиному державному реєстрі призовників міститься інформація, що позивач взятий на облік ІНФОРМАЦІЯ_3 02.10.2025. Станом на 21.11.2025 у Єдиному державному реєстрі призовників у графі «Правопорушення» була відсутня інформація про адміністративні правопорушення, однак у грудні 2025 у графу «Правопорушення» була внесена інформація про адміністративну справу №F3553844, яка була порушена 02.12.2025 за ст.210-1 КУпАП, дата завершення цієї справи 02.12.2025. Станом на 02.12.2025 позивач був знятий з обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 , тому не мав інформації стосовно змісту цієї справи і на яких підставах інформація про справу була внесена в реєстр, так як ця справа розглядалась без його присутності.
Також в позові зазначено, що позивач повідомив працівникам ІНФОРМАЦІЯ_2 що вже більше 5 років здійснюю догляд за своєю матір'ю ОСОБА_2 , яка має психічне та онкологічне захворювання, тому вона потребує постійного догляду, не може залишатись одна вдома, та потребує проведення термінової операції, факт захворювань підтверджений відповідними документами (Форма №080-4/о, висновок ЛКК №1639), але це звернення не було зафіксоване та не надано можливості підтвердити факт потреби в догляді та отримати відстрочку від призову на підставі п. 9 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 1 жовтня погіршився стан здоров'я позивача, проте черговий ІНФОРМАЦІЯ_2 не надав медикам інформацію про місце утримання позивача тому лікарі швидкої допомоги не змогли провести огляд, а позивач не зміг надати покази щодо незаконного затримання працівникам поліції. 2 жовтня перед проходженням ВЛК не надали позивачу картку обстеження та медичного огляду, вона постійно знаходилась у працівників ІНФОРМАЦІЯ_2 , вони особисто передавали картку лікарям, тому позивач не мав змоги ознайомитись з висновками і записами лікарів. Позивач не проходив флюорографію, але до медичної картки прикріпили знімок флюорографії іншої людини. Травматологу повідомлено про наявність сколіозу, артрозу, остеохондрозу, (ст.64 згідно розкладу хвороб ) та деформацію грудної клітини, також що був давній перелом грудного відділу хребта (ст.76 згідно розкладу хвороб) і плоскостопість. Усі ці діагнози були підтверджені раніше рентгенівськими знімками, які зберігались у особистій справі позивача з 2008 року. Також повідомлено неврологу та психіатру що більше 10 років позивач лікується від тривожного розладу з панічними атаками, та що є виражений Обсесивно-компульсивний розлад з нав'язливими думками з дитинства, (ст.17 згідно розкладу хвороб) також що були численні струси мозку. Жоден лікар не направив позивача на додаткові обстеження чи МРТ. У Бершадській окружній лікарні інтенсивного лікування 13.10.2025 перебуваючи на обстежені у травматолога, та невролога у зв'язку з загостренням хвороб, та сильним больовим синдромом підтверджено наявні хвороби у позивача. Позивач не отримував військовий квиток, мобілізаційного розпорядження, повісток під підпис, не ознайомлювався з наказом керівника ІНФОРМАЦІЯ_2 про призов на військову службу та йому не надали витяг з наказу. Ввечері 2 жовтня позивача відвезли у навчальний центр військової частин ЗСУ, де позивач доповів комісії яка оформлює документи мобілізованих, що його призов відбувся з порушеннями, однак не дивлячись на скарги позивача залишили у навчальному центрі для проходження БЗВП. З наказом командира військової частини НОМЕР_1 про зарахування позивача до особового складу не ознайомили. Рапортом позивач просив у військової частини НОМЕР_1 , витяг з наказу про зарахування до списків особового складу, але станом на 17.12.25 не отримав відповіді на рапорт. Призов на військову службу під час мобілізації був протиправним та проведений з порушенням закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», з порушенням п 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402, з порушенням п. 28,29, 40,41,47,52, 54, 88 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період ( Постанова Кабінету Міністрів №560 ). Права і свобода які гарантуються ст. 29 Конституції України були обмежені без законних підстав, а працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 були перевищені службові повноваження. Зарахування до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 є похідним від наказу керівника ІНФОРМАЦІЯ_2 який був виданий з численними порушеннями чинного законодавства, а отже такі дії порушили права позивача.
Документи в електронному вигляді ухвала про відкриття спрощеного позовного провадження від 20.01.2026 року по справі №420/43237/25 надіслано військовій частині НОМЕР_1 в його електронний кабінет. Документ доставлено 20.01.2026, що підтверджено довідкою про доставку електронного листа (а.с. 65зв.).
Також документи в електронному вигляді ухвала про відкриття спрощеного позовного провадження від 20.01.2026 року по справі №420/43237/25 надіслано КНП «Біляївська багатопрофільна лікарня» в електронний кабінет. Документ доставлено 20.01.2026, що підтверджено довідкою про доставку електронного листа (а.с. 66).
Позовну заяву та ухвалу про відкриття спрощеного позовного провадження від 20.01.2026 року по справі №420/43237/25 надіслано поштовим зв'язком ІНФОРМАЦІЯ_5 . Документи отримано 26.01.2026, що підтверджено накладною Укрпошти R068054150281 (а.с. 67).
Відповідачі не скористалися правом подачі до суду відзиву на позовну заяву.
Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою, дослідивши обставини, якими обґрунтовано позовні вимоги та перевіривши їх наданими доказами, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрований в м. Одеса, що підтверджено паспортом позивача від 03.09.2014 року (а.с. 18-19).
Відповідно до інформації з військово-облікового документу «Резерв+» від 11.12.2025 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 військовослужбовець; ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_7 ; звання: солдат; ВОС: 300652; постанова ВЛК: придатний; дата ВЛК: 02.10.2025; дата уточнення даних: 01.11.2025 (а.с. 12).
Згідно обліково-послужної картки №769/08 від 22.12.2008 року взамін військового квитка, виданого ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , взятий на облік в ІНФОРМАЦІЯ_9 , 22.12.2008 року; в армії не служив; найменування ВОС: робітник; № ВОС: 956; код: 647-А; 05.11.2008 року військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_4 визнаний непридатним до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час за ст. 77в наказу МОУ № 2/94 (а.с. 17).
Згідно даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів сформованого 21.11.2025 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 не військовозобов'язаний; підстава зняття/виключення (абз. 3 п.2 ч. 5 ст. 37) (Мобілізація) які призвані чи прийняті на військову службу; ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_7 ; дата взяття на облік: 02.10.2025; дата ВЛК: 02.10.2025; постанова ВЛК: придатний; дата уточнення даних: 01.11.2025 (а.с. 9).
Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (з питань мобілізаційної підготовки, мобілізаційної готовності та мобілізації) № 686 від 02.10.2025 «Про призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період» відповідно до поіменного списку № 5/10/2273/5 від 02.10.2025, наказано призвати на військову службу під час мобілізації, на особливий період та відправити до військової частини НОМЕР_1 : солдата ОСОБА_1 , 1989 р.н., військово облікова спеціальність та код згідно з обліком: 300652; РНОКПП НОМЕР_2 .
Згідно обліково-послужної картки до військового квитка серії НОМЕР_3 від 02.10.2025, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; найменування ВОС: рульовий кораблеводіння, № ВОС 300; код: 652А; військове звання: солдат присвоєно ІНФОРМАЦІЯ_10 16.02.2008 наказ №4; призваний ІНФОРМАЦІЯ_3 ; 02.10.2025 медичною комісією при ІІ від. ІНФОРМАЦІЯ_2 визнаний придатним до в/служби за гр. ІІ розкладу хвороб (наказ МОУ 2008 року № 402) підлягає повторному огляду 02.10.2030; згідно наказу військової частини НОМЕР_1 №291 від 03.10.2025 призначений на посаду курсанта.
Згідно картки обстеження та медичного огляду військовозобов'язаного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , виданої КНП «Біляївська багатопрофільна лікарня» від 02.10.2025, ОСОБА_1 пройшов додаткові методи обстеження та обстеження спеціалістів: терапевта, хірурга, невропатолога, офтальмолога, ЛОР, дерматовенеролога, психіатра. За постановою ВЛК ОСОБА_1 : здоровий та на підставі графи ІІ Розкладу хвороб Наказу МО України № 402 від 2008 року визнаний придатним.
Відповідно до Результатів дослідження БОО Адаптивність-200, ОСОБА_1 від 02.10.2025 року, проведеного ТВО начальника групи психологічної підтримки персоналу ІНФОРМАЦІЯ_2 : Д7 достовірність результатів достатня; ОАП 39 (6 ст.); рівень стійкості до бойового стресу достатня ПР 20 (5 ст.); рівень нервово-психічної стійкості і поведінкової регуляції КП 9 (7 ст.); рівень комунікативних здібностей достатній; MH 10 (5 ст.); рівень соціалізації достатній; ВПС 10 (5 ст.); рівень військово-професійної спрямованості достатній;
ДАП 5 (9 ст.); ознаки девіантної форми поведінки відсутні; CP 1 (8 ст.) ознаки суїцидальної схильності відсутні. Висновок: Достовірність - Достатня достовірність результатів обстеження. Загальний висновок: Рекомендовано.
03 жовтня 2025 року наказом командира військової частини НОМЕР_1 , наказано солдата за призовом по мобілізації ОСОБА_1 , курсант навчального взводу навчальної роти 2 навчального батальйону школи індивідуальної підготовки, ВОС-100221А, 3264515317, який прибув з ІНФОРМАЦІЯ_11 вважати такими, що ''03'' жовтня 2025 року прибув для подальшого проходження служби, з ''03'' жовтня 2025 року зарахувати їх на всі види забезпечення, на котлове забезпечення зарахувати зі сніданку ''04'' жовтня 2025 року та призначити на посади курсантів до навчальних батальйонів школи індивідуальної підготовки військової частини НОМЕР_1 , вважати такими, що справи та посаду прийняли і приступили до виконання службових обов'язків, військове звання за штатом ''солдат'', встановити посадовий оклад 2470 гривень на місяць.
Наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 03.11.2025 № 323 на підставі рапорту майора ОСОБА_3 №21199 від 03.11.2025, солдата за призовом по мобілізації ОСОБА_1 , курсанта навчального взводу навчальної роти НОМЕР_4 навчального батальйону школи індивідуальної підготовки, з ''02'' листопада 2025 року виключено з усіх видів забезпечення у зв'язку із самовільним залишенням лікувального закладу.
До позовної заяви надано медичні документи ОСОБА_4 : від 17.06.1996 року та від 19.08.1996 року, щодо отриманої травми: «перелом лівої променевої кістки, компресійний перелом» (а.с. 13зв.); від 13.10.2025 року консультативний висновок спеціаліста «сколіоз Іст, остеохондроз (а.с. 15зв.); від 13.10.2025 року висновок опису дослідження: «остеохондроз грудо-поперекового відділу хребта. Лівобічний дугоподібний сколіоз 1 ступеня. Артроз дуго-відросчатих з'єднань» (а.с. 21).
Також в матеріалах справи наявний медичний висновок ЛКК КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Одеської міської ради №1639 від 12.11.2025 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_12 де зазначено, що вона потребує постійного стороннього догляду, невиліковно хвора, внаслідок порушення функцій організму, не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися (а.с. 14).
Відповідно до висновку КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Одеської міської ради №688 від 07.11.2025 року про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , рекомендовано соціальні послуги: отримання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від фізичної особи (а.с. 22).
В нотаріально посвідченій заяві від 18.11.2025 року, ОСОБА_2 зазначила, що вона потребує постійного догляду, а її син - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_13 є її єдиним сином, проживає разом з нею та здійснює відповідний догляд за нею (а.с. 16).
Не погоджуючись з постанову військово-лікарської комісії та наказами ІНФОРМАЦІЯ_2 та військової частини НОМЕР_1 позивач звернулася до суду з даним позовом
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 17 Конституції України, захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Згідно ст. 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Приписами п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України визначено, що Президент України приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022, який неодноразово продовжувався та діє станом на теперішній час.
Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 р. № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ (далі Закон № 2232-ХІІ)
Згідно ч.1 ст. 2 Закон № 2232-ХІІ, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
В ст. 1 Закону № 2232-ХІІ передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України (ч.1). Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями (ч.2). Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку (ч.3). Від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом (ч.5).
В ст. 2 Закону №2232-ХІІ передбачено, що проходження військової служби здійснюється: громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом), за направленням або за призовом.
Відповідно до ст. 4 Закону №2232-ХІІ, Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом: призову (направлення) громадян України на військову службу; прийняття громадян України на військову службу за контрактом (ч.1).
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_4 від 05.11.2008 року, визнаний непридатним до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час за ст. 77в наказу МОУ № 2/94, що підтверджено обліково-послужною карткою №769/08 від 22.12.2008 року взамін військового квитка, виданого ІНФОРМАЦІЯ_8 (а.с.17)
Приписами ч.1 ст. 39 Закону №2232-ХІІ визначено, що призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов'язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації, незалежно від місця їх перебування на військовому обліку. Призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань. Громадяни України, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які раніше не проходили військову службу в Збройних Силах України, інших військових формуваннях, проходять курс базової загальновійськової підготовки тривалістю не менше ніж один місяць.
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначені в Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII (далі Закон № 3543-XII).
Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 686 від 02.10.2025 ОСОБА_1 , 1989 р.н., призвано на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
В ст. 22 Закону № 3543-XII визначено, що громадяни зобов'язані: проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ч.1). Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України. Особливості проходження медичного обстеження військовозобов'язаними та резервістами під час мобілізації, на особливий період визначаються Міністерством оборони України спільно з Міністерством охорони здоров'я України (ч.5).
Відповідно до п. 69 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 (далі Порядок № 560), особи, які не проходили медичний огляд, або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби, або які були визнані обмежено придатними та не проходили повторний медичний огляд з метою визначення їх придатності до військової служби (за винятком тих, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю) направляються на військово-лікарську комісію.
Приписами Порядку № 560 передбачено, що порядок проведення медичного огляду резервістів та військовозобов'язаних, персональний склад військово-лікарських комісій, порядок їх роботи визначаються у порядку, встановленому Міноборони (п.70). Медичний огляд резервістів та військовозобов'язаних може проводитися у закладах охорони здоров'я, що мають відповідний договір із НСЗУ за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік (п.71). Рішення щодо придатності резервіста та військовозобов'язаного для проходження військової служби за станом здоров'я визначається військово-лікарською комісією при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. У разі незгоди громадянина з рішенням військово-лікарської комісії при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному ( ІНФОРМАЦІЯ_14 (п.72). Рішення військово-лікарської комісії при обласному (Київському та ІНФОРМАЦІЯ_14 про придатність резервіста або військовозобов'язаного за станом здоров'я до військової служби під час мобілізації може бути скасовано штатною військово-лікарською комісією вищого рівня або оскаржено у судовому порядку (п.73).
Правові, організаційні, економічні та соціальні засади охорони здоров'я в Україні визначені в Законі України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» від 19 листопада 1992 року № 2801-XII (далі Закон № 2801-XII).
Положеннями ст. 70 Закону № 2801-XII визначено, що військово-лікарська експертиза визначає придатність до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, встановлює причинний зв'язок захворювань, поранень і травм з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям (ч.1). Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також при закладах охорони здоров'я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, за потреби - інших органів або військових формувань сектору безпеки і оборони, визначених частиною другою статті 12 Закону України "Про національну безпеку України" (ч.2). Військово-лікарські комісії також можуть створюватися при державних та комунальних закладах охорони здоров'я (ч.3). Порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи встановлюється Кабінетом Міністрів України (ч.4).
Медичний огляд військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів проводиться відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах, затверджене Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402 (далі Положення № 402).
В п. 1.2 глави 1 розділу 1 Положення № 402 передбачає, що військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Військово-лікарська експертиза це зокрема і: медичний огляд призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців, які проходять базову військову службу); військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; …
В п. 1.3 глави 1 розділу 1 Положення № 402, зазначено, що основними завданнями військово-лікарської експертизи є: добір громадян України, придатних за станом здоров'я до військової служби, для укомплектування Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Приписами п. 3.3 глави 3 розділу I Положення № 402 визначено, що Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров'я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення». Штатні ВЛК перевіряють відповідність прийнятих позаштатними ВЛК постанов встановленому діагнозу та вимогам цього Положення, на підставі доданих до звернення оригіналів медичних документів або належним чином завірених їх копій. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_15 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим. У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при районному (міському) ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження ВЛК при обласному (Київському та Севастопольському міських) ТЦК та СП. Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, ІНФОРМАЦІЯ_16 , ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК або у судовому порядку.
За змістом вищенаведених приписів Положення № 402 для проведення військово-лікарської експертизи створюються штатні та позаштатні військово-лікарські комісії, які проводять медичний огляд осіб, передбачених п. 1.1 розділу І Положення № 402, зокрема, з метою визначення ступеня придатності до військової служби, а також осіб, раніше визнаних непридатними до військової служби, за результатами якого приймають постанови, що оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання ВЛК. До позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать, крім інших, ВЛК ТЦК та СП.
Положення № 402 не передбачає право особи, що проходила медичний огляд, оскаржувати постанови позаштатних ВЛК у судовому порядку. В той же час, у разі непогодження із постановами позаштатних ВЛК, особа має право звернутися до ВЛК вищого рівня із скаргою на дії чи рішення ВЛК. Водночас ВЛК регіону мають право скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК та направляти військових на контрольний медичний огляд, а також за їх рішенням може бути проведений повторний або контрольний медичний огляд.
Оскарженню у судовому порядку підлягають тільки дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних ТЦК та СП та постанови ЦВЛК.
Щодо наявних в матеріалах справи медичних документів позивача, суд зазначає, що питання визначення наявності або відсутності певного діагнозу у позивача та його придатності (непридатності) до військової служби за результатами медичного обстеження є дискреційними повноваженнями ВЛК, а тому суд не вправі перебирати на себе повноваження цього органу.
Суд звертає увагу на правові висновки Верховного Суду у цій категорії справ. Так, Верховний Суд у постанові від 12.06.2020 у справі № 810/5009/18 зробив правовий висновок про те, що до повноважень суду не належить надання оцінки діагнозу на предмет того, чи підпадає він під дію статей розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби з посиланням на відповідне Положення.
Беручи до уваги те, що перевірка рішень позаштатних ВЛК на предмет того, чи дотримані всі умови та критерії, передбачені Положенням №402, при проведенні медичного огляду особи належить до функцій ВЛК регіону чи ЦВЛК, а остаточного рішення, яке підлягає судовому оскарженню, з приводу придатності позивача до військової служби ВЛК регіону чи ЦВЛК не приймали, суд дійшов висновку про недотримання позивачем вимог Положення № 402 та Порядку № 560 щодо процедури оскарження результатів медичного огляду, що є підставою для відмови в задоволенні позову ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасувати постанови військово-лікарської комісії при КНП «Біляївська багатопрофільна лікарня» від 02.10.2025 відповідно до якої ОСОБА_1 було визнано придатним до військової служби.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону № 2232-XII, початком проходження військової служби вважається: день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або день прибуття до Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України - для громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період та на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;…
Відповідно до п. 81 Порядку №560, призов громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюють: військовозобов'язаних та резервістів (крім резервістів, які уклали контракти на проходження служби у військовому резерві) - районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. …
Призов громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період оформляється наказом керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, командира військової частини, керівника розвідувального органу або визначеного ним керівника відповідного підрозділу, Голови СБУ, його заступників чи керівника підрозділу, органу, закладу, установи СБУ.
У разі призову військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період не за місцем їх перебування на військовому обліку (крім тих осіб, що добровільно виявили бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період) такі особи перед призовом на військову службу беруться на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який здійснює їх призов. Відомості про взяття таких осіб на військовий облік вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів перед їх направленням на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
В п. 82 Порядку №560 зазначено, що наказ про призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період видається: керівником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки - в день відправлення військової команди до військової частини (установи).
З досліджених матеріалів справи, судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , взятий на військовий облік в ІНФОРМАЦІЯ_17 про, що внесено відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що підтверджено інформацією з військово-облікового документу з Резерв+ позивача (а.с.12).
Згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (з питань мобілізаційної підготовки, мобілізаційної готовності та мобілізації) № 686 від 02.10.2025 «Про призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період» відповідно до поіменного списку № 5/10/2273/5 від 02.10.2025, солдата ОСОБА_1 , 1989 р.н., призвано на військову службу під час мобілізації, на особливий період
Отже оскільки на момент мобілізації позивач перебував на військовому обліку військовозобов'язаних, відповідно начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 правомірно видано наказ № 686 від 02.10.2025 «Про призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період» в частині призову позивача на військову службу, у зв'язку з мобілізацією та направлення для проходження військової служби до військової частини НОМЕР_1 .
Приписами Порядку №560 визначено, що відправлення резервістів та військовозобов'язаних до місць проходження військової служби здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки у складі військових команд або індивідуально (п. 91). Військовозобов'язані, призванні на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які раніше не проходили військову службу, направляються до навчальних частин (центрів) для проходження базової загальновійськової підготовки (п.95).
Відповідно до п. 97 Порядку №560 на особовий склад військової (зведеної військової) команди відповідним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки оформляється поіменний список (додаток 14) за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який після накладення кваліфікованого електронного підпису керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки надсилається засобами системи електронного документообігу на адресу військової частини (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), до якої відправляється військова (зведена військова) команда. Роздрукований примірник поіменного списку, який містить придатний для зчитування QR-код з відповідною інформацією, військово-облікові документи, обліково-послужні картки, особові справи, довідки з висновком військово-лікарської комісії про придатність до військової служби за станом здоров'я на кожного резервіста та військовозобов'язаного отримує старший військової команди, який приймає особовий склад військової (зведеної військової) команди у своє підпорядкування.
Організацію обліку військовослужбовців у військових частинах, визначено в Інструкції з організації обліку особового складу в системі Міністерства оборони України, затвердженій наказом Міністерства оборони України від 15 вересня 2022 року №280, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 листопада 2022 року за №1407/38743 (далі Інструкція № 280).
В п. 2 розділу XII Інструкції № 280 зазначено, що військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період зараховуються в день прибуття до списків особового складу військової частини в порядку, установленому пунктами 30-32 розділу II цієї Інструкції. Первинне призначення на посади військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, а також призначення (переміщення) військовослужбовців, які перебувають на військовій службі, відповідно до їх мобілізаційного призначення за мобілізаційним планом, здійснюються наказом командира військової частини по стройовій частині незалежно від номенклатури посад для призначення. Накази по стройовій частині видаються всіма військовими частинами, що формуються та утримуються на окремому штаті.
Відповідно до п. 32 Інструкції № 280 зарахування до списків особового складу військової частини здійснюється у день прибуття військовослужбовців (прийому на роботу працівників) до військової частини. Підставою для видання наказу про зарахування до списків особового складу військової частини (про прийом на роботу працівника) є: 1) для військовослужбовців - іменні списки команд, приписи і документи, що посвідчують особу військовослужбовця. … Зараховування до списків особового складу військової частини або виключення із них здійснюється із поіменним зазначенням кожного військовослужбовця в наказі по стройовій частині.
Таким чином, аналізуючи вказані норми законодавства суд дійшов висновку, що для видання наказу командиром військової частини про зарахування військовозобов'язаного до списків особового складу військової частини є іменні списки команд, приписи і документи, що посвідчують особу.
Як встановлено судом та слідує з матеріалів справи ОСОБА_1 , відповідно до наказу № 291 командира військової частини НОМЕР_1 від 03.10.2025 №264, на підставі поіменного списку ІНФОРМАЦІЯ_2 № 5/10/2273/5 від 02.10.2025 з 03 жовтня 2025 року призначений на посаду курсанта навчального взводу навчальної роти НОМЕР_4 навчального батальйону школи індивідуальної підготовки військової частини НОМЕР_1 .
З досліджених військово-облікових документів ОСОБА_1 , судом не встановлено, що станом на 02 жовтня 2025 року (дата призову позивача на військову службу) наявність у позивача правових підстав для відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації чи бронювання, а також підстав для зняття чи виключення з військового обліку.
Таким чином, на час призову на військову службу ОСОБА_1 , перебував у статусі військовозобов'язаного та був зобов'язаний виконувати вимоги нормативно-правових актів, що стосуються оборони та мобілізації.
Окрім того з дослідженого судом наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 03.11.2025 року №323 вбачається, що солдата за призовом по мобілізації ОСОБА_1 , курсанта навчального взводу навчальної роти НОМЕР_4 навчального батальйону школи індивідуальної підготовки, з 02 листопада 2025 року виключено з усіх видів забезпечення у зв'язку із самовільним залишенням лікувального закладу.
В позовній заяві позивачем зазначено про його побиття, викрадення 1 жовтня 2025 року та незаконне затримання співробітниками ТЦК та СП про що були повідомлені при виклику швидкої допомоги INTO- SANA та наряд поліції.
Суд звертає увагу, що зазначені обставини щодо побиття, викрадення та незаконного затримання є предметом перевірки в порядку Кримінального процесуального кодексу та не є предметом перевірки під час розгляду справи в порядку КАС України.
Підстави та порядок звільнення з військової служби наведені у статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Згідно з ч. 7 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється в порядку, передбаченому положеннями про проходження військової служби громадянами України.
Указом Президента України від 10.12.2008 року №1153/2008 затверджено Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі - Положення №1153/2008).
Відповідно до п.п. 2 п. 225 Положення №1153/2008, звільнення військовослужбовців із військової служби здійснюється: під час дії особливого періоду (з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації) - на підставах, передбачених частиною третьою, пунктом 2 частини четвертої, пунктом 3 частини п'ятої та пунктом 3 частини шостої статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу": у військових званнях до майстер-сержанта (майстер-старшини) включно за всіма підставами - командирами бригад (полків, кораблів 1 рангу) і посадовими особами, які відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України прирівняні до них;
Згідно п. 233 Положення №1153/2008, військовослужбовці, які бажають звільнитися з військової служби, подають по команді рапорти та документи, які підтверджують підстави звільнення. У рапортах зазначаються: підстави звільнення з військової служби; думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця.
З досліджених матеріалів справи не вбачається, що ОСОБА_1 подавав по команді рапорт про звільнення з військової служби та документи, які підтверджують підстави звільнення.
Відтак, враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправним, та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 в частині призову ОСОБА_1 на військову службу під час мобілізації та направлення його для проходження військової служби до військової частини про визнання протиправним та скасування наказу командира Військової частини НОМЕР_1 в частині зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 , про зобов'язання військової частини НОМЕР_1 прийняти рішення про звільнення ОСОБА_1 з військової служби з подальшим виключенням його зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 не підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяву на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 9 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», суд зазначає таке.
Позивачем в позовній заяві зазначено, що здійснюю догляд за своєю матір'ю ОСОБА_2 , яка має психічне та онкологічне захворювання, тому вона потребує постійного догляду, не може залишатись одна вдома, та потребує проведення термінової операції, факт захворювань підтверджений відповідними документами (Форма №080-4/о, висновок ЛКК №1639), але це звернення не було зафіксоване та йому не надали можливості підтвердити факт потреби в догляді та отримати відстрочку від призову на підставі п.9 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Відповідно до п. 56 Порядку №560, відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Згідно п. 58 Порядку №560, за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 та пункту 5 додатка 5, військовозобов'язаних СБУ чи розвідувальних органів) особисто через центри надання адміністративних послуг подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
З досліджених матеріалів справи вбачається, що згідно медичного висновку ЛКК КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Одеської міської ради №1639 від 12.11.2025 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_12 потребує постійного стороннього догляду, невиліковно хвора, внаслідок порушення функцій організму, не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися (а.с. 14).
Відповідно до висновку КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради №688 від 07.11.2025 року про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , рекомендовано соціальні послуги: отримання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від фізичної особи (а.с. 22).
Дані документи датовані 07 та 12 листопада 2025 року тобто після призову ОСОБА_1 на військову службу.
Суд звертає увагу, що до суду не надані належні та достатні докази звернення позивача в установленому законодавчо порядку з заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 9 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», відповідно відсутні правові підстави для задоволення позовної заяви в частині зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяву на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 9 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості
Положеннями ст. 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу (ч.1). В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
У відповідності до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Під час розгляду справи судом не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження зазначених обставин.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до КНП «Біляївська багатопрофільна лікаря», ІНФОРМАЦІЯ_1 та військової частини НОМЕР_1 не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 КАС України, суд
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , КНП «Біляївська багатопрофільна лікаря» та до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною та скасування постанови військово-лікарської комісії при КНП «Біляївська багатопрофільна лікарня» від 02.10.2025 відповідно до якої ОСОБА_1 було визнано придатним до військової служби про визнання протиправним, та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 в частині призову ОСОБА_1 на військову службу під час мобілізації та направлення його для військової служби до військової частини, про визнання протиправним та скасування наказу командира Військової частини НОМЕР_1 в частині зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 , про зобов'язання військової частини НОМЕР_1 прийняти рішення про звільнення ОСОБА_1 з військової служби з подальшим виключенням його зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 , про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяву на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 9 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 )
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ),
Відповідач: Військова частина НОМЕР_1 ( АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ),
Відповідач: КНП Біляївська багатопрофільна лікарня» (вул.Харківська, 30-Б, м. Біляївка, Одеська область, 67602, код ЄДРПОУ 01998704).
Суддя O.A. Вовченко
.