про прийняття справи до провадження
06 травня 2026 року м. ДніпроСправа № 640/37689/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., перевіривши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Нессанс Україна» (04070, м. Київ, вул. Ігорівська, 11-б, поверх 4, код ЄДРПОУ 42831271) до Київської митниці Держмитслужби (03124, м. Київ, бульвар Гавела Вацлава, 8/А) про визнання протиправними та скасування рішення та картки відмови,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Нессанс Україна» (далі - позивач, ТОВ «Нессанс Україна») з позовом до Київської митниці Держмитслужби (далі - відповідач), в якому просить суд:
- визнати протиправними та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів від 15.11.2021 № UA100060/2021/000060/2, від 18.09.2021 № UA100040/2021/331126;
- визнати протиправними та скасувати картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від № UA100060/2021/002163 та по ВМД № UA100040/2021/331036;
- стягнути кошти на відшкодування шкоди у розмірі 1368,58 грн;
-встановити судовий контроль за виконанням Київською митницею Державної митної служби України судового рішення;
-покласти судові витрати, пов'язані з розглядом справи (судовий збір - 7 411,04 грн та витрати на професійну правничу допомогу - 84 000,00 грн) на відповідача, і присудити на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача з Державного бюджету України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі; визначено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Відповідно до положень абзаців другого-четвертого пункту 2 розділу ІІ Закону №2825-IX до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цього пункту.
Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 152 та частини п'ятої статті 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», з метою відновлення належного доступу громадян та юридичних осіб до правосуддя у публічно-правових спорах, наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 № 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).
На виконання положень Закону № 2825-IX та відповідно до Порядку № 399 справу №640/33467/21 передано на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.
Автоматизованою системою документообігу Луганського окружного адміністративного суду для розгляду цієї адміністративної справи визначена суддя Захарова О.В.
З огляду на викладене, вважаю за необхідне вказану адміністративну справу прийняти до провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про заміну відповідача правонаступником з таких підстав.
Відповідно до частини 1 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №895 «Деякі питання територіальних органів Державної митної служби» вирішено реорганізувати територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком шляхом їх приєднання до Державної митної служби, в тому числі і Київську митницю Держмитслужби.
Пунктом 2 цієї постанови установлено, що територіальні органи Державної митної служби, що реорганізуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною митною службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень і функцій територіальних органів, що реорганізуються. Таке рішення приймається Державною митною службою після здійснення заходів, пов'язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної митної служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структури, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.
До Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис про утворення філії (іншого відокремленого підрозділу) Київської митниці (код ЄДРПОУ ВП 43997555).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про заміну відповідача у справі, а саме, Київську митницю Держмитслужби її правонаступником - Київською митницею (03124, м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, буд. 8-А, код ЄДРПОУ 43997555).
З матеріалів справи судом встановлено, що 11.02.2022 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява позивача про уточнення позовних вимог у справі №640/37689/21 та про об'єднання справ №640/19514/21 і №640/37689/21.
Відповідно до заяви про уточнення позовних вимог у справі №640/37689/21 позивач просить вважати позовні вимоги, які після уточнення є наступними:
-визнати протиправними та скасувати рішення відповідача про коригування митної вартості від 15.11.2021 №UА 100060/2021/000060/2;
-визнати протиправними дії відповідача щодо видання і вручення позивачеві картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UА100060/2021/002163 і визнати протиправною і скасувати цю картку відмови;
-стягнути з відповідача кошти на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішенням та дією у розмірі 1 368,58 грн;
-встановити судовий контроль за виконанням Київською митницею Державної митної служби України судового рішення;
-покласти судові витрати, пов'язані з розглядом справи (судовий збір - 5 141,04 грн та витрати на професійну правничу допомогу - 84 000,00 грн) на відповідача і присудити на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача з Державного бюджету України.
Дослідивши заяву позивача, а також матеріали справи в частині, що стосуються поданої заяви, суд дійшов висновку, що вона підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 47 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини 2 статті 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін починається через тридцять днів з дня відкриття провадження та буде розглянута у строк не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження.
З урахуванням положень статей 47, 258, 262 КАС України, зважаючи, що заява позивача надійшла у встановлений законом строк, суд вважає необхідним прийняти до розгляду заяву позивача про уточнення позовних вимог.
Щодо клопотання про об'єднання справ № 640/19514/21 та № 640/37689/21.
Відповідно до частини 2 статті 172 КАС України суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами:
1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача;
2) одного й того самого позивача до різних відповідачів;
3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.
Частиною 3 статті 172 КАС України об'єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.
Про об'єднання справ в одне провадження або роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу (частина 7 статті 172 КАС України).
Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру судових рішень Львівським окружним адміністративним судом 09.12.2025 у справі №640/19514/21 прийнято рішення, яким адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Нессанс Україна» до Київської митниці про визнання протиправним та скасування рішення задоволено частково. Визнано протиправним та скасувати рішення Київської митниці про коригування митної вартості товарів від 07.05.2021 №UA100290/2021/000007/1. Визнано протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA100290/2021/00680. У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2026 призначено справу до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження з 30 червня 2026 року.
Зважаючи, що на час розгляду цієї справи справа №640/19514/21 розглянута судом, підстави для об'єднання справ в одне провадження відповідно до статті 172 КАС України відсутні.
Суд звертає увагу сторін на те, що згідно з частиною восьмою статті 59 КАС України у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження на здійснення представництва в Луганському окружному адміністративному суді, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Керуючись статтями 12, 18, 241, 243, 248, 256, 257, 260-262, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Прийняти адміністративну справу до провадження.
Розгляд справи продовжити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Замінити відповідача Київську митницю Держмитслужби її правонаступником - Київською митницею (03124, м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, буд. 8-А, код ЄДРПОУ 43997555).
Прийняти до розгляду заяву позивача від 04.02.2022 про уточнення позовних вимог у справі №640/37689/21.
Відмовити у задоволенні клопотання позивача про об'єднання справ № 640/19514/21 та № 640/37689/21 в одне провадження.
Запропонувати сторонам у разі зміни фактичних обставин по даній справі, вибуття або заміни сторони у відносинах, щодо яких виник спір, повідомити суду про таке шляхом направлення додаткових пояснень в електронній формі через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (особистий кабінет в системі «Електронний суд») з використанням власного (уповноваженої особи) електронного підпису або у паперовій формі.
Запропонувати відповідачу надати до суду за допомогою підсистеми (модулю) «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, протягом 15 днів з дня отримання ухвали про прийняття справи до провадження у справі відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Справа розглядатиметься суддею Захаровою О.В. одноособово.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді та інформації по даній справі на офіційному вебпорталі «Судова влада України».
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Захарова