Рішення від 06.05.2026 по справі 300/1290/26

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" травня 2026 р. справа № 300/1290/26

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 19.08.2025 № 091630011586 про відмову в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи: з 01.08.1984 по 31.12.1987, з 01.01.1988 по 14.04.1989 та з 17.04.1989 по 15.03.1991, та перевести з 11.08.2025 ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889-VІІІ "Про державну службу".

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно прийняв оскаржуване рішення, оскільки безпідставно не зарахував позивачу до стажу державної служби періоди роботи з 01.08.1984 по 31.12.1987 на посаді економіст, начальник відділу грошового обігу і кредитування торгівлі міського управління Івано-Франківської обласної контори Державного банку СРСР; з 01.01.1988 по 14.04.1989 на посаді старшого економіста планово-економічного відділу Івано-Франківського обласного управління Жилсоцбанку СРСР; з 17.04.1989 по 15.03.1991 старший економіст, економіст 1 категорії Івано-Франківського обласного управління Держбанку.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.03.2026 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідачі скористалися правом на подання відзиву на позовну заяву.

23.03.2026 до суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області. Згідно відзиву відповідач щодо задоволення позовної заяви заперечив, з обґрунтувань, що законодавець визначив правила, що підлягають застосуванню при призначенні пенсії державним службовцям після 01 травня 2016 року, тобто, підлягають застосуванню у сукупності норми, визначені пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ, і норми, передбачені частиною першою статті 37 Закону № 3723-ХІІ, які визначають умови для призначення пенсії державного службовця, а саме: вік, стаж державного службовця і страховий стаж. Щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати позивачу до стажу державної служби періоди роботи: з 01.08.1984 по 31.12.1987, з 01.01.1988 по 14.04.1989 та з 17.04.1989 по 15.03.1991, та перевести з 11.08.2025 позивача з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889-VІІІ "Про державну службу" зазначено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не приймало жодних рішень щодо позивача (а.с. 26-31).

31.03.2026 до суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, відповідно до якого представник відповідача вважає позов безпідставним, необґрунтованим та просить в задоволенні вимог позивача відмовити у повному обсязі. Зазначено, що , за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723, але віднесене них до категорій посад державних службовців. Статтею 25 Закону 3723 визначено сім категорій посад державних службовців, залежно від яких встановлювались ранги державних службовців. Якщо у ст. 25 Закону 3723 не визначений певний державний орган, посади у якому віднесені до відповідних категорій посад державної служби, при визначенні права особи на пенсію державного службовця слід керуватись нормативно-правовими актами, за якими у подальшому такі посади будуть віднесені до посад державної служби. Однією із вимог призначення пенсій згідно Закону України "Про державну службу" є наявність відповідного стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону 3723, основною умовою зарахування того чи іншого періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону 3723, є встановлення за займаною посадою відповідного рангу. За матеріалами ЕПС позивач на дату звернення до органів ПФ, отримує пенсію за віком згідно Закону № 1058 з 20.04.2022. Стаж державної служби Позивача становить 06 років 04 місяці 10 днів (врахована робота з 22.12.2009 по 01.05.2016). Враховуючи вищезазначене, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Львівській області прийнято рішення від 19.08.2025 № 091630011586 про відмову у переводу пенсії за віком згідно Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону № 889 (а.с. 35-39).

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, з 20.04.2022 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV.

11.08.2025 позивач звернулася до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявою про перехід з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-IV на пенсію відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу", та доданими до заяви документами, в тому числі: трудова книжка НОМЕР_1 ; довідка Департаменту освіти і науки України Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 08.08.2025 № 70; довідка Департаменту освіти і науки України Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 08.08.2025 № 1616/01-13 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посаду якої було класифіковано (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років).

В зв'язку із призначенням пенсій за принципом екстериторіальності та єдиної черги завдань, заява позивача про призначення пенсії розглядалася Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області.

За результатами розгляду заяви та наданих до неї документів прийнято рішення від 19.08.2025 № 091630011586, яким заявнику відмовлено в перерахунку пенсії щодо переходу на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу", в зв'язку з відсутністю правових підстав. Зазначено, що а матеріалами ЕПС ОСОБА_1 , на дату звернення отримує пенсію за віком згідно Закону № 1058 з 20.04.2022 в розмірі 5271,91 грн. Згідно наданих до заяви документів ОСОБА_1 , стаж державної служби станом на 01.05.2016 становить 6 років 04 місяці 10 днів, (врахована робота з 22.12.2009 по 01.05.2016) (а.с. 6, 7).

Згідно довідки Департаменту освіти і науки України Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 08.08.2025 № 70, виданої ОСОБА_1 , головному спеціалісту відділу економічного розвитку управління економічного розвитку та кадрового забезпечення департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації про те, що станом на 07.08.2025 - день звільнення - стаж на посадах державної служби становить 22 роки 2 місяці 29 днів. Періоди роботи, що враховувалися для обчислення стажу державної служби відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_2 :

з 01.08.1984 по 31.12.1987 - економіст, начальник відділу грошового обігу і кредитування торгівлі міського управління Івано-Франківської обласної контори Державного банку СРСР;

з 01.01.1988 по 14.04.1989 - старший економіст планово-економічного відділу Івано-Франківського обласного управління Жилсоцбанку СРСР;

з 17.04.1989 по 15.03.1991 - старший економіст, економіст 1 категорії Івано-Франківського обласного управління Держбанку. Відповідно до п. 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283;

з 22.12.2009 по 07.08.2025 - головний спеціаліст, заступник начальника відділу, начальник відділу, головний спеціаліст департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Відповідно до п .4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 229 (а.с. 9, 18).

Відповідно до довідки Департаменту освіти і науки України Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 08.08.2025 № 1616/01-13 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посаду якої було класифіковано (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), виданої позивачу на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату: посадовий оклад 16004,00 грн; надбавка за ранг (6 ранг) 500,00 грн; надбавка за вислугу років (30 відсотків) (за стаж державної служби 22 роки 2 місяці 29 днів) 4801,20 грн (а.с. 19).

При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.

Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Пунктом 2 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII передбачено, що Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ втратив чинність, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII.

Відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Відповідно до пункту 10 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Положеннями пункту 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Суд зазначає, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених ч. 1 ст. 37 Закону № 3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VІІІ, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Отже, після 1 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VІІІ) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VІІІ та мають передбачені частиною 1 статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ вік і страховий стаж.

Згідно з пунктом 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу" стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Відповідно до п. 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283 (була чинною до 01.05.2016) до стажу державної служби зараховується робота (служба): на посадах керівних працівників і спеціалістів апарату Національного банку України, Республіканського банку Криму, управління по місту Києву та Київській області, обласних управлінь Національного банку України.

Згідно з Додатком до Порядку від 3 травня 1994 р. № 283 в Перелік державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, період роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби включено: Держбанк СРСР, Зовнішекономбанк СРСР, Будбанк СРСР, Промбудбанк СРСР, Агропромбанк СРСР, Житлосоцбанк СРСР, Ощадний банк СРСР, їх республіканські банки (контори), крайові, обласні (міські) управління, а також міські і районні відділення.

Як встановлено, згідно довідки Департаменту освіти і науки України Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 08.08.2025 № 70, виданої ОСОБА_1 , головному спеціалісту відділу економічного розвитку управління економічного розвитку та кадрового забезпечення департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації про те, що станом на 07.08.2025 - день звільнення - стаж на посадах державної служби становить 22 роки 2 місяці 29 днів. Періоди роботи, що враховувалися для обчислення стажу державної служби відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_1 :

з 01.08.1984 по 31.12.1987 - економіст, начальник відділу грошового обігу і кредитування торгівлі міського управління Івано-Франківської обласної контори Державного банку СРСР;

з 01.01.1988 по 14.04.1989 - старший економіст планово-економічного відділу Івано-Франківського обласного управління Жилсоцбанку СРСР;

з 17.04.1989 по 15.03.1991 - старший економіст, економіст 1 категорії Івано-Франківського обласного управління Держбанку. Відповідно до п. 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283;

з 22.12.2009 по 07.08.2025 - головний спеціаліст, заступник начальника відділу, начальник відділу, головний спеціаліст департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Відповідно до п .4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 229 (а.с. 9, 18).

Відповідно до довідки Департаменту освіти і науки України Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 08.08.2025 № 1616/01-13 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посаду якої було класифіковано (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), виданої позивачу на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату: посадовий оклад 16004,00 грн; надбавка за ранг (6 ранг) 500,00 грн; надбавка за вислугу років (30 відсотків) (за стаж державної служби 22 роки 2 місяці 29 днів) 4801,20 грн (а.с. 19).

З огляду на вищенаведене, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області безпідставно не зарахувало позивачу до стажу державної служби періоди роботи: з 01.08.1984 по 31.12.1987 на посадах економіст, начальник відділу грошового обігу і кредитування торгівлі міського управління Івано-Франківської обласної контори Державного банку СРСР; з 01.01.1988 по 14.04.1989 на посадах старший економіст планово-економічного відділу Івано-Франківського обласного управління Жилсоцбанку СРСР; з 17.04.1989 по 15.03.1991 на посадах старший економіст, економіст 1 категорії Івано-Франківського обласного управління Держбанку. Відповідно до п. 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283.

Як зазначено вище, згідно пункту 10 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Отже, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Вказаний висновок висловлений Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 13 лютого 2019 року в справі №822/524/18 (Пз/9901/23/18).

Таким чином, для набуття права на призначення пенсії відповідно до положень Закону України "Про державну службу", серед вищевказаного, необхідно наявність обставини: із зайняття особою посади державної служби та наявності не менше 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі) - на день набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VІІІ - 01.05.2016.

З огляду на вищенаведене, враховуючи до стажу державної служби спірні періоди робіт: з 01.08.1984 по 31.12.1987, з 01.01.1988 по 14.04.1989 та з 17.04.1989 по 15.03.1991, стаж роботи позивача на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, на день набрання чинності Законом № 889-VIII - 01.05.2016 становив не менше 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців та позивач має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Таким чином, слід визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 19.08.2025 № 091630011586 яким позивачу відмовлено в перерахунку пенсії щодо переходу на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу", в зв'язку з відсутністю правових підстав з обґрунтувань, що згідно наданих до заяви документів ОСОБА_1 , стаж державної служби станом на 01.05.2016 становить 6 років 04 місяці 10 днів (врахована робота з 22.12.2009 по 01.05.2016) (а.с. 6, 7).

За змістом статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень, зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії тощо.

Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При цьому, під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Отже, спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Отже, належним способом захисту порушеного права, який відповідатиме змісту спірних правовідносин, буде ефективним та забезпечить належний судовий захист у тій мірі, яка є необхідною у даному конкретному випадку, буде: зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи згідно записів трудової книжки НОМЕР_1 , довідки Департаменту освіти і науки України Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 08.08.2025 № 70: з 01.08.1984 по 31.12.1987; з 01.01.1988 по 14.04.1989; з 17.04.1989 по 15.03.1991; зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перевести ОСОБА_1 з 11.08.2025 з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію державного службовця відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889-VІІІ "Про державну службу".

Таким чином, суд дійшов до висновку, позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню. В задоволенні решти позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області слід відмовити.

Відповідно до частин 1, 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, слід стягнути з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1000,00 гривень.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (76018, м. Івано-Франківськ, вул. С.Стрільців, 15, код ЄДРПОУ 20551088) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання до вчинення дій - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 19.08.2025 № 091630011586 про відмову в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи згідно записів трудової книжки НОМЕР_1 , довідки Департаменту освіти і науки України Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 08.08.2025 № 70: з 01.08.1984 по 31.12.1987; з 01.01.1988 по 14.04.1989; з 17.04.1989 по 15.03.1991.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перевести ОСОБА_1 з 11.08.2025 з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію державного службовця відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889-VІІІ "Про державну службу".

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, буд. 10, код ЄДРПОУ 13814885) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 1000 (одна тисяча) грн 00 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Григорук О.Б.