04 травня 2026 рокуСправа №160/1073/26
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу № 160/1073/26 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
19.01.2026 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 16.10.2025 № 2140362-2415-0403-UA12040150000015189 на суму 81 387,33 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що до договору оренди зміни не вносились, нормативна грошова оцінка земельної ділянки з часу укладення договору оренди не змінювалась, тому визначений контролюючим органом розмір орендної плати є безпідставним. Крім того, за умовами договору орендар не зобов'язаний індексувати нормативну грошову оцінку землі, тому індексується лише орендна плата. Також обгрунтовуючи протиправність суми податкового зобов'язання за оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням позивач посилається на сплату іншим орендарем орендної плати за 2023 рік у розмірі 141 126,41 грн. за податковим повідомленням-рішенням від 07.07.2023 № 609438-2416-0403-UA12040150000015189, а сума до сплати орендної плати за 2023 рік позивачем повинна становити 21 648,25 грн.
Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи № 160/1073/26 та у зв'язку з автоматизованим розподілом ця адміністративна справа була передана для розгляду судді Ремез К.І.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.01.2026 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 160/1073/26. Розглядати справу вирішено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
04.02.2026 року до суду Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області подано відзив на позовну заяву.
10.02.2026 року позивачем до суду подано відповідь на відзив.
Розпорядженням керівника апарату Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.03.2026 року № 314 д призначено повторний автоматизований розподіл справи № 160/1073/26 у зв'язку з перебуванням Катерини Ремез у відпустці по вагітності та пологам.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.03.2026 року справу № 160/1073/26 передано для продовження розгляду судді Озерянській С.І.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.03.2026 року прийнято до свого провадження адміністративну справу № 160/1073/26.
10.03.2026 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області подано відзив на позовну заяву, в якому просить в задоволенні позову відмовити, зазначивши, що під час винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення діяло в спосіб та межах, визначених чинним законодавством України, вірно розрахувавши розмір податкового зобов'язання, тому податкове повідомлення - рішення форми «Ф» № 2140362-2415- 0403-UA12040150000015189 від 16.10.2025 є правомірним. Вказує, що орендна плата за 2023 рік у розмірі 141 126,41 грн сплачена ОСОБА_2 є 1/2 від розміру орендної плати, обчисленої відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку від 29.06.2023 № НВ-9923403102023. В свою чергу, обчислюючи розмір орендної плати за 2023 рік ОСОБА_1 на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.10.2023 по справі №160/18880/23, ГУ ДПС визначило її розмір 81387,33 грн. згідно НГО відповідно до п. 2.2 договору оренди з урахуванням коефіцієнтів індексації та з урахуванням частки власності 1/2. Отже, розмір 1/2 частки орендної плати за 2023 рік ОСОБА_2 (за ППР від 07.07.2023 № 609438-2416-0403- НОМЕР_1 у розмірі 141 126,41 грн) та ОСОБА_1 (за ППР від 16.10.2025 № 2140362-2415-0403- UA12040150000015189 у розмірі 81387,33 грн) відрізняються, оскільки розрахунок орендної плати проведено з урахуванням різної НГО та підтверджується позицією судів викладеною у рішеннях по справах №160/18880/23 та №160/18884/23. Таким чином, позивач помилково вважає, що повинна сплатити орендну плату за 2023 рік у розмірі 21 648,25 грн., а не 81 387,33 грн., як це визначено в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні. Оскільки, розмір орендної плати за 2023 рік ОСОБА_1 обчислено у урахуванням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.10.2023 по справі №160/18880/23, яке набрало законної сили, тому ППР № 2140362-2415-0403-UA12040150000015189 від 16.10.2025 на суму 81387,33 грн є правомірним та скасуванню не підлягає.
11.03.2026 року до суду позивачем надано відповідь на відзив, в якій підтримано позицію, викладену в позовній заяві.
Дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, заслухавши пояснення сторін, суд встановив та зазначає наступне.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 17.03.2021 між Кам'янською міською радою (Орендодавець) та громадянками України ОСОБА_2 і ОСОБА_1 (Орендарі) укладено Договір оренди земельної ділянки № 15265 (далі за текстом - Договір).
Відповідно до пункту 1.1. Договору Орендодавець надає, а Орендарі приймають у строкове, платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 1210400000:01:022:0226, згідно з планом земельної ділянки, що додається.
Пунктом 3.1 Договору передбачено, що договір укладається строком до 30.09.2030 року.
Згідно з пунктами 2.1. та 2.2. Договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,7258 га для розміщення нежитлових будівель. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на 22.02.2021 становить 3 216 890,76 грн.
Як передбачено пунктом 4.1. Договору, орендна плата вноситься Орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету у розмірі 128 675,63 грн./рік без ПДВ, яка визначається відповідно до рішень міської ради від 22.06.2018 № 1105- 25/VII «Про ставку земельного податку, розмір орендної плати за землю, пільги зі сплати земельного податку на території міста», від 09.07.2020 № 1975-44/VII «Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кам'янське станом на 01.01.2020», від 18.12.2020 № 41-03/VIII «Про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Кам'янське станом на 01.01.2020».
Відповідно до пункту 4.2. Договору обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
В пункті 4.3. Договору зазначено, що орендна плата сплачується за фактичне користування земельною ділянкою у строки, визначені Податковим кодексом України. Розмір орендної плати підлягає перерахуванню при зміні функціонального або цільового використання земельної ділянки.
Положеннями пункту 4.4. Договору передбачено, що розмір орендної плати переглядається у разі:
підпункту 4.4.1. Зміни умов господарювання, передбачених договором;
підпункту 4.4.2. Зміни розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України;
підпункту 4.4.3. Підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством. Орендарі щорічно самостійно індексують розмір орендної плати, визначеної в договорі, та декларують її в органах державної фіскальної служби відповідно до прийнятого коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель;
підпункту.4.4. Погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендарів, що підтверджено документами;
підпункту 4.4.5. Прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати у відповідності до чинного законодавства;
підпункту 4.4.6. Затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно із пунктом 12.1. Договору, зміна умов договору оренди здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується у судовому порядку.
07.07.2023 Головним управління ДПС у Дніпропетровській області сформовано податкове повідомлення-рішення форми «Ф» №609505-2416-0403-UA12040150000015189 про нарахування ОСОБА_3 податкового зобов'язання зі сплати орендної плати за землю за податковий період - 2023 на суму 141 126,41 грн.
Вважаючи протиправним податкове повідомлення-рішення від 07.07.2023 №609505-2416-0403-UA12040150000015189, позивач звернулася за захистом своїх прав та законних інтересів до суду з адміністративним позовом.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.10.2023 року у справі № 160/18880/23, залишеним без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 07.05.2025 року, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задоволено повністю, визнано протиправним та скасоване податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби України в Дніпропетровській області від 07.07.2023 №609505-2416-0403-UA12040150000015189.
07.07.2023 Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області сформовано Нордгеймер Юлії Юріївни податкове повідомлення-рішення № 609438-2416-0403-UA12040150000015189, яким про нарахування податкового зобов'язання з орендної плати за землю за 2023 рік у розмірі 141126,41 грн.
Вважаючи протиправним податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 609438-2416-0403-UA12040150000015189 від 07.07.2023, ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.07.2024 року у справі № 160/18884/23 позов ОСОБА_2 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задоволено, визнано протиправним та скасоване податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 609438-2416-0403-UA12040150000015189 від 07.07.2023.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 11.12.2024 року рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 липня 2024 року в адміністративній справі №160/18884/23 скасоване та ухвалено нове рішення, у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відмовлено.
16.10.2025 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ф» № 2140362-2415-0403-UA12040150000015189, відповідно до якого позивачу було нараховано податкове зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб (код платежу 18010900) за 2023 рік у сумі 81 387,33 грн.
Вважаючи данне податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернулась до суду з даним адміністративним позовом.
Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.
Частиною 2 статті19 Конституції України передбачено те, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Так, спірні правовідносини врегульовані Конституцією України, Земельним кодексом України та Податковим кодексом України.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 84 Земельного кодексу України, у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності. Право державної власності на землю набувається і реалізується державою через органи виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.
Статтею 17 Земельного кодексу України передбачено, що до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить, з-поміж іншого, розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим же Кодексом.
За змістом частини 3 статті 122 Земельного кодексу України, районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів.
Відповідно до частини 1 статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній чи комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або ж органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, що визначені у ст.122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Пунктом 288.1 статті 288 Податкового кодексу України передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до пункту 288.4 статті 288 Податкового кодексу України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім випадків консервації таких земельних ділянок або визнання земельних ділянок забрудненими (потенційно забрудненими) вибухонебезпечними предметами).
Індексація ж нормативної грошової оцінки земель передбачена пунктом 289.1 статті 289 Податкового кодексу України, відповідно до якого для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства.
Пунктом 289.2 статті 289 Податкового кодексу України передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), на який індексується нормативна грошова оцінка земель і земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: Кi = І:100, де І - індекс споживчих цін за попередній рік. У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, зазначеної в технічній документації з нормативної грошової оцінки земель та земельних ділянок.
Окрім цього, відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про оренду землі», орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельного кодексу України, Цивільного кодексу України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.
Частиною 1 статті 93 Земельного кодексу України визначено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
У статті 13 Закону України «Про оренду землі» міститься визначення, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння та користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
У розумінні ст.21 цього Закону, орендною платою за землю вважається платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.
Спірним у цій справі є сума грошового зобов'язання, що визначена оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням.
Як вбачається з матеріалів справи, 07.07.2023 року Головним управління ДПС у Дніпропетровській області сформовано податкове повідомлення-рішення форми «Ф» №609505-2416-0403-UA12040150000015189 про нарахування ОСОБА_3 податкового зобов'язання зі сплати орендної плати за землю за податковий період - 2023 на суму 141 126,41 грн.
Вважаючи протиправним податкове повідомлення-рішення від 07.07.2023 №609505-2416-0403-UA12040150000015189, позивач звернулася за захистом своїх прав та законних інтересів до суду з адміністративним позовом.
Відповідно частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
В даному випадку, рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.10.2023 року у справі № 160/18880/23, залишеним без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 07.05.2025 року, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задоволено повністю, визнано протиправним та скасоване податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби України в Дніпропетровській області від 07.07.2023 №609505-2416-0403-UA12040150000015189.
16.10.2025 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ф» № 2140362-2415-0403-UA12040150000015189, відповідно до якого позивачу було нараховано податкове зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб (код платежу 18010900) за 2023 рік у сумі 81 387,33 грн.
Так, при перерахунку податкових зобов'язань з орендної плати за 2023 рік відповідачем було використано нормативну грошову оцінку земельної ділянки (з урахуванням коефіцієнтів індексації) згідно пункту 2.2 договору оренди від 17.03.2021 № 15265, яка станом на 22.02.2021, становила 3216890,76 грн., а саме: 3216890,76 х 1,1 х 1,15 / 1/2 = 2034683,3 гривень, де: 1,1 - коефіцієнт індексації за 2021 1,15 - коефіцієнт індексації за 2022 1/2 - частка кожного орендаря в НГО. Розмір орендної плати відповідно до податкового повідомлення-рішення № 2140362-2415-0403-UA12040150000015189 від 16.10.2025 становить: 2034683,3 грн. х 4% = 81387,33 грн.
Отже обчислюючи розмір орендної плати за 2023 рік позивачу на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.10.2023 по справі №160/18880/23, відповідачем визначено її розмір 81387,33 грн. згідно нормативно грошової оцінки відповідно до пункту 2.2 договору оренди з урахуванням коефіцієнтів індексації та з урахуванням частки власності 1/2.
Також судом встановлено, що 07.07.2023 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області сформовано Нордгеймер Юлії Юріївни податкове повідомлення-рішення № 609438-2416-0403-UA12040150000015189, яким про нарахування податкового зобов'язання з орендної плати за землю за 2023 рік у розмірі 141126,41 грн.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.07.2024 року у справі № 160/18884/23 позов ОСОБА_2 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задоволено, визнано протиправним та скасоване податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 609438-2416-0403-UA12040150000015189 від 07.07.2023.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 11.12.2024 року рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 липня 2024 року в адміністративній справі №160/18884/23 скасоване та ухвалено нове рішення, у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відмовлено.
Судом у справі №160/18884/23 встановлено, що для обчислення розміру орендної плати на 2023 рік, нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 1210400000:01:022:0226 визначена ГУ ДПС згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку від 29.06.2023 № НВ-9923403102023 (7056320,26 грн.).
Так, сума орендної плати на 2023 рік для кожного орендаря становила: 7 056 320,26 грн. * 4% * 0,5 = 141 126, 41 грн., де: 7 056 320,26 грн. - нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно Витягу № НВ-9923403102023 від 29.06.2023; 4% - ставка податку; 0,5 - доля кожного орендаря в сумі податку.
Тобто, орендна плата за 2023 рік у розмірі 141 126,41 грн. сплачена ОСОБА_2 , згідно платіжної інструкції від 01.11.2023 року та квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки від 16.09.2025 року є 1/2 від розміру орендної плати, обчисленої відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку від 29.06.2023 року № НВ-9923403102023.
Таким чином розмір 1/2 частки орендної плати за 2023 рік ОСОБА_2 (за податковим повідомленням-рішенням від 07.07.2023 року № 609438-2416-0403-UA12040150000015189 у розмірі 141 126,41 грн.) та позивача (за податковим повідомленням-рішенням від 16.10.2025 року № 2140362-2415-0403-UA12040150000015189 у розмірі 81387,33 грн.) є відмінним, оскільки розрахунок орендної плати проведено з урахуванням різної нормативно грошової оцінки, що підтверджується судовими рішеннями у справах №160/18880/23 та №160/18884/23.
При цьому, суд вважає за необхідне звернути увагу, що позивач та фізична особа ОСОБА_2 є окремими та самостійними платниками податку та платниками орендної плати. Сплата орендної плати такими платниками здійснюється окремо, та можлива наявність переплати у одного не свідчить про право на зменшення суми орендної плати іншого платника.
Таким чином, твердження позивача про те, що вона повинна сплатити орендну плату за 2023 рік у розмірі 21 648,25 грн. замість 81 387,33 грн. є помилковими.
Доводи позивача про неможливість одночасної індексації орендної плати і нормативно грошової оцінки земельної ділянки спростовані п.4.4.3 Договору № 15265, за умовами якого розмір орендної плати переглядається у разі підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством. Орендарі щорічно самостійно індексують розмір орендної плати, визначеної в договорі, та декларують її в органах державної фіскальної служби відповідно до прийнятого коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель.
Крім того, як зазначено вище, розмір орендної плати в силу дії приписів статті 289 Податкового кодексу України визначається на підставі нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, який застосовується кумулятивно.
Враховуючи зазначене, податковим органом правильно здійснено нарахування податкового зобов'язання позивачу згідно податкового повідомлення-рішення від 16.10.2025 № 2140362-2415-0403-UA12040150000015189.
Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин у справі, відповідно до якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи викладене, на підставі оцінки поданих доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи та системного аналізу положень законодавства України, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Враховуючи відмову у задоволенні позову, розподіл судових витрат в адміністративній справі не здійснюється.
Керуючись статтями 139, 193, 241-246, 250, 251, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та в строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.І. Озерянська