Єдиний унікальний номер 341/686/26
Номер провадження 3/341/108/26
05 травня 2026 року місто Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі судді Аннишина С.І., яка надійшла від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності фізичну особу підприємця ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , за частиною 1 статті 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 673 від 06 квітня 2026 року, ОСОБА_2 порушив порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: порушив порядок ведення обліку товарних запасів, дійснення продажу товарів, які обліковані за встановленим порядом ведення обліку товарних запасів, чим порушив вимоги пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився. 05 травня 2026 року через канцелярію суду скерував заяву про визнання вини та розгляд справи без його участі
Виходячи з положень статті 268 КУпАП під час розгляду даної категорії справ присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.
Приймаючи рішення у справі, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд враховує наступне.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, відповідно до статті 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Відповідно до частини 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).
Частиною 1 статті 155-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
На підставі всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про порушення ОСОБА_2 встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, та вчиненням ним адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 155-1 КУпАП.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені суддею з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо та у взаємозв'язку для ухвалення даного рішення, а саме:
- протоколом № 673 від 06.04.2026, згідно з яким ОСОБА_2 порушив порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме порядок ведення обліку товарних запасів (а.с.2);
- актом фактичної перевірки від 06.04.2026, проведеної Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області, згідно якого 06.04.2026 проведено перевірку господарської одиниці - ГО Офіс, що розташований в м. Бурштин по вулиці Січових Стрільців, 19. Перевіркою встановлено порушення порядку ведення обліку товарних запасів. Електронну чи паперову форму обліку до перевірки не надано, вартість товарів, не облікованих у встановленому порядку становить 18 750, грн.; проведення розрахункових операцій на повну суму покупки без застосування ПРРО (а.с.3,4).
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 (а.с.5).
Зазначені вище докази винуватості, ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, повними, належними та допустимими, оскільки відповідно до статей 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Підстав для закриття провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП не вбачається.
Відповідно до статті 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, до спеціального фонду Державного бюджету України підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665,60 грн.
Керуючись статтями 33, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною частиною 1 статті 155-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн 00 коп.
Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів: ГУК в Ів.-Фр. Обл/ТГ Бурштин/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37951998; банк отримувача (МФО):899998, рахунок отримувача:UA758999980313090106000009626
Стягнути з ОСОБА_1 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок судового збору в дохід держави.
Реквізити для оплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Галицький районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1, 300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог статтей 307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання постановою законної сили.
СуддяСвятослав АННИШИН