Постанова від 05.05.2026 по справі 560/10489/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 560/10489/25

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Козачок І.С.

Суддя-доповідач - Сторчак В. Ю.

05 травня 2026 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сторчака В. Ю.

суддів: Граб Л.С. Матохнюка Д.Б. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 листопада 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 листопада 2025 року позов задоволено частково.

Визнано протиправним незастосування військовою частиною НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) під час нарахування індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за періоди з серпня 2013 по січень 2014, з квітня 2014 по серпень 2015, місяця підвищення доходів для розрахунку індексації січня 2008.

Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) перерахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за періоди з серпня 2013 по січень 2014, з квітня 2014 по серпень 2015 включно із застосуванням січня 2008 як місяця підвищення доходів, який враховується для розрахунку індексації.

Визнано протиправним незастосування військовою частиною НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) під час нарахування індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за періоди з 04.07.2018 по 30.11.2018, з 18.03.2019 по 22.07.2019 місяця підвищення доходів для розрахунку індексації березня 2018.

Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) перерахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за періоди з 04.07.2018 по 30.11.2018, з 18.03.2019 по 22.07.2019 включно із застосуванням березня 2018 як місяця підвищення доходів, який враховується для розрахунку індексації.

У задоволенні решти вимог позову відмовлено.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, що призвело до неповного з'ясування обставин справи і, як наслідок, невірного вирішення справи та прийняття необґрунтованого рішення.

Апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, у відповідності до вимог п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступних висновків.

Як вірно встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_1 проходила військову службу у військовій частині НОМЕР_1 з 22.08.2013 по 27.07.2018, з 22.07.2019 по 15.03.2025, з якої наказом начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) від 25.03.2025 №287-ОС була виключена із списків особового складу та всіх видів забезпечення.

Також у період з 27.07.2018 по 18.03.2019 позивачка проходила військову службу у військовій частині НОМЕР_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), а з 18.03.2019 по 22.07.2019 у військовій частині НОМЕР_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), що підтверджується листом №04.4.1/940-25-Вих від 15.05.2025 (а.с. 24), листом №09.2/7199-25-Вих від 27.05.2025 (а.с. 27), листом №09/11987-25-Вих від 17.05.2025 (а.с. 28).

Як встановлено зі змісту довідки про нараховані та виплачені ОСОБА_1 суми індексації грошового забезпечення, індексація грошового забезпечення позивачці нараховувалась за наступні періоди:

- з серпня 2013 по січень 2014 включно, виходячи з місяця підвищення доходів серпня 2013,

- з лютого 2014 по квітень 2014 включно, виходячи з місяця підвищення доходів квітня 2014,

- з травня 2014 по липень 2014 включно, виходячи з місяця підвищення доходів травня 2014,

- з серпня 2014 по березень 2015 включно, виходячи з місяця підвищення доходів серпня 2014,

- з квітня 2015 по серпень 2015 включно, виходячи з місяця підвищення доходів квітня 2015,

- з вересня 2019 по листопад 2023 включно, виходячи з місяця підвищення доходів березня 2018,

- з грудня 2023 по грудень 2024 включно, виходячи з місяця підвищення доходів грудня 2023,

- з січня 2025 по березень 2025 включно, виходячи з місяця підвищення доходів січня 2025.

Зі змісту повідомлення НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України №09/5980-25-Вх/193 від 16.05.2025 встановлено, що за період з 01.09.2015 по 03.07.2018 індексація грошового забезпечення позивачці не нараховувалась, у зв'язку з перебуванням з 01.09.2015 по 02.01.2018 у соціальній відпустці по догляду за дитиною до трьох років, а з 03.01.2018 по 03.07.2018 - у відпустці без збереження грошового забезпечення.

У листі ІНФОРМАЦІЯ_3 №09.2/7199-25-Вих від 27.05.2025 зазначено, що з 18.03.2019 по 19.07.2019 індексація грошового забезпечення ОСОБА_1 не нараховувалась та не виплачувалась у зв'язку з відсутністю фінансування. З листа НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України №09/11987-25-Вих від 17.05.2025 встановлено, що індексація грошового забезпечення позивачці була виплачена за грудень 2018 та січень 2019, виходячи з місяця підвищення доходів березня 2018, підйомна допомога виплачена у жовтні 2018 при переміщенні з військової частини НОМЕР_1 (Луцького ПЗ). Підйомну допомогу при переміщенні до НОМЕР_6 прикордонного загону виплачує прикордонний загін до якого остання була переведена у березні 2019.

Також встановлено, що з березня 2018 по березень 2025 відповідач не нараховував та не виплатив індексацію грошового забезпечення із урахуванням вимог абзаців 3, 4, 5, 6 пункту 5 Порядку №1078. що вбачається з довідки про нараховані та виплачені ОСОБА_1 суми індексації грошового забезпечення.

Ухвалюючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з обгрунтованості вимог позивача, відтак і наявності підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції по суті спору та, відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги відповідача.

Статтею 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" №1282-ХІІ (далі - Закон №1282-ХІІ) визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).

Відповідно до статті 4 Закону №1282-ХІІ індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін. Відповідно ч.2 ст.6 Закону №1282-ХІІ порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, що поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників, визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003 (далі - Порядок №1078). Відповідно до п.1-1 Порядку №1078 підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка (застосовується з 01 січня 2016 року). Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 - місяця опублікування Закону України від 06.02.2003 №491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Згідно з п. 2 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби. Пунктом 5 Порядку №1078 визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.

Підставою для встановлення місяця підвищення доходів для виплати індексації є підвищення, зокрема, посадових окладів. Зміна розміру доплат, надбавок та премій не впливає на встановлення місяця підвищення доходів для початку обчислення індексу споживчих цін при нарахуванні індексації.

Отже, за умови підвищення посадового окладу у січні 2008 останній виступає місяцем підвищення доходів, а з лютого 2008 здійснюється обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

Відповідно до постанови Кабміну України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 №1294 затверджено нові схеми посадових окладів військовослужбовців.

Вказана постанова діяла до дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 №704, якою встановлені нові розміри посадових окладів військовослужбовців з 01.03.2018.

Проаналізувавши зміст постанови Кабінету Міністрів України №1294 у період її дії з 01.01.2008 по 01.03.2018, суд вбачає незмінність розмірів посадових окладів військовослужбовців.

Водночас, зміна розміру доплат, надбавок та премій не впливає на початок обчислення індексу споживчих цін при нарахуванні індексації, якщо не підвищується розмір посадового окладу.

Відповідно до ч. 4 ст. 179 Кодексу законів про працю України за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Відповідно до підпункту 1 пункту 15 розділу І Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 745/32197, грошове забезпечення не виплачується за час надання військовослужбовцям відпусток відповідно до чинного законодавства України, за якими не передбачено збереження заробітної плати.

Абзацом 2 частини 8 статті 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено право військовослужбовців на відпустки та порядок надання військовослужбовцям відпусток та відкликання з них та зокрема, визначено, що у разі якщо Законом України "Про відпустки" або іншими законами України передбачено надання додаткових відпусток без збереження заробітної плати, такі відпустки військовослужбовцям надаються без збереження грошового забезпечення.

01.03.2018 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі Постанова № 704), якою затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Відповідно до абзацу 1 п. 5 Порядку №1078 у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Відтак, оскільки підвищення посадового окладу позивача з березня 2018 відбулось у зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України 30 серпня 2017 постанови №704, якою змінено (підвищено) розміри окладів, окладів за військовим (спеціальним) званням відповідних категорій військовослужбовців, березень 2018 є місяцем підвищення доходів (базовим місяцем), тому значення індексу споживчих цін у цьому місяці приймається за 1 або 100 відсотків. Згідно із абзацом 2 пункту 5 Порядку №1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Відповідно до офіційних даних, що містяться на сайті Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) в березні 2018 року становив 101,1 %, в квітні 2018 року становив 100,8 %, в травні 2018 року 100,0%, в червні 100,0%, в липні 99,3%, в серпні 100,0%, в вересні 101,9%, в жовтні 101,7%. Таким чином, лише у жовтні 2018 поріг індексації 103% (100,8% * 100,0% * 100,0% * 99,3% * 100,0% * 101,9% * 101,7% * 100) було перевищено, отже у позивача виникає право на індексацію. Водночас, оскільки індекс інфляції за жовтень 2018 опубліковано у листопаді 2018, індексацію необхідно було проводити з грудня 2018.

Окремі питання виплати індексації у місяці підвищення грошових доходів, а також виплати визначеної суми індексації до чергового підвищення тарифних ставок (окладів) врегульовані абзацами 3, 4, 5, 6 пункту 5 Порядку №1078.

Згідно з абзацами 3, 4, 5, 6 пункту 5 Порядку №1078 сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їх сімей, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку. Крім того, підвищення посадового окладу у певному місяці не тягне за собою безумовне припинення виплати індексації у подальших періодах. У даному випадку суб'єкту владних повноважень необхідно вираховувати розмір підвищення доходу і визначати різницю між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідної особи.

Отже, для вирішення питання про наявність підстав для виплати індексації у місяці підвищення доходу (базовому місяці) необхідно враховувати дві складові: розмір підвищення грошового доходу особи та суму індексації, що склалась у місяці підвищення цього грошового доходу, відтак встановити, чи перевищує розмір підвищення грошового доходу особи суму індексації, що склалась у місяці його підвищення.

Якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, то індексація не нараховується. Якщо ж розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, то сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. При цьому, до чергового підвищення тарифних ставок (окладів) до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 Порядку № 1078.

Судом встановлено, що позивачка з 22.08.2013 по 27.07.2018 та з 22.07.2019 по 15.03.2025 проходила військову службу у військовій частині НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 прикордонний загін Державної прикордонної служби України), з 27.07.2018 по 18.03.2019 у військовій частині НОМЕР_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), а з 18.03.2019 по 22.07.2019 у військовій частині НОМЕР_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ).

Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам затверджений Наказом Міністра оборони України від 26.06.2018 №260 (далі Порядок №260).

За змістом пункту 3 Розділу І Порядку №260 (в редакції Наказу Міністра оборони України від 25.01.2023 №44) підставами для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення є штат військової частини (установи, організації); накази про призначення на посаду та зарахування до списків особового складу військової частини, про вступ до виконання обов'язків за посадою, в тому числі тимчасово, про зарахування в розпорядження; накази про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення; накази про присвоєння військових звань; грошовий атестат або довідка про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).

Відповідно до пункту 4.3 Правил організації фінансового забезпечення військових частин, установ та організацій Збройних Сил України, затверджених наказом Міністерства оборони України № 280 від 22.05.2017, в редакції наказу Міністерства оборони України №44 від 14.02.2020, грошове забезпечення, заробітна плата та інші виплати особовому складу виплачується за місцем штатної служби (перебування на фінансовому та інших видах забезпечення).

Відповідальність за правильність нарахування та своєчасність виплати грошового забезпечення (заробітної плати), проведення та перерахування за належністю в установлені терміни утримань і нарахувань покладається на командира військової частини та начальника фінансового органу.

Отже, обов'язок щодо нарахування військовослужбовцю грошового забезпечення, у тому числі у випадку перебування військової частини на фінансовому забезпеченні в іншій військовій частині, покладений на командира військової частини, у штаті якої військовослужбовець проходить військову службу. Грошове забезпечення, заробітна плата та інші виплати особовому складу виплачуються за місцем штатної служби.

Оскільки наказом від 25.03.2025 №287-ОС начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) позивачку виключено зі списків особового складу, обов'язок щодо перерахунку та виплати коштів за спірні періоди покладено на цього відповідача.

Судом встановлено, що у період з 01.09.2015 по 02.01.2018 позивачка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а з 03.01.2018 по 03.07.2018 у відпустці без збереження заробітної плати (грошового забезпечення).

З огляду на це, оскільки ОСОБА_1 фактично у цей період з 01.09.2015 по 03.07.2018 не отримувала грошового забезпечення, що також підтверджується особистою карткою грошового забезпечення №269 та зворотним боком особистої картки грошового забезпечення ф.10 №7089, а індексація проводиться лише щодо фактично нарахованих грошових доходів, підстави для її виплати за зазначений період відсутні.

Оскільки суду не надані докази того, що відповідач здійснив нарахування та виплату ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з серпня 2013 по серпень 2015 включно виходячи з місяця підвищення доходів січня 2008, суд обгрунтовано зобов"язав відповідача провести на користь позивачки з серпня 2013 по січень 2014 та з квітня 2014 по серпень 2015 такий перерахунок та виплату коштів.

За період з 04.07.2018 по 30.11.2018 суду також не надано належних доказів нарахування та виплати позивачці індексації грошового забезпечення. Як слідує із зворотного боку особистої картки грошового забезпечення ф.10 №7089, індексація грошового забезпечення позивачці не нараховувалась.

В апеляційній скарзі апелянт також зазначає про виплату позивачу індексації грошового забезпечення, проте, жодних доказів зазначеного до суду апеляційної інстанції не надано.

Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відтак, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що відповідача слід зобов'язати нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 04.07.2018 по 30.11.2018 із застосуванням належного місяця підвищення доходів березня 2018, а також періоду з 18.03.2019 по 22.07.2019, коли індексацію грошового забезпечення позивачці не було нараховано через відсутність коштів.

В іншій частині рішення суду сторонами не оскаржено.

Враховуючи встановлені у справі обставини, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при вирішенні даного публічно-правового спору правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку і, а доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають правових підстав для скасування оскаржуваного судового рішення.

Щодо інших доводів скаржників, колегія суддів зазначає, що у рішення ЄСПЛ по справі «Ґарсія Руіз проти Іспанії», заява № 30544/96, п. 26, ECHR 1999-1, Суд зазначив, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід.

Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 КАС України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Зазначеним вимогам закону рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 листопада 2025 року відповідає.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Апеляційний суд вважає, що Хмельницький окружний адміністративний суд не допустив неправильного застосування норм матеріального права чи порушень норм процесуального права при ухваленні судового рішення, внаслідок чого апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а судове рішення без змін.

Одночасно слід зазначити, що в контексті положень п.6 ч.6 ст.12 КАС України дана справа відноситься до категорій справ незначної складності, а тому відповідно до п.2 ч.5 ст.328 цього Кодексу судове рішення за результатами її розгляду судом апеляційної інстанції в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 листопада 2025 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її ухвалення та оскарженню не підлягає.

Головуючий Сторчак В. Ю.

Судді Граб Л.С. Матохнюк Д.Б.