Постанова від 30.04.2026 по справі 161/8777/26

Справа № 161/8777/26

Провадження № 3/161/2446/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Луцьк 30 квітня 2026 року

Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М., за участю особи, яка притягується до відповідальності, прокурора Савчука І.А., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Добряни Львівської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого лікарем кардіологом ТОВ «Медікал+», у період з 09.02.2022 року по 31.12.2024 року - лікар-кардіолог (спеціаліст з реабілітації) обласної медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, паспорт серії НОМЕР_1 ,-

- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

23 квітня 2026 року з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постановою від 30 квітня 2026 року справи про адміністративні правопорушення № 161/8777/26; провадження 3/161/2446/26 та № 161/8778/26; провадження 3/161/2447/26 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення об'єднано в одне провадження. Об'єднаній справі присвоєно № 161/8777/26; провадження 3/161/2446/26.

Із протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 210 від 20 квітня 2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи лікарем-кардіологом ( спеціаліст з реабілітації) обласної медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, відповідно до п.2-17 Прикінцевих положень Розділу ХІІІ ЗУ «Про запобігання корупції» (далі - Закону) є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік ( щорічна декларація (продовжується діяльність), чим порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією № 209 від 20 квітня 2026 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи лікарем-кардіологом (спеціаліст з реабілітації) обласної медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, відповідно до п.2-17 Прикінцевих положень Розділу ХІІІ ЗУ «Про запобігання корупції» (далі - Закону) є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування « при звільненні», чим порушив вимоги ч.2 ст. 45 Закону, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією 24.09.2025 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованих йому правопорушеннях, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП, визнав. Суду пояснив, що дійсно він у вказані строки, всупереч зазначених вимог Закону, своєчасно не подав декларацію, у зв'язку із тим, що не приділив даному обов'язку належної уваги. В своїх діях не мав злого умислу та не мав наміру порушувати законодавство.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП, та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Пунктом 9 ст. 1 Закону передбачено, що корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до п. 2-17 Прикінцевих Положень Розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що голови та члени медико-соціальних експертних комісій, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням повноважень голови або члена медико-соціальної експертної комісії, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону.

Судом встановлено, що згідно наказу № 114/ос від 01.09.2022 «Про прийняття на роботу ОСОБА_1 » ОСОБА_1 було призначено на посаду лікаря-кардіолога (спеціаліст з реабілітації) обласної медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи з 02.09.2022 року.

Відповідно до наказу начальника Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи №159/ос від 20.12.2024 «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 було звільнено з посади лікаря-кардіолога (спеціаліст з реабілітації) обласної медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи 31.12.2024, за угодою сторін відповідно до п. 1 ст. 36 КЗпП України.

Відповідно до вимог абзацу 2, частини 2 ст. 45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як вбачається з даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність) подав 09.04.2026 року о 09:47 год. А декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік «при звільненні» 09.04.2026 року о 09:24 год.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні» та декларацію за 2024 рік щорічна декларація, як це передбачено ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення, витягами з Державного реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ст.36 ч.2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

У даному випадку обидва правопорушення є рівнозначними, враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності не притягувався, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45, 52 Закону України «Про запобігання корупції», суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та на підставі ч.2 ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

(Реквізити сплати: Рахунок отримувача: UA428999980313010106000003550; Назва отримувача коштів: ГУК у Волинській обл./м.Луцьк/21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998).

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.

(Реквізити сплати: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).

Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 1700 гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області Т.М.Філюк