04 травня 2026 р. № 400/4468/26
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О., ознайомившись з позовною заявою:
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
доІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 ,
провизнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 , звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Суд перевірив відповідність позовної заяви вимогам, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, і дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Подана квитанція № 8631-6545-0673-6898 від 24.04.2026 про сплату судового збору у сумі 1331,20 грн. не може вважатися належним доказом сплати судового збору з огляду на наступне.
Предметом адміністративного позову є матеріально-правова вимога позивача до відповідача щодо ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, виражена в позовній заяві. Така вимога опосередковується спірними правовідносинами, змістом яких є суб'єктивні права і обов'язки позивача та відповідача.
Визначення кількості позовних вимог для цілей сплати судового збору ґрунтується на самостійності та характері вимог, коли позивач просить суд покласти на відповідача окремий, самостійний обов'язок, реалізація якого не є частиною виконання іншого обов'язку.
Зі змісту заявленої позовної вимоги вбачається, що її предметом є зобов'язання відповідача підготувати довідки про розмір грошового забезпечення за 2023, 2024, 2025, 2026 роки.
Так, довідка про розмір грошового забезпечення є самостійним документом, який видається органом, з якого особу було звільнено із служби, для проведення перерахунку пенсії, та в якій зазначаються складові грошового забезпечення військовослужбовця (посадовий оклад та інші), зі зміною яких проводиться перерахунок пенсії.
Розмір посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу військовослужбовців станом на 1 січня 2023, 2024, 2025, 2026 років визначалися виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. В подальшому правове регулювання грошового забезпечення військовослужбовців зазнало змін, визначивши для цих цілей прожитковий мінімум для працездатних осіб у вигляді сталої величини.
Враховуючи щорічну зміну правового регулювання в питаннях грошового забезпечення військовослужбовців розміру та його складових, наявні підстави вважати, що фактичні та юридичні підстави, які породжують право особи на звернення до суду за отриманням довідки про розмір грошового забезпечення за кожний календарний рік, є диференційованими.
Як наслідок, видача довідок за окремий календарний рік є самостійним юридичним обов'язком уповноваженого органу, оскільки його реалізація потребує проведення окремого перерахунку грошового забезпечення військовослужбовця за кожний бюджетний рік з урахуванням зміни складових грошового забезпечення у відповідному році та оформлення у вигляді окремого документа відповідно.
Відтак, наявні підстави для висновку, що позовні вимоги про зобов'язання відповідача підготувати довідки про розмір грошового забезпечення за 2023, 2024, 2025, 2026 мають різний предмет, оскільки кореспондують окремим способам захисту, що випливають з самостійних обов'язків уповноваженого органу.
Позовна вимога про зобов'язання підготувати довідки про розмір грошового забезпечення за 2023, 2024, 2025, 2026 роки не є однією позовною вимогою в розумінні Закону “Про судовий збір» для визначення розміру сплати судового збору за подання позовної заяви, оскільки: зміст зобов'язання полягає у підготовці й наданні довідок окремо з кожної нормативної підстави (зокрема у період 2023, 2024, 2025, 2026 років); кожна довідка є окремим індивідуальним актом, що має власний зміст, та яка виражена в індивідуальній формі, та є у подальшому, зокрема, для органів Пенсійного фонду України, окремою підстави для здійснення перерахунку пенсії за відповідний період, а тому зобов'язання органу її видати за певний період є самостійним способом захисту прав позивача, що дає змогу стверджувати про подільність предмету позову.
Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 18.12.2025 року у справі № 580/2749/25.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Згідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1331,20 грн.
Позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру.
Згідно до ч. 3 ст. 6 Закону України “Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно, сума судового збору в даному випадку має складати 5324,80 грн.
Тому позивачу слід подати суду докази сплати судового збору у розмірі 3993,60 грн.
Судовий збір сплачується на реквізити: отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг м. Миколаїв/22030101; код отримувача: 37992030; рахунок отримувача: UA838999980313191206084014478; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код класифікації доходів:22030101; відомча ознака: “ 84» Окружні адміністративні суди; найменування збору: судовий збір (державна судова адміністрація України, 050); призначення платежу: судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) до (ПІБ чи назва установи, організації відповідача) установи, організації позивача) до (ПІБ чи назва установи, організації відповідача).
Наслідками подання позовної заяви без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, є залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позову шляхом подання суду доказів сплати судового збору у сумі 3993,60 грн., сплаченого на реквізити: отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг м. Миколаїв/22030101; код отримувача: 37992030; рахунок отримувача: UA838999980313191206084014478; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код класифікації доходів:22030101; відомча ознака: “ 84» Окружні адміністративні суди; найменування збору: судовий збір (державна судова адміністрація України, 050); призначення платежу: судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) до (ПІБ чи назва установи, організації відповідача) установи, організації позивача) до (ПІБ чи назва установи, організації відповідача).
3. Роз'яснити позивачу, що наслідками невиконання ухвали суду відповідно до частини 5 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України є повернення позовної заяви.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т. О. Гордієнко