04.05.2026 Справа №607/9582/26 Провадження №2-а/607/307/2026
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Воробель Н.П., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту патрульної поліції (м. Київ, вул. Федора Ернста, 3) про скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення у сфері дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі,
встановила:
у провадження Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області надійшла адміністративна справа №607/9582/26 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення у сфері дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.04.2026, справу № 607/9582/26, провадження № 2-а/607/307/2026, передано на розгляд головуючій судді Воробель Н.П.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 ст. 25 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 6 ст. 171 КАС України суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Як установлено судом з даних Єдиного державного демографічного реєстру, позивач ОСОБА_1 зареєстрований в АДРЕСА_1 .
Водночас із позовної заяви вбачається, що звернення до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області обґрунтоване місцем тимчасового перебування позивача у м. Тернополі у зв'язку із сімейними обставинами.
Однак саме лише фактичне тимчасове перебування особи без відповідної реєстрації не є підставою для визначення територіальної підсудності справи за таким місцем.
Крім того, позивач у позовній заяві зазначив відповідачем Департамент патрульної поліції, що розташований у м. Києві, вул. Федора Ернста, 3, а відтак підстав для розгляду даної справи Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області також не вбачається.
З огляду на викладене, з урахуванням положень частини першої статті 25 КАС України, суд доходить висновку, що позивач реалізував своє право на вибір підсудності за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження), а тому дана справа підлягає розгляду адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на м. Ковель Волинської області, тобто Ковельським міськрайонним судом Волинської області.
Згідно з ч. 5 ст. 171 КАС України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Враховуючи викладене, адміністративну справу №607/9582/26 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення у сфері дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, слід передати на розгляд за підсудністю до Ковельського міськрайонного суду Волинської області.
Керуючись ст.ст. 20, 25, 29, 30, 171 КАС України, суддя
постановила:
адміністративну справу №607/9582/26 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту патрульної поліції (м. Київ, вул. Федора Ернста, 3) про скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення у сфері дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, передати на розгляд за підсудністю до Ковельського міськрайонного суду Волинської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Н. П. Воробель