Справа № 950/901/26
Номер провадження 3/950/456/26
28 квітня 2026 року м.Лебедин
Суддя Лебединського районного суду Сумської області Бакланов Р. В.,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від ВП № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, зареєстровану - АДРЕСА_1 , проживаючу - АДРЕСА_2 , не працюючу
по ч. 1 ст.184 КУпАП,
ОСОБА_1 ухиляється від виконання передбачених законодавством обов'язків по вихованню неповнолітнього сина - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що виразилося в тому, що він 10 березня 2026 року о 21 год. 30 хв. по вул. Будильська, 8 в м. Лебедині Сумського району Сумської області на териорії колишньої школи вживав алкогольне пиво.
ОСОБА_1 визнала себе винуватою у скоєнні адміністративного правопорушення, пообіцяла, що такого більше не повториться, що буде краще контролювати дозвілля свого сина.
Крім особистого визнання, вина у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП стверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 28.03.2026 року серії ВБА № 000072, та іншими матеріалами справи.
Вислухавши особу, що притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП тобто ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей.
Враховуючи особу, що притягується до адміністративної відповідальності та скоєне нею правопорушення, суд вважає за необхідне призначити їй покарання у виді попередження.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, що притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 184 КУпАП, П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, і оголосити їй попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 665,60 грн. на користь держави отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача (МФО):899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляції.
Строк пред'явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання - три місяці.
Суддя: Роман БАКЛАНОВ