Справа № 464/7381/25 Головуючий у 1 інстанції: Тімченко О.В.
Провадження № 22-ц/811/1558/26 Доповідач в 2-й інстанції: Ванівський О. М.
про залишення апеляційної скарги без руху
04 травня 2026 року Львівський апеляційний суд у складі судді-доповідача судової палати з розгляду цивільних справ Ванівського О.М., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства Страхова компанія «ІНТЕР-ПОЛІС» на рішення Сихівського районного суду м. Львова від 21 квітня 2026 року у справі за позовом Приватного акціонерного товаристваСтрахова компанія «ІНТЕР-ПОЛІС» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди у порядку регресу, -
Оскаржуваним рішенням в задоволені позову відмовлено.
Рішення суду оскаржив представник Приватного акціонерного товариства Страхова компанія «ІНТЕР-ПОЛІС», подавши апеляційну скаргу.
Проте при вирішенні питання відкриття апеляційного провадження встановлено, що апеляційна скарга не оплачена судовим збором.
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, в порушення пункту 3 частини четвертої статті 356 ЦПК України, до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до вимог частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно пункту 6 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до п.п.6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду у даній справі, враховуючи коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, становить 3633 грн. 60 коп, який повинен бути перерахований або внесений за такими реквізитами:
Найменування суду: Львівський апеляційний суд
Адреса суду: 79008, м.Львів-8, пл. Соборна, 7
Отримувач коштів: ГУК Львів/Личаківський район/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA808999980313131206080013954
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).
При заповненні платіжного документа у графі "код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Виходячи з наведеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху із наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 185, 356 ЦПК України,-
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства Страхова компанія «ІНТЕР-ПОЛІС» на рішення Сихівського районного суду м. Львова від 21 квітня 2026 року - залишити без руху та надати скаржнику строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме:
1) подати Львівському апеляційному суду документ, що підтверджує сплату судового збору або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Попередити скаржника, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернена особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Ванівський О.М.