справа № 991/4058/26
провадження №11-сс/991/319/26
04 травня 2026 року місто Київ
Суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 , перевіривши матеріали апеляційної скарги захисника підозрюваного ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду про продовження строку запобіжного заходу від 30.04.2026 р., -
04.05.2026 року до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду надійшла зазначена апеляційна скарга, яку цього ж дня передано судді-доповідачу. Для її розгляду автоматизованою системою документообігу суду визначено колегію суддів у складі: суддя-доповідач ОСОБА_1 , судді ОСОБА_4 , ОСОБА_5 (протокол передачі справи раніше визначеному складу суду від 04.05.2026 р.).
З матеріалів апеляційної скарги встановлено, що оскаржуваною ухвалою слідчого судді частково задоволено клопотання детектива НАБУ ОСОБА_6 , погоджене прокурором САП ОСОБА_7 , та продовжено на 60 днів, але в межах строку досудового розслідування, строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_2 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, з визначенням застави у розмірі 832 000 грн., з покладенням на підозрюваного у разі внесення застави обов'язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Вирішуючи питання про призначення апеляційної скарги до розгляду, суддя-доповідач виходить з наступного.
Згідно з ч. 3 ст. ст. 392 КПК України, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 309 КПК України, під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про продовження строку тримання під вартою або відмову в його продовженні.
Згідно з вимогами п. 3 ч. 2 ст. 395 КПК України, апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Статтею 422 КПК України визначено, зокрема, що апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді розглядається не пізніш як через три дні після її надходження до суду апеляційної інстанції.
З матеріалів апеляційної скарги встановлено, що її подано захисником через систему «Електронний суд» 03.05.2026 року. Отже, апеляційну скаргу подано на рішення слідчого судді, яке підлягає апеляційному оскарженню, та у визначений КПК України строк, відтак, підстави для її повернення або відмови у відкритті апеляційного провадження відсутні. Відповідно, апеляційна скарга підлягає призначенню до розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 369-372, 422 КПК України,-
1. Призначити розгляд апеляційної скарги захисника підозрюваного ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 30.04.2026 р. на 09 год. 45 хв. 05 травня 2026 року у приміщенні Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (м. Київ, пров. Хрестовий, буд. 4).
2. Повідомити учасників апеляційного провадження про час та місце розгляду апеляційної скарги.
3. Витребувати з Вищого антикорупційного суду матеріали судового провадження за клопотанням про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (справа № 991/4058/26).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1