Рішення від 01.05.2026 по справі 140/731/26

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 травня 2026 року ЛуцькСправа № 140/731/26

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправним та скасування рішення від 08 січня 2026 року щодо неврахування додаткової вислуги років від часу призову на військову службу під час мобілізації до дня фактичного звільнення; зобов'язання врахувати додаткову вислугу років від часу призову на військову службу під час мобілізації до дня фактичного звільнення виходячи із 23 років військової служби та здійснити з 01 листопада 2024 року перерахунок і виплату пенсії за вислугу років у розмірі 59 процентів сум грошового забезпечення.

В обґрунтування позову позивач вказав, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію відповідно до Закону України від 20 січня 2006 року №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ). Поряд з тим ОСОБА_1 з 10 квітня 2022 року проходив військову службу за призовом під час мобілізації та згідно з наказом командира Військової частини НОМЕР_1 від 26 квітня 2024 року №119 був звільнений із військової служби; вислуга років в Збройних Силах України на час звільнення становить 4 роки 6 місяців 25 днів. Позивач, вважаючи, що відповідно до статті 13 Закону №2262-ХІІ має право на перерахунок пенсії із врахуванням додаткової вислуги років, звернувся до відповідача із відповідною заявою 28 жовтня 2024 року, проте отримав відмову. За результатами вирішення спору у судовому порядку рішенням суду від 11 лютого 2025 року у справі №140/13689/24 ГУ ПФУ у Волинській області зобов'язано розглянути заяву від 28 жовтня 2024 року про перерахунок пенсії з урахуванням доданих документів та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду. Відповідач 08 січня 2026 року прийняв рішення, яким відмовив у перерахунку пенсії за вислугу років.

Із таким рішенням ГУ ПФУ у Волинській області позивач не погоджується. Наголосив, що додаткова вислуга років дає підстави для зміни відсоткового розміру отримуваної пенсії за вислугу років (має становити 59 відсотків грошового забезпечення). При цьому за приписами частини другої статті 63 Закону №2262-ХІІ пенсіонер може подати додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, а відповідач повинен виходити зі змісту заяви, а не з формальних вимог до порядку подання документів.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 26 січня 2026 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Відповідач, отримавши ухвалу про відкриття провадження (а.с.21), відзив на позов не подав.

Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши письмові докази, перевіривши доводи позову, суд встановив такі обставини.

Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку у ГУ ПФУ у Волинській області як співробітник органів внутрішніх справ з 02 липня 2009 року та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ, що встановлено рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2025 року у справі №140/13689/24, яке набрало законної сили 10 жовтня 2025 року.

Відповідно до довідки від 15 квітня 2024 року №1382 ОСОБА_1 (а.с.11 зворот) проходив військову службу у Військовій частині НОМЕР_1 з 10 квітня 2022 року та наказом командира Військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 26 квітня 2024 року №119 (а.с.12) військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період - сержанта ОСОБА_1 , звільненого з військової служби у запас (за сімейними обставинами), виключено зі складу частини та всіх видів грошового забезпечення з 26 квітня 2024 року; вислуга років у Збройних Силах України станом на 26 квітня 2024 року становить 04 роки 06 місяців 25 днів (календарна).

28 жовтня 2024 року позивач звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про врахування додаткової вислуги років під час призову на військову службу під час мобілізації до дня фактичного звільнення (а.с.12 зворот-13). Відповідач не прийняв рішення по суті заяви.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2025 року у справі №140/13689/24 визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ у Волинській області щодо неврахування ОСОБА_1 додаткової вислуги років від часу призову на військову службу під час мобілізації до дня фактичного звільнення; зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області розглянути заяву ОСОБА_1 від 28 жовтня 2024 року про перерахунок пенсії з урахуванням доданих документів та прийняти відповідне рішення.

ГУ ПФУ у Волинській області прийняло рішення від 08 січня 2026 року №0330-0308-8/1556 про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років; покликаючись на положення Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402; у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02 березня 2023 року №10-1; далі - Порядок №3-1), рекомендовано звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, через який мають надходити документи, після чого буде вирішуватися питання доцільності проведення перерахунку пенсії з урахуванням додаткової вислуги років (а.с.14 зворот-15).

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Нормативно-правовим актом, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Державному бюро розслідувань та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України, є Закон №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Частиною першою статті 2 Закону №2262-XII установлено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених згідно із Законом №2262-ХІІ пенсій з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову їх на військову службу, зокрема за призовом під час мобілізації, є положення частини третьої статті 2 Закону №2262-XII, згідно з якою пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийняття за контрактом на військову службу чи службу цивільного захисту, в тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, служби цивільного захисту, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення виплата пенсій не припиняється. Після звільнення із служби таких осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або повторного прийняття їх на службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, служби цивільного захисту до дня фактичного звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде меншим за розмір, який вони отримували до призову або повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу в особливий період.

Частинами першою, другою статті 63 Закону України №2262-ХІІ визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

З наведеного слідує, що пенсіонери, яким призначена пенсія на підставі Закону №2262-ХІІ та які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняті на військову службу за контрактом до Збройних Сил України, мають право на перерахунок пенсійного забезпечення з урахуванням додаткової вислуги років від часу такого призову на військову службу до дня фактичного звільнення.

Механізм обчислення вислуги років відповідно до Закону №2262-ХІІ встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» (далі - Постанова №393).

Абзацами першим, другим пункту 1 Постанови №393 передбачено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах “б»-“д», “ж» і “з» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються: військова служба в Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній спеціальній службі транспорту.

Відповідно до пункту 2-1 Постанови №393 для призначення пенсій обчислення календарної вислуги років проводиться згідно з пунктами 1 і 2 цієї постанови.

За приписами пункту “а» частини першої статті 13 Закону №2262-ХІІ пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт “а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України “Про Національну поліцію», звільненим зі служби у Службі судової охорони, Державному бюро розслідувань та звільненим зі служби у Національному антикорупційному бюро України за віком чи через хворобу, звільненим зі служби в органах та підрозділах цивільного захисту за віком чи за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів (частина друга статті 13 Закону №2262-ХІІ).

Звідси слідує, що додаткова вислуга років впливає на розмір пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону №2262-ХІІ, тобто призводить до безумовного збільшення процентного розміру (після 20 років - на 3 проценти грошового забезпечення за кожен рік вислуги).

Пунктом 2 розділу I Порядку №3-1 визначено, що заява про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності подається військовослужбовцем, звільненим зі служби, та особою, яка має право на пенсію згідно із Законом або відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку (заява про призначення/перерахунок пенсії), до органу, що призначає пенсію, через уповноважений орган (структурний підрозділ), який здійснює підготовку документів, необхідних для призначення пенсій Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства юстиції України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Служби судової охорони, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Управління державної охорони України (далі - уповноважений орган (структурний підрозділ)), за останнім місцем служби.

Документи, які необхідні, зокрема, для призначення пенсії визначені у розділі ІІ Порядку №3-1, за змістом пункту 2 якого до заяви про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності додаються, зокрема, такі документи:

1) подання про призначення пенсії, підготовлене уповноваженим органом (структурним підрозділом) (додаток 7 до цього Порядку);

2) витяги з наказів про звільнення та (або) виключення зі списків особового складу (за винятком осіб, окремі періоди проходження служби яких не підлягають розголошенню) або їх копії;

3) розрахунок вислуги років для призначення пенсії / виписка з розрахунку вислуги років для призначення пенсії або їх копії (за винятком осіб, окремі періоди проходження служби яких не підлягають розголошенню);

4) грошовий атестат та довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (додаток 8 до цього Порядку);

5) військово-медичні документи про стан здоров'я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію);

6) документи про страховий стаж особи, які передбачені підпунктом 2 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07 липня 2014 року №13-1) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування») (для призначення пенсії згідно з пунктом “б» статті 12 Закону);

7) документи, що підтверджують право на встановлення особі надбавок, підвищень та інших доплат (за наявності), які передбачені пунктом 4 цього розділу;

Для виплати пенсії пенсіонерам з урахуванням загальної (додаткової) вислуги відповідно до частин другої-четвертої статті 2 Закону №2262-ХІІ подаються документи, передбачені підпунктами 1-7 цього пункту.

Натомість за змістом пункту 3 розділу I Порядку №3-1 заява ... про перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (заява про призначення/перерахунок пенсії (додаток 1 до цього Порядку)), … подається заявником до органу, що призначає пенсію.

Таким чином, в контексті спірних правовідносин підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, є збільшення вислуги років у пенсіонерів із числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за Законом №2262-ХІІ, у разі призову їх на військову службу, зокрема під час мобілізації, що може бути реалізовано шляхом звернення із відповідною заявою пенсіонера, поданою безпосередньо до територіального органу Пенсійного фонду України. Основним документом, який необхідний для здійснення територіальним органом Пенсійного фонду України виплати пенсії з урахуванням додаткової вислуги відповідно до частини третьої статті 2 Закону №2262-ХІІ ініційованої за заявою пенсіонера, є розрахунок вислуги років.

Абзацом другим пункту 1 розділу IV Порядку №3-1 визначено, що заяви (крім заяви про призначення пенсії) приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

За приписами пункту 2 розділу IV Порядку №3-1 при прийманні документів працівник органу, що призначає пенсію: 1) ідентифікує заявника (його представника); 2) повідомляє інформацію щодо умов та порядку призначення пенсії; 3) реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. Фіксує й засвідчує виявлені розбіжності; 4) з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; 5) повідомляє заявника або посадову особу уповноваженого органу (структурного підрозділу) про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; 6) сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; 7) надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем, баз даних згідно з пунктом 15 розділу II цього Порядку; 8) видає заявнику або посадовій особі уповноваженого органу (структурного підрозділу) розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 9 до цього Порядку) та/або надсилає уповноваженому органу (структурному підрозділу) повідомлення про перелік документів, які необхідно подати додатково, та строк їх подання. Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі.

Також необхідно зазначити, що наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2014 року №530 затверджено Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2014 року за №1294/26071; далі - Положення №530).

Згідно з пунктом 2.20 розділу ІІ Положення №530 обчислена в установленому порядку вислуга років (календарна та окремо на пільгових умовах) зазначається в наказах про звільнення військовослужбовців з військової служби і є підставою для призначення їм пенсії за вислугу років.

За змістом пункту 2.10 розділу II Положення №530 органом, який наділений повноваженнями здійснювати підготовку документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, у тому числі на комунікацію із відповідним структурним підрозділом компетентного органу, який наділений повноваженням на обчислення вислуги років, є обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за обраним військовослужбовцем місцем проживання.

Пунктом 3.14 розділу ІIІ Положення №530 передбачено, що за запитом органів Пенсійного фонду України обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (у межах своєї компетенції) доопрацьовує подані документи для призначення пенсії, а також надсилає додаткові документи (або їх завірені копії), які впливають на розмір пенсії. Водночас розрахунок вислуги років для призначення пенсії та витяги з наказів про звільнення і виключення військовослужбовця із списків військової частини долучаються до його особової справи для постійного зберігання.

Така процедура дооформлення документів для перерахунку пенсії зумовлена відсутністю у територіального органу Пенсійного фонду України компетенції самостійно вирішити питання щодо обчислення вислуги років особам, які проходили військову службу.

Поряд з тим суд вважає, що орган Пенсійного фонду не може перекладати на громадянина обов'язок взаємодії між державними органами (у цьому разі Пенсійного фонду України та територіального центру комплектування та соціальної підтримки), а звернення заявника безпосередньо до територіального органу Пенсійного фонду України для призначення (перерахунку) пенсії не зумовлює настання для нього негативного наслідку у вигляді відмови у перерахунку його пенсії з урахуванням додаткової вислуги років, оскільки пенсійний орган не позбавлений можливості вчинити активні дії щодо отримання від компетентного органу додаткових документів.

ГУ ПФУ у Волинській області, приймаючи рішення від 08 січня 2026 року №0300-0306-8/15556 за результатами розгляду заяви позивача від 28 жовтня 2024 року, не вчинило дій, на які має відповідні повноваження, та з формальних підстав відмовило у перерахунку уже призначеної пенсії у зв'язку із додатковою вислугою років. Тому нема підстав вважати, що таке рішення є правомірним та відповідає принципу верховенства права. Відповідач пріоритетом визначив дотримання форми (порядку), а не змісту (суті) вирішення питання, при тому що таке стосується соціального захисту пенсіонера-військовослужбовця, який проходив військову службу під час мобілізації в особливий період. Указана категорія осіб потребує особливої уваги з боку держави в частині дотримання конституційних гарантій соціального захисту.

Частиною першою статті 51 Закону №2262-ХІІ обумовлено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

За приписами частини четвертої статті 45 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Оскільки заява подана позивачем 28 жовтня 2024 року, то позивач претендує на перерахунок пенсії у зв'язку із додатковою вислугою з 01 листопада 2024 року.

Враховуючи тривалість спору між сторонами, переданого на вирішення суду, встановлені у справі обставини, наведені вище положення чинного законодавства, суд вважає, що з метою належного та ефективного захисту права позивача на соціальний захист позов належить задовольнити у спосіб визнання протиправним та скасування рішення від 08 січня 2026 року №0300-0306-8/1556 та зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області здійснити позивачу з 01 листопада 2024 року перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугу років та її виплату з урахуванням додаткової вислуги років, яка виникла від часу призову на військову службу під час мобілізації в особливий період до дня фактичного звільнення.

Між тим, оскільки за змістом статей 2, 5 КАС України судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, вимога про зобов'язання відповідача перерахувати ОСОБА_1 пенсію за вислугу років, виходячи із розміру 59 процентів грошового забезпечення для обрахунку пенсії є передчасною (неправильності визначення процентного розміру спір не стосується). Отже, позов належить задовольнити частково.

За відсутності доказів понесення судових витрат питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 255, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43027, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 6, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 08 січня 2026 року №0300-0306-8/1556.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 з 01 листопада 2024 року перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугу років з урахуванням додаткової вислуги років, яка виникла від часу призову на військову службу під час мобілізації до дня фактичного звільнення, та здійснити виплату пенсії за вислугу років з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Ж.В. Каленюк