Постанова від 04.05.2026 по справі 493/611/26

Справа № 493/611/26

Провадження № 3/493/205/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2026 року м. Балта Одеської області

Суддя Балтського районного суду Одеської області Тітова Т.П., за участю секретаря Сирота О.В., прокурора Якименко С.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, який до адміністративної відповідальності не притягувався,

-за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , перебуваючи з 06.01.2022 року на посаді єгеря Лісничівського лісництва Балтського лісового відділення Філії «Південний лісовий офіс» ДП «Ліси України», будучи звільненим із посади єгеря 07.08.2024 року, перед звільненням із посади єгеря несвоєчасно без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, яку належало подати до 07.09.2024 року, подав її тільки 22.10.2025 року о 08:35 год. ОСОБА_1 , являючись суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», порушив вимоги передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», чим скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, пояснив, що дійсно він несвоєчасно подав електронну декларацію за 2024 рік перед звільненням, оскільки не знав та йому ніхто не сказав, як тільки прийшло повідомлення з Києва відразу подав дану декларацію.

Прокурор в судовому засіданні просила суд притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній порушив строки подачі електронної декларації перед звільненням.

Крім визнання ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, підтверджується такими доказами.

Протоколом № 361/2026 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 24.03.2026 року.

Наказом В.о. директора філії «Південний лісовий офіс» ДП «Ліси України» ОСОБА_2 № 4-к від 05.01.2022 року ОСОБА_1 прийнято на посаду єгеря в Лісничівське лісництво з 06.01.2022 року.

Наказом директора філії «Південний лісовий офіс» ДП «Ліси України» ОСОБА_3 № 174-к від 06.08.2024 року ОСОБА_1 звільнено з посади єгеря Лісничівського лісництва Балтського лісового відділення з 07.08.2024 року.

Витягом з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» послідовності дій користувача ОСОБА_1 за період 29.01.2025 року - 22.10.2025 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 в інформаційно - телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» здійснив вхід/авторизувався 29.01.2025 року. 29.01.2025 року виконував дії в ІТС Реєстр, подав щорічну декларацію за 2024 рік. 22.10.2025 року ОСОБА_1 у персональному електронному кабінеті здійснював заходи щодо заповнення декларації перед звільненням за 2024 рік та о 08:35 год. подав дану декларацію.

Витягом з офіційного веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що датою подання декларації суб'єкта декларування ОСОБА_1 за 2024 рік (перед звільненням) є 22.10.2025 року 08:35.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023 року, декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «при звільненні») - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності. Декларація «при звільненні» подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями тільки 22.10.2025 року о 08:35 год, тобто несвоєчасно.

Таким чином, єгер Лісничівського лісництва Балтського лісового відділення ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями поза межами встановлених строків (не пізніше 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності), а саме 22.10.2025 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Доводи ОСОБА_1 про те, що йому не відомо було про необхідність подання декларації при звільненні спростовуються його особистим підписом про попередження його про обмеження, встановлені ЗУ «Про запобігання корупції» за місцем роботи (а.с. 31-32). Окрім того, незнання законів особою, не може бути підставою для звільнення такої від відповідальності.

Будь-яких інших обставин, які перешкоджали ОСОБА_1 подати декларацію вчасно, останнім зазначено не було та доказів не подано.

У відповідності до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Отже, ОСОБА_1 припиняючи з 07.08.2024 року діяльність на посаді єгеря Лісничівського лісництва Балтського лісового відділення, будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, в порушення ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 22.10.2025 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 судом встановлено щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Розглянувши матеріали справи, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника та ступінь його вини, а також наявність обставини, що пом'якшує відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи порушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Таке покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно з ст. 40-1 ЗУ «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн. (отримувач коштів: ГУК в Од.обл./отг м. Балта/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 37607526, рахунок отримувача: UA228999980313060106000015572, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку отримувача: 899998, призначення платежу*; 21081100,, 04.05.2026 року; справа № 493/611/26, ОСОБА_1 ).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у сумі 665,60 грн. (отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (стандарт IBAN) UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106).

Відповідно до вимог ст. ст. 307, 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу ця постанова надсилається для примусового виконання, у порядку якого стягується з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700,00 грн.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її оголошення.

СУДДЯ