Ухвала від 04.05.2026 по справі 492/596/26

справа № 492/596/26

Провадження № 2/492/728/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2026 року м. Арциз

Суддя Арцизького районного суду Одеської області Черевата В.І.,

розглянувши матеріали справи за позовом ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКР КРЕДИТ ФІНАНС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

ВСТАНОВИВ:

24.04.2026 року до суду надійшла позовна заява ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКР КРЕДИТ ФІНАНС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Відповідно до автоматизованої системи документообігу позовну заяву було розподілено судді Арцизького районного суду Одеської області Череватій В.І.

Вказана справа підлягає направленню за територіальною підсудністю виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до ч. 6 ст. 187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Згідно відповіді з ВОМІРМП УПРЕ ГУ ДМС в Одеській області, відповідач - ОСОБА_1 , з 12.05.2023 року зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до Доброславського районного суду Одеської області.

Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 1 та ч. 3 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо, зокрема справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Згідно ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Підсудністю у цивільному судочинстві розуміється розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ.

Таким чином, суддею встановлено, що даний позов не підсудний Арцизькому районному суду Одеської області, у зв'язку з чим в порядку п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, справа підлягає направленню за підсудністю до Доброславського районного суду Одеської області.

Керуючись ч. 1 ст. 27, п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 31, ч. 6 та ч. 9 ст. 187 ЦПК України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи за позовною заявою ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКР КРЕДИТ ФІНАНС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - направити за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Доброславського районного суду Одеської області (місцезнаходження: 67500, Одеська область, смт. Доброслав, вул. Першотравнева, буд. 51).

Ухвала набирає законної сили в момент її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення та підписання суддею.

Суддя В.І. Черевата

Попередній документ
136204215
Наступний документ
136204217
Інформація про рішення:
№ рішення: 136204216
№ справи: 492/596/26
Дата рішення: 04.05.2026
Дата публікації: 06.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Арцизький районний суд Одеської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (24.04.2026)
Дата надходження: 24.04.2026
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧЕРЕВАТА ВЕРОНІКА ІВАНІВНА
суддя-доповідач:
ЧЕРЕВАТА ВЕРОНІКА ІВАНІВНА
відповідач:
Чебан Артур В'ячеславович
позивач:
ТОВ "УКР КРЕДИТ ФІНАНС"
представник позивача:
Соломко Анастасія Геннадіївна