23 квітня 2026 рокум. ЛьвівСправа № 926/2082/25
Західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючої судді Орищин Г.В.
суддів Галушко Н.А.
Зварич О.В.
секретар судового засідання Хом'як Х.А.
розглянув апеляційну скаргу Чернівецької міської ради
на рішення Господарського суду Чернівецької області від 03.11.2025 (повне рішення складено 13.11.2025, суддя І.В. Марущак)
у справі № 926/2082/25
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Вікарді» м. Київ,
до Чернівецької міської ради, м. Чернівці,
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача:
1) ОСОБА_1 ;
2) ОСОБА_2 ;
3) ОСОБА_3 ;
4) ОСОБА_4 ,
про визнання незаконним та скасування рішення
За участю представників:
від позивача - Волошина Т.Б.
від відповідача - Фуркал С.О. (в режимі відеоконференцзв'язку)
від третіх осіб - не з'явились
Господарський суд Чернівецької області в рішенні від 03.11.2025 ухвалив: - задоволити позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Вікарді»; - визнати незаконним та скасувати рішення Чернівецької міської ради 64 сесії VIII скликання «Про розгляд звернення громадян щодо землекористування за адресою: вул. Ентузіастів, 5», прийняте 29.05.2025 року за № 2332; - стягнути з Чернівецької міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Вікарді» 3028,00 грн судового збору.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням місцевого господарського суду, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку, подавши апеляційну скаргу, в якій просить суд: - прийняти апеляційну скаргу до розгляду та відкрити апеляційне провадження у справі; - скасувати рішення Господарського суду Чернівецької області від 03.11.2025 повністю; - прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовної заяви ТОВ «Вікарді» у повному обсязі; - судовий збір за подання цієї апеляційної скарги покласти на позивача. Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Західного апеляційного господарського суду від 04.12.2025, склад колегії з розгляду справи № 926/2082/25 визначено: головуюча суддя Орищин Г.В., судді Галушко Н.А., Зварич О.В.
Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 19.12.2025 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Чернівецької міської ради, поданої на рішення Господарського суду Чернівецької області від 03.11.2025 у цій справі.
09.01.2026 на адресу Західного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи № 926/2082/25.
Ухвалюючи оскаржуване рішення, місцевий господарський суд виходив з того, що право орендаря на користування земельною ділянкою є гарантованим нормативно-правовими актами і може бути припинене лише у встановленому порядку, а втручання органу місцевого самоврядування у це право має здійснюватися виключно в межах повноважень, визначених Конституцією та чинним законодавством України. З огляду на те, що спірне рішення фактично спрямоване на одностороннє припинення договору за відсутності належних правових підстав, суд дійшов висновку про його протиправність, оскільки воно порушує право позивача на користування земельною ділянкою, у зв'язку з чим позовні вимоги були задоволені.
Відповідач не погодився з ухваленим рішенням місцевого господарського суду та оскаржив його в апеляційному порядку. Зокрема зазначив, що:
- підставою для прийняття спірного рішення стало встановлення факту розміщення на земельній ділянці об'єктів нерухомості, що належать іншим особам. Це обумовлює необхідність врахування їх прав та законних інтересів, оскільки передача ділянки в оренду виключно ТзОВ «Вікарді» створювала ризик порушення прав інших землекористувачів. Таким чином, рішення є спрямованим на забезпечення балансу інтересів усіх суб'єктів;
- Чернівецька міська рада діяла виключно в межах повноважень, визначених чинним законодавством України. Рішення щодо розпорядження комунальною земельною ділянкою прийнято як реалізація права територіальної громади на комунальну власність через уповноважений орган, що прямо передбачено ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельним Кодексом України;
- надання дозволу на виготовлення проєкту поділу земельної ділянки здійснюється в межах компетенції органу місцевого самоврядування та відповідає загальним засадам земельного законодавства і законодавства у сфері землеустрою. Такий дозвіл має виключно підготовчий характер і спрямований на формування технічної документації, необхідної для подальшого впорядкування земельних відносин. Позивач не навів конкретних доводів щодо незаконності цього рішення, а суд першої інстанції не надав цьому належної правової оцінки. Сам по собі дозвіл не змінює правового режиму земельної ділянки та не впливає на чинність договору оренди;
- оскаржуване рішення не спричинило реального припинення права користування земельною ділянкою, оскільки договір оренди не був розірваний у встановленому законом порядку та додаткові угоди не підписані. Таким чином, відсутній факт порушення суб'єктивного права позивача, що є самостійною підставою для відмови у позові.
Процесуальним правом на подання відзиву на апеляційну скаргу позивач не скористався.
Процесуальний хід розгляду апеляційної скарги відображено у відповідних ухвалах Західного апеляційного господарського суду.
В судове засідання з'явились представники позивача та відповідача, які висловили свої доводи та заперечення щодо апеляційної скарги.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши повноважних представників сторін, дослідивши наявні докази, судова колегія встановила такі обставини:
25.11.2003 між Чернівецькою міською радою (відповідач, за договором - орендодавець) та Відкритим акціонерним товариством «Чернівецький емальзавод «Карпати» (за договором - орендар) укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого орендодавець на підставі рішення 14 сесії ХХІV скликання Чернівецької міської ради від 25.09.2003 за № 293 передав у користування орендарю земельну ділянку загальною площею 1,2338 га, розташовану в м. Чернівці на вул. Ентузіастів, 5, згідно з планом землекористування, строком до 18.08.2010 для організації мікроринку (п.1.1 договору).
04.01.2024 ОСОБА_5 на підставі договору купівлі-продажу, укладеного з Відкритим акціонерним товариством «Чернівецький емальзавод «Карпати», набув у власність будівлю, розташовану за адресою: Чернівецька область, Чернівецький район, м. Чернівці, вул. Ентузіастів, буд. 5, відсоток готовності якої становить 21%, кадастровий номер земельної ділянки 7310136300:09:001:0251.
Рішенням Чернівецької міської ради від 29.02.2024 за № 1693 «Про розгляд звернення ОСОБА_5 щодо укладення на новий строк договору оренди землі за адресою АДРЕСА_1 » вирішено, зокрема, укласти на новий строк з ОСОБА_5 договір оренди земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , площею 1,2338 га (кадастровий номер 7310136300:09:001:0251) строком на 5 років для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (код 03.07) (для організації мікроринку, п.1 рішення). Договір оренди земельної ділянки від 25.11.2003 № 1010 вважається припиненим з 05.02.2024 у зв'язку із закінченням строку його дії (п.1.1 рішення). ОСОБА_5 визначено обов'язок укласти з Чернівецькою міською радою договір оренди землі та сплатити плату за фактичне користування земельною ділянкою в еквіваленті орендної плати до цільового фонду міської ради (п.1.2 рішення).
19.03.2024 між Чернівецькою міською радою (орендодавець) та ОСОБА_5 (орендар) укладено договір оренди землі № 12880, відповідно до якого орендодавець на підставі рішення Чернівецької міської ради від 29.02.2024 № 1693 передав у користування земельну ділянку, розташовану за адресою: м. Чернівці, вул. Ентузіастів, 5, загальною площею 1,2338 га, кадастровий номер 7310136300:09:001:0251 (п.1.1, п.2.1, п.2.2 договору). Цільове призначення земельної ділянки - землі для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (код 03.07). Мета використання - для організації мікроринку (п.5.1, п.5.2 договору). Договір укладено строком на п'ять років - до 18.03.2029 включно (п.3.1 договору). Дія договору припиняється у разі закінчення строку дії, викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження, поєднання в одній особі власника та орендаря, а також у випадках смерті фізичної особи-орендаря чи засудження його до позбавлення волі (п.9.2 договору). Договір може бути розірваний за взаємною згодою сторін або в судовому порядку у разі невиконання чи неналежного виконання зобов'язань, а також в інших випадках, передбачених законом (п.9.3, п.9.4 договору). Сторони досягли згоди, що розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається у випадках: несплати орендарем орендної плати протягом року; проведення орендарем без письмової згоди орендодавця на орендованій земельній ділянці будівництва будівель і споруд, яке не передбачене метою використання земельної ділянки, що визначена пунктом 5.2 договору. У цьому випадку орендар повинен звільнити земельну ділянку від самочинно збудованих будівель чи споруд та привести її у належний для використання стан. У разі його відмови орендодавцем вирішується питання самочинного будівництва в порядку, визначеному чинним законодавством; передачі орендарем без дозволу орендодавця земельної ділянки в користування (суборенду) іншим фізичним та/або юридичним особам (п.9.5 договору).
29.04.2024 Бурлака В.В. передав Товариству з обмеженою відповідальністю «Вікарді» у власність об'єкт незавершеного будівництва (21% готовності), розташований за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7310136300:09:001:0251, що підтверджується актом приймання-передачі майна до статутного капіталу від 29.04.2024.
27.05.2024 між Чернівецькою міською радою та ТзОВ «Вікарді» укладено додатковий договір № 1/12880 до договору оренди землі від 19.03.2024 № 12880, яким внесено зміни до окремих пунктів договору, зокрема викладено в новій редакції положення щодо підстав припинення договору (п.9.2.4), яким визначено припинення договору у разі ліквідації юридичної особи-орендаря. ТзОВ «Вікарді» набуває прав та обов'язків орендаря за договором з 29.04.2024 (п. 8 додаткового договору).
10.03.2025 ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4 звернулися до Чернівецької міської ради із заявою, у якій зазначили, що є власниками нежитлових будівель за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується витягами з реєстру речових прав. Також, вони повідомили, що земельна ділянка за адресою АДРЕСА_1 перебувала в орендному користуванні ВАТ «Чернівецький емальзавод «Карпати» з 2003 року, а згодом була передана новому орендарю.
Заявники вказали, що при прийнятті рішення щодо передачі земельної ділянки Бурлаці В.В. в оренду не були враховані відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх права, як власників нерухомості, розташованої на суміжній земельній ділянці, у зв'язку з чим просили привести рішення у відповідність вимогам закону та врахувати їх інтереси.
20.05.2025 зазначені особи звернулися до Чернівецької міської ради із заявою про внесення змін до договору оренди землі № 12880 від 19.03.2024 шляхом включення їх до складу орендарів.
Рішенням Чернівецької міської ради № 2332 від 29.05.2025 «Про розгляд звернення громадян щодо землекористування за адресою вул. Ентузіастів, 5» вирішено розірвати договір оренди землі від 19.03.2024 № 12880, укладений з ТзОВ «Вікарді», щодо земельної ділянки площею 1,2338 га (кадастровий номер 7310136300:09:001:0251), яка використовувалася для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (код 03.07) з метою організації мікроринку.
Зокрема, з преамбули вказаного рішення вбачається, що, відповідно до Земельного кодексу України, Цивільного кодексу України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про оренду землі», Закону України «Про землеустрій», Закону України «Про Державний земельний кадастр», ст.13, 19 Цивільного кодексу України, розглянувши заяви громадян, враховуючи нововиявлені обставини та пропозиції депутатів міської ради VIII скликання під час засідання міської ради, Чернівецька міська рада вирішила відповідно до ст.13, 19 Цивільного кодексу України розірвати договір оренди землі № 12880 від 19.03.2024 з орендарем (Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІКАРДІ») за адресою: вул. Ентузіастів, 5, площею 1,2338 га (кадастровий номер 7310136300:09:001:0251).
Наявність нерухомого майна третіх осіб за адресою: м. Чернівці, вул. Ентузіастів, 5-А підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек та Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 437043333 від 27.07.2025.
Вважаючи, що оскаржуване рішення Чернівецької міської ради про розірвання договору оренди землі прийнято за відсутності передбачених законом та договором підстав і порушує його права як законного орендаря та землекористувача земельної ділянки, Товариство з обмеженою відповідальністю «Вікарді» звернулось до суду за захистом порушеного права з позовом про визнання незаконним та скасування відповідного рішення.
Перевіривши наявні матеріали справи на предмет правильності застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла таких висновків:
Згідно зі ст.60 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Згідно зі ст. 4, 5 ЗУ «Про оренду землі», орендодавцями земельних ділянок комунальної власності є сільські, селищні та міські ради в межах визначених законом повноважень, а орендарями - фізичні та юридичні особи, яким на підставі договору належить право володіння і користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 зазначеного Закону, договір оренди землі є договором, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на визначений строк, а орендар - використовувати її відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Договір оренди землі укладається у письмовій формі та за бажанням однієї зі сторін може бути нотаріально посвідчений (ст. 14 цього Закону).
Положеннями ст. 24, 25 ЗУ «Про оренду землі» визначено права та обов'язки орендодавця і орендаря. Зокрема, орендодавець має право вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням відповідно до умов договору, дотримання вимог екологічної безпеки та своєчасного внесення орендної плати, а також зобов'язаний не вчиняти дій, що перешкоджають користуванню земельною ділянкою. Орендар, у свою чергу, має право самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору, за письмовою згодою орендодавця здійснювати забудову в установленому законом порядку, а також зобов'язаний розпочати використання земельної ділянки у строки, визначені договором, зареєстрованим у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст.27 вказаного Закону, орендареві забезпечується захист його права на орендовану земельну ділянку нарівні із захистом права власності на земельну ділянку відповідно до закону. Орендар в установленому законом порядку має право витребувати орендовану земельну ділянку з будь-якого незаконного володіння та користування, на усунення перешкод у користуванні нею, відшкодування шкоди, заподіяної земельній ділянці будь-якими особами.
Згідно зі ст. 31 ЗУ «Про оренду землі», договір оренди землі припиняється у разі: закінчення строку, на який його укладено; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або її примусового відчуження з мотивів суспільної необхідності в установленому законом порядку; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; смерті фізичної особи-орендаря, її засудження до позбавлення волі та відмови осіб, визначених ст. 7 цього Закону, від виконання договору; ліквідації юридичної особи-орендаря; припинення дії договору, укладеного в межах державно-приватного партнерства, у тому числі концесійного договору; припинення (розірвання) спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до законодавства про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями, а також в інших випадках, передбачених законом. Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін, а на вимогу однієї зі сторін - достроково за рішенням суду у встановленому законом порядку. Одностороннє розірвання договору не допускається, якщо інше не передбачено законом або умовами договору.
Відповідно до ст. 32 ЗУ «Про оренду землі», на вимогу однієї зі сторін договір може бути достроково розірваний за рішенням суду у разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених ст. 24 і 25 цього Закону та умовами договору, у випадку випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, що істотно перешкоджає його використанню за цільовим призначенням, а також з інших підстав, визначених земельним законодавством.
З аналізу наведених норм вбачається, що припинення договору пов'язується із закінченням строку його дії або настанням обставин, які унеможливлюють подальше виконання сторонами своїх зобов'язань, тоді як розірвання договору є формою його дострокового припинення, що здійснюється за взаємною згодою сторін або на вимогу однієї зі сторін з підстав, визначених законом, за рішенням суду чи в односторонньому порядку, якщо це прямо передбачено законом або договором.
Статтею 651 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.
У разі розірвання договору зобов'язання сторін припиняються. У разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили (ч.2,3 ст.653 ЦК України).
Відповідно до ст.152 ЗК України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших, передбачених законом, способів.
Відповідно до ч.10 ст.59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Відповідно до ст. 21 ЦК України, суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, між Чернівецькою міською радою та Бурлакою В.В., правонаступником якого у зобов'язанні є ТзОВ «Вікарді», укладено договір оренди земельної ділянки від 19.03.2024 за № 12880, умовами якого, зокрема, визначено вичерпний перелік підстав для припинення та розірвання договору, у тому числі випадки, коли допускається його одностороннє розірвання.
Відповідно до погоджених сторонами умов договору, одностороннє розірвання можливе у разі несплати орендної плати протягом року, здійснення самочинного будівництва без згоди орендодавця або передачі земельної ділянки у користування іншим особам без відповідного дозволу. Інших підстав для одностороннього припинення договір не містить.
Як вбачається зі змісту оскаржуваного рішення Чернівецької міської ради № 2332 від 29.05.2025, підставою для розірвання договору визначено наявність на суміжній території об'єктів нерухомого майна, що належать іншим особам, та необхідність врахування їх інтересів.
Однак, така обставина сама по собі не є передбаченою ні законом, ні умовами укладеного між сторонами договору підставою для його одностороннього розірвання. Наявність об'єктів нерухомості третіх осіб, навіть за умови необхідності врегулювання земельних відносин з їх участю, не свідчить про порушення орендарем договірних зобов'язань та не унеможливлює використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.
Матеріали справи не містять доказів наявності обставин, визначених договором як підстави для одностороннього розірвання, зокрема порушення позивачем обов'язку щодо внесення орендної плати, здійснення самочинного будівництва або передачі земельної ділянки у користування іншим особам без згоди орендодавця.
Приймаючи рішення про розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку, відповідач фактично змінив умови зобов'язання та припинив його поза межами передбаченого законом і договором порядку, що суперечить принципу обов'язковості договору та вимогам цивільного законодавства.
У разі наявності наміру припинення договірних правовідносин з підстав, не передбачених умовами договору як підстави для одностороннього розірвання, орендодавець зобов'язаний діяти у загальному порядку, шляхом направлення пропозицій іншій стороні або звернення до суду з вимогою про розірвання договору за наявності передбачених законом підстав.
Посилання апелянта на здійснення Чернівецькою міською радою своїх повноважень як органу, уповноваженого розпоряджатися землями комунальної власності, не спростовує встановлених судом порушень, оскільки реалізація таких повноважень повинна здійснюватися з дотриманням вимог чинного законодавства та взятих на себе договірних зобов'язань. Наявність дискреційних повноважень не надає органу місцевого самоврядування права діяти всупереч визначених законом повноважень.
Також не заслуговують на увагу доводи апелянта щодо підготовчого характеру оскаржуваного рішення, оскільки його зміст не обмежується наданням дозволів чи ініціюванням певних процедур, а містить імперативне положення про розірвання договору оренди землі, що має самостійні юридичні наслідки.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржуване рішення Чернівецької міської ради прийнято без наявності передбачених законом та договором підстав для одностороннього розірвання договору оренди землі, з порушенням встановленого порядку припинення договірних правовідносин, у зв'язку з чим воно є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Відповідно до ч.1 ст.2 ГПК України, завданням господарського судочинства є своєчасне вирішення спорів, а дотримання розумних строків розгляду справи є однією з основних засад судочинства незалежно від форми її розгляду.
Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження визначається з огляду на обставини справи з урахуванням, зокрема, її складності, поведінки учасників процесу та органів державної влади, а також значення предмета спору для заявника (рішення у справах «Савенкова проти України», «Папазова та інші проти України»).
Розумність строків залежить від об'єктивної необхідності для вчинення процесуальних дій і прийняття рішень із врахуванням зазначених критеріїв.
Таким чином, суд апеляційної інстанції вважає за можливе розглянути апеляційну скаргу у розумний строк, тобто такий, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій і вирішення справи з метою забезпечення судового захисту.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що місцевим господарським судом повно і всебічно досліджено обставини справи, надано оцінку доказам у їх сукупності та правильно застосовано норми матеріального і процесуального права. Доводи апеляційної скарги зводяться до переоцінки встановлених обставин і не містять належного обґрунтування підстав, передбачених процесуальним законом, для зміни чи скасування оскаржуваного рішення.
Судові витрати, у відповідності до ст. 129 ГПК України, покладаються на скаржника.
Керуючись ст. 129, 269, 270, 275, 276, 282, 284 ГПК України, Західний апеляційний господарський суд
В задоволенні вимог апеляційної скарги Чернівецької міської ради відмовити.
Рішення Господарського суду Чернівецької області від 03.11.2025 у справі № 926/2082/25 залишити без змін.
Судові витрати за подання апеляційної скарги покласти на скаржника.
Постанова набирає законної сили з дня її ухвалення і може бути оскаржена до Верховного Суду протягом двадцяти днів з дня її проголошення.
Справу повернути в Господарський суд Чернівецької області.
Повний текст постанови складено 04.05.2026.
Головуюча суддя Г.В. Орищин
суддя Н.А. Галушко
суддя О.В. Зварич