Постанова від 16.01.2026 по справі 761/50391/25

Справа № 761/50391/25

Провадження № 3/761/493/2026

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Слободянюк Павло Леонідович, за участю секретаря Власенко В. С., прокурора Дяченка В., особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , обіймаючи посаду лікаря-психіатра амбулаторної психіатричної допомоги, відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, 13.09.2024 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 14.10.2024 об 11:08, тобто несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) за 2024 рік, шляхом заповнення електронної форми з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті.

Крім того, ОСОБА_1 , 13.09.2024 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 04.06.2025 о 21:54, тобто несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2024 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті.

Під час судового розгляду справи прокурор вважав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 винуу вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав, при цьому пояснив, що подання відповідних електронних декларацій із запізненням пов'язано з технічними проблемами з електронним ключем.

Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов такого висновку.

Як встановлено в судовому засіданні, відповідно до наказу ДУ «ТМО МВС України по місту Києву та Київській області» від 01.04.2024 № 75а о/с, ОСОБА_1 , у зв'язку з виробничою необхідністю, було залучено до роботи медичної (військово-лікарської) комісії лікарів-психіатрів Центру психіатричної допомоги та професійного відбору.

Згідно з Положенням про Медичну (військову-лікарську) комісію ДУ «ТМО МВС України по місту Києву та Київській області» від 25.10.2023 (далі - Положення), Медична (військова-лікарська) комісія ДУ «ТМО МВС України по місту Києву та Київській області» - є штатною військово-лікарською комісією.

У відповідності до «Розділу 2. Структура та штат» цього ж Положення, Медична (військова-лікарська) комісія комплектується лікарями з клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, отоларингологія, офтальмологія, дерматовенерологія тощо), які мають відповідну спеціалізацію, кваліфікаційну категорію та досвід роботи в закладах охорони здоров?я, військово-лікарських комісіях. У разі потреби до роботи у Медичну (військово-лікарську) комісію на правах членів можуть залучатись інші лікарі-спеціалісти ТМО.

Наведений пункт Положення аналогічний до змісту Наказу МВС 03.04.2017 № 285 «Про затвердження Положення про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС», де у ч. 2 Розділу 2 зазначено, що штатними медичними (військово-лікарськими) комісіями є Центральна медична (військово-лікарська) комісія Державної установи «Головний медичний клінічний центр Міністерства внутрішніх справ України», медична (військово-лікарська) комісія державних установ «Територіальне медичне об?єднання Міністерства внутрішніх справ України» по областях, місту Києву та Київській області. У ч. 8 цього ж Розділу вказано, що психіатричне, психологічне, психофізіологічне обстеження проводяться лікарями-психіатрами, клінічними психологами (лікарями-психологами) та лікарями-психофізіологами (лікарями з функціональної діагностики) медичних центрів психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору ДУ ТМО, ДУ ГМКЦ. Лікарі-психіатри та лікарі-психофізіологи (лікарі з функціональної діагностики) беруть участь у роботі медичної (військово-лікарської) комісії на правах її членів.

Наказом ДУ «ТМО МВС України по місту Києву та Київській області» від 09.09.2024 № 231 о/с, ОСОБА_1 , з 13.09.2024, на підставі ст. 38 КЗпП України (у зв?язку з виходом на пенсію), був звільнений.

Через припинення обов?язків, пов?язаних із залученням на правах члена медичної (військово-лікарської) комісії ДУ «ТМО МВС України по місту Києву та Київській області», ОСОБА_1 , 13.09.2024 під підпис ознайомлено щодо необхідності виконання вимог ст. 45 Закону, а саме: упродовж 30 днів з дня припинення діяльності подати декларацію при звільненні, а наступного року після року звільнення, у термін до 1 квітня, подати щорічну декларацію за минулий рік.

Згідно з підпунктом «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ст. 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Отже, ОСОБА_1 , 13.09.2024 фактично припинивши діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подав декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), лише 14.10.2024, тобто несвоєчасно, при цьому доказів поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 згаданої декларації у судовому засіданні здобуто не було.

Крім того, ОСОБА_1 , 13.09.2024 фактично припинивши діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подав щорічну декларацію за минулий 2024 рік (після звільнення), лише 04.06.2025 о 21:54, тобто несвоєчасно, при цьому доказів поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 згаданої декларації у судовому засіданні здобуто не було.

У зв'язку із зазначеним, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями порушив вимоги фінансового контролю, а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), а також декларацію за минулий 2024 рік (після звільнення), тобто своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Разом з тим, враховуючі дані про особу ОСОБА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягався, у письмових пояснення запевнив про недопустимість протиправних дій в майбутньому, зважаючи на те, що в результаті вчинення даного правопорушення суттєвих негативних наслідків не настало, а згідно з матеріалами справи будь-яких відомостей компрометуючого змісту стосовно ОСОБА_1 не виявлено, при цьому, як пояснив останній, причиною несвоєчасного подання електронних декларацій є технічні проблеми з електронним ключем, тому сукупність всіх цих обставин, на переконання суду, свідчить про малозначність вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, а відтак в даному конкретному випадку суд вважає за необхідне звільнити його від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. 22, 40-1, ч. 1 ст.172-6, ст. 221, 279-280, 283-285 КУпАП, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», -

ПОСТАНОВИВ:

За вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м. Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Павло Слободянюк