Рішення від 30.04.2026 по справі 380/26132/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2026 рокусправа № 380/26132/24

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Кедик М.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Шептицької окружної прокуратури до Сокальської міської ради Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Червоноградська окружна прокуратура звернулася до суду з адміністративним позовом до Сокальської міської ради Львівської області , у якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неприведення штатної чисельності працівників та структури Відділу "Служба у справах дітей" Сокальської міської ради Львівської області відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" та статті 12 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування";

- зобов'язати відповідача привести штатну чисельність працівників та структури Відділу "Служба у справах дітей" Сокальської міської ради Львівської області відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" та статті 12 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування".

Ухвалою судді від 06.01.2025 у справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.

У зв'язку із звільненням у відставку судді ОСОБА_1 , внаслідок повторного автоматизованого розподілу справ відповідно до розпорядження від 26.01.2026 № 7/р, адміністративну справу передано на розгляд судді Кедик Марії Василівні.

Ухвалою від 27.01.2026 суддя прийняла до провадження справу № 380/26132/24.

Відповідно до постанови Верховної Ради України «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» від 19.09.2024 № 3984-IX перейменовано Червоноградський район на Шептицький район; місто Червоноград Червоноградського району на місто Шептицький.

Також, згідно з наказом виконувача обов'язків Генерального прокурора від 18.11.2024 № 286 «Про внесення змін до переліку і територіальної юрисдикції окружних прокуратур, затверджених наказом Генерального прокурора від 17.02.2021 № 39 «Про окремі питання забезпечення початку роботи окружних прокуратур», перейменовано Червоноградську окружну прокуратуру Львівської області (з місцем розташування у місті Червонограді), територіальна юрисдикція якої поширюється на Червоноградський район, у Шептицьку окружну прокуратуру Львівської області (з місцем розташування у місті Шептицькому), територіальна юрисдикція якої поширюється на Шептицький район.

На підставі наведеного, суд змінив назву позивача Червоноградської окружної прокуратури на Шептицьку окружну прокуратуру.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що згідно з інформацією Сокальської міської ради від 26.11.2024 встановлено, що на території Сокальської міської ради проживало 7090 дітей, з них: перебувало на первинному обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування перебувало, дітей-сиріт - 47; проживало дітей-сиріт та дітей батьківського піклування - 53 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; перебувало на обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Також, згідно інформації Сокальської міської ради від 18.12.2024 на території Сокальської територіальної громади проживає 7090 дітей, з них проживають у міській місцевості - 4027 дітей, та у сільській місцевості - 3063 дитини. Служба у справах дітей Сокальської міської ради, згідно штатного розпису затверджено структуру у складі 3 осіб, а саме начальника служби та 2-х головних спеціалістів: головний спеціаліст відділу та головний спеціаліст з питань профілактики безпритульності, бездоглядності серед дітей. Також, у складі Служби у справах дітей Сокальської міської ради відсутній спеціальний підрозділ для здійснення функцій щодо опіки та піклування над дітьми - сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, штатна чисельність якого мала б становити не менше 2-х осіб. Зазначене свідчить про те, що штатна чисельність спеціалістів служби у справах дітей Сокальської міської ради не відповідає вимогам ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» та структура не відповідає ст. 12 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», оскільки відповідно до вимог зазначених Законів кількість штатних одиниць спеціалістів Служби у справах дітей повинна складати не менше 5 штатних одиниць, а також повинен бути створений спеціальний підрозділ для здійснення функцій щодо опіки та піклування над дітьми - сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування).

Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку спрощеного провадження, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа. У зазначений в ухвалі строк відзив на позовну заяву не подав.

Неподання відповідачем у строк встановлений судом відзиву на позов кваліфікується судом відповідно до вимог ч. 4 ст. 159 КАС України як визнання позову.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі факти, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та надав їм правову оцінку.

Рішенням Сокальської міської ради від 26.03.2024 № 1446 «Про внесення змін до структури та загальної чисельності апарату Сокальської міської ради та її виконавчих органів» вирішено:

1. Внести зміни до Структури та загальної чисельності апарату Сокальської міської ради та її виконавчих органів, затвердженої рішенням II сесії Сокальської міської ради Львівської області VIII скликання від 21.12.2020 № 9 «Про затвердження структури апарату та загальної чисельності Сокальської міської ради та її виконавчих органів», а саме:

- вести з 1 квітня 2024 року до Структури апарату Сокальської міської ради га її виконавчих органів:

1.1.1. До військово-облікового бюро Сокальської міської ради Львівської області:

- посаду інспектор з військового обліку - 1 (одна) штатна одиниця:

1.2. Ввести з 1 червня 2024 року до Структури апарату Сокальської міської ради та її виконавчих органів:

1.2.1. До відділу «Центр надання адміністративних послуг» Сокальської міської ради Львівської області:

- посаду адміністратор відділу - 1 (одна) штатна посада.

2. Вивести з 1 червня 2024 року:

2.1. з відділу «Центр надання адміністративних послуг» Сокальської міської ради Львівської області:

- посаду державний реєстратор прав на нерухоме майно - 1 (одна) штатна посада та викласти Структуру апарату Сокальської міської ради та її виконавчих органів в нових редакціях станом на 01 квітня 2024 року та 01 червня 2024 року, що додаються.

Відповідно до структури апарату Сокальської міської ради та її виконавчих органів з 01.04.2024, Відділ «Служба у справах дітей» затверджено у складі 3 осіб, а саме начальника служби та 2-х головних спеціалістів: головний спеціаліст відділу та головний спеціаліст з питань профілактики безпритульності, бездоглядності серед дітей.

Червоноградська окружна прокуратура звернулася до голови Сокальської міської ради з запитом від 18.11.2024 № 14.58/03-22-4858ВИХ-24 щодо надання інформації про:

- кількість дітей, які проживають на території Сокальської територіальної громади, а також кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; кількість дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, чи інших вразливих категорій дітей;

- кількість штатних працівників служби у справах дітей територіальної громади із зазначенням посади (заначити скільки передбачено посад, та скільки станом на даний час зайнято посад),

- кількість дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

А також надати належно завірені копії наступних документів:

- рішення про створення служби у справах дітей Сокальської міської ради,

- положення про службу у справах дітей Сокальської міської ради,

- регламенту Сокальської міської ради.

Листом від 26.11.2024 № 3482/02-37 у відповідь на запит Сокальська міська рада Львівської області повідомила орган прокуратури про те, що загальна кількість працівників відділу «Служба у справах дітей» Сокальської міської ради Львівської області згідно зі штатним розписом та фактично працюючих, становить - 3 посадові особи (1- начальник відділу, 1 - головний спеціаліст відділу, 1 - головний спеціаліст з питань профілактики безпритульності, бездоглядності серед дітей).

Шептицька окружна прокуратура звернулася до голови Сокальської міської ради з запитом від 11.12.2024 № 14.58/03-22-5199ВИХ-24 щодо надання інформації про:

- кількість дітей, які проживають на території Сокальської територіальної громади, а також кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; кількість дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, чи інших вразливих категорій дітей;

- кількість штатних працівників служби у справах дітей територіальної громади із зазначенням посади (заначити скільки передбачено посад, та скільки станом на даний час зайнято посад),

- кількість дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

А також надати належно завірені копії наступних документів:

- рішення про створення служби у справах дітей Сокальської міської ради,

- положення про службу у справах дітей Сокальської міської ради,

- регламенту Сокальської міської ради.

Листом від 18.12.2024 № 3661/02-37 у відповідь на запит Сокальська міська рада Львівської області повідомила орган прокуратури про те, що станом на 01 травня 2024 року загальна кількість дітей (від 0 до 18 років), які проживають на території Сокальської територіальної громади становила 7090 дітей. З них: проживають у міській місцевості - 4027 дітей та проживають у сільській місцевості - 3063 дітей. На території Сокальської територіальної громади проживає: 53 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування. З них: проживають у міській місцевості - 17 дітей та проживають у сільській місцевості - 36 дітей; 32 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. З них: проживають у міській місцевості - 9 дітей та проживають у сільській місцевості - 23 дітей. Загальна кількість працівників відділу «Служба у справах дітей» Сокальської міської ради Львівської області згідно штатного розпису та фактично працюючих, становить - 3 посадові особи (1- начальник відділу, 1 - головний спеціаліст відділу, 1 - головний спеціаліст з питань профілактики безпритульності, бездоглядності серед дітей). Окремий підрозділ для здійснення функцій щодо опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування у складі відділу «Служба у справах дітей» Сокальської міської ради Львівської області не створювався.

У зв'язку з неприведенням відповідачем штатної чисельності працівників та структури Відділу "Служба у справах дітей" Сокальської міської ради Львівської області відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" та статті 12 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", прокурор звернувся із даним позовом до суду.

Даючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 131-1 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Право на звернення прокурора або його заступника до суду в інтересах держави передбачене статтями 2, 23 Закону України від 14.10.2014 №1697-VII “Про прокуратуру» (далі Закон № 1697-VII) та статтею 53 КАС України.

Згідно з частинами першою, третьою, четвертою статті 23 Закону № 1697-VІІ представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.

Згідно з частинами четвертою та п'ятою статті 53 КАС України, прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.

Закон України «Про охорону дитинства» визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки України, ефективності внутрішньої політики держави, і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлює основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини.

Відповідно до статті 5 Закон України «Про охорону дитинства» основні засади охорони дитинства та державну політику у цій сфері визначає Верховна Рада України шляхом затвердження відповідних загальнодержавних програм.

Проведення державної політики щодо охорони дитинства, розробку і здійснення цільових загальнодержавних програм соціального захисту та поліпшення становища дітей, підтримки сімей з дітьми, координацію діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади у цій сфері забезпечує Кабінет Міністрів України. Щорічно Кабінет Міністрів України звітує Верховній Раді України про стан демографічної ситуації в Україні, становище дітей та тенденції його змін у ході впроваджених соціально-економічних перетворень.

Відповідно до частин 1, 5, 6 статті 23-1 Закону України «Про охорону дитинства» усі дії щодо дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, спрямовуються на захист прав та інтересів дитини, усунення причин таких обставин і забезпечення безпечних умов її утримання та виховання, надання їй та її батькам комплексу необхідних послуг та соціальної допомоги.

У разі якщо повернення дитини до батьків, інших законних представників є неможливим чи суперечить її інтересам, органи опіки та піклування здійснюють заходи щодо надання дитині статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, захисту її житлових та майнових прав, влаштування в одну із форм виховання, яка найбільше відповідає найкращим інтересам дитини.

Порядок діяльності органів опіки та піклування з питань захисту прав дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною 1 статті 25 Закону України «Про охорону дитинства» діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, мають право на особливий захист і допомогу з боку держави.

Конституція України та Конвенція ООН про права дитини, а також Закон України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» визначають правові основи діяльності органів і служб у справах дітей та спеціальних установ для дітей, на які покладається здійснення соціального захисту і профілактики правопорушень серед осіб, які не досягли вісімнадцятирічного віку.

Згідно з абзацом 2 частини 1 статті 1 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» здійснення соціального захисту дітей і профілактики серед них правопорушень покладається в межах визначеної компетенції на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері сім'ї та дітей, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері сім'ї та дітей, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері сім'ї та дітей, відповідні структурні підрозділи обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських і районних у містах рад.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» штатна чисельність працівників районних, міських, районних у містах служб у справах дітей установлюється з розрахунку один працівник служби не більше ніж на одну тисячу дітей, які проживають у районі, та не більше ніж на дві тисячі дітей, які проживають у місті, районі у місті. Штатна чисельність працівників служб у справах дітей виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку один працівник служби не більше ніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об'єднану територіальну громаду.

Згідно з підпунктами 6, 8 пункту «б» частини 1 статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження: забезпечення школярів із числа дітей-сиріт, дітей з інвалідністю/осіб з інвалідністю I-III групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», які навчаються в державних і комунальних навчальних закладах, безоплатними підручниками, створення умов для самоосвіти; вирішення відповідно до законодавства питань про повне державне утримання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу, закладах професійної (професійно-технічної) освіти та утримання учнів спеціальних закладів освіти, про надання пільг на утримання дітей у пансіонах закладів освіти, а також щодо оплати харчування дітей у закладах освіти (групах подовженого дня).

Відповідно до статті 12 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладаються на служби у справах дітей.

Служба у справах дітей:

- бере участь у здійсненні заходів щодо соціального захисту і захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і несе відповідальність за їх дотримання, а також координує здійснення таких заходів;

- оформляє документи на усиновлення і застосування інших форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, визначених цим Законом;

- оформляє клопотання щодо переведення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на інші форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- здійснює контроль за умовами влаштування і утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- здійснює моніторинг діяльності стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- здійснює інші заходи стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Для здійснення функцій щодо опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, у складі служби у справах дітей створюється окремий підрозділ, діяльність якого визначається в установленому порядку. Штатна чисельність такого підрозділу встановлюється залежно від кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, але має становити не менше двох осіб.

За частиною 1 статті 13 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» служба у справах дітей забезпечує створення і ведення банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

При цьому, штатна чисельність працівників служби у справах дітей, яка не приведена у відповідність до вимог статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», на переконання суду, унеможливлює належне виконання повноважень, покладених на органи місцевого самоврядування у сфері охорони дитинства, забезпечення соціальних та економічних прав дітей, в тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Наведені положення законодавства, у тому числі норми Закону України «Про охорону дитинства» та Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», зобов'язують органи місцевого самоврядування створювати служби у справах дітей для виконання відповідних повноважень з урахуванням вимог законодавства до їх штатної чисельності.

Формулювання частини 7 статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», що цитується вище, передбачає правову норму, що встановлює необхідність визначення штатної чисельності працівників служб у справах дітей селищних рад з розрахунку один працівник не більше ніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об'єднану територіальну громаду.

Затверджуючи та забезпечуючи права і свободи громадян, держава окремими і законами України встановила певні соціальні пільги, компенсації і гарантії, що є складовою конституційного права на соціальний захист, а тому згідно з ч.2 ст. 19, ч. 1 ст. 68 Конституції України є загальнообов'язковими та однаковою мірою мають додержуватися органами державної влади, місцевого самоврядування, їх посадовими особами.

Положення Закону України «Про органи і служби у справах дітей і та спеціальні умови для дітей» зобов'язують органи місцевого самоврядування створювати служби у справах дітей для виконання відповідних повноважень законодавства з урахуванням вимог щодо їх штатної чисельності.

Суд встановив, що станом на 01.05.2024 на території Сокальської територіальної громади проживає 7090 дітей; 53 дитини з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування; 32 дитини, що перебувають в складних життєвих обставинах.

У свою чергу, загальна кількість штатних працівників Відділу «Служби у справах дітей» Сокальської міської ради становить три особи, що суперечить положенням статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей».

Таким чином, доводи представника позивача щодо необхідності збільшення штату працівників Відділу "Служба у справах дітей" Сокальської міської ради Львівської області, є обґрунтованими, а вказані вище обставини свідчать про невиконання відповідачем положень законодавства в частині штатного забезпечення служб у справах дітей за відсутності об'єктивних причин та перешкод для цього.

Таким чином, незважаючи на існування відповідного, конкретно визначеного, нормативного обов'язку, наявності необхідних для його реалізації повноважень та відсутності об'єктивних перешкод, відповідач не забезпечив виконання вимог, передбачених частини сьомої статті 4 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" та статті 12 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", що є підставою для визнання такої бездіяльності протиправною.

Зважаючи на попередній висновок суду про протиправність оскарженої бездіяльності, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для задоволення похідної позовної вимоги зобов'язального характеру.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні критерії відповідачем не дотримані, що зумовило звернення позивача за захистом порушених прав та інтересів до суду.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки під час розгляду справи не залучались свідки та не проводились експертизи, питання про розподіл судових витрат не вирішується.

Керуючись статтями 6, 14, 242, 243, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Шептицької окружної прокуратури (вул. Св.Володимира, 15, м. Шептицький, Львівська область, 80100, ЄДРПОУ 02910031)до Сокальської міської ради Львівської області (вул. Шептицького, 44, м. Сокаль, Львівська область, 80001, ЄДРПОУ 26205171) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неприведення штатної чисельності працівників та структури Відділу "Служба у справах дітей" Сокальської міської ради Львівської області відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" та статті 12 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування".

3. Зобов'язати відповідача привести штатну чисельність працівників та структури Відділу "Служба у справах дітей" Сокальської міської ради Львівської області відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" та статті 12 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування".

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений 30.04.2026.

Суддя Кедик М.В.