30 квітня 2026 року м. Дніпросправа № 340/2868/25
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Юрко І.В. (доповідач),
суддів: Білак С.В., Чабаненко С.В., розглянувши клопотання ОСОБА_3 та ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі 340/2868/25 за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування рішень,-
В провадженні Третього апеляційного адміністративного суду перебуває зазначена вище справа за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Кіровоградській області на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29.01.2026 року.
Ухвалами Третього апеляційного адміністративного суду від 16 березня 2026 року відкрито апеляційне провадження за вказаною апеляційною скаргою та призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні 10 квітня 2026 року.
15.04.2026 року, через систему "Електронний суд" до апеляційного суду надійшла заява від представника позивача - ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
16.04.2026 року, через систему "Електронний суд" до апеляційного суду надійшла заява від представника відповідача - Данілова С.О. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Розглянувши вказані заяви, колегія суддів дійшла висновку про задоволення вказаних клопотання з огляду на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Згідно частини 2 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до частини 3 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
З огляду на те, що вказана заява подана у строку, передбачений частиною 2 статті 195 КАС України та надані докази надсилання такої заяви іншим учасникам справи, з метою забезпечення участі заявника у розгляді апеляційної скарги, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та роз'яснити заявнику його обов'язки для підготовки до проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
Враховуючи викладене, керуючись статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання ОСОБА_3 та ОСОБА_1 про проведення в режимі відеоконференції судового засідання поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
Судове засідання по справі №340/2868/25, яке призначено на 10:00 годину 05 травня 2026 року провести у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за участю представника позивача - ОСОБА_3 (електронна пошта - ІНФОРМАЦІЯ_1 ; засіб зв'язку - НОМЕР_1 ) та представника відповідача - Данілова Сергія Олександровича(електронна пошта - ІНФОРМАЦІЯ_2 ; засіб зв'язку - НОМЕР_2 ).
Зобов'язати ОСОБА_3 та ОСОБА_1 завчасно надіслати на електронну пошту апеляційного суду документ, що посвідчує особу (копію паспорта тощо).
Копію цієї ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає.
Головуючий - суддя І.В. Юрко
суддя С.В. Білак
суддя С.В. Чабаненко