справа №380/5365/26
30 квітня 2026 року
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Ланкевича А.З., розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної гвардії України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
Позивач звернувся з позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Національної гвардії України щодо відмови у виготовленні та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нових довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , розрахованого відповідно до вимог ст.ст.9, 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, які розраховані шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн), встановленого Законами України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», «Про Державний бюджет України на 2025 рік», на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1, 14 до Постанови №704, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах у відсотках, встановлених для відповідної категорії військовослужбовців за відповідною посадою та обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2024 та станом на 2025 роки, для перерахунку пенсії з 01.02.2024 та з 01.07.2025;
- зобов'язати Головне управління Національної гвардії України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нові довідки про розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2024 та станом на 18.06.2025, у відповідності до вимог ст.ст.9, 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, які розраховані шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн.), встановленого Законами України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», «Про Державний бюджет України на 2025 рік», на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1, 14 до Постанови №704, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, а саме - надбавки за особливості проходження служби у розмірі (50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років); премії (520% посадового окладу), які встановлені на 2024 рік та надбавки за особливості проходження служби у розмірі (50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років); премії (520% посадового окладу), які встановлені на 2025 рік та обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2024 рік та станом на 2025 рік, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2024 та з 01.07.2025.
Позивач посилається на те, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної від 13.12.2016 відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ). 23.01.2026 через представника він звернувся до відповідача із заявою про підготовку та надання до пенсійного органу оновлених довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2024 та на 18.06.2025 для перерахунку пенсії з 01.02.2024 та з 01.07.2025відповідно. Листом від 09.02.2026 відповідач повідомив про відсутність правових підстав для видачі нових довідок, посилаючись на те, що рішення про зміну розміру грошового забезпечення станом на 01.01.2024 та 01.01.2025 Кабінет Міністрів України не приймав, а посадові оклади за вказані роки розраховувались виходячи з фіксованої величини 1762,00 грн. Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду. Просить позов задовольнити повністю.
У встановлений судом строк від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому посилається на те, що нова довідка може бути підготовлена виключно на підставі списку Головного управління Пенсійного фонду України у відповідній області, оскільки в ньому зазначаються складові для розрахунку пенсії, та що позивач не надав доказів відмови відповідача надати довідку після надходження відповідного списку. Окрім того, наголошує, що станом на 01.01.2024 та 01.01.2025 посадові оклади і оклади за військовими званнями військовослужбовців Національної гвардії України визначались виходячи з фіксованої величини 1762,00 грн, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481 (далі - Постанова №481), а видача довідок із застосуванням прожиткового мінімуму 3028,00 грн призведе до безпідставного збільшення розміру грошового забезпечення. Просить відмовити у задоволенні позову.
Ухвалою судді від 30.03.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної 13.12.2016 відповідно до Закону №2262-ХІІ.
23.01.2026 через представника позивач звернувся до Головного управління НГУ із заявою про підготовку та надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2024 та 18.06.2025, зокрема, із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, визначених шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн), встановленого законом на 01.01.2024 та 01.01.2025, на відповідний тарифний коефіцієнт, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій.
Листом від 09.02.2026 №ГУ НГУ №27/13/4-Є-1236 Головне управління НГУ відмовило у задоволенні заяви, вказавши, що рішення про зміну розміру грошового забезпечення шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2024 та 01.01.2025, Кабінетом Міністрів України не приймалось; станом на 01.01.2024 та 01.01.2025 посадові оклади та оклади за військовими званнями визначались виходячи з фіксованої величини 1762,00 грн відповідно до Постанови №481.
Не погоджуючись з відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Зазначені обставини та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.
Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.
Відповідно до ч.5 ст.17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).
Згідно з ч.3 ст.43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст.63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з ч.3 ст.51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45).
Відповідно до п.3 Порядку №45 на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби.
30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704), яка набрала чинності 01.03.2018. Пунктом 4 Постанови №704 (у первинній редакції) передбачено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», п.6 якої змінено редакцію п.4 Постанови №704 - замість прожиткового мінімуму «на 1 січня календарного року» запроваджено фіксований показник - прожитковий мінімум «на 1 січня 2018 року».
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №826/6453/18, залишеною без змін постановою Верховного Суду від 20.10.2022, визнано протиправним та скасовано п.6 постанови №103 у частині внесення змін до п.4 Постанови №704.
Відтак з 29.01.2020 підлягає застосуванню первинна редакція п.4 Постанови №704.
12.05.2023 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №481 «Про скасування підпункту 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. №103, та внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704» (далі - Постанова №481), п.2 якої знову змінено п.4 Постанови №704, запровадивши замість прожиткового мінімуму «на 1 січня календарного року» фіксовану розрахункову величину 1762,00 грн. Постанова №481 набрала чинності 20.05.2023.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 у справі №320/29450/24, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2025, визнано протиправним та нечинним п.2 Постанови №481 стосовно внесення змін до п.4 Постанови №704.
Відповідно до ч.2 ст.265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду, тобто з 18.06.2025.
Ключовим питанням у цій справі є те, яка редакція п.4 Постанови №704 підлягала застосуванню станом на 01.01.2024 та 18.06.2025 при визначенні складових грошового забезпечення для цілей перерахунку пенсії позивача.
Усталеною є правова позиція Верховного Суду, яка полягає в тому, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи (постанови Верховного Суду від 12.03.2019 у справі №913/204/18, від 10.03.2020 у справі №160/1088/19, від 10.01.2023 у справі №340/507/22).
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.7 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України. У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
З огляду на визначені в ч.3 ст.7 КАС України загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами, п.2 Постанови №481 в частині, що суперечила нормативно-правовому акту вищої юридичної сили (законам України про Державний бюджет на відповідний рік), не підлягав застосуванню навіть у період своєї формальної чинності - з 20.05.2023 по 17.06.2025. Суд не вправі, вирішуючи спір, застосовувати дефектний нормативно-правовий акт безвідносно до того, чи був він чинним на момент виникнення спірних відносин.
Щодо довідки станом на 01.01.2024.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 №3460-ІХ прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2024 встановлено у розмірі 3028,00 грн. Оскільки у попередньому (2023) році прожитковий мінімум становив 2684,00 грн, відбулося його зростання, що призвело до зростання складових грошового забезпечення, обчислених відповідно до первинної редакції п.4 Постанови №704. За таких обставин у позивача виникло право на отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2024 для перерахунку пенсії з 01.02.2024.
Наведений висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду, викладеній у постанові від 17.02.2026 у справі №520/5814/24: до правовідносин, пов'язаних із оформленням та направленням до органу Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення, визначеного станом на 01.01.2024 відповідно до Постанови №704, під час обчислення розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням має застосовуватися п.4 Постанови №704 в первісній редакції, яка передбачала використання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року, а не редакція, змінена Постановою №481, якою визначено фіксовану розрахункову величину - 1762,00 грн.
Щодо довідки станом на 18.06.2025.
Відповідач стверджує, що прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2025 залишився незмінним (3028,00 грн), а тому підстав для видачі довідки немає.
Оцінюючи вказаний аргумент, суд враховує, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 №4059-ІХ прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2025 справді встановлено у розмірі 3028,00 грн - тобто без зростання у порівнянні з 2024 роком. Однак підставою для видачі довідки станом на 18.06.2025 є не зростання прожиткового мінімуму, а набрання 18.06.2025 законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного суду у справі №320/29450/24, якою визнано протиправним та нечинним п.2 Постанови №481. Саме з цієї дати зникає будь-яка формальна підстава для застосування фіксованої величини 1762,00 грн, і п.4 Постанови №704 у первинній редакції є єдиною чинною нормою.
Аналогічний підхід до правозастосування при вирішенні близьких за змістом правовідносин застосовано Верховним Судом у постанові від 02.04.2026 у справі №520/14547/25 (адміністративне провадження №К/990/47058/25), де предметом спору була довідка станом на 01.01.2025 і Верховний Суд визнав право особи на її отримання із застосуванням первинної редакції п.4 Постанови №704 та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року.
Таким чином, зважаючи на встановлену законодавством правову регламентацію спірних правовідносин та з урахуванням фактичних обставин справи, суд приходить висновку, що відповідач, відмовляючи позивачу у наданні довідок про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2024 та 18.06.2025 відповідно до вимог ст.ст.43 і 63 Закону №2262-ХІІ, положень Постанови №704, із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військовим званням, процентної надбавки за вислугу років, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законами України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 №3460-ІХ та «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 №4059-ІХ, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови №704, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2024 та з 01.07.2025 (з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії), діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Приймаючи до уваги предмет спору у цій справі, а також враховуючи вищенаведені висновки Верховного Суду у справах №520/5814/24 та №520/14547/25, суд вважає, що позов є підставним та підлягає задоволенню.
Водночас щодо вимоги позивача в частині зазначення у довідці відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби у розмірі (50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років); премії (520% посадового окладу), які встановлені на 2024 рік та надбавки за особливості проходження служби у розмірі (50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років); премії (520% посадового окладу), які встановлені на 2025 рік та обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2024 рік та станом на 2025 рік, то така є передчасною, оскільки нові довідки відповідачем ще не видавалися, тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при видачі нових довідок будуть порушені.
До всього, суд звертає увагу, що предметом розгляду даної справи є визначення права позивача на отримання нових довідок, а не їх зміст.
З огляду на викладене, зазначена вимога задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А, згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково.
Щодо судового збору: позивач звільнений від його сплати на підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» як учасник бойових дій у справах, пов'язаних із соціальним захистом, у зв'язку з чим судовий збір відшкодуванню не підлягає.
Керуючись ст.ст.2, 5, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Національної гвардії України (місцезнаходження: вул.Святослава Хороброго, 9-А, м.Київ, 03151; ЄДРПОУ: 08803498) щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці і наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними станом на 01.01.2024 та 18.06.2025, відповідно до вимог ст.ст.43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 №3460-ІХ та Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 №4059-ІХ (3028,00 грн), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, із зазначенням відомостей про надбавку за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2024 та 01.07.2025 основного розміру пенсії позивача.
Зобов'язати Головне управління Національної гвардії України (місцезнаходження: вул.Святослава Хороброго, 9-А, м.Київ, 03151; ЄДРПОУ: 08803498) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) станом на 01.01.2024 та станом на 18.06.2025, відповідно до вимог ст.ст.9, 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 №3460-ІХ (3028,00 грн) - для довідки станом на 01.01.2024, та Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 №4059-ІХ (3028,00 грн) - для довідки станом на 18.06.2025, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, із зазначенням відомостей про надбавку за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2024 та 01.07.2025.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.