Рішення від 30.04.2026 по справі 380/4581/26

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2026 рокусправа № 380/4581/26

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брильовського Р.М. розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

встановив:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, у якій просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови здійснити ОСОБА_1 з 09.11.2023 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 09.11.2023 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» , із врахуванням раніше виплачених сум.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 ( далі - позивач) перебуває на обліку у до Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб » №2262-XII від 09.04.1992, що призначена відповідно до вимог п. «А» ч.1 ст.12 цього Закону в розмірі 68% від суми грошового забезпечення. Вказує про те, що Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26 травня 2025 року справі № 380/6162/24 зобов'язано Головне управління Національної поліції в Тернопільській області здійснити позивачу перерахунок вислуги років та зарахувати до календарної вислуги років, що дає право на обчислення розміру пенсії, вислугу років в пільговому обчисленні, за періоди проходження служби на посаді інспектора відділення по контролю за роботою спеціальних установ управління адміністративної служби міліції Управління МВС України у Львівській області з 19.01.2000 року по 23.01.2003 року та на посаді старшого інспектора відділення організації діяльності спеціальних установ міліції відділу організації охорони громадського порядку управління адміністративної служби міліції Управління МВС України у Львівській області з 23.01.2003 року по 08.07.2003 року - з розрахунку один місяць служби за сорок днів. Вказане рішення виконано, оновлений розрахунок вислуги (27 років 05 місяців 15 днів) направлено до органів Пенсійного фонду. З урахуванням перерахованої вислуги років, пенсія позивача підлягає обчисленню у розмірі 70% грошового забезпечення. Однак відповідач відмовив у проведенні перерахунку, посилаючись на відсутність відповідного зобов'язання у Постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду. Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся із цим позовом до суду.

Ухвалою судді від 17 березня 2026 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач) подав до суду відзив на позовну заяву, в якому з наведеними позивачем у позовній заяві обставинами та вимогами не погоджується повністю. Зазначає про те, що матеріалами справи підтверджено, що позивачу з 09.11.2023 призначено пенсію за вислугу років у розмірі 68% грошового забезпечення на підставі належних документів, поданих уповноваженим підрозділом Національної поліції. При цьому визначення складових грошового забезпечення та їх розміру належить виключно до компетенції відповідних силових органів, а не органів Пенсійного фонду. Згідно з КАС України зобов'язання суб'єкта владних повноважень до вчинення дій можливе лише за умови встановлення протиправної бездіяльності. У цьому випадку відповідач здійснив призначення пенсії на підставі наданих документів та в межах наданих повноважень, а відтак відсутні ознаки протиправної бездіяльності. Додатково вказує про те, що чинним законодавством не передбачено повноважень органів Пенсійного фонду самостійно змінювати (перераховувати) розмір грошового забезпечення або враховувати документи, не подані уповноваженим органом у встановленому порядку. Також Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі від 26.05.2025 № 3 80/6162/24 не покладено на відповідача обов'язку щодо проведення перерахунку пенсії. Відтак просить відмовити у задоволені позову у повному обсязі.

Суд дослідив матеріали справи, всебічно і повно з'ясував усі фактичні обставини, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті та встановив таке.

ОСОБА_1 перебуває на обліку у перебуває на обліку у до Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб » №2262-XII від 09.04.1992, що призначена відповідно до вимог п. «А» ч.1 ст.12 цього Закону в розмірі 68% від суми грошового забезпечення.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26 травня 2025 року справі № 380/6162/24 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково; рішення Львівського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2024 року справі № 380/6162/24 скасовано та прийнято постанову, якою позов задовольнити частково; визнано протиправними дії Головного управління Національної поліції в Тернопільській області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку вислуги років та зарахуванні до календарної вислуги років, яка дає право на обчислення розміру пенсії, вислугу років в пільговому обчисленні, за періоди проходження служби на посаді інспектора відділення по контролю за роботою спеціальних установ управління адміністративної служби міліції Управління МВС України у Львівській області з 19.01.2000 року по 23.01.2003 року та на посаді старшого інспектора відділення організації діяльності спеціальних установ міліції відділу організації охорони громадського порядку управління адміністративної служби міліції Управління МВС України у Львівській області з 23.01.2003 року по 08.07.2003 року - з розрахунку один місяць служби за сорок днів; зобов'язано Головне управління Національної поліції в Тернопільській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок вислуги років та зарахувати до календарної вислуги років, що дає право на обчислення розміру пенсії, вислугу років в пільговому обчисленні, за періоди проходження служби на посаді інспектора відділення по контролю за роботою спеціальних установ управління адміністративної служби міліції Управління МВС України у Львівській області з 19.01.2000 року по 23.01.2003 року та на посаді старшого інспектора відділення організації діяльності спеціальних установ міліції відділу організації охорони громадського порядку управління адміністративної служби міліції Управління МВС України у Львівській області з 23.01.2003 року по 08.07.2003 року - з розрахунку один місяць служби за сорок днів.

На виконання Постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26 травня 2025 року справі № 380/6162/24 Головне управління Національної поліції в Тернопільській області Витягом з наказу у м. Тернопіль ( по особовому складу) від 5.06.2025 №181 о/с внесло зміни у наказ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 7.11.2023 №378 о/с щодо звільнення зі служби в поліції за п.7 ч. 1 ст. 77 ( за власним бажанням) Закону України « Про Національну поліцію» полковника поліції ОСОБА_1 ( 0062954), начальника управління карного розшуку кримінальної поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, з 8.11.2023, вважати Вислуга на день звільнення складає : календарна : 26 років 3 місяці 19 днів; пільгова : 27 років, 5 місяців, 15 днів.

Головне управління Національної поліції в Тернопільській області скерувало до СзППЗ ГУНП у Львівській області відповідно до постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26.05.2025 року у справі № 380/6162/24 оновлений розрахунок вислуги років на ОСОБА_1 з проханням направити документи до Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області.

Головне управління Національної поліції у Львівській області на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26.05.2025 у справі № 380/6162/24 направлено оновлений розрахунок вислуги років на ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 25.09.2025 у якій просив здійснити перерахунок розміру його пенсійного забезпечення згідно листа ГУНП у Львівській області № 2070552025 від 27.06.2025.

Листом від 13.10.2025 №22531-2400/К-52/81300/25 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області відмовило позивачу у вказаному перерахунку. Зазначено про те, що постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі від 26.05.2025 №380/6162/24 жодних зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо перерахунку пенсії не покладено.

Позивач повторно звернувся відповідача із заявою від 23.02.2026 у якій просив здійснити з 09.11.2023 перерахунок та виплату пенсії у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» , виплачених сум.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області листом від 10.03.2026 №1300-0307-8/38711 відмовило позивачу такому перерахунку. Вказано, що постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі від 26.05.2025 №380/6162/24 жодних зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо перерахунку пенсії не покладено.

Позивач вважає такі дії протиправними, відтак звернувся із вказаним позовом до суду.

При прийнятті рішення суд керується такими нормами права.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Відповідно до вимог статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Відповідно до ст. 1 Закону № 2262-ХІІ, особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Військовослужбовці, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які стали особами з інвалідністю за умов, передбачених цим Законом, набувають право на пенсію по інвалідності.

Умови призначення пенсій за вислугу років визначені у статті 12 Закону № 2262-XII (в редакції станом на дату призначення пенсії позивача):

відповідно до п. "а" ч. 1 якої пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах, серед іншого "б"-"д" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2020 або після цієї дати мають вислугу 25 календарних роки і більше. До календарної вислуги років для призначення пенсії зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону;

відповідно до п. "б" ч. 1 особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

При цьому, згідно із п.п. "а" та "б" ч.1 ст.13 Закону № 2262-XII, пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію", звільненим зі служби у Службі судової охорони та звільненим зі служби у Національному антикорупційному бюро України за віком чи через хворобу, звільненим зі служби в органах та підрозділах цивільного захисту за віком чи за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають страховий стаж 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ, поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України (пункт "б" статті 12): за страховий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний повний рік стажу понад 25 років - 1 процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

Статтею 17-1 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов для призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Частиною 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Як встановлено судом з матеріалів справи з 09.11.2023 ОСОБА_1 перебуває на обліку у перебуває на обліку у до Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб » №2262-XII від 09.04.1992, що призначена відповідно до вимог п. «А» ч.1 ст.12 цього Закону в розмірі 68% від суми грошового забезпечення.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26 травня 2025 року справі № 380/6162/24 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково; рішення Львівського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2024 року справі № 380/6162/24 скасувано та прийнято постанову, якою позов задовольнити частково; визнано протиправними дії Головного управління Національної поліції в Тернопільській області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку вислуги років та зарахуванні до календарної вислуги років, яка дає право на обчислення розміру пенсії, вислугу років в пільговому обчисленні, за періоди проходження служби на посаді інспектора відділення по контролю за роботою спеціальних установ управління адміністративної служби міліції Управління МВС України у Львівській області з 19.01.2000 року по 23.01.2003 року та на посаді старшого інспектора відділення організації діяльності спеціальних установ міліції відділу організації охорони громадського порядку управління адміністративної служби міліції Управління МВС України у Львівській області з 23.01.2003 року по 08.07.2003 року - з розрахунку один місяць служби за сорок днів; зобов'язано Головне управління Національної поліції в Тернопільській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок вислуги років та зарахувати до календарної вислуги років, що дає право на обчислення розміру пенсії, вислугу років в пільговому обчисленні, за періоди проходження служби на посаді інспектора відділення по контролю за роботою спеціальних установ управління адміністративної служби міліції Управління МВС України у Львівській області з 19.01.2000 року по 23.01.2003 року та на посаді старшого інспектора відділення організації діяльності спеціальних установ міліції відділу організації охорони громадського порядку управління адміністративної служби міліції Управління МВС України у Львівській області з 23.01.2003 року по 08.07.2003 року - з розрахунку один місяць служби за сорок днів.

На виконання Постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26 травня 2025 року справі № 380/6162/24 Головне управління Національної поліції в Тернопільській області Витягом з наказу у м. Тернопіль ( по особовому складу) від 5.06.2025 №181 о/с внесли зміни у наказ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 7.11.2023 №378 о/с, щодо звільнення зі служби в поліції за п.7 ч. 1 ст. 77 ( за власним бажанням) Закону України « Про Національну поліцію» полковника поліції ОСОБА_1 ( 0062954), начальника управління карного розшуку кримінальної поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, з 8.11.2023, вважати Вислуга на день звільнення складає : календарна : 26 років 3 місяці 19 днів; пільгова : 27 років, 5 місяців, 15 днів.

Головне управління Національної поліції у Львівській області на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26.05.2025 у справі № 380/6162/24 направлено оновлений розрахунок вислуги років на ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області.

Листами від 13.10.2025 №22531-2400/К-52/81300/25 та 10.03.2026 №1300-0307-8/38711 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області відмовило позивачу у вказаному перерахунку. Зазначено про те, що постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі від 26.05.2025 №380/6162/24 жодних зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо перерахунку пенсії не покладено.

Відповідно до пункту 1 Порядку № 3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справі України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (міністерства та інші органи).

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (уповноважені структурні підрозділи).

Відповідно до п. 12 Порядку № 3-1 уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії, ознайомлює з ним особу, якій оформляється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.

Відповідно до Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 17.09.2018 за № 760, на уповноважені структурні підрозділи покладено функції з організації роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства, зокрема, вони приймають від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ заяву про призначення пенсії, документи згідно з Порядком № 31- та у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії та всіх необхідних документів оформляють особі, якій оформляється пенсія, подання про призначення пенсії за формою, установленою Порядком 3-1, та направляють до органу, що призначає пенсії, за місцем проживання особи.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 28.11.2018 у справі № 537/1980/16-а сформувала правовий висновок у подібних правовідносинах щодо компетенції уповноважених органів з питань прийняття рішень про призначення пенсії згідно з Законом № 2262-ХІІ.

Велика Палата Верховного Суду звернула увагу, що саме уповноважені структурні підрозділи здійснюють перевірку поданих звільненими зі служби особами заяв про призначення пенсії, здійснюють обчислення вислуги років для призначення пенсії і встановлюють наявність підстав для її призначення. Після цього такий орган законодавчо наділений компетенцією направити подання про призначення пенсії за вислугу років до територіального органу Пенсійного фонду України або відмовити у такому поданні.

Суд зауважує, що після отримання нового розрахунку вислуги років від уповноваженого органу у відповідача виник обов'язок щодо перерахунку пенсії позивача.

Проте суд встановив, що Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахунку пенсії позивача не провела, разом з тим позивачу відмовлено у проведенні перерахунку пенсії позивача.

Суд наголошує про те, що після отримання від уповноваженого органу оновленого розрахунку вислуги років ОСОБА_1 , у відповідача виник обов'язок для врахування цього розрахунку та відповідно здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії.

Відтак дії відповідача щодо відмови у врахуванні оновленого розрахунку вислуги років позивача та відповідно перерахунку пенсії на підставі наданого уповноваженим органом нового розрахунку вислуги років ОСОБА_1 є протиправними.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити повністю.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За наслідками розгляду цієї справи розподіл судових витрат у відповідності до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі статті 5 Закону України "Про судовий збір".

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови здійснити ОСОБА_1 з 09.11.2023 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 09.11.2023 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» , із врахуванням раніше виплачених сум.

Судові витрати розподілу не підлягають.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяБрильовський Роман Михайлович