Рішення від 29.04.2026 по справі 380/3474/26

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2026 рокусправа № 380/3474/26

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Желік О.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач), у якій просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01.02.2022 на підставі довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області №172-ДВ/5807 від 24.09.2025, виданої станом на 01.01.2022 та з 01.02.2023 на підставі довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області №173-ДВ/5807 від 24.09.2025, виданої станом на 01.01.2023, у відповідності до вимог ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Львівській області перерахувати та виплачувати пенсію ОСОБА_1 з 01.02.2022 на підставі довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області №172-ДВ/5807 від 24.09.2025, виданої станом на 01.01.2022 та з 01.02.2023 на підставі довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області №173-ДВ/5807 від 24.09.2025, виданої станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням раніше проведених виплат та здійснити виплату різниці між максимально нарахованим та фактично виплаченим розміром з 01.02.2022 та з 01.02.2023 по день проведення перерахунку.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що йому призначено пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Вказав, що на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.05.2025 у справі № 380/7903/25, яке набрало законної сили, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області видано довідки на ім'я позивача про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 відповідно до вимог Постанови КМУ №704 від 30.08.2017 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" за відповідною посадою із основними та щомісячними додатковими видами грошового забезпечення (надбавками, доплатами, підвищеннями) і премією. Проте на звернення позивача відповідач вказані довідки для перерахунку пенсії з відповідними складовими не взяв до уваги та у проведенні з 01.02.2022 та з 01.02.2023 відповідних перерахунків пенсії відмовив. Позивач вважає таку відмову відповідача протиправною та такою, що порушує його право на належний соціальний захист, у зв'язку з чим звернувся до суду із цим позовом.

Ухвалою від 02.03.2026 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків.

Ухвалою суду від 09.03.2026 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву.

На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому проти позову заперечив. В обґрунтування відповідач зазначив, зокрема, що: строк звернення позивача до суду пропущено, оскільки пенсія виплачується щомісяця і позивач знав її розмір; після 01.03.2018 Урядом не приймалось рішень, що призвели б до збільшення розміру посадових окладів військовослужбовців; підставою для перерахунку пенсії є збільшення розміру складових грошового забезпечення на підставі відповідного рішення Кабінету Міністрів України, яке не приймалось; довідки виготовлено на виконання рішення у справі №380/7903/25, яким жодних зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не покладено. Просив відмовити у задоволенні позову.

Суд дослідив матеріали справи, всебічно і повно з'ясував усі фактичні обставини, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті та встановив таке.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.05.2025 у справі № 380/7903/25 Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області виготовлено довідки про розмір грошового забезпечення позивача №172-ДВ/5807 від 24.09.2025 станом на 01 січня 2022 року та №173-ДВ/5807 від 24.09.2025 станом на 01 січня 2023 року, в яких вказано розміри грошового забезпечення, розраховані з застосуванням прожиткового мінімуму станом на 01 січня 2022 року та 01 січня 2023 року відповідно.

У зв'язку з видачею таких довідок позивач (в особі представника) звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії на підставі зазначених довідок. Відповідач відмовив у проведенні перерахунку, зазначивши, що після визнання протиправним та скасування пункту 6 Постанови №103 інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсії не приймалося; Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області не є органом, уповноваженим приймати рішення про зміну грошового забезпечення. Позивач не погодився із відмовою відповідача у проведенні перерахунку пенсії на підставі нових довідок, тому звернувся до суду із цим позовом.

При вирішенні спору по суті суд керується таким.

Щодо дотримання позивачем строку звернення до адміністративного суду суд зазначає таке. Відповідач у відзиві стверджує, що позивачем пропущено шестимісячний строк, передбачений частиною 2 статті 122 КАС України, оскільки пенсія виплачується щомісяця і позивач знав її розмір. Суд відхиляє цей довід з огляду на таке.

Судова палата з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Верховного Суду у постанові від 31.03.2021 у справі № 240/12017/19 дійшла висновку, що строк звернення позивача до суду в подібних справах розпочинає перебіг після отримання позивачем листа-відповіді від органу Пенсійного фонду. Аналогічну правову позицію викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.12.2020 у справі №510/1286/16-а, згідно з якою у спорах з органами Пенсійного фонду України особа може дізнатися, що її права порушені, зокрема, при отриманні від органу Пенсійного фонду України відповіді на надісланий запит щодо розміру пенсії.

У цій справі довідки про розмір грошового забезпечення №172-ДВ/5807 та №173-ДВ/5807 були видані 24.09.2025 - тобто лише у вересні 2025 року. До цього моменту позивач об'єктивно не мав можливості звернутись до відповідача із заявою про перерахунок пенсії на підставі оновлених довідок. Після отримання довідок позивач звернувся до відповідача із відповідною заявою, отримав відмову та звернувся до суду 27.02.2026, що відповідає шестимісячному строку з дня отримання листа-відповіді відповідача. Таким чином, позивачем дотримано строк звернення до адміністративного суду.

По суті спору суд зазначає таке.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20.12.1991 (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною 2 статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина 3 статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно із частиною 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частини 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно із частинами 1, 2 та 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону, при цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від 30.08.2017 (далі - постанова № 704) установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 4 постанови № 704 (у первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103), пунктом 6 якої внесено зміни до пункту 4 постанови № 704, якими встановлено залежність розмірів посадового окладу і окладу за військовим (спеціальним) званням від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на 01.01.2018, та вилучено умову, що такий розрахунок повинен проводитися виходячи із 50% розміру мінімальної зарплати, встановленого законом на 1 січня календарного року.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.

Відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Верховний Суд у постанові від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21 зазначив, що на момент набрання чинності постановою № 704 (01.03.2018) пункт 4 цієї постанови було викладено в редакції змін, передбачених пунктом 6 постанови № 103, а саме: « 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14». Верховний Суд наголосив на тому, що Кабінет Міністрів України не уповноважений та не вправі установлювати розрахункову величину для визначення посадових окладів із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який не відповідає нормативно-правовому акту вищої юридичної сили.

Закон України від 14.11.2019 № 294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік», Закон України від 15.12.2020 № 1082-IX «Про Державний бюджет України на 2021 рік» та Закон України від 02.12.2021 № 1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» (далі - Закон № 1928-IX) не містять застережень щодо застосування прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня 2018 року, як розрахункової величини для визначення грошового забезпечення на 2020, 2021 та 2022 роки відповідно.

Відповідно до статті 7 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України. У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Верховний Суд неодноразово наголошував, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи (постанови від 12.03.2019 у справі № 913/204/18, від 10.03.2020 у справі № 160/1088/19, від 09.06.2022 у справі № 520/2098/19).

Отже, з огляду на передбачені частиною третьою статті 7 КАС України правила, а також враховуючи, що постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18 скасовано пункт 6 постанови № 103, яким пункт 4 постанови № 704 було викладено у редакції, що визначала фіксований прожитковий мінімум станом на 1 січня 2018 року, - до спірних правовідносин підлягає застосуванню пункт 4 постанови № 704 в частині, що не суперечить нормативно-правовому акту вищої юридичної сили, із використанням для визначення розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року.

Аналіз правових норм, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин, дає підстави для висновку, що через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема згідно із Законом № 1928-IX, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Суд відхиляє посилання відповідача на те, що пункт 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII забороняє застосовувати мінімальну заробітну плату як розрахункову величину, а отже первинна редакція пункту 4 постанови № 704 не може бути застосована. Встановлене Законом № 1774-VІІІ обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати жодним чином не впливає на спірні відносини, оскільки розрахунковою величиною для визначення посадових окладів є прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня відповідного календарного року. Розмір мінімальної заробітної плати застосовувався лише з іншою метою - для визначення мінімальної величини при розрахунку посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням. Аналогічний підхід до правозастосування при вирішенні близьких за змістом правовідносин застосовано Верховним Судом у постанові від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21.

Суд відхиляє також посилання відповідача на те, що рішенням суду у справі №380/7903/25 жодних зобов'язань на ГУ ПФУ у Львівській області не покладено. Зазначена обставина не впливає на правовий обов'язок відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі поданих належним чином оформлених довідок, що містять відомості про розмір оновленого грошового забезпечення. Підставою для перерахунку є самі довідки, що відповідають вимогам законодавства, а не конкретне рішення суду, яке слугувало підставою для їх видачі.

Доводи відповідача про те, що після 01.03.2018 Уряд не приймав рішень про збільшення грошового забезпечення військовослужбовців, зводяться до нічим не підтверджених припущень і не спростовують висновків суду, адже підставою для перерахунку є не нове рішення Уряду, а застосування пункту 4 постанови № 704 у первинній редакції (із використанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року), що є наслідком скасування пункту 6 постанови № 103 у судовому порядку.

Відповідно до частини 2 статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

У даній справі мали місце наступні обставини (якщо їх узагальнити): позивач є одержувачем пенсії, призначеної відповідно до Закону № 2262-ХІІ; після набрання чинності постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18 виникли підстави для перерахунку пенсії позивача з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня відповідного календарного року; на виконання судового рішення у справі №380/7903/25 Головним управлінням ДСНС у Львівській області видано довідки станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 з урахуванням оновленого прожиткового мінімуму; відповідач відмовив позивачу у перерахунку пенсії на підставі цих довідок.

Таким чином, з урахуванням умов виникнення права на перерахунок пенсії у розумінні Закону № 2262-ХІІ, а також з урахуванням того, що довідки №172-ДВ/5807 від 24.09.2025 станом на 01 січня 2022 року та №173-ДВ/5807 від 24.09.2025 станом на 01 січня 2023 року містять інформацію про розмір оновленого грошового забезпечення позивача, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню шляхом визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії позивача з 01.02.2022 та з 01.02.2023 виходячи із розміру грошового забезпечення, зазначеного у відповідних довідках, та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії позивачу з 01.02.2022 та з 01.02.2023 виходячи з розміру грошового забезпечення, визначеного у вищевказаних довідках, з урахуванням виплачених сум.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача слід стягнути сплачений ним при зверненні до суду із цим позовом судовий збір в розмірі 2129,92 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2022 виходячи із розміру грошового забезпечення, зазначеного в довідці про розмір грошового забезпечення №172-ДВ/5807, виданій 24.09.2025 Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (ЄДРПОУ 13814885) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) із 01.02.2022, виходячи з розміру грошового забезпечення, визначеного у довідці про розмір грошового забезпечення №172-ДВ/5807, виданій 24.09.2025 Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, з урахуванням виплачених сум.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023 виходячи із розміру грошового забезпечення, зазначеного в довідці про розмір грошового забезпечення №173-ДВ/5807, виданій 24.09.2025 Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (ЄДРПОУ 13814885) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) із 01.02.2023, виходячи з розміру грошового забезпечення, визначеного у довідці про розмір грошового забезпечення №173-ДВ/5807, виданій 24.09.2025 Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, з урахуванням виплачених сум.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (ЄДРПОУ 13814885) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 2129 (дві тисячі сто двадцять дев'ять) грн 92 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду, з врахуванням гарантій встановлених пунктом 3 Розділу VI «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Желік О.М.