про внесення виправлень у судове рішення
29 квітня 2026 року м. Кропивницький Справа № 340/3438/25
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши у порядку письмового провадження заяву представника позивача про виправлення описки у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України" про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії, -
Рішенням суду від 25.10.2025 позовні вимоги ОСОБА_1 до Державної установи "Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України" задоволено, та вирішено:
Адміністративний позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної установи "Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України" (пров. Феодосія Макаревського, 1А, м. Дніпро, 49000, ЄДРПОУ 03191673) про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи та зобов'язати Державну установу «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» скасувати рішення Експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи від 13.03.2025 року №ЦО 270.
Представник позивача звернувся із заявою про виправлення описки, в якій вказав, що в резолютивній частині пункту 2 рішення суду допущено описку у даті рішення Експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи, а саме помилково зазначено « 13.03.2025 року», тоді як правильно « 13.01.2025 року».
Відповідно до ч. 1-2 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Суд зазначає, що поняття описки і очевидної арифметичної помилки, визначає, що опискою слід вважати помилку, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, що мають вплив на зміст судового рішення та його виконання. Так, суд може допустити помилку у найменуванні органу чи особи, у назві та реквізитах рішення, яке визнано протиправним, тощо.
Очевидною арифметичною помилкою є порушення правил арифметики при розрахунках завданої шкоди, невиплаченої зарплати тощо. Така помилка може призвести до неправильного визначення розміру задоволення позовних вимог грошового характеру.
Під опискою необхідно розуміти помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може ускладнити виконання судового рішення. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття. При цьому, виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне виправити описку в рішенні суду від 25.10.2025 у справі №340/3438/25, зазначивши вірно в п.2 резолютивної частини рішення дату « 13.01.2025 року».
На підставі викладеного, керуючись ст. 253 КАС України, суд, -
Заяву представника позивача про виправлення описки в рішенні суду від 25.10.2025 по справі №340/3438/25 - задовольнити.
Зробити виправлення в рішенні суду від 25.10.2025 по справі №340/3438/25 та викласти п.2 резолютивної частини рішення, в наступній редакції:
«Визнати протиправними дії Експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи та зобов'язати Державну установу «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» скасувати рішення Експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи від 13.01.2025 року №ЦО 270.»
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги, протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали суду.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА