Справа № 367/5320/26
Провадження №3/367/1225/2026
Іменем України
27 квітня 2026 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Третяк Я.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Бучанського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов протокол серії ВАД № 973021 від 22.04.2026 про вчинення адміністративного правопорушення гр. ОСОБА_1 , відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
12.04.2026 о 15 год. 00 хв., ОСОБА_2 , перебуваючи за адресою свого місця проживання: АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї матері ОСОБА_3 домашнє насильство психологічного характеру та фізичного характеру, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Стаття 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно із пунктом 3.1 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№ 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року№ 64/2022"Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року№ 2102-IX. {Розділ ХІІ доповнено пунктом 3-1згідно із Законом№ 950-IX від 03.11.2020; із змінами, внесеними згідно із Законом№ 1874-IX від 16.11.2021; в редакції Закону№ 2808-IXвід 01.12.2022 (вступив в дію з 23.12.2022 р.).
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення, місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено: АДРЕСА_1 , що не належить до територіальної підсудності Ірпінського міського суду Київської області, та з урахуванням ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» відноситься до Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Враховуючи викладене, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 973021 від 22.04.2026 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП, необхідно повернути до Бучанського РУП ГУ НП в Київській області, для подальшого направлення даних матеріалів за підсудністю до відповідного суду для повного та всебічного розгляду справи.
Керуючись ст. 269, 276, 278 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 973021 від 22.04.2026 про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, повернути до Бучанського РУП ГУ НП в Київській області для подальшого направлення даних матеріалів за підсудністю до відповідного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Я.М.Третяк