Постанова від 30.04.2026 по справі 725/12306/25

Єдиний унікальний номер 725/12306/25

Номер провадження 3/725/2956/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.04.2026 Суддя Чернівецького районного суду м. Чернівці Галичанський О.І., розглянув у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУПАП відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( у протоколі вказано ІНФОРМАЦІЯ_2 ), громадянина України, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , керівника політичної партії «Команда Михайлішина»,

ВСТАНОВИВ:

Із протоколу про адміністративне правопорушення № 50-33/1290 від 12.12.2025 вбачається, що ОСОБА_1 , як керівником політичної партії «Команда Михайлішина» до Національного агенства з питань запобігання корупції не подано звіт за другий квартал 2025 року у строк до 11 серпня 2025року через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.З огляду на неподання звіту за вказаний період до 11 серпня 2025 року уповноважена особа НАЗК кваліфікувала дії ОСОБА_1 за ст. 212-21 КУПАП

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Звернувся до суду із клопотаннями про закриття провадження по адміністративній справі у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого 212-21 КУПАП. Посилався на те, що у зв'язку з перебуванням на військовій службі отримав проблеми із здоров'ям , а тому змушений регулярно проходити лікування і не мав об'єктивної можливості скласти та подати звіт за другий квартал 2025 політичної партії до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Судом досліджено матеріали, зібрані НАЗК і долучені до протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та матеріали , подані безпосередньо ОСОБА_1 .

Так, відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 , ОСОБА_1 являється учасником бойових дій .

Згідно з довідкою госпітальної військово- лікарської комісії № 169 , ОСОБА_1 отримав захворювання, які пов'язані із проходженням військової служби , потребують реабілітації та періодичного стаціонарного лікування.

Згідно довідки КНП " Міська поліклініка №2 " ОСОБА_1 знаходився на лікуванні у денному стаціонарі неврологічного профілю з 03.02.2025 по 11.02.2025.

Відповідно до виписки № 11204 із медичної карти стаціонарного хворого , виданої ОКНП " Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги " ОСОБА_1 проходив лікування у даному медичному закладі з 16.07.2025 по 25.07.2025.

03.09.2025 ОСОБА_1 звернувся до ОКНП "Міська поліклініка № 1" Чернівецької міської ради та згідно виписки із медичної карти амбулаторного хворого , йому визначено повний діагноз ( основне захворювання , супутні захворювання та ускладнення ) G 81.1 Спастична геміплегія 169.4. Наслідки мозкового інсульту , неуточненого як крововилив чи інфаркт.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є керівником політичної Партії "Команда Михайлішина " ( далі Партія) .

Повноваження ОСОБА_1 як керівника Партії підтверджуються витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також іншими матеріалами, доданими до протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

26 грудня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року № 3337-IX (далі - Закон N 3337-XI), який відновив звітування політичних партій та обов'язок Національного агентства перевіряти Звіти.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення політична партія мала подати Звіт за другий квартал 2025 до 11 серпня 2025.

Фактично такий звіт було подано 23.09.2025.

Висновком про результати перевірки Звіту політичної партії про майно , доходи , витрати і зобов'язання фінансового характеру у резолютивній частині щодо результатів аналізу дотримання законодавства у сфері державного контролю за діяльністю політичних партій (арк. 17-18) зазначено , що у звітному періоді у політичної партії , яку очолює ОСОБА_1 відсутні:

-підприємства , установи , організації, засновані/створені на виконання завдань;

- об'єкти нерухомості , цінне рухоме майно ( крім транспортних засобів) , транспортні засоби, цінні папери та нематеріальні активи.

Порушення законодавства щодо використання Партією грошових коштів виключно у безготівковій формі не встановлено .

У звітному періоді внески від фізичних та юридичних осіб не надходили.

У звітному періоді обов'язку Партії щодо проведення щорічного внутрішньопартійного фінансового аудиту та проходження зовнішнього незалежного аудиту фінансової звітності не передбачено.

Судом встановлено , що у період часу , за який потрібно було подати відповідний звіт, ОСОБА_1 декілька разів перебував на лікуванні , що може свідчити про відсутність можливості вчасно сформувати і подати звіт і у свою чергу може вказувати на відсутність умислу на вчинення інкримінованого правопорушення.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, у відповідності до положень ч.1 ст. 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 як керівник Партії повинен був вжити заходи у встановленому порядку та у встановлені строки щодо складання та подання до Національного агентства з питань запобігання корупції Звітів Партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. При цьому суду надані документальні підтвердження тому , що ОСОБА_1 страждає від часткової втрати здоров'я внаслідок участі у бойових діях, у зв'язку з чим протягом 2025 року знаходився у різні дати на стаціонарному лікуванні у медичних установах, що могло завадити формуванню звіту , про який йдеться у справі.

Згідно положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності за скоєне правопорушення і застосовується не тільки з метою виховання особи, яка його вчинила, а й з метою загальної та спеціальної превенції.

Відповідно до ст.252 України суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

За наявності ознак адміністративного правопорушення , передбаченого ст. 212-21 КУПАП, суд враховує той факт ,що ОСОБА_1 є учасником бойових дій , у зв'язку з чим частково втратив здоров'я. Потребує постійного лікування. Несвоєчасна подача звіту не призвела до будь-яких негативних наслідків і умисел на вчинення таких дій матеріалами справи не доведено.

Також судом враховується відсутність у Партії будь-яких активів , майна та руху коштів.

В діях ОСОБА_1 вбачається малозначність вчиненого правопорушення через існування об'єктивних обставин, які унеможливлювали вчасно подати відповідний звіт , оскільки ОСОБА_1 періодично проходить лікування захворювань , пов'язаних з проходженням військової служби .

Крім того , суду не надано доказів тому , що дії ОСОБА_1 носили умисний характер і що внаслідок допущення ним адміністративного правопорушення , передбаченого ст 212-21 КУПАП настали будь-які негативні наслідки.

Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Тому за наявності ознак малозначності вчиненого адміністративного правопорушення, провадження по справі слід закрити , а ОСОБА_1 оголосити усне зауваження.

Згідно положень ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.22,23,245,280,283-285, 287-290 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 212-21 КУПАП- закрити за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Чернівецький районний суд міста Чернівців протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Чернівецького районного

суду міста Чернівців Галичанський О. І.