Справа № 204/4624/26
Провадження № 3/204/817/26
29 квітня 2026 року суддя Чечелівського районного суду міста Дніпра Безрук Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно:
ОСОБА_1 , керівника ТОВ «ОТІС ТАРДА», РНОКПП НОМЕР_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення під час проведення камеральної перевірки ТОВ «ОТІС ТАРДА» встановлено порушення п. 16.1 ст. 16, п. 266.10 ст. 266 ПК України, а саме порушено граничний термін сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за ІV квартал 2025 року з затримкою 4 календарні дні, наступних за днем строку сплати суми грошового зобов'язання.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, повинен перевірити правильність складання протоколу та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до роз'яснень п. 12 Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою, або без додержання вимог статті 256 цього КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
За змістом статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне порушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу; яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
При вивченні матеріалів справи встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення не в повному обсязі зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме не вказана адреса проживання ОСОБА_1 , що унеможливлює належне сповіщення особи про час та місце розгляду справи, а також, у подальшому унеможливить виконання судового рішення.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення не долучено копії наказу про призначення ОСОБА_1 керівником ТОВ «ОТІС ТАРДА».
За таких обставин доходжу висновку, що справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП необхідно повернути до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 246, 257, 276, 283-284 КУпАП, суд
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП, повернути Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків,для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Безрук